Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tantama
21. sep 2009

ja si myslím že ked si platiť pôrodníka tak radšej toho lekára ktorého mám počas celého tehotenstva....cudzieho by som asi nie ved to môžem mať aj zadarmo niekoho.... 😉

kiwinka
21. sep 2009

aj ja by som chcela ,,,ja mam lekarku a tu si chcem aj vybavit na porod!
a co sa tyka otca pri porode,,ten moj manzel by siel, ale ja to nechcem, moj nazor je ze by mi skor zavadzal ako pomahal a su veci ktore muz jednoducho vidiet nemusi ,,,ja to vnimam takto,,takze rozhodne chcem byt sama ci na vzdycharni, ci pri porode,,proste vsetko si sama vytrpet a tesit sa na babetko. asi je dolezite aby rodička bola v psychic. pohode vtedy to ide lahsie. 🙂

tantama
21. sep 2009

Babuly tie čo pracujete chcete zostať v práci až d nástupu na MD???

civavava
autor
21. sep 2009

tantamka, ja tak planujem 🙂) mam tu kamosku, do piatku min.tyzdna robila a v sobotu porodila dcerku! Tak by som to chcela aj ja 🙂)

tantama
21. sep 2009

civavka to je super ale nie aby ťa z práce viezli do pôrodnice 😀

nika12
21. sep 2009

moj nazor pokial na to niekto ma, nech si kludne zaplati lekara ...aj nadstandard aj neviem co....ale zas si myslim, ze pre taku normalnu rodinku su to dost nemale ciastky ☹ a kolko zien odrodilo bez toho, aby mali zaplateneho lekara a su tu, preco by som to nemala zvladnut aj ja ....myslim, ze ak ma byt porod tazky, tak bude, ak ma byt lahky, tak taky bude a lekar to asi neovplyvni,..........ja sama neviem ako to budem riesit, este je to daleko, nechcem teraz mysliet az tak dopredu, predsta ten kriticky prvy trimester este nie je za mnou ....

cicimon
21. sep 2009

ja tiez planujem pracovat tak dlho ako sa da, ved uvidime co sa prinesie

tantama
21. sep 2009

No ja asi zostanem od vianoc doma... pracujem od 8-17 a mám toho plné zuby.. tak uvidím ako bude.... 🙂

civavava
autor
21. sep 2009

😀 tantami

co sa tyka toho zazmluvnovania, tu kde zijem sa to nerobi, resp. neviem o tom...lekar, ku ktoremu chodim pocas tehu, ma aj odrodi. ak sa mu nahodou nebude dat, odrodi ma iny jeho kolega v nemocnici....takze asi tak.

vyhoda co tu je oproti SK je, ze nemocnica - obycajna statna, vyzera ako 4hviezdovy hotel, izby su nadherne a to co sa u nas berie ako "nadstandard" cize ciste a prijemne prostredie, zachod a sprcha/kupelna na kazdej izbe , je tu uplne bezna prax ...a netreba si za to priplacat. Ani za pritomnost manzela pri porode.

cicimon
21. sep 2009

no ja robim 8.30-17.00, ale neviem, ci by som sa doma prilis nenudila 🙂

tantama
21. sep 2009

civavka prajem ti komfort ale aj tíško závidím 😀 babulky ja padám z havom na veterinu a potom na nákup a domko... tak možno večer.. 😉

tantama
21. sep 2009

cicimonka a robíš v kancelárii???

cicimon
21. sep 2009

tantama - ano, 8 hod sedim na stolicke a domov chodim s "kockastym" zadkom. Urcite je to lepsie ako niekde v zavode, ale aj tak..

kiwinka
21. sep 2009

dievcataaa, tak mam termin v genetone, ide to celkom rychlo na moje počudovanie.. v stredu rano o 7:00 krv,,,v piatok mi zavolaju vysledok 🙂 paráda, tesim sa uz! uz len styri dníky a budeme vediet ci je nase babetko ON ci ONA 😉

tarinka333
21. sep 2009

Ahojte, uz som doma z prace. NO ja ucim na VS, takze ucim v podstate podla rozvrhu, v decembri konci semester a zacina skuskove, tak ten januar nejako odskusam a februar isti dovolenka... aspon taky plan zatial... verim, ze bude vsetko OK 😉

kiwinka
21. sep 2009

😎 fiiha tarinka a aky predmet ucis na VS???

civavava
autor
21. sep 2009

kiwinka, to je super! aj ja nad tym porozmyslam, bo som zvedava na nase bubo, co to ma za pohlavie 😝

tantamka, akeho mas psika? 🙂

a inak, ja tiez robim v kancli, co je uplne super pre nastavajucu maminu...ziaden stres, len pohodicka 🙂

fruchtbar
21. sep 2009

moj nazor-u nas by sa este tie peniazky na porodnika nasli,ale nenecham sa rozmanavat,zvladla to moja mama a miliony zien predo mnou,zvladnem to aj ja! A potom,pracujem legalne,odvadzam nemale sumy za zdravotne poistenie,myslim,kazda zena ma rovnake prava,cize by mala dostat rovnaku starostlivost....pride mi to ako obchod....obchod s ludskym svedomim.....nie ja takyto obchod podporovat nebudem......!

fruchtbar
21. sep 2009

A co sa tyka manzela pri porode,nevieme obaja,aj by sme to chceli aj nie,ja som bola uz pri vela porodoch ako zdr.sestra a on sam uz nejake odrodil,ale vravel,ze to nie je prave pekny pohlad na tie organy,ktore pred tym napr. bozkaval a maznaval.......nechcem,aby som sa mu zhnusila ako zena....ako vieme,deti sa rodia casto do hovienok,plno krvi a vseliakych kuskov a zrazenin......asi to vidiet nemusi!
Su veci,ktore muz naozaj vidiet nemusi! Pocula som o jednom,ktory sa potom zeny mesiace nedokazal dotknut,bo na to nemohol zabudnut......vztah mi je dolezitejsi!

tantama
21. sep 2009

Ahojte tak som tu zas 😀 Civavka ja mám hrubosrstého jazvečíka... je to taký nezbedník....

Fru vieš že ja mám podobný názor ako ty?? Aj ja si myslím že niektoré veci by muži nemali vidieť ale nie len preto ale ja som už raz rodila a dnes viem že by tam len prekážal..... 🙂

tantama
21. sep 2009

inak ešte k tej práci ja robím v obchode s farbami a občas je to dosť náročné tak preto len do Vianoc...to aby ste si nemysleli že som lenivec 😀 😀 😀

cicimon
21. sep 2009

tantama - nie je tam prilis smrad, ? neskodi to?

dejna3
21. sep 2009

čo sa týka pôrodníka, pri prvom pôrode som si nechcela nikoho vyberať, v našej pôrodnici sú všetci dr. dobrí 😉 no na poslednú chvíľu sa ma ujala pani doktorka z rizikovej poradne.. rodila som napokon sekciou... teraz to bude opäť cisársky, kvôli krátkemu odstupu, a rozmýšľam, že sa s ňou opäť dohodnem (u nás nie je oficiálne možnosť - výber pôrodníka - platba, je to len na dohode pacienta a dr.)... je to predsa len operácia a ona ju odviedla perfektne 😉

čo sa týka manžela prii pôrode, môj tam byť nechcel, nemal z toho dobrý pocit, a ja som na tom netrvala... nebudem ho predsa nútiť a vôbec nemám rada tie kecy - "veď nech sa pozrie, čo si musí žena vytrpieť" 😝 prečo by akože musel, keď nechce? bol pri mne na vzdychárni, počas pôrodu čakal na chodbe a keď bola malá vonku, sestričky ho hneď zavolali k malinkej 😉
ak sa na to niektorý chlap cíti a chce tam ísť dobrovoľne, tak nemám námietky... určite by som ho ale neprehovárala 😉

jannuulik
21. sep 2009

civavka ja so chodila ešte 2 týždne pre pôrodom do robotky, potom ma vonku porazil susedov pes ☹ , .... bola rada, že vôbec chodím 😒 , tak mi ostal home office, ale praštila som s tým dva týždne po narodení drobca 😎, jednoducho sa to nedalo zvládnuť

jannuulik
21. sep 2009

ale kebyže som v tej situácii dnes, nechám sa vypísať v strede tehu a užívala by som si posledné mesiace nič nerobenia, leňošenia, chodila do kina, pozrela si doma všetky nezmyselne programy a tak 😀 😀

mizulienka
21. sep 2009

fruchtbar - manzel bude stat za tebou, takze nebude vidiet cely ten masaker 🙂)
ja som mala manzela pri porode a nemohla som urobit lepsie. Mne to velmi pomohlo a aj teraz chceme, aby ma odrodil 🙂
a ani on si nechce nechat ujst ten pocit, ze prvy uvidi nase male, podla mna je to super, ale samozrejme kazdy sa musi rozhodnut za seba 🙂 a urcite netreba nutit, ale respektovat prianie tata 🙂

co sa tyka zazmluvnenia porodnika - aj to som mala a teraz uz viem, ze pri druhom nebudem platit.
Mala som komplikacie po porode, moj porodnik tvrdil, ze to uz je v kompetencii obycajneho gynekologa a gynekologycka tvrdila to iste o nom 🙂 takze nikto ma nechcel osetrit....takze som 2 tyzdne po porode navstevovala vsetky pohotovosti v BA s vysokymi horuckami....to fakt neprajem nikomu ☹
ale chvalabohu uz je davno po tom a zabudnute, ale som rozhodnuta nezazmluvnovat si porodnika.
Ale aj to moze byt, ze to zavisi od samotnej nemocnice.

fruchtbar
22. sep 2009

Dobre ranko krasky!!! 😎
Dnes sa oficialne zacina jesen......
Ja sa s vami rozlucim,ale len na tyzden,bo letime do teplych krajov.... 🙂
Tak sa majte,nestresujte,teste sa a hladkajte si bruska!!!! 😀

tarinka333
22. sep 2009

Dobre rano krasky,
fruchtbar, stastny let a prijemne lenosenie 🙂
Inak ja som rano nevedela, co na seba, mam take jedne fajne nohavice, ktore zapinam az na pupku a k tomu som si najprv obliekla taky svetrik, ze ehm, no bolo vidiet, ze nejako sa zvacsujem... volila som teda inu kombinaciu, ale brusko - mam pocit - zacina pomalicky rast...
Aj vy mate ten pocit? Nepohadzeme bruska do albumov?

klongova
22. sep 2009

Aj ja mám pocit že mi rastie bruško, keďže už mám jeden pôrod za sebou je to nejako skoro. Teším sa z toho pretože keď som čakala samka tak som nemala skoro vôbec bruško - bol na chrbtici a v bokoch, tak dúfam že teraz bude bruško len rásť. Musím sa odfotiť ale včera som sledovala pohľad v zrkadle a niečo väčšie tam bolo. Keď si bruško masírujem každý večer tak tam cítim aj niečo tvrdé to už asi bude to malé. Počas prvého tehotenstva som to takto nevnímala teraz si ho užívam.

inak aj ja sa chystám robiť pokiaľ budem vládať pracujem v kancelárii ako správca ubytovne a som tu celé dni sama nemám žiadnu kontrolu takže pohodička. Urobím si svoju robotu a mám pokoj. Mám tu niektorých super ľudí ubytovaných takže sam mám aj s kým porozprávať. Nemôžem si sťažovať.

tantama
22. sep 2009

Dobé ráno kočky......

cicimon nie nie je smrad možno trošku ja robím len v predajni a s farbami na stenu prichádzam do kontaktu ale tie už nie sú škodlivé.... 🙂

tarinka ja už foto v albume mám ale už mám pocit že sa do objektívu nevojdem..... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre