Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

veve23
5. feb 2010

mizu....stadart, izba, viac zien na izbe, cca 4-5 a spolocne wc a sprchy na chodbe pre vsetkych a jedalen spolocna, nadstandart...max. 2 na izbe, izba ma wc aj sprchu, vyberas si z 5 jedal a jes na izbe

mizulienka
5. feb 2010

fuuha tak to je sila...neviem si celkom predstavit 4-5 zien plus 4-5 babatiek...to sa v noci asi vela nenaspi 😔
a tie sprchy a tie sprchy a wc...tak to je dost o nicom...

dejna3
5. feb 2010

babule, keď to tak čítam, tak my máme v TO normálnu izbu, to čo je v BA nadštandard 😅 na izbe sú len dve maminky s bábätkami, a 2 izby tvoria bunku - so spoločným WC-kom a sprchou... čistia to tam cca 3x denne 😉

veve23
5. feb 2010

no vsak pro chce kazda nadstandart, to nie ze by boli fajnove, ale za tych 16 eur na den sa to oplati ked mas sprchu a wc, ostatne mi nevadi

zuzana1971
5. feb 2010

ahojte,
dnes som bola na kontrole na hematologii, minule tam bola super sestricka aj s doktorkou povedali, ze ked pridem, mam sa predbehnut lebo ma minule nikto nepustil sadnut...tak som sa predbehla, ale bola tam ina sestricka, ta zacala na mna vrieskat!!! ze co sa predbehujem...a to ludia ani neprotestovali, tak neviem 1. co sa do toho montovala, 2. ona by mala byt ta, co povie, ze ja mam ist prva, tak sme jej s lekarkou vysvetlovali, ako to bolo minule a preco som sa mala predbehnut a sestricka tam este 15 minut v ambulancii vyvreskovala, lekarka uz ocami do plafonu ukazovala, ze aj ona jej ma plne zuby 😝 sestricka asi 10x pripominala, ze ja som mala tych ludi POPROSIT...tak akoze sorry, bola tam jedna 14 rocna standa co bola na rande a 2 chlapi, co ich ja mam zo svojim zdravotnym stavom a tehotna PROSIT, vsak aj v autobuse maju automaticky tehotne a starych pustit, co sa ja mam komu PROSIT 😝 , minule som povedala, ze som tehotna a aj tak ma nepustili sadnut, tak co si mam klakat na kolena, ci co? 😠
tak som sa isla odreagovat do race do brendonu a do kiku na posledne nakupy nejakych drobnosti, nakoniec som si kupila taky pekny kufor na kolieskach za 16 euro a vacsi nez ten co mam, takze som sa vytesovala, ze sa mi uz do kufra zmesti aj zupan 😀 a bola k tomu aj taka super prirucna mala taska PRESNE podla mojich predstav 😵 , tak uz mam aj prirucnu tasku do porodnej saly 😅 , tak pojdem do porodnice ako taka cica s ruzovym kufrom a prirucnou taskou 😀 😅 ...no a mali nocne kosele za 9 euro jedine aj s gombikami, nic moc, taky dost babkovsky styl a len bledomodre a len bledozlte (nic moc, ked clovek krvaca) tak som asi 15 min rozmyslala, ci 2 zobrat, ale ze spolu 18 euro, ze to je viac nez kufor 😝 (a dobru rozdiel pekny kufor a 2 babkovske shit kosele) a ktovie ci to v porodnici vyuzijem, a doma uz vobec nie...tak som ich 100x vratila, 100x dala do kosika a nakoniec som urobila kompromis a zobrala 1 ks, a beriem aj 2 pyzama do porodniec a uvidime co vyuzijem...na porod beriem to dlhsie tmavomodre tricko, vsak naco kosela, aj tak mi to vyhrnu, a to je jedno, ci je to do pol stehien dlhe alebo az po zem, hlavne ze tmave kvoli krvi...aj tak ho nenosim, tak ak ho bude potom treba vyhodit, nevadi...no a kupila som si skaredu maxi vetrovku za 3.19 euro v tom kiku no nekup to 😀 , lebo na mojej vetrovke sa pokazil zips, kedze uz mi bola uzka a zapinala som nasilu a teraz na 3 gombiky, ale to sa otvaralo a dnes som uz ani gombiky nemohla zapnut 😝

dejna3
5. feb 2010

a tiež nám dovolia najesť sa na izbe 🙂 akurát že si nemôžeme vybrať jedlo

moni
5. feb 2010

tak to som radsej ticho s mojou vlastnou izbou, kupelnou a gaucom pre manzela..a to nie je nadstandard, ale normalka 🙂
dejni, ja som mala take iste miery pri narodeni ako ty/tvoja sofi, a poponahlala som sa iba o 2 tyzdne 😵

mizulienka
5. feb 2010

dejna, tak to funguje aj tu v antolskej...tiez som si myslela, ze to je tak vsade, ale vidim, ze nie 🙂

veve23
5. feb 2010

no tak na nas v BA musia zarobit, Moni tebe mozeme len ticho zavidiet 😉

dejna3
5. feb 2010

u nás je nadštandard - izba - v podstate manželský aprtmán, pekne zariadený s mikrovlnkou,rýchlovarnou kanvicou, manželskou posteľou, drevennou postieľkou pre mimi, drevenným prebaľovacím pultíkom, kreslo na sedenie a TV...+ samozrejem vlastná kúpeľka a WC

veve23
5. feb 2010

dejni, tak to mate super, tak co u nas povam je stale plno a na nadstandart sa ani nedostanes, je 10 izieb a stale plne ☹

moni
5. feb 2010

tak ja konecne padam dom, snad sa nejako dosmykame 😀
pekny vikend vsetkym!

veve23
5. feb 2010

aj tebe Moni pekny vikend, hlavne opatrne...

zuzana1971
5. feb 2010

dejna a kde je v BA rusky obchod? ake tam maju ruske dobrotky? ja som sice maturovala s rustiny a mali sme aj otazku o ruskych narodnych jedlach, nieco si este pamatam borsc a bliny 😀 ale neviem ake dobrotky by tam mohli mat, celkom by som aj ochutnala nieco zaujimave 😵

fruchtbar este, ze si sa ozvala, ze si ok, uz sme ta spominali, kde tak dlho si...(neviem ci budes toto citat)

viete niekto blizsie infosly k zapoziciavaniu toho monitoru dychu tusim za 6 euro mesacne? ako to prebieha? da sa aj iba na mesiac? rozmyslam, ze poziciam na mesiac a po mesiaci sa rozhodnem ci pozastavim, predlzim, alebo kupim, ak to bude super

blondy drzim palceky na svadbu 😵

vejula, ked si hned poriadne umyjes ruky po chemikalii, tak podla mna ok, skor by som si davala pozor, aby si tu chemikaliu moc nedychala

majca424
5. feb 2010

Ahojte,
veve, no tak my to máme tiež ten Vás nadštandard ako náš štandard. Na normálnej izbe sú po 2 a majú 4 kočky spoločné WC a sprchy, lebo je to tak spojené 2 a 2 izby tou sprchou a WC ň osobitná miestnosť...
A na nadštandarde si sám a máš tam všetko len pre sebe a môže tam byť s Tebou aj mm alebo priateľ aj na noc, lebo je tak rozkladacia posteľ... 😉 😉 😉 ale koľko stojí ten nadštandard u Vás? Lebo u nás pýtajú nehorázne peniaze za to, že 35 eur na noc 😕 😕 😕

veve23
5. feb 2010

no tu je 16 eur aj niake drobne, tak ale v zopar nemocniciach rodi polka zapadoslovenskeho kraja, tak to preto. No neni tu tu ruzove ☹

zuzana1971
5. feb 2010

mna dnes tiez poriadne boli pupok, ked vstanem, tak sa ani vyrovnat nemozem, len pomaly...co ma tak boli ked sa vyrovnavam 😝

baby budete prat aj plysakov? ja mam pre maleho asi tak 3 plysaky na zaciatok, take baby latkove, nie chlpate, a neviem ci treba oprat 😲 ja by som najradsej prala a sterilizovala vsetko 😝

jankako gratulujm k dobrym vysldkom sterov 😵

zuvi a kiwi kde je kocikovo v BA?
kiwi gratulujem ku kociku 😵 , to meranie prietokov sa vobec nelisi od ultrazvuku, a trva to max, minutu

majca424
5. feb 2010

No, ale my to tu máme tiež teraz nové, tak to možno preto, ale čo viem, tak pred pár rokmi to tam bola hrôôôôza. 1 sprcha a 1 WC pre všetkých, no katastrofa... 😔

veve23
5. feb 2010

zuzi, tusim www.chrapanie. sk, vcera som to niekomu pisala, tam je vsetko o tom zapozicani, to je niake centrum zdraveho spanku, v centre pri Mamute

cicimon
5. feb 2010

caute,

zuzi - kocikovo je v ivanke za metrom, objednali sme tam postielku, tam som zvedava, kedy bude na sklade a pojdeme po nu

zajtra chceme ist pozret na Bexu

dejna3
5. feb 2010

zuzi, no ja práveže neviem, kde ten obchod je... vrat študuje v BA, on ho objavil, tak sa ho môžem popýtať... on tam chodí dosť často nakupovať 😉 heje - hej bliny a biršč - národné jedlá.. a ten kvas pije tiež celé rusko

ja sofinke doteraz operiem každého plyšáka - dám to na ručné pranie na 30 stupňov a normálka vyžmýkym v práčke...
ona totiž plašákov od malinka zbožňuje, keď bola malá furt ich žužlala, a teraz ich stále pusinkuje... takže keď si predstavím, ako sa na ne v obchodoch prášilo a koľko ľudí ich malo v rukách - radšej periem 😉

dejna3
5. feb 2010

jéé, a moni už odišla? tak snáď ju cestou nezaveje 😅

zuzana1971
5. feb 2010

minka drzte sa, ked som bola v nemocke, praskla jednej co caka dvojicky voda v 22tt a uz su to dake 3 tyzdne a este sa drzia male v brusku...tak to potiahnite najdlhsie ako sa da, drzim palceky

zuzkabar neboj, vraj az tak nevadi ked je krcok skrateny, z ej horsie, ked sa otvara

kiwinka
5. feb 2010

zuzanka, kocikovo je v ivanke pri dunaji,,takze je to vlastne za Blavou kusok... maju tam vselico,,,,aj na webe maju ponuku, kocikovo.sk

a dakujem za info ohladom prietokov,,,,zajtra idem,,tak sa tesim uz 🙂 hlavne na miery &&karolínky aka je uz velikaa

zuzana1971
5. feb 2010

vejulka krasna nevesta si bola, ako princezna 😵

moni a ty mas nadherne fotky bruska, aj napad s tym metrom super 😵

============= - toto vam bapisal kocur 😀 😀 😀

veve dik za link

zuvinka102
5. feb 2010

zuzi kocikovo nieje konkretne v BA ale za BA ako je metro v Ivanke pri Dunaji.. tak trosku za nim zastrcene medzi skladmi ved aj to je vlastne budova skladova..

a k tym nadstandartom v Ba, podla mna to tak musia riesit uz len z toho dovodu lebo ak by boli take klasicke izby ako su na antolskej aj ostatnych nemocnicia tak by sme nemali kde asi rodit.. Ved ked si len predstavim, ze senec, pezinok. malacky a vsetky tie dedinky alebo co to je po BA nemaju vobec porodnice a vsetci chodia do BA a v BA su len tri porodnice tak je to uzas..

zuzana1971
5. feb 2010

dejna veru, aj ja operiem aj plysaky

kiwi tak drzim na zajtra palce a zakyvaj karolinke

zuvinka102
5. feb 2010

Dobru nocku

zuzana1971
5. feb 2010

aj ja prajem dobru nocku
dnes uz som ko

saudi
5. feb 2010

ahojte babule, chodim sem len sporadicky, lebo mam kopec roboty s dcerou a vy pisete ako diablice, tak som vacsinou uplne mimo. 🙂
chcem sa vas spytat, ci uz mate pootacane babatka hlavkou dolu, alebo este nie? moje bolo a teraz sa otocilo zadockom dolu, co teda zatial nie je tragedia, lebo ma este par tyzdnov na otocku, ale stresuje ma to preto, ze takto sa mi otocila i dcerka a uz ostala tak az do porodu, ktory bol koncom panvovym :( no a teraz cakam chlapca a tam je to uz komplikovane a robia vraj hned cisarsky, tak sa obavam :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre