Celomestská téma pre Blaváčky

pipi1211
25. apr 2008

Baby tak ma napadlo ze tu mame sice vela tem ohladom Bratislavi ale nemame taku celomestsku.... predsa len sa mi vzdy nechce prispievat do kazdej Ba temy tak dufam, ze moj napad nevyde na zmar a popiseme vela stran a dufam,ze nam to admini dovolia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bublinaz
2. jún 2009

ssissi, ja by som asi neriskovala, vytiahnut paty zo SR bez toho, aby som mala malu zapisanu v pase (resp. moze mat svoj pas). mozu byt ztoho opletacky, neviem, mozno sa mylim.

ssissi
2. jún 2009

Ved prave bubli, tiež mám lepy, že von pustia, ale dnu nie. Musím to už poriešiť konečne.

capy
2. jún 2009

ssissi ved si ju daj zapisat do svojho alebo jej daj urobit vlastny. ja by som to neriskovala, aj ked nas este nikdy nekontrolovali 😉

bublinaz
2. jún 2009

oni ta pustia aj tam aj spat, teda vlastne nema kto pustit, lebo na hraniciach uz nikto nie je 😉 ale ak vas nahodou zastavia, alebo skontroluju. nestava sa to asi casto, ale...

guga
2. jún 2009

ssissi - aj tebe ďakujem 😵 😵 😵 zasa sa budem červenať 😝
Mirka tiež nemá pas, ale mám ju zapísanú v mojom pase. Stojí to 3 € -ový kolok a keď si to budeš chcieť vybaviť, tak si musíš ísť kúpiť kolok na pošte, lebo čo bola predajnička tam kde sa to vybavuje, tak tá už nefunguje. Ja som si vybavovala nový pas minulý týždeň na Záporožskej, tak mám čerstvé infošky 😀 😀 😉

ssissi
2. jún 2009

ten svoj mám na staré priezvisko 😒. Vidím, že čas na oprášenie starých dokladov, v lete chceme na dovolenku 😅. Ozaj, čo je lepšie, dieťa v pase, alebo dieťa má svoj vlastný pas?

Lebo, teoreticky, ja si vybavovať nemusím, môžem von na občiansky, muž tiež nie (aj keď ho má opečiatkovaný hlava-nehlava), a dopísal by si on.

ssissi
2. jún 2009

na záporožskej už nepredávajú kolky? sviňuchy

capy
2. jún 2009

ssissi podla mna je lepsie ked ma svoj pas. ked pojde nahodou len s tatinom alebo niekym inym tak to by mohol byt problem.

ssissi ked pojdes tak by som sla s tebou. dala by som urobit aj tominovi 😉

bambi09
2. jún 2009

ssissi,na hraniciach nikto nekontroluje,ale náhoda je blbec,môžu Ťa maďarskí policajti legitimovať a problém je na svete 😒 našu babuľku má muž zapísanú v pase,ja pas ani nemám,kým nepôjdeme k moru,ani nepotrebujem už,po EÚ mi stačí OP a Paťo má vlastný už asi 3 roky,tak decká musia mať buď vlastný alebo do 15 rokov byť zapísané v pase rodiča,tak si daj malú zapísať do svojho 🙂
guga,ja som mala pred svadbou dlhé vlasy do pol chrbta,potom som sa dala ostrihať 😒
idem pozerať Erin Brockovich...aj keď slovenský dabing...eee občas 😀 😅

bublinaz
2. jún 2009

my mame obaja s muzom malu v pase, lebo vlastny pas malemu dietatu plati tusim len 2 roky a to ju dovtedy urcite nepustime bez nas 🙂

bambi09
2. jún 2009

bubli,tak-tak,ja Ťa prenasledujem z témy do témy 😀 😀 😀
kde sú všetky??? 😕 😕 😕

capy
2. jún 2009

detom plati pas 5 rokov prave som to bola pozriet 😉 vikino ma od 1,5 roka a plati mu do 6,5. aj ked neviem ci by ho spoznali podla fotky 😀 😀 😀

ssissi
2. jún 2009

baby, dík za infošky,

urobím to vlastným pasom pre malinkú, ja aj tak nemám platný (teda mám so starým priezviskom) a muž má komplet prepečiatkovaný. Do Grécka snáď môžeme aj na občianske a zas sme niekde ušetrili 😀 .

pozrela som to hneď na stránke minv.sk
Občan mladší ako 5 rokov zaplatí za vydanie cestovného pasu

* do 30 dní 8 € (241,01 Sk),
* do 2 pracovných dní 32 € (964,03 Sk).

Pôjdem vybaviť hneď a basta. Capy, môžeme spolu, najradšej by som aj hneď šla, nejak som spanikárila, že nemáme 😀 😀 . A ako s fotkami, odfotia tam tie tety??

guga
2. jún 2009

ja nebudem malej vybavovať vlastný pas kým na to nebude dôvod 🙂 tak ako písala bubli, tiež ju bez nás nepustíme 😀 😀 😀 v pasoch ju máme zapísanú obidvaja. Kým som ju nemala zapísanú, tak som si netrúfla ísť ani na krok za hranice.

Ja pozerám Panelák, potom prepnem na Erin, pri tom píšem na MK a ešte aj žehlím 😀 😀 😀

bubli a bambi v ktorých témach sa ešte túlate? 😝 😀 😀

ssissi
2. jún 2009

Capy, Viky má možno niečo staršie, lepšie.
Našla som ešte toto - pre nových

Cestovný pas sa občanovi vydáva s platnosťou na 10 rokov, občanovi mladšiemu ako 13 rokov sa vydáva s platnosťou na 5 rokov a občanovi mladšiemu ako 5 rokov s vydáva s platnosťou na 2 roky.

http://www.minv.sk/?platnost-cestovnych-pasov

bublinaz
2. jún 2009

capy, ja som nasla na webe toto:
Cestovný pas sa vydáva
• všeobecne s platnosťou na 10 rokov

• občanovi mladšiemu ako 13 rokov sa vydáva s platnosťou na 5 rokov

• občanovi mladšiemu ako 5 rokov sa vydáva s platnosťou na 2 roky

bambi,😀 😀 a s dabingom suhlasim. nedam vsak dopustit na slovensky dabing priatelov 🙂

ssissi
2. jún 2009

slovenský priatelia - super dabing 😵

ssissi
2. jún 2009

slovenskÍ priatelia, slovenskÝ seriál Priatelia
ups, hanba mi

ssissi
2. jún 2009

Capy,

zajtra sú - 07.30 - 12.00
13.00 - 17.30

ja by som šla aj zajtra.
aj tak chcem preč z domu - zajtra sme bez vody do 14-tej 😒

capy
2. jún 2009

no nevie asi to zmenili. 😅 a ano odfotia ju priamo tam 😉

guga
2. jún 2009

ssissi - odfotia ťa tam 😉 😉 a ja som si vybavovala pas s tým štandartným termínom = 30 dní (bola som tam v pondelok) a v stredu mi prišla SMS-ka, že si môžem prísť pre pas. Takže to bolo super 😉 😉 😉 Niekto za to zaplatí 4000 Sk aby to mal do dvoch dní a ja 1000 a mám to do troch dní 😝 😝 😝

bubli - tak to máš pravdu - tento dabing sa im ozaj vydaril, ale ostatné no...

guga
2. jún 2009

takže Erin sa nekoná. Zistila som, že na JOJ-ke bude Sedem 🙂 🙂 🙂

capy
2. jún 2009

ssissi mozem ist s tebou. ale ak je to len na dva roky tak ja to zatial nebudem riesit. ale ty musis 🙂

capy
2. jún 2009

guga erin ide na markize 😀 😀 😀

guga
2. jún 2009

viem capy 😉 😉 😉 😀 myslela som tým, že uprednostním Sedem pred Erin 😵

capy
2. jún 2009

aha 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ssissi
2. jún 2009

dúfam, že budú trpezlivé tety na pasovom, keď budú fotiť prázdnu stoličku, ak bude mať malinká svoj deň 😀.
Pôjdem to vybaviť, viac sa mi opla pas pre malinku, pre mňa by to stalo liter môj nový pas + stovka zápis malinkej.

Baby, stačí mi rodný list malej, môj občiansky a kolok?

capy
2. jún 2009

ssissi staci 😉

ak bude mala vymyslat tak si ju polozis na kolena. my sme nesedeli, ale tiez som sa pytala 😀

bambi09
2. jún 2009

ssissi,fotia priamo tam,my sme boli v Dúbravke a mali sme to vďaka mužovmu kolegovi do 2 dní 😉
a platí mu až do 15-tich,potom už dostane OP a bude si "žehliť"všetko sám 😀 😀
guga,to ako stíhaš???ty brďoooo,aj mne treba žehliť,ale tááák sa mi nechce,nechám to na zajtra 🙂 😉
a čítam,že keby sme z každého manžela,čo tu máme dali kúsok a potom to zlepili dokopy,vznikol by ideálny manžel-emogeon-Tvoj varí,ssissin strihá vlasy... 😀 😀 😀

bambi09
2. jún 2009

a guga,si ma dostala 😀 😀 😀 som myslela,že ide film Seven 😀 😀 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre