Februárovky 2008

bejca
5. jún 2009

čaute čaute 🙂 keďže máme už znovu veľa príspevkov a Ami mi už spomínala že treba novú tému založiť 😉 tak šup šup kočky zlaté sem sa 😀

bzucinka2
8. júl 2009

ami gratulujeme k zubkom 🙂

a baby v tej chvili sa snazite aj o nemozne a pani, zo zachranky mi ostala na telefone a kecala s nami, ukludnovakla nas, lebo ja som tiez chaosak ale vtedy na to nie je cas 😉

amadora
8. júl 2009

Bzuci ďakujeme 🙂 A ver že viem o čom hovorím že ja by som panikárila, už som to zažila 😔

bejca
autor
8. júl 2009

ahojte 😵

Petko este nespi ...... je pri nom muz 🙂

idem si vas precitat co ste popisali 😉

bejca
autor
8. júl 2009

Bzuci aj my sme na to podobne len teda spinkame dlcsie - od 6,30 do cca 7 mej .... no ale prsty si tiez picha do tych ocnych medzier a aj je strasne nepokojny , vresti , a nic sa mu nepaci .... 😒 tiez dufam ze len zubky 😅 😉 dakujem za pochvalu fotiek 😵 a co mate ake stipance ?? dufam ze vsetko oki a aj stepenie v poho 😵 posielame cmuky cmuk 🙂

JAnka a Monika dakujem za pochvalu 😵

Vevi dik za pochvalu a teda ty mas dievca pech 😅 ale nastastie to beres z " rezervou " 🙂 drzim palce aby sa vsetko vydarilo 🙂

TAmi dakujem a tie " mojkajuce " fotila neter vcera 🙂 ale teda dnes by neboli lebo je ako 100 certov 😕 a preco z cvicenia vas posielali na krv ?? to ako naco ??? 😅

Ami gratulujeme k zubku 😵 a teda MAjko je uz riadne zubaty 🙂

ja si podobnu situaciu neviem predstavit ☹ ale isto to je nejaky pud v cloveku ze sa snazi ako sa hovori zo vsetkych sil a na ine vtedy ani nemysli ......

amadora
8. júl 2009

Beji ďakujeme 🙂 A čože Peťko ešte nespí? 😕

bejca
autor
8. júl 2009

uz spi 😉

amadora
8. júl 2009

Tak je fajn 🙂

bejca
autor
8. júl 2009

no dnes tu je veselo 😉 idem ja teda pozret TV a haji pa pa 🙂

alex21
8. júl 2009

ahojte
kočky pekné fotky ste popridavali. Detičky su fakt rozkošné.

Tami aj kamaratkina 6 ročna ma zvyseny cholesterol pritom nic take tucne neje a zje aj vela domacej zeleniny a ovocia.

Veva mas proste smolu. Ale pevne dufam, ze v piatok na tu dovolenku urcite pojdete a o to ti tam bude lepsie.

Bzuci mrzi ma tvoj zazitok a gratulujeme k vyrociu 😉

Beji mozes byt rada ze Petko ide aspon do spalne ked povies hajat to ked ja spomeniem tak Eliska vtedy najradsej zdrha z bytu nie z izby. Bráni sa do poslednej chvíle.

S nocnikovanim sme museli skoncit. To ze som za jeden den umyvala 7 barin a zotierala jedno roznesene hovienko po celej izbe a k tomu mala este 2 pocurane pleny tak to mi nevadilo. Ale Eliska sa normalne zablokovala a prestala cikat. Od posledneho cikania vypila 4 dcl vody + 2 dcl mlieka a necikala 4,5 hodiny. Predtým cikala kazdých 50 minut. Nepomahali ani studene obklady na brusko a ani striekanie studenej vody na cikulku. Uz sme mali ist na pohotovost aby ju vycievkovali ale nastastie v tom sa konecne po 5-tich hodinach pocikala. Potom som ju musela kontrolovat kvoli ladvinam. Nastastie vsetko dopadlo dobre a vratili sme sa naspat k plienkam.

amadora
8. júl 2009

Alex 😕 Teda chudiatko Eli, dúfam že už budete ok 🙂

Beji stále je tu veselo posledné dni a každý tomu výdatne prispieva...

bejca
autor
8. júl 2009

Alex 😅 no ja som pisala vraj je to najvhodnejsie az v obdobi cca 2-3 rokov vraj aj vtedy zacnu vnimat pocit plneho mechura alebo plneho creva a ze aj ked sa pocika na zem , koberec a pod... nemame ich hresit a tak ... ja tomu tiez asi necham volny priebeh doobeda je bez plienky - iba v tricku a ked chce ide cikat ale to sa ho stale pytam ci nejde kakat ze nema plienku 🙂 ale ako nahle ma na sebe slipy tak sa pocura 😀 asi si mysli ze ma plienocku ale inak sme s plienkou stale lebo ani vonku nechce cikat ani postojacky ani v drepe ani ked ho drzim tak vo vzduchu .. takze ked sme vonku vzdy sa pocurka ...aj u babky aj ked tam ma serbel na ociach 😉 som rada ze Eli sa pekne vycikala a myslim ze pride ten jej spravny cas tiez aj ked o nieco neskor 😉 posielame jej veeeeeeeeeeeeeeeeeeela pusiniek 😵

alex21
8. júl 2009

ami dakujem
Beji ja som ju za to nikdy nehresila. Len som ju nechala tiez behat v nohavickach alebo na holo. Akurat ze ked bola na holo tak trochu prestidla. Akurat som ju castejsie posadila na nocnik. Niekedy sa nam to podarilo a vtedy som ju pochvalila. Ale castejsie to urobila par minut po tom ako stala z nocnika a rovno vedla nocnika.
Ten nocnik ju musel asi strasne otravovat alebo som jej zacala liezt na nervy neviem. Ale ked sa jej spytam kde sa cika tak ukaze na nocnik aj ju niekedy zbadam ako zobierie lopticku alebo plysaka a pridrzi na nocnikom a povie čššššš. Takze vie o co ide. Akurat ze nevie kedy ona cika.
Teraz na to kaslem a vyskusame neskor ked budem mat pocit ze to zacina vnimat.

alex21
8. júl 2009

ešte chvalim vsetky deti co pekne rozpravaju. Nasa Eliska ani slovo ani tie klasicke mama tata dede proste nic. Ale zato je pohybovo velmi sikovna.
Uz pred 2 mesiacmi vyliezla sama na smyklavku. A asi mesiac si aj na tu kovovu sama vyliezie aj sa hore posadi a pekne sa spusti dole. Uz sa hojda aj na takej hojdacke co je len jedna doska (ak neni prilis uzka) a pekne sa drzi. Dokonca klasicke hojdanie jej zacina byt uz malo tak ju zatocime dokola nechame nech sa toci. To sa jej strasne paci. No a bez kocika chodime uz davno akurat ze uz chodime aj na dlhe trasy. Muz je fanatik do vlacikov a zacina byt aj mala. Tak spolu chodia pesi na zeleznicnu stanicu co je od nas viac ako kilometer. Len malokedy ju musi zobrat na ruky. Odslape si pekne viac ako 2 km. A ked ju berie on tak je v ten den uz treti krat vonku. Lebo ja s nou chodim doobeda aj poobede a potom vecer este vybehne muz. Dnes mi predviedla ako vie sama ist po schodoch a nicoho sa nedrzat. Dolu sa ma radsej chyti ale hore ide sama.
Asi ju dame na nejaky sport. 😀

alex21
8. júl 2009

No limit mam vycerpany tak zas za niekolko dni alebo tyzdnov. 😀
Dobru 😉

amadora
9. júl 2009

Dobré ránko!

Tak dnes sme hore už od 5:45 😖 Asi budem plakať 😀

No mne keď Majko donesie nočník tak ho tam chcem posadiť, ale pre neho je to sranda že mi ho podá a chytro utečie preč s veľkým smiechom. Takže nemám šancu ak sa aj pýta to vystihnúť lebo ho potom ešte 10 minút naháňam 😀 Ale tiež mám pocit že ho ten nočník celkom slušne otravuje niekedy. Niekedy nie a pokojne sedí a pozerá TV.

amadora
9. júl 2009

Majko mi stále bral telefón zo stola a pchal mi ho do ruky. Keď som ho odložila tak mi ho podával znovu. Tak sa ho pýtam že čo mám s tým mobilom robiť, že komu ideme volať. A on sa zamyslel a vraví že "kajká" 🙂 Zlato malé 🙂

bzucinka2
9. júl 2009

AHOJTE, TAK JA MAM OBEHNUTEHO DOKIHO (to co mi pisalo velkymi , asi sa mi tu niekto hral), maly je u babiny spokojnucky, prave im pojdem volat aka bola noc, aby mi nebolo smutno, tak strazim kamoskinho maleho, kym si povybavuje co potrebuje. 🙂 dnes mi prisli fotky, tak mam co robit, kym ich vsetky pozakladam a este asi budem musiet dokupit album 😀

eliska je sikulka a majko tiez super deturence 🙂

danka.k
9. júl 2009

ahojte baby... nemam stale na vas cas. stale sme niekde, dufam ze sa mate vsetky dobre a foto z dovolenky budu neskor.. 😉

bejca
autor
9. júl 2009

ahojte 😵

my sme mali take rychle rano ze som ani nic mimo roboty nestihla 😉 Nikoka je stale u nas dufam ze nas uz nema plne zuby 😉 Petko je cely happy a hned ukazuje na postel / spi s nami v spalni Nikolka 😉 / a tesi sa ze je tu 🙂 len je stale ako 100 certov 😒 😖 dufam ze su to tie ocaky lebo fakt mame 2 co s nim robit 😕 zacal sa aj o zem hadzat , cokolvek sa mu zakaze alebo povie ze pod a on chce ist inam alebo robit ine tak hned vresti a az sa prehne do zadu ked ho chcem zobrat na ruky a odniest kam ja chcem ....... no uvidime 😅

Alex nasa prave Nikoka zacala rozpravat az po 2 rokoch 😉 a teraz nam je " vsetkym " luto ze zacala 😀 lebo sa jej " huba " nezastavi 😉 😀 😵 a s tym serblikom vidis ona vsetko chape ale asi sa jej nechce - je sikovna na kopu inych veci tak si asi mysli ze ma cas 😉 inak fakt co pises klobuk dolu aka je sikulka 🙂 nas Petko minule ked som ho hojdala tak som ho pustila rychlejsie - a az očervenal a ani nedýchal a normálne som videla že mu to je až neprijemne ... takze my len pekne pomalinku 😉 a ja planujem dat ho na plavanie a nejaky tanec --- hip -hop.... alebo nieco take 😉

Ami no teda Majko aky aktivny 😅 aj my sme mavali take skore vstavania teraz mame trosku lepsie okolo 6,40 az 7 😉 drzime palce aby ste sa aj vy zasa napravili na ten spravny cas 😵 a so serblikom to mate tiez vesele 😀 😉 a kto je " kajka " - starka ????

Bzuci a ako ste dopadli ??? a teda ty mas maleho na varovke a varujes druhe 😉 teeeeda ved si mala oddychovat a relaxovat 😵 a tie fotecky je radost zakladat ze 🙂

izka
9. júl 2009

ahojte. včera sme boli v tom senci a bolo skvele. 🙂
klára s jožkom boli nadšení z tobogánov a aj ema sa nakoniec osmelila a lúbilo sa jej. najviac v tom bezéne s 31 stupňovou vodou, keď som ju nosila na rukách a akože plávala. až mi klárka stiahne fotky , tak pridám.
no spokojní sme boli.
pak sme ešte skočili do blavy do avionu. tam som v HM dobre pokúpila. majú tam fajn zľavy, tak som sa potešila 😉

beji, alex, ak dneska stihnem upratať, možno pôjdeme aj v piatok zas okolo obeda. my než sa vyšišmeme , tak to trochu trvá 😵

ema práve zjedla celé jablko nepostrúhané. iba som jej ho ošúpala a nakrájala na štvrťky a pekne hryzie a nevyplúva. 😕 aspoň mi ušetrí robotu.

vevi, teším sa, že adamko už je OK a verím, že nakoniec pôjdete a užiješ si oddych 😉 😉

amadora
9. júl 2009

Bzuci a čo si bola u dokiho?

Beji áno, kajká je starká 😀 A neviem čo to tak skoro vstáva posledné dni 😖 Inak s tým nerváčením sme na tom rovnako a keď ho chcem zobrať na ruky a odniesť niekam kde nechce tak zo seba urobí handrovnú bábiku, ide do kolien, ruky hore a potom ho zdvyhni 😠 Potom ho šupnem pod pazuchu a nesiem ako vrece zemiakov 😀

My sme boli v Zlatých Moravciach, konečne sme kúpili Majkovi sandálky. U nás nič nemali poriadne a snažili sa nám predať 20-tky len aby sme niečo kúpili 🙄

A konečne sme sa pred pár dňami naučili zdvyhnúť fľašu keď pijeme po stojačky alebo po sediačky 😀

izka
9. júl 2009

beji, chlapcov tanečníkov treba, tých je vždy málo. u kristíny v škole majú v ročníku iba jedného, tak si musia požičiavať z iných ročníkov. 😅 v celej škole ich je asi iba 7. tí sú pak maximálne vyťažení.

ami, neboj, určite bude tá MR v poriadku. budeme na teba myslieť. a tu v nitre je to taký stôl a ten sa tuším točí a nieje to tunel, tak neviem, či je viac typov MR.

filip už je bez teploty, iba ho preháňa a schudol mi 2 kg. všetky rifle mu padajú. ☹

idem pooberať uhorky a pozmývať dlážky, nech to stihnem 😉
muž išiel na hríby, zas mi donesie robotu 😠 on strašne rád zbiera, ale nikto ich u nás neje. iba 2 razy do roka spravím hríbovicu a to je všetko. ešte mám staré zásoby, aj predávať by som mohla 😖

majte sa krásne. papa

veva55
9. júl 2009

ahojte, vyrazky uz skoro zmizli, tak sa vytesujem 🙂
allex, aj adam mi to zo zaciatku robil, ze necikal aj pol dna, ked som cele dni mu bola v patach s nocnikom v ruke. teraz ho uz nenahanam tak velmi, ale ked uz dlho necikal, tak ho sledujem, obcas ked zacne cikat, stihnem ho este posadit na nocnik, ale castejsie to nestihnem. obcas sa nam podari cikat, ked sedi na nocniku, ale to len po obednajsom spanku, ked sa zobudi, hned mu dam dole plienku a posadim na nocnik, ale inokedy nie. inokedy az ked uvidim, ze cika, tak ho frisko posadim, takze polka je na dlazke a polka v serbli 😀 je mi jasne, ze kazde dieta je ine, niektore to v pohode zvladnu ako 1,5 rocne, ine az o rok. ale do 2 rokov by sme to mohli zvladnut. adam je tiez sikovny pohybovo, na smyklavku vyliezol uz v marci, ine mamicky s rovnako starymi detickami len vyvalovali oci. aj po schodoch beha jak dabel.....no takze tiez ho asi dame na nejaky sport. s rozpravanim sme na tom tiez v pohode, ale zas ked som si vcera precitala, co vsetko povie Beba, skoro som odpadla, ta je uplne iny level 😀
izka, ta dovolenka u nas nie je o oddychu, skor o tom, ze zmenime prostredie. ale ustvana budem rovnako pri tom nasom divochovi. ale aspon budeme na neho dvaja 😀

danka.k
9. júl 2009

baby necitala som vas celkom ale videla som ze sa tu bavite nieco o nocnikoch.. naco deti nutit cikat don.. dieta na to musi prist samo... ja som maleho nikdy nenahanala so serblikom a on sam prisiel na to ze ked chce cikat tak si ma doniest serblik a ja ho len vyzleciem a posadim.. tak isto aj s cumlom, naco ho nutit aby ho nechcel.. ked nebude chciet tak ho vypluje sam.. my sme doteraz davali kazde rano a kazdy vecer mlieko.. a maly sam stopol takze mlieko uz nedavame.. dieta netreba do nicoho nutit. ked ho nutite tak bude robit napriek. toto im ide

bzucinka2
9. júl 2009

ale vcera som mu volala o radu a on ze aj preventivka by sa zisla, tak som letela hned rano, aby som bola prva, tak ma vycucol z krvi 😀 tehu zatial nie som, ale vraj by bolo dobre aj mrchu dostat, aby sme sa mali od coho odrazit, kedze som od porodu nemala 😅 este ma caka sono prsnikov a potom volat o vysledky 🙂
tfuj baby aj vy uz mate doma tolko albumov, ved ja ich pomaly nemam kde davat 😅

amadora
9. júl 2009

Danka myslím že tu nie je ani jedna mamička čo dieťa núti na nočník. Však ich tam nepriviažeme a nekričíme na nich cikaj 😒 Ale ako sa to majú naučiť keď ich tam človek neposadí?

Bzuci to si fakt ešte nemala mrchu od pôrodu? 😕 Šťastná žena 😀 A teda držíme palce 😉

bejca
autor
9. júl 2009

ahojte 😵

Petko uz spinka mali sme super den 😉 idem si vas precitat 😵

martina1982
9. júl 2009

Ahojte

Ani vas nemam cas kedy citat 2 dni som zavarala marhule mame 52 poharov .

Dnes ked Stevko vstal poobede tak mal v ritke 38,5 teplotu aj sme boli na pohotovosti .Akrat tam mala sluzbu nasa doky .Nic mu nenasla nema ani hrdlo zapalene aj uska su v priadku.Povedala ,ze to budu asi zuby.Tie posledne 4 stolicky.Ale zajtra mame doniest moč ci nema zapal . ☹ 😢

Vzdy musi byt nieco ☹ .Dufam ,ze ste v poriadku a aj vasi drobci.

bejca
autor
9. júl 2009

Izka tesim sa ked pojdete aj zajtra my isto pojdeme okolo obeda neviem presne kedy 😅 ale isto pojdeme 😉 som rada ze sa vam pacilo a ze neboli ani mravce ani osy 😉 😵 tesim na fotky 😵 a teda super ste aj nakupili 🙂 co sa jablcka tyka tak my ho uz davno tak papame ale teda supku este stale nechce - vypluva ju 😉 hriby predaj ak ich nejete 😵 my tiez chodime na huby a veeelmi radi 😵 ale tento rok som vsetky minula lebo minuly sme neboli nakolko som nevadala 😅 😀 a hribovicu milujem aj ja len akosi ani neviem ako by som ju spravila ... ale muz by ju asi ani nejedol 😅 ak sa ti chce daj recept 😉 dik 🙂

co sa tyka MR aj u nas je taky tunel ....a tiez sa bojiiiiiiiiiiiiiim 😝 😝 😝

Ami takze MAjko spravi gumenneho pajacika 🙂 😉 no tak su teda vymyselnici ti nasi drobci 🙂 a tie v obchode si mala s 20 tkami botickami poslat na jahody 😀 a vidis aky je sikovny ked chce pit aj zisti ako nato 🙂 😵

Vevi tesim sa ze vyrazky uz su fuc 😵 a neboj isto uz bude len dobre 🙂 a ako pises na dovce budete na neho 2ja 😉

DAnka nikto nikoho nenuti 😉 len im treba ukazat co a kam a ako 😉 a niekedy im to dlchsie trva nez " pochopia " 😀 a niekedy ich bavi robit si z nas srandu 😀

Bzuci waaaaaaaaaaaaw ty si este nemala menzes ?? koky sa mas 😵 a som rada ze inak si v pohode 🙂 daj si cervene vinko na doplnenie krvy 🙂 a co sa albumov tyka tak moc fotiek nezakladam snazim sa tak z kazdeho mesiaca 1 alebo 2 😉 a teda skoda ze si neni tehu 😅

bejca
autor
9. júl 2009

MArtinka boze ze 52 poharov to zjete ???? ja som zavarila 14 poharov a staci 😀 a aj to male 😉 a este z minuleho roka mame ale 12 st 😀 Stevkovi posielame cmuky cmuk aby zubadla vysli a uz bol oki 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre