Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

kostri
19. jan 2009

ozaj andrejka a co delena strava?dodrziavas?
a grazi ty si ako na tom s vahou?
ja sa radsej nevazim ale muz mi minule povedal,ked som sa ho opytala,ci som tucna,ze:ano 😔 tak ja uz zacinam tvrdo pracovat na zhazovani 😠 bo sa len prezieram 😒

kostri
19. jan 2009

ilduska,ja kojim,takze skor ti poradia baby,co davaju umele,ale ja ti aj tak napisem svoj rozpis 😀
o osmej kojim,o deviatej ovocie,potom hanka spi,potom obed o dvanastej,o jednej kojim,potom zase spi,o stvrtej kojim,o piatej kojim,alebo trosku zeleninky,alebo kukuricne sulce,o siestej pol siedmej kasa,kupanie,kojim 😀 no asi tak 😀 ale kolko mliecka vypije,netusim,niekedy si len cucne,niekedy potiahne 😉

alica147
19. jan 2009

ahojte 😀
Radi čavko,konečne doma? 😵

Jarka no hrdlo bolí jak sprosté, ale dufam že to nebude horšie a že malý bude ok 😝

idem popozerať fotečky nové 😉

jaaaj a Luci asi šije plienočky aj svojím kamoškám z koníka čiže nám 😀 😀 😀

alica147
19. jan 2009

krásne detičky na fotkách 😵 😵 😵 😵

jarka moja delená strava zatial spočíva iba v tom, že ju delím na stravu zjedenú v robote a stravu zjedenu doma 😠 😠 som už na seba vážne naštvaná a neviem prestať žrať 😠

emmillya
19. jan 2009

kostri som sa ta chcela opytat si vravela ze vy ste mali tiez problem no neviem ci s hnackami ci so zvracanim? to co bolo? ze ste zacinali tiez z prikrmami ako keby nanovo? pytam sa lebo ja so sonickou zacinam ako keby od zaciatku... teraz neviem ci to ty si pisala ze kupovane prikrmy uz nie?

adi cauko -tak zreferuj ako prebieha adaptacia v praci a doma... budeme to mat velmi tazke? to uz ako dlho si v praci? mesiac?

alica147
19. jan 2009

adi ahoj,no tretí týžden som začala dnes 😝 ťažké to je v tom že detičky vám budú straáášne chýbať a stále si musím opakovať že to inak nešlo. jasne že je mi smutno, ale najradšej som ked mám vela roboty a nemám čas vymýšlať a rozmýšlať nad tým, no a o to viac si potom viem malého užiť ked prídem domov a fakt som s ním každučku minutku ak nespí 😵

kostri
19. jan 2009

adi avooooj 🙂 🙂 🙂 🙂 ja uz ododnes tvrda drezura 😠 a hotovo 😎

emily,hanka vracala,ked som jej davala kupovany prikrm.no neviem z coho,lebo ja tava sprosta som jej dala taky,kde boli dve ingrediencie take,co este nejedla 🙄 ja som taka tapsa 😠 tak sme mali len mlieko asi tri dni,potom som zacala mrkvou a kedze dobre papala,tak druhy den som dala zemiak..postupne som po dni pridavala druhu zeleninku,az kym som neprisla k takej co este nemala,tu som jej davala potom tri dni

dididi30
19. jan 2009

caute zeny 🙂

co porabate??

jarka ty este nespis? 😀

alic cau, jaj ako malicky, thomasko citil ,ze som bola dnes na chvilu v praci, hotovy bol, nejako nechce kukat len na tatka, je strasne nauceny na mna ☹

alica147
19. jan 2009

jaruš ajoj aj sa už musím na seba naštvať 😠

gali neboj zvykne si,ved je naučený na Maroša,moj si musel zvyknuť na babku a v poho,budú aspon orazení... a to máš uplne super že na dve hodky 🙂

dididi30
19. jan 2009

alic sak to, este ze tak a je to 10 minut cesty 🙂 trosku je to zabijak pre maja, lebo bude po nocnej a na hlave dve male deti a mala este do skoly, ale nejako to zvladneme 🙂 a vies co,tesim sa na zmenu 😉

graziela
19. jan 2009

Ahojte,
Wien,
niekde som zaregistrovala, ze uzivate nejake lieky na alergiu, aku alergiu presne mate? Lebo my sme objednani na alergologiu zac. februara, kvoli tomu, ze od 3.mes. je Jurko nejaky chorlavy a vyter z hrdielka mal pozit. - zlaty stafylokok...vraj to mavaju väcsinou deti alergicke...a kedze aj dcerka je alergik, tak je velka pravdepodobnost...cca. 2 tyzdne pred terminom mame prist ku nasej pediatricke na odber krvicky, takze ziadne ine testy sa robit nebudu...ake vysetrenia robili vam? Ja moc nechcem do maleho zbytocne pchat kadejake tie lieky, sirupy a spreje, no dufam, ze to nebude potrebne a ze je to len plany poplach...
Kostri,
ja a moja vaha?uff, ja som sa bala po sviatkoch, ze ked sa postavim na vahu, ze odpadnem...chvalabohu, nepribrala som, ale ani nezhodila nic, hoci ostatni mi hovoria, ze vyzeram chudsie, teda ze som schudla...na vahe to nie je vidiet...mozno mi len trochu spevnelo svalstvo, poctivo cvicim kazdy den, tak mozno opticky to vyzera inaksie ako predtym...Ale stale nie som spokojna... ☹ 20 kg nadvahy bude tvrdy oriesok a neda sa to len tak zo dna na den, to bude beh na dlhe trate 😲 plus k tomu ta koxartroza a osteochondroza chrbtice

My sme dnes boli s nasou Saskou na zapise v skole, chvalabohu nebolo vela ludi, isli sme okolo pol2 a bola to naozaj rychlovka...mala napisat nejake kolieska podla predlohy, 3 slova pisanym pismom (to bolo podla mna prehnane, vela deti sa toho urcite zlaklo), potom geometr. tvary, cislice, farby, pomenovat, nakreslit postavicku nejaku, a nakoniec zaspievat alebo zarecitovat...a dostala za to aj spomienkovy diplom 🙂 Juj, o rok o takomto case uz budem mat skolacku a zasa ine problemy 🙂 Tak mi to je aj trochu luto, ze sa jej uz vlastne skonci take bezstarostne detstvo, uz bude mat svoje povinnosti a tak...ale kazdy tym musime prejst, co uz, taky je skratka zivot 🤐
Babenky, vy, ktr. uz zarezavate v praci, zelam vela trpezlivosti, urcite to nie je lahke...ja som od dcerky isla do prace, ked mala 1,7 roka a este aj to sa mi zdalo moc skoro...no teraz to asi tiez nebude inaksie, no dufam, ze aspon do konca roka to nejako fin. zvladneme...chcela by som len tak na nejake 4 hodky denne zo zac., len neviem, ci bude taka moznost...uvidime...

emmillya
19. jan 2009

gali cauko - tak to aj ja by som brala len na 2 hodky 😉 🙂 asi aj ty adi ze?
no tie zaciatky budu asi pre kazdeho najpestrejsie 😒 thomasko si zvykne urcite ,uvidis. Je super ze ho vobec mozes nechat s mangelom, ze nepotrebujes nejaku cudziu osobku na to aby ti na neho dohliadala 😉

graziela
19. jan 2009

Didi,
nasi chlapi to zvladnu, neboj... ked som ja isla od malej do roboty, nemali sme tiez nikoho, kto by nam ostal pri nej...tak sme to riesili tak, ze manzel prisiel z nocnej o 7,00 rano domov, ja o pol 8 do prace, on s nou bol cely den do 5,6,7, niekedy aj do deviatej vecera (zo zac. som musela tahat straaaasne vela nadcasov, lebo kolega, ktr. ma mal zaucat, tak zo dna na den zdupkal)...bolo to hrozne obdobie, kolkokrat som prisla s placom z roboty, mala uz spala, ja vystavena z prace, este som im musela navarit na 2.den, oprat plienky (pouzivali sme vtedy cez den bavlnene, do 2 rokov) a taaak..no ale pre manzela to bolo najnarocnejsie, lebo on takto fungoval vyse 1 a pol roka, kym nesla mala do skolky....takze po nocnej sa nikdy nevyspal, len cez vikendy a aj to tiez nie bohvieako, lebo sme mali 1-izb. byt a to sa proste nedalo...No napriek vsetkemu sme to zvladli a ja za to mozem mojmu manzelovi ruky aj nohy bozkavat...Teraz by som aj kvoli tomu najradsej ostala doma co najdlhsie, lebo Saska uz bude chodit do skoly, skonci pred 12hod. a to by mal manzel 2 deti na krku, kym by som ja neprisla z roboty , co by bolo najskor o 5...ale zasa poznate tie pohlady slobodnych bezdetnych kolegyn, ktr. nevedia pochopit, ze proste odrobite 8 hodin a tym robota pre vas hasne, zdvihnete kotvy a ide sa domov...ved vas caka rodina, male deti, domace povinnosti...

dididi30
19. jan 2009

grazi tak pekne ste to zvladli 😉
moja tamca ma uz za sebou rok a pol skoly 😉 no je to tak skoro ale neva aspon nezabije cas v skolke s 2-3 rocnymi detmi, to by mozno este aj cumlik pytala 😅 ale nie zartujem.....vraj skolky brzdia deti , teda najma v tych kde su deti pomiesane 3-5-6 rocne...najma na dedinach...

emili, juj veru da sa to 🙂
verim,ze si zvykne, sak to caka kazdu s nas, jaj to bude placu 😢 😀

alica147
19. jan 2009

gali u nás som najviac naplakala ja 😖 😝

dididi30
19. jan 2009

grazi wow tak to ste teda maly riadne fusky, no ja sa nemam asi na co stazovat 😒
no ale dakujem , normalne si mi dodala engeriu 🙂 😉

dididi30
19. jan 2009

alic jaj sak to, boze...ja nechapem ten anglicky system, sak tie anglicanky co robia, si neuziju deti...no a poviem ti, radsej maju po 3-4 deti a nerobia , proste nemozu, bo maju tolko deti 😀

ach jaj zivot je tezky....treba si ho uzivat, ze baby 🙂 .......su aj horsie veci a ked sa nam tie horsie veci prihodia, tak uz nemyslime na take..kraviny 🙂

alica147
19. jan 2009

presne tak didi ako my tu už baby písali hlavne zdravie aby bolo a všetko sa dá zvládnuť

kostri
19. jan 2009

grazi,to neva ze si neschudla,to pride,neboj,hlavne ze si nepribrala,co ja o sebe nemozem povedat 😒 a aj to sa moze odrazit na vahe,ze cvicis a svaly ti robia hmotu.keby si len chudla a necvicila,tak je vaha nizsie.to sa upravi postupne.a istotne zato vyzeras chudsie ze teraz si taka vyformovana 🙂 super ze mas vydrz,ze cvicis kazdy den!!len tak dalej! 🙂 do toho,vperjod ribjata 😀 no mne sa neste cvicit 🙄

dididi30
19. jan 2009

jejinko jarka, sak si zvihni , gabika napisala pred pol hodinou a ty teraz odpisujes, a nas nevidis 😠 😀
no a uz aj pojdes spat co 😀

dididi30
19. jan 2009

jaj alic, aj ty si tu 😀 ozaj hodim foto jak sa maly kupkal 😀

kostri
19. jan 2009

grazi,take volaco aj mna caka,ked hanka pojde do skolky a muz dojde z nocnej a ja druhe mimco 😀 okrem tej roboty a tych plienok 😀
no ideme kupat papat spat 😀
papa zatim

dididi30
19. jan 2009

no ty vole ani si nas jarka nevsimla, tak pekne 😠 sak pockaj 😝

greguska
19. jan 2009

ahojte mamičky!

som tu doobeda nebola, bo malý bol besný, od 7.00 do 10.15 buď mrnčal, alebo rovno reval, no leze mu 4. zub, tak čo vám budem hovorit.... 😝
nastastie po tom boji zaspinkal a ja s ním 😅 a drichmali sme do 12, nechápete ? ani ja som sa z toho nemohla spamätať 😀

no v robote mal zase besné chvílky, teraz sme doma, som mu to natrela tým gélikom, tak je na teraz dobre (klop, klop)

idem vás prečítať 😉

greguska
19. jan 2009

zuzka - krazu, prajeme rýchle uzdravenie, veru takto všetko naraz, to nie je bohviečo ☹

jarka, tak na hanku nezaberá otočenie sa chrbtom ? však na toho nášho to tiež len niekedy zapôsobí 😀

aďka, aj tebe rýchle uzdravenie, nech to neprenesieš na malého ☹

gali, tak už aj ty budeš v práci, no 2 hodky je lepšie ako 8 😉 tak prajeme, nech to dobre zvládnete a rýchlo sa zabehnete 😉

joj, čítam a skoro sa mi maťko vyklobásil z postele. on je taký figliar, keď je na posteli pekne sa hrá a keď je na zemi s tými istými hračkami, v takej istej polohe, tak ho to do 2 minút omrzí. no dala som ho aj tak radšej na zem.... 😀

greguska
19. jan 2009

gali, malý je zlatý v tej vani.

aj hanka je podarená, miruško akosi podrástol, aj ostatné detičky sú krásne, zlaté 😀

grazi, fúha, teda ste to mali perné, no tuším každý si musí svoje odskákať... 😒 nech vám dobre dopadnú tie vyšetrenia 😉

no teda, tak maťko je na zemi a zrazu mi capne do stoličky, netuším jak sa ku mne dostal. asi sa plazí len vtedy keď sa nedívam 😀

greguska
19. jan 2009

no vy asi kupkáte, alebo aj spinkáte, tuším len my sme takí noční vtáci. včera krpček až o 22 zalomil 😀 a dnes to bude asi podobne, keďže mi zaspal už pred barákom keď sme sa vracali, hlavne že predtým celé tesco vyvrieskal 😲

alica147
19. jan 2009

maťka ahij, šak sa tu s tebou furt nemožem stretnuť 😉 😵

gali idem kuk foto,aj ja som konečne hodila nejaké nové 😵

alica147
19. jan 2009

jééj n gali super foto,my nemáme vanu len sprchový kut tak mi asi aj bude teraz vana chýbať bo v tej vaničke,hm, no je ho už plná 😀 😀

kostri
19. jan 2009

serus mati 🙂
gali ahoj moja no servus rybinka srdelenko ty moj cukricek cmuki cmuki a este aj puki 🙂 😀 😀 si ta vsimam neboj ale sak nemozem len tebe pisat 🙂 som ti pisala na predoslej strane,to ti nateraz staci 😀
mati no nezabera 😀 teda zabera ale ne na dlho 😀 jako ste si fajinsko pospali 😅 ja nemozem cez den spat 🙄 neda sa mi 🙄
my sme uz okupkani napapani a hanka vrndzi v postielke 😕 dovi co z toho bude 😅

idem kuknut nove fotos

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre