Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dudri
25. jan 2009

konecne som trafila. som zaplatila len 500sk...ostatne zaplatili UPSVaR odbor socialnych veci a rodiny..... ako kompenzacne pomocky

zuzpolka
25. jan 2009

dudri, kukla som 🙂
je to velmi dobre , že niečo taketo existuje pre nepočujucich 😉 a priznam sa že som ani o tom nevedela 😲 🤐 je to naozaj dobre 🙂

dudri
25. jan 2009

hej, ako zvonime, niekto pride , mame osvetlene lampy....

dudri
25. jan 2009

zaza. v noci 1-2x ju kojim.

zuzpolka
25. jan 2009

dudri, super pomocky, ved bez toho by to bolo všetko ovela tahšie ☹

baby, idem ja už kuk TV 🙂
dobru nocku všetkym želam 🙂

zaza_na
25. jan 2009

zuzi, tak to dobre ide aj vam. tak nech ich to len neomrzi 😀
dudri, dobre veci tam maju. veru, aj ja sa priznam, ze ani mna nenapadlo, ze take daco existuje a co vsetko vlastne treba, ked je niekto nepocujuci. 😨

zaza_na
25. jan 2009

dobru nocku zuzi 😉

dudri
25. jan 2009

zaza mas IP

zaza_na
25. jan 2009

dudri, dik. uz som aj odpisala 😉

dudri
25. jan 2009

dobru noc... na zaciatku byva tazsie ☹ , postupne lahsie 🙂 ...na koniec odsavat horsie 😠

zaza_na
25. jan 2009

dobru noc dudri 😉 veru, mne sa zda, ze to kojenie a odsavanie bolo pre mna najtazsie zo vsetkeho 😨 🤐

dudri
25. jan 2009

yes 😉

zuzpolka
26. jan 2009

ahojky 🙂
dnes som prvaaaaaaaaaaaa 😕 to sa mi ešte nepodarilo 😀
len som kuk či pišete ale nikde nikoho tak večer sa zastavim 😀 😀 😀
pekny den všetkym 😉

kikaamajko
26. jan 2009

Dobré ránko, alebo dník už. Som pozerala fotečky vaše nádherné sú Vaše detičky. Mali sme eľké šťastie že sa nám všetkým narodili zdravé deti. Ked to občas človek vidí v televízii. ☹
Majko má stále horúčku už od piatku. Volala som doktorke a vravela že po tom to očkovaní maximálne 24 hodín teplota 😒
Takže mám vydržať do zajtra,, že to môže byť z tých zubov. Ale neviem lebo včera mu už bolo lepšie, aj dopolnoci spinkal pekne, no potom sme boli do 3 hore a ráno zase 38,1 po odrátaní. Chúdatko malé, asi chytil dáku pliagu mňa aj kiku bolí strašne hrdlo už 4 dni.
Tmarkám všetko naj k meninám želám 🙂
Gali ja by som nepila teraz zelený čaj lebo obsahuje teín a to je ako kofeín. Ale zase ked cez deň nekojíš, tak si daj je veľmi zdravý, ja ho milujem. Taký bez príchute.

wien
26. jan 2009

ahojte, aj ja len tak narýchlo som vás prečítala a asi o chvíľu aj prchám, lebo drobec mi spí necelú pol hodinku, tak predpokladám, že sa za chvíľu ohlási...

kostri - ja osobne by som zaváraniny nedávala, predsa len sa tam dáva dosť cukru. ale vždy je to na mamine, čo svojmu dieťatku dá.
na tých prsiach som sa zas nasmiala 😀 😀 😀 mne až tam tiež nepadnú, ale trocha klesli, to je fakt 🙄
všetkým novo zubatým gratulujeme. my ešte žiadne nemáme a ani to ešte na zubaté radosti dllllho nevyzerá.
a brucho - no včera mi mama povedala, že ani ona také brušisko nemá 🙄 no povzbudila ma...

dudri - ja som akurát dnes ráno objavila medzi mojimi čajami čistiaci čaj od herbexu a hneď som liter uvarila, že ho budem piť. skoro som si nohy dolámala, ako som utekala čítať, čo obsahuje, lebo som si to pred uvarením čítala a žiadnu šalviu som tam nevidela 😕 ten môj obsahujepetržlen, žihľavu, prasličku, rumanček, citrusový pektín a sirup s obsahom fruktózy a dextrózy.

už počujem drobca. presný jak hodinky 🙄 🙄 🙄
len včera sa asi pomýlil, po pol hodine sa zobudil, ale potom ešte zalomil, tak spal doobeda asi 1,5 h. a potom poobede asi trištvrte hodinu.
včera som bola v noci prekvapená, lebo sa okolo 4 zobudil a mrvil sa, stonal a zaspal až asi za 10 minút. dnešná noc znova bez prestávky - až do pol 6, potom papal, driemkal a vstávali sme o pol 7, lebo už lozil po celej posteli.

zazi, tie fotečky, čo je na nich lili s damianom - nejako sú si podobní 😅
pokukala som všetkým nové fotečky - pekné ako obvykle 😎 tie vaše decká sú podozrivo fotogenické 😵

zaza_na
26. jan 2009

ahojky 😉
my sme mali zase trosku nepokojnejsiu noc. a najhorsie je, ze som mala pocit, ako keby som medzi 2.00 a 5.00 vobec nespala 😖 🙄
kikus, dufam, ze Marianko nebude chorucky. snad len zubky... 😒
wien, no damianko je sestrin syncek 😝 veru, podobaju sa dost. sa mi zda, ze hlavne tym, ze su obaja take gulky 😀 ked sa Lili narodila bola cisto po manzelovi. ale sa mi zda, ze sa to zacina trochu menit 😉 aj ked stale vsetci vravia, ze Lili je cely tatko. uz som sa aj smiala a vravela som manzelovi, ze nech to ludia prestanu hovorit, lebo si budem mysliet, ze aj Damian je jeho 😀 😀 😀

zaza_na
26. jan 2009

Lili mi doobeda pospala len pol hodinku. uz sa ku mne priplazila, tak sa jej idem povenovat 😉
inak, ja zeleny caj moc nepijem teraz. mala som len parkrat. skor si dam obcas cierny (najma s mliekom 😝 )

dididi30
26. jan 2009

ahojte
dnes ma moja tamca meniny, tak musime dnes nieco podniknut, len neviem co 😵

lucia, tamarke vsetko naj k meninkam 😵

zazi cau, my nespime od pol 7 rana , no co uz s nim, on spava uz lne 2 krat denne okolo 12 a okolo 5vecer
zazi aj ja lubim cajik s mieckom, ale kupujem si ten bezcofeinu a chuti mi viac ako s kofeinom🙂
veru malicka je cely tato a bratrancek tiez, len neviem kto je tato🙂) ale nie.vies moze byt,ze malicka ma viac z neho ale aj z teba ma nieco, taky mixik🙂.

lenka, jaj sak ja si aj kolu sem tam dam a urcite kopec bab co koja aj kavu piju, ja teda nie, ale za to si ten zeleny caj raz denne dam....aj tak thomasko toho cez den nenaspi 😉
a nechces zajst k lekarke? lebo ako som uz viac krat pisala, teplota nemusi suvisiet so zubkami, alebo moze byt aj to,ze vsetko naraz a preto taka reakcia 😒

dididi30
26. jan 2009

jaj a diky za pochvlalu fotiek 🙂 😉
zazi,veru je sikovny a poviem ti, ze on lepsie sedi na nozickach ako na ritke 😀 on si tak chutne cupne a hra sa ...teraz mi tu lozi z kuchyne do obyvacky, zlaty je 😵 muz za nim pobehuje a dava pozor aby nesiel na schody, bo vies ako to je tu blbo v anglicku, my mame schody hned ako otvoris dvere a schodami je predelena aj obyvacka s kuchynov, no co ti budem pisat, sak vies....

dudri
26. jan 2009

ahojte baby,
gratulujeme k oslavencom....

rano som mala lave tvrdnute prsicka, velmi bolelo, vravela som Katke musis pit do dna mlieka, ona ma posluchala ,dobre vyprazdnila 😀 . okolo 4h papala...

didi, mas pravdu-zeleny caj velmi osviezi, chces aby Thomasko uspal ,budes pit caj medunkovy-ukludnujuci ucinok najlepsie pit okolo 17h...

wien, prepac asi som pomylila tusim nieco aj tam obsahuje mata ☹ nepamatam si. nevadi , dala som mame caj

ribizek
26. jan 2009

ahojte. Ja som len tak preletela albumíky, aby som vedela, ako krásavci a krásavice rastú. 🙂 Chválim to všetko doradu, aj nevesty je z čoho vyberať. 😀

Minule som sa chválila, ako pekne sme sa rozpapali. Asi som to zakríkla. U nás sa to zasa tak hrozne zvrtlo a o spaní ani nehovorím. Už 3 dni vyslovená hrôza. Neviem, zdá sa mi, že mu ide horný zúbok, ale istá som si nie. Už sa smejem, že vždy, keď nespí, neje a je nervavý, tak sú to zuby. Vždy. 🙂 Aspoň sa máme na čo vyhovárať. Túto noc bol hore asi 5 krát. Raz od pol druhej skoro do tretej vkuse. Nervavý, miestami krik ako čertík. 😖 Dneska chodím ako mátoha, určite len silou vôle. Ale malý vysmiaty ako malé lečo. A to ani jesť nechcel, ledva-ledva 70 po 5 hodinkách.
Kojenie ho v noci ukľudní, ale to by som kojila každé 2 hodiny a možno aj menej. Samotné kojenie mi nevadí, to je pohodička, len keď v noci stále cucá, tak cez deň už potom nemá potrebu papať. A takto dokola. 😖
Ja sa fakt modlím, aby to bol ten zub a potom to prešlo. Nech sa pekne vráti naše spanie a papanie.

ribizek
26. jan 2009

Kati, keby to bolo s tou medunkou pravda, tak hned kupujem celý demižón. u nás akosi nechce nič zafungovať.

A skoro som zabudla, gratulujeme oslávenkyniam Tamarkám.

wien
26. jan 2009

dudri, nič sa nestalo, možno si mala troška iný ako ja 😉
medovkový čaj som pila kedysi aj ja, lebo som dúfala, že marek bude v noci lepšie spať. no čo ti poviem, lepšie som spala ja, na kojenie ma vtedy musel mangel budiť 😀 marek spal ako vždy, kojila som v tom období v noci tuším 3x.
zazi, no práve na to som myslela, že lili sa podobá na tatina a damianko?!? 😀 ale určite je pomiešaná a podobá sa z časti aj na teba 😉 ono sa to stále ešte mení. keď bol marek menší, tak to bol celý tatino a teraz už hovoria, že je skorej na mňa alebo je to pol na pol.
mňa prekvapila segra. keď bol marek menší, tak dotiahla fotku svojej dcéry v približne rovnakom veku a v rovnakej pozícii a keby si kukla na obe fotky, neuveríš, že tam nie je to isté bábo 😲
didi, aj marek u toho stolíka stojí ( s mojou oporou ) alebo kľačí 😵 sedieť u toho ho moc dlho nebaví.

wien
26. jan 2009

veru, veľa zdravíčka Tamarkám 🙂

wien
26. jan 2009

ribizek, skús aspoň jedno kojenie vynechať. podľa mňa papá, lebo nevie, ako inak má zaspať. marek mal taký zvyk, ale našťastie som ho od toho odnaučila. pokiaľ nebude vyslovene revať, tak by som k nemu nevstávala 😕 možno sa sám ukľudní a zaspí.nám to trvalo 3 či 4 noci, ani už neviem. každopádne to dopadlo tak, že pekne prespinká od 8 večera do 5-6 rána, potom sa napapá, podriemka a okolo pol 7-7 vstávame, niekedy aj neskôr.

ribizek
26. jan 2009

Wien - a ako ste sa odnaučili od nočného kojenia? No však ja sa snažím vynechať minimálne jedno kojenie, preto som taká nevyspatá. Lebo on zúri dobrú pol hodinku. Po kojení zaspí do minútky. Večer zaspí pekne, prso nepotrebuje, ale v noci hrôza. A pritom som sa ho snažila neučiť zaspávať na prse. Dneska v noci som porušila všetky svoje zásady a pravidlá a nosila o106. Moja chrbtica spieva. 🙂 Ja už neverím ničomu, keď mi niekto povie, že neuč, lebo sa to naučí a koniec. Figu borovú. V nemocke mi tiež opakovali, aby som nepoužívala klobúčik, lebo nebude chcieť prso, ale fľašu a dudel. A je to presne naopak. Cumel nechce ani vidieť, cucia si prštek a prso? To je asi jeho droga. 😀
Tak držte palce, túto noc budeme zasa bojovať. Neviem síce ako, lebo čaj a všetko ostatné odmieta, ale hádam sa ráno nezobudím šedivá. 🙂

wien
26. jan 2009

ribizek - jednoducho som ho nechala tak, nech sa vrtí, poplakáva a mrnčí. tuším druhá noc bola najhoršia, bol viac krát hore, ale nepomohol si, tak zaspal aj tak. aj keď zúri pol hodinku, ono ho to baviť prestane - ak teda nereve tak, že je celý upotený, červený alebo sa nebodaj až zadúša. to by som ho asi vybrala a ukľudnila. ideálne by bolo, keby ho v noci ukľudnil tatino, aby necítil teba a mliečko.treba sa len zaťať a vydržať. spať by mal ísť čulý a zaspať sám, aby sa nezobudil v inom prostredí, než v tom, kde zaspával ( náš večer zásadne pri kojení ). Inak s tým ostatným ( cumel, čaj ) sme na tom rovnako. teraz mi teda ale na prse už nezaspáva, málokedy, nejako to samé odznelo tým, že ho večer tak zaspať nenechám.
buď rád, že čaj nechce. kamoška odnaúčala syna tiež od mlieka, dávala mu vodu alebo čaj a aj keď sa jej budí menej, väčšinou sa aspoň raz v noci zobudí a musí mu dať cuc vody. tak sa mi to zdá jedno, či sa zobudí a musím nakojiť alebo sa zobudí a dám mu čaju 😝
mne sa marek nebudí vôbec ( s výnimkou včerajška, ale to sám asi po 10 min zaspal ) a mám kľud až do rána.

kostri
26. jan 2009

hojte 🙂
budte rady,ze vam deticky nemaju zuby,ja som dokusana aj cez klobucik azaz 😉
katka,slivky som uz aj ja davala a veru kakanie bolo ojojoj 😀 aj po jogurtiku
inak ja lubim caj aj roibos aj zeleny bez prichute,ja mam rada take travove chute 😀
grazi,tak ma citas 🙂 ?sa tesim,fakt 🙂 no tak snad sa uz to s tym vrackanim nebude opakovat 😖 pravda,aj hanka vracala,ked mala sopliky.v noci 😢 boze som nevedela co mam prv!ale prebrata som bola zo spanku raz a dva.dobre ze v noci ste nevrackali 😒
mirusko ma uz dva zubky? 🙂 jejdani,pozor na didi 😉
a kolacik bol faaaaajnovy!mnam.veru,ked clovek troska zainprovizuje,hned je novy recept na svete 😉
a ti cicky mam veru take,no 😖 😀
leni a co ty tu vypisujes,ze mas brucho? 😀 stes videt moje? 😀 sak si jak laaanka 😀 taka chudulinka!alebo mate zuzujuci fotak 😅 ?

kikaamajko
26. jan 2009

Ahojte, Wien aj ja som ho tak odnaúčala ako ty, ale dáko nám vždy do toho dačo prišlo. Jednu noc reval aj 2 hodiiny, druhú už lepšie ale za týždeň sa nám to vrátilo zase naspäť. Bud ho bolelo bruško, alebo zúbky alebo bol chorý. A tak sme furt na tom istom. Teraz má asi všetko naraz zúbky, očkovanie a asi bude aj chorúčký dneska sa nám pustil aj soplík. Už mi ho je tak ľúto, od piatka má teplotu, odvtedy ani nechyrujem čo je spánok. Ríbizek mi sme dneska od polnoci do tretej boli hore, potom som odišla na chvíľu sa napiť do obývačky a muž na záchod a akurát zaspal. Tak sme sa museli uložiť v obývačke, lebo by sa zase zobudil. ☹
Gali ja som volala dneska dokine a vravela aby som počkala do zajtra.
Taký je chúdatko už slabučký, ani plaziť sa nevládze. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre