Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zdenkapo
20. apr 2010

Marinka
no tak to je chyba tvého dr.,že tě nesledoval,když o problému věděl, měl ti dělat UTZ a Doppler,aby viděl,zda ještě placenta funguje,já takto chodím 2x v týdnu a přenášet mě stejně nenechá....

marinka
20. apr 2010

Zdeni, jasně, že je je to jeho chyba, doktoři o tom věděli, ale všichni tvrdili, že to není nic závažného a od 32 tt jsem až do porodu na utz nebyla ☹ Já jsem jim věřila, že to bude v poho,že ví, o čem mluví..Kdybych tušila, jak na tom placenta je, utz bych si vydupala 😒

Jinak jsem samozřejmě nemyslela aktivně vyhánět měsíc před termínem, nejdřív to zkusit od toho 39 tt, kdy už se miminko považuje za donošené 😉 Dřív to stejně nezabere 😉

mili1pu
20. apr 2010

klárko promiň já už jsem ňáká zblblá, už vím to mimi na foto mě zblbo.
doli to jsem taky nevěděla,já ale když hladím bříško tak se malá nakroutí tak že mi udělá pořádnou bouly a drží 🙂 ,nebo že by to tvrdnití ale to mi nepřijde je to u pupíku

aktaka
20. apr 2010

pak se na ty doktory spoléhejte 😠
Marinko, hlavně, že to dobře dopadlo. holčičky jsou princezny, určitě vám dělají jen samou radost 🙂

Mili, já myslím, že když tvrdne břicho, tak by měla ztvrdnout celá děloha, ne jen na jednom místě. to je pak vyboulený prcek 🙂

yanika
20. apr 2010

dez: ja som taka rozpoltena, na jednej strane by som uz tak velmi chcela mat maleho pri sebe, ale zase mam pocit, ze este musim stihnut kopec veci 😀
michalaq: veru obzrela, pocity zmiesane, ale aspon viem do coho pojdem.. pocas toho ako ma monitorovali okolo mna odrodili 3 zienky 😅

zdenkapo
20. apr 2010

Marinka
tak to je hrůza teda, mě dělala UTZ při každé poradně a teď tedy 2x týdně... hlavně,že máš holčičku v pořádku doma....

mili1pu
20. apr 2010

aktak já si také myslím že malá se ráda nechává hladit 😀

aktaka
20. apr 2010

Mili, budeš mít mazlivou holčičku 😵

mili1pu
20. apr 2010

mě nedělá UZ vůbec jen na začátku a v 33tt,prý se to nemá dělat tak často kvůli to mu že to ozařuje mimi,ale taky je mi to divný 😕

bramburka
20. apr 2010

Mili to je pekná blbost...no

bramburka
20. apr 2010

Marinka, to je hruza, že te nekontrolovali, fuj tajbl

antynka1
20. apr 2010

Bram - není to úplná blbost, také jsem to zaslechla. Vedou se o tom diskuze mezi oborníky a jak to bývá, co odborník, to názor - jako se vším.

blanka.k
20. apr 2010

Mě se dnes ptala kamarádka na termín, tak jsem říkala, že 13dní dle mudr, což je za chvilku, a pak říkala, abych nepřenášela 14 dní po termínu dle NT+, to by bylo ještě 5 týdnů, to už bych byla u Chocholouška 😀 Dnes asi konečně zkusím masáž hráze nebo Epino, mě se do toho nechce, ale když jsem nakoupila, tak ať to tu neleží 😅

zdenkapo
20. apr 2010

Mili
no to právě záleží na dr.,ale jak vidíš,sledovat by se to mělo včetně placenty,ale to zase záleží,jestli má program i na Doppler-průtoky placentou,určitě ale když jí řekneš,že si to klidně zplatíš,tak ti utz udělá... a to ozařování to teda nevim,nebezpečné to jistě nebude,to by nemohli dělat i několikrát týdně...

pepibubu
20. apr 2010

Marinko, ahojky, ráda si tě čtu, vždycky jsem ti fandila, ale to že doktor byl takhle laxní? ty brďo to bych řvala jak protržená.... Já taky vyhánět nechci a nebudu, na jednu stranu se těším až budu mít malého venku, na druhou stranu vím že každý den navíc je k dobru, takže tiše trpím - spíš teda výkyvy nálad apod, i když včera už jsem musela sundat prstýnky, už se zařezávaly. Ne sice tak strašně jako když jsem čekala Pepču, ono přece jen srpen nebo duben je drobet rozdíl, ale ta úleva byla veliká 🙂

blanka.k
20. apr 2010

Co jsem četla od mudr. názor, tak píše, že se neprokázalo, že by to bylo škodlivé, ale že jako všechna vyšetření to nerad dělá jen tak, že uškodit může neškolený personál nebo zastaralá technika UZ přístroje (něco jako tepelné záření, takže zdaleka žádná hrůza jako RTG, prostě to jen hřeje víc), což by se v dnešních ordinacích ani jedno nemělo vyskytovat 😉

antynka1
20. apr 2010

Jukněte třeba sem, ale určitě najdete víc článků:
http://www.osel.cz/index.php?clanek=2039

antynka1
20. apr 2010

Nebo tady, těžko říci, ke je pravda.....:
http://www.rodina.cz/dotaz1176.htm

aaadus
20. apr 2010

Ahojte,
jsem zpět z poradny. Nález stejný jako minule, malý je hodně vysoko. Váhový odhad 3300g, takže pokud se to bude blížit ke 4kg budu muset na vyvolání ať se u porodu netrápím a dr mě nemusí rodit kleštěma - není toho zastáncem. Tak jsem z toho taková zdrbnutá. Vím, že je to jen odhad, ale vyvolání nechci. Takže začínám umývat okna, chodit na každodenní procházky, v neděli půjdu pěkně na tu Floru do Olomouce a u PA si koupím ricinový olej kdyby fakt hrozilo to vyvolání tak si zkusím udělat ten ricinový koktejl a uvidí se.
Za chvíli dodám fotky od profi fotografky

zdenkapo
20. apr 2010

Adus
taky počítám,že bude mít Anička kolem těch 4 kilo a to není důvod pro porod kleštěma,u nás je museli použít v II.době porodní,kdy už není možný CS kvůli nepostupujícímu porodu.... ale jestli rodíš dítě 3200g nebo 4 kila nevím jak moc je to rozdíl.... většinou se ten tuk drží na tělíčku a to už pak jde samo,jde o hlavičku a ramínka... no ale jsem teda sama zvědavá,jak to půjde...

aaadus
20. apr 2010

zdeni no nějak nám to dopadne 🙂 Hlavně aby naše děti byly v pořádku a nic se jim nestalo

mili1pu
20. apr 2010

jedem nakupovat tak se dyštak ozvu až dorazíme papa 😀

m.c.
20. apr 2010

No naše mimčo taky bude mít ke 4 kg, ale nějak mě to netrápí pokud to bude císařem-). Aadus, fakt není důvod rodit kleštěma kvůli váze dítěte, spíš pokud dítě blbě narotuje do porodních cest a musí se mu pomoct.

aaadus
20. apr 2010

Jsem to asi nějak blbě napsala, ono těma kleštěma by mě nerodila za každou cenu, ale jen kdybych rodila v termínu a měl více než ty 4kg. Nebo tak nějak mi to říkala, já jsem moc nevnímala když jsem slyšela slovo vyvolání

aaadus
20. apr 2010

A co mi ještě dr říkala, že mimča ke konci jsou schopní nabrat až 500g týdně! Malý teď přibral 700g za 3 týdny. Asi fakt přestanu jíst to sladké a začnu se ládovat zeleninou nebo nevím

simi.w
20. apr 2010

aduš, fotky krásné 🙂

blanka.k
20. apr 2010

Přesně tak, fotečky nemají, chybu, moc ti to nanich sluší 😉

simi.w
20. apr 2010

adus a nemyslím, že jídlem se dá ta váha mimča moc ovlivnit, váha je určená už při oplodnění, prý 😕
a neboj, jak píše m.c., záleží na rotaci mimina, i větší se může porodit lépe, než malé mimi

arcik
20. apr 2010

Ahoj holky,
dřív jsem se sem nedostala....fuu to moje děcko umluvit aby nechala na chvilku PC a nečuměla na fotky to je nadlidskej úkon..

tak dneska jsem byla u doktorky,CS3,pořád.... jinak všechno tak jak má bejt a nález vůbec nenapovídal že bych mohla někdy rodit,prý se tam malýmu líbí....haha vtipné......

takže plány:každej den sex ať už M chce nebo ne,má smůlu bude muset...okna,pohyb a žádný lenošení,teplý horký lázně ve vaně,maírování bradavek a poškrabkávání břicha.Přenášet nechci ani omylem..

holky ricinovej olej prosím nějaký info ve zkratce a kde to seženu....

gabap
20. apr 2010

adus naaadherne fotky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre