Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

jojina11
20. aug 2010

@maja_25 my sme si minulý rok kúpili domček , nič moc stále prerábame pomaličky za chodu ako máme peniažky, dorobíme možno až ked ja pôjdem do dôchodku, ale nech , veď človek zasa nemusí mať úplne všetko, aby bol šťastný, len aby sme mali zdravie

maja_25
20. aug 2010

@jojina11 no my aj domcek mame len manzel chce co najviac prerobit skor ako sa nastahujeme na rok by sa mala robit nová strecha tak to uz bude taký lepsi pocit ze uz sa na niecom pracuje takze teraz len setrit setrit setrit aby bolo za co prerabat

jovana100
20. aug 2010

@maja_25 jojina má pravdu, šťastie, že sa vám nič nestalo a auto sa urobí. My tiež keď ideme od rodičov domov ku nám tak popri hlavnej ceste je hora a tiež tam srnky vybehujú ako divé. Takže tam už nejedna skončila pod kolesami, tiež mám vždy obrovský strach aj ked muž je dobrý šofér, ale ako píšeš je to sekunda 😖 . Veru vlastné bývanie je na nezaplatenie. My tiež bývame samí a je to hrozne fajn. Nikto ti do ničoho nehovorí aj ked možno to nemyslí zle a chcel ti len pomôcť..ale aj tak..robím si ako viem..🙂

jojina11
20. aug 2010

@maja_25 tak to sme na tpom teda rovnako, akurát my už bývame aj v takom neprerobenom, a šetriť, šetriť do nemoty

newyorkgirl
20. aug 2010

baby budte radi aj za tie babky, my zijeme v UK a strasne mi chyba niekto ked je treba pomoct,na vsetko sme sami a nie je to bohvieco... teraz v utorok letim na slovensko s oboma deturencami, tak sa uz tesim ze si troska oddychnem a hadam aj pospim 😀 😀 😀

jojina11
22. aug 2010

@newyorkgirl no len aby to nebolo tak, že Vás všetci budú chcieť vidieť a neoddýchneš si vôbec, ale to ti neprajem, nemysli si, ako často chodíš na *Slovwensko?

newyorkgirl
22. aug 2010

@jojina11 chodime 2x do roka vacsinou tak februar/marec a potom na jesen vzdy... teraz sa zdrzime dlhsie,ak nie aj natrvalo, dcera mi tu nechce ist do skolky, chceme vyskusat doma co bude...

lillytka
22. aug 2010

@newyorkgirl pockaj, po par dnoch, ked sa ti budu babky do vsetkeho starat a radit ti, budes tuzit, aby si ich zas az tak blizko nemala 🙂
baby si predstavte, ze moja svokra ma dnes presviedcala, ze som mojej lilly kupila male veci...a to som jej kupila 68cky, cize este aj velke...lebo ona jej kupila uz 74ky (dufam, ze sa nezlaknem, ked zbadam, co kupila) a podla nej ona vie lepsie aku velkost lilly nosi....tak som si len zahryzla do jazyka, milo sa usmiala a povedala som jej, ze ja malu kazdy den obliekam a viem predsa aku velkost nosi 🙂

jojina11
22. aug 2010

@lillytka ja mám super svokru, chvalabohu sa mi do ničoho nemontuje, dnes sme sa boli prejsť v lese, celkom dobre mi to padlo, Vladka spala síce len hodinku, ale aj tak, úplne iný vzduch ako medzi domami.
Keď sme sa vrátili domov, ešte sme stihli návštevu u svokrovcov, tak malá strašne jačala, neviem , či ju boleli ďasienka,alebo Bruško, fakt netuším,ale trvalo to asi pol hodinu, strašné. Už pár dní je takáto nespokojná,,neviem , čo jej je, doma sme ju potom okúpali ale aj tak sa neskludnila a nakoniec ju manžel uspal na rukách. Som zVEdavá ako budeme dnes spať

newyorkgirl
22. aug 2010

@lillytka no vsak ja viem 😀 😀 😀 uz vidim ako napravaju decku v kociku aby bola rovno a ziadne pokrceniny... 😅 😅 😅 moja svokra je tiez super, ale ta bude vyse 300km co sa oblecka tyka, dufam, ze nam nikto uz nic nekupi, lebo ja toho mam dost aj pre 3 deti 😅 😅 co uz ked Next je tu na skok stale ho paradim potom 😎 jaj babule uz sa mi to krati uz iba zajtra...

jojina11
23. aug 2010

@newyorkgirl už ťa chytá cestovná horúčka však? Tak len nech v poriadku docestujete. Inak spali sme až do rána do 5,45. To je sila, sa divím, že sa nezobudila na hlad, ale asi netrebalo.

newyorkgirl
23. aug 2010

@jojina11 nechyta, ja som na to zvyknuta troska neviem akurat co cakat s dvoma ako to zvladnem, ale nejako musim, asi si vezmem aj satku radsej, hoci budeme mat kocik, neviem este...

tinus
23. aug 2010

Ahojte, jojina aj ja poznám ten plač ked plače aj polhodinu a nič nepomáha , ale povedala som že sa musí asi vyplakať a prejde to , len mi je lúto keď tak plače a nič nepomáha,
aj ja sa musím pochváliť ja mám tiež celkom dobrú svokru moc sa do nás nestará lebo so švagrinou si už s toho ich ,,zakri ho lebo mu je zima" a ,,určite plače lebo je hladný" len smejeme a aj ona to už bere z humorom
neviem čo je teraz malým normálne mi prespal skoro celú noc do 3 4 hodiny a teraz sa zasa budí na presno každé 3 hodiny , asi sa nám tie detičky menia

jojina11
24. aug 2010

@tinus asi je to tak, menia sa,ja som sa sem včera už nedostala, Vladka mala večer zasa nejaký hisák, jačaLA ako keby ju drali, ani jesť nechcela a spala už od siedmej , ráno bola hore o 3,15 , som v úžase, že ani nejedla a tak dlho spala.Pomaličky sa blížime k 5 kg, na budúci týždeň ideme na očkovanie, Už sa teším 😝 , Ešte stále sa nám nezahojili ušká, každý deň jej to čistím a stále jej to tečie a zasychá, dávam aj framykoin, hádam to nebude dlho trvať

miska1981
24. aug 2010

ahojte maminy,
dlho som tu nebola, vidim, ze su tu nove tvare a stare vytvorili sukr.skupinu,ako sa maju deticky?
moja jasmi ma cca 5200g priberame pomalicky, ale nevadi. myslite, ze mozu uz aj v tomto malinkom veku sa tlacit zubky? lebo v posled. dobe spusti niekedy hrozny plac az sa zakucka, doteraz skoro vobec neplakala, tak neviem z coho, vcera vecer sa nedala utisit, bola som uz zufala a bala som sa o nu. vela slinta, zuzle si pery, hore ma take tvrdsie dasienko, ale neviem odhadnut ci to mozu byt zuby, alebo co. brusko ju nezvyklo boliet.
neviete poradit? zeby sa zacinali menit, ale preco az teraz, musi to mat pricinu, nie? vcera sme boli na kontrole u dr. ale vsetko ok, tak ja neviem.

jojina11
24. aug 2010

@miska1981 moja to tiež robí, a tiež neviem , čo to je, ale počula som , že sa môžu chystať zúbky, aj keď sa ešte neprerezajú. len sa to tam tlačí a deti sú z toho nervózne

miska1981
24. aug 2010

@jojina11 tiez ti tak place z nicoho nic az sa prehyba? a ako dlho to trva?
skusala si jej dasienka? predtym to nerobila?

jojina11
24. aug 2010

@miska1981 no robí to asi od nedele, ale cmúľa si ruky od druhého mesiaca, teraz ale tak už veľmi, my ideme na poradňu v utorok o týždeň,aj na očkovanie, tak sa na to spýtam,V nede+u mala záchvat plaču u svokry, som nevedela čo s ňou a včera okolo pol šiestej večer znovu, len začala z ničoho nič veľmi plakať, a nedala sa vôbec utíšiť.
Zaspala mi okolo siedmej a spala až do 3,15, VEčER JESť NECHCELA,talže z hladu to určite nebolo, trvá to niekedy aj pol hodinu a viac

ica9
24. aug 2010

Ahojte-aj moja Barborka ma podobny problem. Zacala slintat, vsetko si pcha do pusy. A tiez bola nekludna a sem tam plakala aj hodinu v kuse a sme nevedeli ze co sa deje. Predtym to bolo uzasne pokojne dieta. Ale uz som prisla na to co jej bolo 😉 Zubky sme vylucili-aj doktorka povedala, ze slinia preto, lebo sa zacinaju rozvyjat slinne zlazy. Ale zistila som, ze ked presvihnem cas spania, tak nevie zaspinkat zacne plakat a cim viac place tym to je horsie, lebo nevie zaspat. A casto sa az tak prehyba. Takze nechavam ju hore max 45-60 minut. Potom do postielky a sama zaspi, sem tam s cumlom. A odvtedy nemame problem. Neviem ci to je aj Vas pripad, ale skuste menej podnetov, znizit cas bdenia. Vtomto obdobi sa nervova sustava len vyvija, takze privela vzruchov a podnetov im moze skodit.

jojina11
24. aug 2010

@ica9 to je pravda, mám vyskúšané , doteraz to tak aj fungovalo, bola hore tak hodinku a potom už aj spinkať, lebo ,keď sme prešvihli čas , tak koniec normálnemu zaspatiu a o spánku ani nehovorím, ale vieš niekedy sa to nedá, hlavne ,keď ti nemá kto pomôcť a treba niečo porobiť 🙂
Ja som tiež zistila , že keď je okolo viacej ľudí, aj keď je to rodina, tak jej to vadí a je mrchavá, ale včera u nás nebol nikto, a nevedela sa utrepať celý deň to bolo nejaké divné a potom večer ten veľký plač , ani prsník nepomohol ani nosenie na rukách, vôbec nič

ica9
24. aug 2010

@jojina11 Fuha, tak to je divne. Skoda ze tie nase babatka nevedia este rozpravat aby nam povedali co ich trapi ☹

jojina11
24. aug 2010

@ica9 si predstav, to by bolo super, keby už vedeli 🙂

ica9
24. aug 2010

@jojina11 my sme vcera boli na ockovani, tak som zvedava ako to zvladne...

jojina11
24. aug 2010

@ica9 no nás to ešte len čaká a mám aj obavu či nebudú horúčky a tak

ica9
24. aug 2010

@jojina11 vsak prave. Ja som nakupila cipky-paralen, nurofen 🙂 Ale zatial chvalabohu nic...

maja_25
24. aug 2010

my mame ockovanie 7meho uz teraz sa bojim co bude

ica9
24. aug 2010

zevraj tieto nove vakciny deti vyborne znasaju a len maloktore maju problemy. Tak uvidime. Dam vam vediet 😉

jojina11
24. aug 2010

@ica9 no ja som kúpila Panadol sirupček, ale bodaj by som nemusela použiť 🙂

miska1981
24. aug 2010

@jojina11 tiez mi strajkuje s jedenim, napr. dnes po kupani som jej chcela dat jest a nechcela, tak som bola prekvapena, dala som jej dudu a spi, ale ona ked mi nechce papat, tak ja vzdy pred spanim jej dam zo spania, ze ju nebudim a pekne sa napapa, lebo vydrzi celu noc spinkat, preto mi aj malo pribera od narodenia, lebo v noci nekojim a to robi vela.

baby mi ideme na ockovanie vo stvrtok, doteraz sme nemali vyhojene ockovanie na ramienku, tiez som pre istotu kupila paralen cipky, tak som zvedava na jej reakciu, lebo jej k tomu povinnemu ockovaniu budu davat aj vakcinu proti rotavirusom.

baby uz sa vam deticky pretacaju z chrbatika nabok? mne este nie, ani na brusku sa jej velmi nepaci.

bona
24. aug 2010

Ahojte dievcata, tiez mam doma majoveho drobca..🙂 @ica9 nasa Terezka ma uz jedno ockovanie za sebou (tu hexavakcinu a streptokokov), tiez som sa bala, co bude, pri ockovani som skoro plakala s nou, ale zvladla to super..sestricka nam vravela, ze najhorsia reakcia byva do 6 hod., niektore deti placu a su mrzute, ine su viac ospale..u nas to bol ten druhy pripad, prespinkala to..na vecer sa jej trochu zvysila teplota, na 38,3, dala som jej Panadol sirup a noc bola pokojna..🙂 Na druhy den mala este trosku teplotu okolo 37, potom uz vobec nic.. 🙂

@miska1981 no, nasa ma uz trochu tendencie sa pretacat, hlavne, ked lezka s holym zadockom, vtedy tak "vystreluje" nozky do strany, ale este sa neprekoprcla.. 😀 A na brusko sa ju snazim davat kazdy den na chvilu, nech si pocvici hlavicku a tak..🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre