Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

miska1981
24. aug 2010

@bona aj ja sa snazim ju davat na brusko kazdy den, ale vydrzi mi tak max 3minutky a dost, ale zatial pekne drzi hlavicku.

ozaj odporucte mi nejaky dobry teplomer pre malu, mam doma dva digitalne a zdaju sa mi zle, jeden od topcomu, druhy neviem, ale dnes ukazuju mi okolo 34 st. vzdy co sa mi zda malo.

ica9
25. aug 2010

Tak my sme to ockovanie prezili bez ujmy 😉 . Barborka bola trochu malatna a spinkala viac ako zvykne-ale inac OK 😵

iwonka
25. aug 2010

ahojte..neviete mi poradit...my sme cez den skoro stale hladny a to uz pijeme 180 jedna znama mi poradila aby som mu zacala davat kasicku do mliecka ale len za malu lyzicku....ale kasicky su len od 4mesiacov a my mame 3...nemate stym skusenost????

miska1981
25. aug 2010

@ica9 kedy ste mali dnes ci vcera? aj si jej nieco dala ci nie? ani teplotu nemala?

ica9
25. aug 2010

@miska1981 V pondelok poobede nas ockovali-podvecer bola spava nezvycajne, taka malatna, ani sa neusmievala. V utorok mala mierne zvysenu teplotu, tak som jeje dala cipok nurofen, zapala a ked sa po hodinke zobudila bola OK. Tak sme to celkom zvladli. Uz je fit 😉

jovana100
25. aug 2010

ahojte baby. môj maly je tiež akýsi nekľudný, len plačká neviem čo s ním je...teraz nás čaká druhé ..tak sa "teším" pretože to prvé znášal dosť zle.
@miska1981 nášmu malému sa už podarilo prevrátiť. Aj dnes...ležal na hracej dečke a prevrátil sa, len si nevedel ešte vybrať ručičky spod seba. Ale ináč mu to išlo pekne. 🙂 Na brušku tiež nechce byť dlho, potom sa už zlostí..

miska1981
25. aug 2010

@ica9 tak super dufam, ze aj my to zajtra zvladneme 😉

@jovana100 jeej? sikovnicek veliky 🙂 ale zevraj chlapci su sikovnejsi na motoristicky vyvin, tak dufam, ze aj my budeme den za dnom robit pokroky 😉

jovana100
25. aug 2010

@miska1981 ale jasné neboj sa aj tvoje bábo bude robiť zo dňa na deň väčšie a väčšie pokroky..🙂 je to srandovné lebo sa prevracia len do pravej strany, do ľavej sa nevie 😀 takže ked ho nechám aj na gauči tak sa nemusím báť, že by spadol, lebo sa vždy prevracia do tej strany kde je operadlo 🙂

mayocka
26. aug 2010

baby ahojte,nejdu vam este zubky nikomu?ja uz neviem co s nou,nepomaha ani gel ani citronova stava ani nic ju neukludni ani na chvilocku,stale si pcha do ust len rucicky a najlepsie ked obe naraz,vybere cumel a papa ruku,ma riadne nervy,ani v noci mi uz kludne nespala teraz,uz len cakam kedy ju teplota chyti,je mi do zufania,neviem ako jej pomoct,keby uz aspon vysli ☹(((((((

miska1981
26. aug 2010

@jovana100 to si pekne vymyslel, ze sa najprv pretoci na ten bok kde je v bezpeci, mudre dietatko 🙂

@mayocka joj tak ak nepomoze ani gel, tak len pretrpiet, aj moja si pcha rucky do ust, slinta, tiez jej to potieram gelom, ale neviem ci su to zubky alebo co, ale tiez si myslim, ze nepomaha, lebo zachvilu uz je to po starom.

jovana100
26. aug 2010

@miska1981 tak to máš pravdu..🙂
@mayocka môj malý sa tiež tak presne správa...pästičky si ide objesť a sliní hrozne..som mu aj kukala či nič nevidno ale zatiaľ nie. Má aj hryzátko tak aj to obhrýza..🙂

Baby, ktoré máte hracie dečky dávate ich aj prať? tu na dečke je len napísané že: "Prac na sucho" 😀 a ja sa bojím aby tá šušťajúca časť po opratí ešte vôbec šušťala.

mayocka
26. aug 2010

@jovana100 no moja si este nevie dat hryzatko do ust,ledva trafi ruku ked uz tak nema čo vopchat 😝 hrazatko alebo hrkalku ked drzi tak hrka,bucha ale netrafi si do ust,sice to v ruke drzi ale ohryza ruku 😀

akurat sme kupili calgel tak...no ved aj lekarnicka povedala ze sa to miesa so slinami a nemaju tie gely ziaden ucinok

no ona nema ani opuchnute dasienka,ma to tam biele,vidiet tam krasne zubky za dasnami,ma to ako keby uz uz na krajicku prerezania,ale neviem ci to ja spravne vidim,ale tak nema rovne dasna ale uz jej to tam pretrca alebo akoby som to nazvala,vraj to moze este aj mesiac trvat kym sa prerezu...

jojina11
29. aug 2010

ahojte, dlhšie som tu nebola, nie je čas, ale musím oznámiť, že sme pokorili &5 kg hranicu, 😀 a veľmi sa z toho teším

miska1981
29. aug 2010

baby nejako to tu viazne...

@mayocka ani moja si este nevie dat hryzatko alebo hocico ine do ust. a s tymi zubkami to moze trvat fakt niekolko tyzdnov kym sa prerezu, treba sa obrnit trpezlivostou 🙂

miska1981
29. aug 2010

@jojina11 gratulujem, ja som mala tiez radost ked sme to dotiahli na 5kg ani teraz nema vela asi 5300g, ale tak ja som rada aj za to. kojis? ja ano to preto tie dieticky priberaju pomalsie. a moja aj preto, ze v noci nekojim, lebo spi. 🙂

jojina11
29. aug 2010

@miska1981 hej kojím, malá mi tiež prespala celé noci, ale teraz posledný týždeň sa budí, tak nepravidelne, niekedy o tretej alebo o piatej ale už sa stalo že aj o polnoci

miska1981
29. aug 2010

@jojina11 tak to preto nam pomalicky priberaju, ale ja uz vahu neriesim, aj dr.mi povedala, ze ak je spokojna, tak nemam vahu brat vazne, samozrejme pokial by rapidne nechudla.
vidim, ze mas doma troch chlapov staraju sa o princeznu?

jojina11
29. aug 2010

no mám doma len jedného,. ale to je na dlho, a ten sa stará, keď len zaplače už ju berie na ruky a prechádya sa s ňou

miska1981
29. aug 2010

@jojina11 tak to mas super synceka, vsak musi davat pozor na malu sestricku 😉

jovana100
29. aug 2010

@jojina11 tak to je super..🙂 môj malý sa tiež teraz posledné dni v noci častejšie budiť, ale ja mu dám len cumlík a trošku ho pohladkám a spinká ďalej, Papať mu dám až nadránom kolo 6-7 🙂
@miska1981 viazne to tu..babeny nestíhaju..🙂 detičky dávajú zabrať..🙂

jojina11
30. aug 2010

v noci sme boli hore o pol jednej a potom o pol šiestej, cez deň mi dá zabrať, pokiaľ ju uspím, 😀 ale už som si zvykla, zajtra nás čaká to očkovanie, však uvidím, ako zvládne,
dnes ráno bolo u nás 8°C, utekala som do obchodu,u nás dnes len do 9,00 hod, a teraz prší , no čo vám poviem hnusný čas, aspoň. že nemusím variť. Teraz spinká, tak je kľud. Všetkým, aj napriek zlému počasiu, prajem pekný deň 🙂

miska1981
30. aug 2010

@jojina11 veru s tym pocasim je to na prd, aj u nas musim prikurovat ohrievacom, co mame v byte taku kosu.

akurat idem malej objednat nejake hrubsie veci a pokukat nejaky jesenny fusak do kocika. mam skoro vsetko letne veci na par hrubsich kuskov.

@jovana100 a ked mu das v noci cumlik a vypadne mu zas sa zobudi? lebo moja raz v noci spala s dudou a vzdy ked jej vypadla som jej ju musela dat, takze som v noci len dudu chodila davat. inak cez den mi spi s dudou, v noci nie.
a ockovanie zvladnete pre istotu si kup cipky keby ma teplotu nad 38,5 moja mala asi 37,9 tak som jej nic nedala, len bola dva dni strasne spava.

lienka1076
30. aug 2010

ahojky ja mám síce aprílovčiatko,ale mal byť májovčiatko. chodila som doteraz na český koník k májovkám. môžem sa pridať k vám 🙂 🙂

miska1981
30. aug 2010

@lienka1076 jasne. len tu chodia baby pomenej, nestihaju, mne posledne dni moja mala stale spi asi z toho pocasia, tak stiham aj net. ako sa mate? a malicky ako, spava dobre?

jovana100
30. aug 2010

@miska1981 Miška nezobudí sa...on síce zaspí s dudou, ale keď idem ja už spať tak už má dudku vypadnutú. Tak keď v noci mrnká tak mu ju len dám a spinká daľej a ked mu aj vypadne tak už tvrdo spí tak to nevníma..🙂 A to sa len teraz asi zo týždeň v noci budí, doteraz to nerobieval..🙂

@lienka1076 vitaj medzi nami..🙂

monikapd1
30. aug 2010

ahojte babule, uz dlho som nebola, nejak nie je kedy, mala sa rada hra a pomenej spinka tak si vyzaduje pozornost, inak tie co nekojite, ale davate UM - Nutrilon ake davky uz davate??ja davam 150ml. 🙂

michalag
autor
30. aug 2010

@monikapd1 ja davam malej este stale 150ml ale za chvilku uz prejdeme asi na 180ml

monikapd1
30. aug 2010

@michalag a kolko je jho uz davas? ja zatial 2 tyzdne

michalag
autor
30. aug 2010

@monikapd1 ja ani netusim asi 2-2,5 tyzdna jej davam 150ml inak dovtedy bola na 120ml ale ako som jej vymenila cumlik tak niekedy by hadam zjedla uz aj tych 180ml, len kebyze jej dorobim dalsich 30ml tak by ich nevypila ako by ju ta pauza stopla musi naraz kym taha, lenze nemam cumlik na vacsiu flasu tak ked kupim skusim jej urobit 180ml

monikapd1
30. aug 2010

@michalag aj ja ako som vymenila cumliky tak by tahala a tahala, ale staci jej to zatial, tiez sme boli dlho na 120ml a stacilo jej. kolko ti inak mala vazi a meria?? a ako zvladala ockovanie?? my ideme teraz v piatok na prve.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre