Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

janefonda
28. sep 2010

baby a robite stale cerstvy cajik, ci ten co zarobite, date aj napr. o 5 hodiek. Lebo na navode je , ze treba kazde dve hodky zarobit cerstvy,ale podla mna je to prehnane. Co by sa mohlo tomu caju asi tak stat 😠

natalianr
28. sep 2010

trosku sa vam sem vtierknem, dufam ze mozem...???ako to vsetky robite ze vam deturence spavali od narodenia???
... 3 mesiace som kojila kazde 2 hodky!! teraz mi vydrzi 3 😝 , max 4 😝 , na brusko sa otocil len raz, aj to myslim ze cistou nahodou, tiez si vegetííí len na boku 😀
by sa mi hodila daka dobra rada ako sa konecne v noci ako tak vyspat🙂

janefonda
28. sep 2010

@natalianr no pozri mne spala prve tri mesiace a tento 4. je to katastrofa!!! Uplna zmena, tak sa tes, ze ti vydrzi 3-4 hodky. To sa nam nestalo uz ani nepamätam 😒

lenka268
28. sep 2010

vsade aj tak pisu inak teraz som citala jednu poradnu tiez sa jedna mamicka pytala za harmancekovy caj a dr pise ze harmancekovy caj nie je alergen, ja zarabam cerstvy, asi sa mu nic nestane ale zarabam cerstvy 😵

diana23
28. sep 2010

@janefonda jasne, aj dlhsie, podla toho kolko kedy vypije...nejake dve hodky vobec nedodrzujem.i ked 😀 som zo zaciatku, ked som jej davala este sackovy cajik, tak som ako blazniva sledovala kolko minut sa luhoje 😀

natalianr
28. sep 2010

@janefonda a tie prve tri ako spinkavala?

jojina11
28. sep 2010

@monikapd1 .ja dávam hipp, veĎ uvidíme, zatiaľ jej chutí, nožičky objavila predvčerom v noci, tak si ťahala dupačky, len taký fukot

katusradus
28. sep 2010

jojina11 ahoj mám už fotky 🙂 myslíš ten granulovaný harmančekový?

janefonda
28. sep 2010

@natalianr prvy mesiac sa budila cca kazde 3 hodky na papanie a potom zrazu zacala spat od zhruba 19:00 do tretej a potom este do siedmej. alebo uplne celu noc bez prestavky. A teraz je to peklo 😠

monikapd1
28. sep 2010

@jojina11 noo tak som zvedava kledy ich objavy nasa a ako sa s malou hravavas?? inak celkovo baby ako sa s malymi hravate??

katusradus
28. sep 2010

monikapd1 normálne,že varila myšička a pošteklím ho 🙂 rehoce sa o dušu a ešte mu akože spapám ručičku aj to sa mu páči, a robíme aj lietadielko do zrkadla

ica9
28. sep 2010

http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1097/ch...

tu som nasla clanok a vyvoji 4 mesacnych a nejake napady na hry a tak. Mozno pomoze 😉

diana23
29. sep 2010

ahojte, este doplnim tapi, tapi, tapusky, gymnastiku podla sponinaneho clanku (je to pre babatka v 3.mesiaci, ale malej sa to stale paci), zrkadlo a najnovsie sa jej velmi paci skryvanie veci...a vsetko ostatne, co ste uz povedali.ten clanok odporucam.

jojina11
29. sep 2010

@katusradus mám na mysli mlieko od hippa, 1plus probiotic , fotky si idem pozrieť, včera a dnes sme mali návštevný deň.. tak sa už teším, koľko ľudí sa tu premelie, mala včerajšok celkom dobre zvládla tak dúfam, že aj dnešok bude taký

natalianr
29. sep 2010

@monikapd1 tiez mysicka, tap tap..najnovsie sa mu neuveritelne paci ked mu spievam mandarinku darinku 😀
potom hrazdicka, decka, zrkadlo ...no ale tiez niekedy neviem co dalej ☹

natalianr
29. sep 2010

@janefonda no krasa..ale neboj, urcite sa to rychlo napravi..... 😉

jovana100
1. okt 2010

ahojte baby...vidím, že drobci robia pokroky. Chcem sa spýtať ako dávate kašičku?ja som ju začala len predvčerom dávať,,,zatiaľ nám chutí. dávam ju len pred spinkaním večer. Dávate ju aj cez deň? 🙂

brisilda
1. okt 2010

kocky znova sa vam tu votriem no som zvedava 😀 😀 😀
@jovana100 ahoj prosim ta ked si malemu zacala davat na noc kasicku zmenil sa mu spanok???mne dr. povedala ze mam zacat s prikrmami no zda sa mi to skoro aj ked som vahala azistovala si info ci uz na nete alebo tu na MK vsade odporucali pockat pokial ho kojim no okusili sme uz aj chut UM 😒 😀 s kojenia som bola na nervy maly ytiahol 60 ml a bol usmiaty ale zdalo sa mi to strasne malinko a tak csom skusala dokrmovat UM ale marna snaha on ked nechce tak nechce 😀 hodte info ake boli vase prve prikrmi ako ste ich pripravili citala som ze mrkvicka by sa mala davat ako rva aj to iba jedna lyzicka na zaciatok a neskor postupne pridavat

jovana100
1. okt 2010

@brisilda ahoj..no ja ešte kojím ale ho aj prikrmujem UM. No ti musím povedať, že ako mu robím kašičku spinká v noci lepšie. Predtým sa napapal okolo 8 pol9 a niekedy už o pol 1 bol hore..a teraz spinká do 5. Mne to odporučila Dr. a táto kašička je od 4.mesiaca. Vyskúšaj..ja mám zatial len ryžovu kašičku neochutenú a chutí mu 😉

brisilda
1. okt 2010

@jovana100 dik za odpoved ja mam kupenu nutrilon tiez ryzovu 😉 asi to vyskusam 🙂 aj ked mne nevadi nocne vstavanie nakolko idem spat az okolo 1-2 rano len ma zaujimalo ked uz budem s nervami na konci ci bude mat nejaky efekt siahnut po vecernej kasicke

jojina11
1. okt 2010

tak my sme už len na UM, v noci som jej ešte dala pocopkať ale potom mi vypila ešte 100 ml mlieka z fľaše, a ráno už len fľašku, moje mlieko je už asi preč, no čo už hlavne , že je spokojná, na obed dáme mrkvu a zemiačky, celkom jej chutia ked to rozmixujem a možno aj zalejeme mliečkom, ak bude chcieť, ozaj, dávate niektorá aj čajík, ja totiž neviem či môžem , aký, a ako často, zajtra sa chystám do mesta, tak by som si kúpila

tinus
1. okt 2010

ahojte maminky aj my sa kojíme ale v noci sme hore každé 3 hodiny a papáme , neviem čo je s ním cezdeň mi veľmi málo spapá sa mi zdá a dakedy od hnevu ani nechce myslíte že by mal málo mliečka nechcem ešte umelé

nice202
1. okt 2010

@jojina11 ja davam cajik, detsky feniklovy.

jojina11
1. okt 2010

@nice202 kúpim aj ja hádam mi to bude

nice202
1. okt 2010

@jojina11 uvidis, bude lepsie. to je aj na brusko.

katusradus
1. okt 2010

jojina11 a čo sa stalo to len tak z ničoho nič zo dna na den odišlo? ☹

jojina11
1. okt 2010

@katusradus ani neviem , možno je to zo stresu, mám toho veľa, nič nie je porobené, každého musím so všetkého naháňať, a zima sa blíži, tak možno preto

katusradus
1. okt 2010

@jojina11 hm...ale nevadí,ved 5mesiacov kojiť je podla mna úspech,no hlavne,že je bábo zdravé!!!Ináč ja som kupovala malej bylinkový čaj Leros od 4mes. nie je to granulovaný, v lekárni,jedno vrecko na 25Oml a počas dna ho pila

jojina11
1. okt 2010

@katusradus ja si tiež myslím , lebo chalanov som len veľmi míáličko možno 3 TýžDNE, nemal kto poradiť, ale teraz som spokojná, ten čaj si musím zapísať, dík za radu, Ozaj ani si nepamätám tvoje, meno, prepáč ,ale ja som veľký sklerotik na mená

katusradus
1. okt 2010

@jojina11 KATUŠRADUŠ-tá prvá časť...to som ja 😉 ja som malú nekojila vôbec,nemala sací reflex,takže aj pre mna je toto kojenie úspech,ten čaj je český, od 6 mes.je aj ovocný,tie granulované podla mna nie sú čaju takisto ako aj káva 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre