Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

matpaj
1. feb 2010

coze?????

michal, ja som pred chvilou zjedla 2 tablety mag a predtym som vypila pohár kakaa..... 😒

nemôze ma ozaj z toho prehanat? uz od vcera ma......

😒

xxx.klarka
1. feb 2010

aaadus, ty a prdelatá 😀😀 jsi mě rozesmála.

michal, já bych se pak potřebovala dostat daleko pod původní váhu:D:D:D s tím měchýřem to opravdu není příjemné, někdy mi dělá problém dojít na ten záchod.

aaadus
1. feb 2010

matpaj záleží co máš napsané v příbalovém letáku, já jsem tam o mléčných výrobcích nic nenašla

nevíte, jak je to s chozením na koncerty v těhu? chtěla bych jít na Kryštofy, jsou koncem února. manžel mi řekl jestli jsem se prý nezbláznila, já nevidím problém když koupím lístky na sezení

michalag
autor
1. feb 2010

ja som bola na wc-ku pred chvilou a uz mi treba znovu, to ze ma tam kope by mi az tak nevadilo, len dufam ze uz nenalieha na krcok lebo sa mi zda ze ju citim dost nizko a este k tomu je aj hlavickou dole 😒 ☹

matpaj, ano v letaku je to pisane ze 2 hodky pred a 2 hodky po uziti by si nemala nic mliecne koli vstrebavaniu sa magnezia, lebo tomu moze branit ... dufam ze som to nenapisala ako tatar 😅

aaadus
1. feb 2010

klarka a ještě jsem zapomněla dodat zakrslá 😀

matpaj
1. feb 2010

inak babky aj vas to babo tak neposlucha? 😒

ja uz neviem ako mam spat......mna kope ked lezim na boku na pravej aj na lavej strane aj na chrbate, ale to su hrozne kopance, nemozem spat.......to mam spavat posediacky?..... 😒

xxx.klarka
1. feb 2010

aaadus, ty jsi prdla 🙂

když už se tady tak bavíte, já potřebuju radu od zkušených těhulek .... poslední dobou se mi stává že cítím hodně tlaky na spodek a někdy mě bolí i stydké kosti. nejvíc to cítím když jdu čůrat jak je to úplně naplé. Je to není špatného? 😕

Holky jak poznáte jak malé leží? Já to teda nepoznám vůbec.

aaadus
1. feb 2010

klarka asi ti malá tlačí na spodek a proto tě bolí stydká kost. mě sice stydká kost nebolí, ale za to mám spodek nateklý jako kdybych sexovala celou noc 😀
michalag já mám taky malého otočeného hlavou dolů a myslím, že předčasný porod by neměl hrozit 😉

matpaj
1. feb 2010

aaadus som sa pozrela aj ja na tvoje foto, ked tak ojkas, no vies co?.....!!!! 🙂 ja ked mam gatky tak mi to vsetko okolo visí......sa smejem ze budem nosit mm trenky......ale nie uz som si kupila vacsie z cisla m na cislo xl !!!!! 🙂

azajtra idem do poradne, zas

michalag
autor
1. feb 2010

klarka, moze to byt aj roztahovanie sa maternice a lonovych kosti, ale racsej to spomen dokimu ked tam pojdes a uvidis co ti povie a tie tlaky a nezabera ti na to magnezko? ... ja to viem ze mi na 3D pozoroval tvaricku na spodku a kopala ma do pravych rebier a od vtedy sa to nejako nezmenilo, tak si to stale myslim, ale to uvidim az na sone v 30tt

matpaj, mna mala kope ked si lahnem a po chvilke sa ukludni a uz asi spinka, niekde som citala ze ked si lahnes tak si mimi musi najst svoju polohu a vrti sa dovtedy kym si ju nenajde

xxx.klarka
1. feb 2010

aaadus, asi je to možné. V tom případě je malá teď hlavou nahoru nebo nevím, protože už 2 dny mi kope do močáku. ale to jsou rány ... si snad půjdu vzít slimku, kdyby náhodou. 😀

zdenkapo
1. feb 2010

v mém příbalovém letáku to napsané je a všeobecně to plaatí,že tím vápníkem se ten hořčík pah hůř vstřebává v tlustém střevě,ale to bych si nemohla dát nic mléčného za celý den,když to beru 3x denně a vápník teĎ tech posledních pár týdnů musím přijímat nejvíc takže to nedodržuju...

Adus.Klarka
no co přibereš,to přibereš,bez ohledu na to,kolik jsi zhubla na začátku a nezáleží,kolik byla váha před těhu,vždy se hlídá váhový přírůstek od poradny k poradně a pak se to sečte- u mě bylo taky jedno,že jsem 9kg na začátku zhubla

Doli
tady na koníkovi je téma tělísko Mirena,tak mrkni,jestli chceš,taky to jdu načíst teď https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

xxx.klarka
1. feb 2010

michal, zeptám zeptám, jdu tam v ponděli. Malá je ted asi hlavičkou nahoru, protože mi kope do toho močáku až to není možné. Nebo nevím. Asi mi i začalo tvrdnou břicho, ale nevím. Stává se to spíše večer nebo ráno když se zbudím je naplé a tvrdé, trvá to i pár minut, tak právě nevím zda to je ono. Ale je to bezbolestné ....

matpaj
1. feb 2010

ja to tiez nepoznam akoje babo otocene, snad iba podla toho ako a kde kope...........

inak aaadus aj ja mam niekedy spodok opuchnuty aspon uz viem z coho......dakujem 🙂

misicka85
1. feb 2010

Ahoj holky!
Tak já poslední dobou v noci moc nespím,neb malý je tradičně od 3 do 6h šíleně akční 😠 A v 7h se budí malá.. Malého mám uloženého zatím stále KP takže cítím kopance až úplně na spodku..

Holky,chci se zeptat,míváte některá křeče do lýtek v noci? Já už jsem z toho úplně na nervy, mám je skoro každou noc,někdy i 2-4x a je to pěkný hnus. Koupila jsem si magnesko v těch šumivých tabletách ale to teda nepomáhá vůbec,tak manža dneska dostal za úkol přivézt z lékárny něco lepšího,snad mu lékárnice něco poradí. Nebo se z toho pos..u, fakt radši 10x porod než todleto 😝

matpaj
1. feb 2010

inak ja som sa minule pocurala......pri kychnutí....sa mi mm smial...... 😒

teraz ked sa mi chce kychnut tak bezim na wcko.................. 😉

xxx.klarka
1. feb 2010

misicka, já dostávám a často, měla jsem to i před těhu ... někdy to mám tak silné, že se mi na tom lýtku udělá i modřina. Mě teda ale pomáhá to magnesium šumivé, jiné nekupuji.

xxx.klarka
1. feb 2010

matpaj, já včera večer jsem si taky učůrkla a drahý se mohl zbláznit smíchy ....

matpaj
1. feb 2010

misicka, ja som mala krce, je to hnusne, a pomohli mi mg tablety...... 🙂

aaadus
1. feb 2010

matpaj no jo, z boku vypadám vcelku k světu, zepředu už je to horší 😀
misicka šumivé magnesko je naprd pokud máš takové křeče, po tabletkách se ti uleví
malý mi do močáku nekope, ale buší pěstičkami 😀

aaadus
1. feb 2010

matpaj no kýchání to je taky kapitola, ale už vím že se musím jakoby skrčit abych si neucvrnkla 😀

matpaj
1. feb 2010

☹ no aaadus, to aj ja.......pozeram foto z tohtorocnej dovolenky aka som bola... ☹ sexi.

teraz tie boky opticky zostihluje to velke brucho, ale po porode................. 🙄

yanika
1. feb 2010

dianka: som externistka, studujem FMUK, ale na detasovanom v MT. Ale keby som nebola akurat na PN, tak neviem neviem ako by som to stihala zladit s pracou... Statnicovat budem asi az v lete, myslim ze junovy termin by som nezvladla, neviem co by na to povedal moj dvojmesacny drobcek, keby som ho trepala do BA a kojila niekde na parkovisku pri skole 😉
Ale pracu sa budem snazit odovzdat teraz..
Ty si na tom ako?

matpaj
1. feb 2010

ja idem zajtra do poradne, zasa budem klamat o vahe.....no co uz......

ja ked vojdem do ambulancie tak prve co vidim je vaha......a ked sa vazim, sestricka snori okolo mna.....aj minule som ju ofajkla o 1 kilo.....som hnusna ze? 😒

aaadus
1. feb 2010

matpaj po porodu mi všichni můžou vlézt na záda 😀

matpaj
1. feb 2010

yanika, dianka aj ja som studovala s babom......nebolo to bohvieco a to som mala denne studium!!! bola som pri malej mesiac a potom som musela do skoly.........takze som ju ani poriadne nekojila.... 😒

tak dufam, ze toto babo si uzijem..... 🙂

adelka89
1. feb 2010

misicka ja je mivam teda jen zridka ale dneska vecer to teda stalo za to...musela jsem obudit manzela,aby mi tu nohu narovnal a i tak ta krec ne a ne prestat, navi cme ta noha vzdycky boli cely nasledujici den...
A k poloze miminka podle me se ti nasi prcci jeste do porodu otoci nekolikrat nas maly je teda taky otoceny uz hlavickou dolu tak tyden, mam to brisko i dost dolu, taky citim jak se mi roztahuje panev, boli me kycle a ti poslicci.... 🙄 vcera jsem mela fakt pocit, ze tech 10tt uz nevydrzim...

zdenkapo
1. feb 2010

Klarka
tak mě bolí stydké kosti už 3 týdny a už jsem to tu s někym probírala,taď si nevpomenu na nick,ale taky má druhé těhu a pohledej na netu,tam jsou na to diskuze,že to mamči bolí,ale většinou po 20tt prvomamči,druho až déle,ale při prvním jsem to neměla až teď a je to děs- bolí to při pohybu i v noci,když se otáčim v posteli 😒

misicka85
1. feb 2010

holky,díky,no jsem zvědavá co mi manža z té lékárny doveze, řekla jsem mu ať veme magnesko tablety a nebo a´t mu něco poradí lékárnice,tak jsem teda zvědavá....
Já jdu do poradny v pátek tak se těším,jsem zvědavá kolik malý už váží 🙂 No moje váha,na poslední kontrole jsem měla +1,5kg, teď nevím,doma sice váhu mám ale nevážím se. Ale podle toho jak furt něco žvýkám myslím že teď půjde pěkně nahoru 😝

adelka89
1. feb 2010

holky ja uz mam + 12kg, klidek 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre