Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

xxx.klarka
8. feb 2010

doli, aha, tak to budeme muset nějak dohodnout se sociálkou.

zdenkapo
8. feb 2010

Klarka
jj jde to tak,akorát mám obavy,aby mi tdy u nás rovnou nešouply na 4 roky,ale asi se na to půjdu ještě poptat...

Doli
nemám to jiné,mám to stejné,akorát já si nechám po porodu ukončit výplatu na TOmáška,jinak to je to samé-jen nevim,zda teda se musí ukončit výplata na starší a pak dávat novou žádost na mladší-to asi tak je- tak zda podám já po porodu a pak ukončim,manža půjde na mateřskou 1 den a pak požádá on- to se mi zdá složité papírování-než zažádat až po 6nedělí rovnou ...

doli1
8. feb 2010

xxx.klarka abych byla přesná na mateřskou klidně může přejít manža a pak zas ty nebo byt oba to taky jde ale ta volba a peníze už se nedají změnit pokud jednou zvolíš.

xxx.klarka
8. feb 2010

doli, já jsem to pochopila děkuju. V tom případě já jelikož nemám nároz na změnu, tak budu muset počkat až to udělá přítel.

pugie
8. feb 2010

Tak jsem dneska byla na tom ogtt, no to byl blaf 😝 😝 ale snažila jsem se vypít to co nejrychleji, ještě že mi pomohla žvejkačka, trochu to zneutralizovalo tu pachuť na "ocase" 😵 byly tam ještě dvě další holčiny, ta jedna to nesnesla, takže to běžela vyhodit a bylo jí pěkně blbě, chudák, mi ji bylo líto, musí to jít zkusit znova 😒
teď budu netrpělivě čekat na výsledek.. pořádně mi vyhládlo, hned jak jsem se vrátila, snědla jsem pro jistotu 3koblížky, co kdybych pak už nemohla 😨

Koukám, že Malvík pořád nic, co.. u nás taky nic novýho, čekáme už od půlky prosince, přijde mi, že každej týden říkaj, že už to mají a posílají, ale ono ticho po pěšině, to po tom musíme pátrat ale sami, nejsou schopný ani dát vědět, jsou to zkrátka hovada, už bych si tam v životě nic neobjednala.. kor když to má člověk už zaplacený 😒 😖

pugie
8. feb 2010

jéé, koukám, že pepi dneska taky bojovala s glukosou.. jakpak jsi to snesla??

doli1
8. feb 2010

já stoho pochopila to že já den porodu si musim vybrat jenže nemám na výběr tak mě hned informují o tom že jdu na 4roky ale když manža tam pujde zažádat že na MD po šestinedělí nastoupí on tak mě dojde vyjádření že moji žádost zamítli.na tohle se poptejte jak je to u vás na soc.aby jste pak nebyli překvapeni jak kámoška přijela s porodky nic neměli vyřizený a pak přišel papír na 4 roky protože nemá nárok na volbu a manža nebyl požádat o MD.chtěli to vyřídit až po šestinedělí.
zdenčo když ti bude navazovat mateřská tak máš možnost volby nebo to chcete kvůli penězům?

aaadus
8. feb 2010

pugie ty jsi objednávala v Malviku už v půlce prosince a oni ti ještě nic neposlali? To je maras teda. A můžu vědět co si všechno objednávala? A chudák holčina, nezávidím, že to musí absolvovat znovu. A kdy budeš vědět výsledky?

doli1
8. feb 2010

pugie měli jste nějakou příchut nebo jen čistá voda s cukrem?mě to tak hrozný nepřišlo dokonce mohu říct že i chutnalo ale je pravda že dvě holky to tam taky jen tak tak kousali.kámošky třeba měli špatně rozmíchaný takže jim ten cukr křupal mezi zubama tohle bych asi taky nedala.blééé
musim říct že u nás na té viniční jsou fakt na to připravení že ty těhule tam přijdou.

doli1
8. feb 2010

teda všichni máte problémi s jednim obchodem.to by chtělo nějakou hromadnou stížnost.zvlášt pokud už je to zaplaceno

lucik...
8. feb 2010

Holky to mě mrzí že s nimi máte všichni problémy 😔 Já osobně si rozhodně nemůžu stěžovat, ale je to vážně asi tím že tam má manžel tu známou 😔

doli1
8. feb 2010

hmm holky koukám na ten váš obchůdek a divim se že máte takové problémi když první co vám vlítne do oka je reklama zaručený servis do 3 dnů,záruka tři roky
jak vidim aktualizace k 6.2 takže obchůdek normálně fakčí dál.to je fak na ......

yanika
8. feb 2010

Mne akurat prisiel prebalovaci pultik s vanickou, objednavala som ho na www.anjelikobchod.sk pred 6timi dnami. Je super, presne taky ako som chcela, dve policky na vela veci a vanicka akurat.. Idem ho pripravit, aby sa mohol manzel vrhnut na jeho zmontovanie ked pride z prace.

Aaadus, Blanka: ale este ste to nezaplatili ze? Ja na vasom mieste by som na to necakala...

Baby zo SR: kde ste objednavali tu zavinovacku Emitex?

pugie
8. feb 2010

nevim, co to bylo za příchuť, ze začátku sladký, pak kyselý a pak dooost divný 😝 výsledky by snad měli být do středy u Dr.
Adus, tchyně nám objednávala křesílko od Chicca k Vánocům, poslali ale špatný, že to kdyžtak můžem vyměnit i za něco jinýho.. tak jsme posílali zpátky a čekáme pořád na to správný, mělo být do konce ledna, ale pořád nic, tak jsme volali, psali.. ozvali se, že už ho posílají, ale už to bude zase 14dní pryč 🤐

xxx.klarka
8. feb 2010

No holky, já se jdu obléknout a pomalu pojedu. Tak mi držte palce, jsem úplně vyklepaná z toho. 😕

pugie
8. feb 2010

jo, kdyby to první už nebylo zaplacený, tak bych jim to taky odřekla, ať si s tim dělají co chtějí.. právě, že mi taky přišlo, že mají takovou reklamu, tak mě nenapadlo, že jim eshop bude váznout 😒 jednou jsme tam byli i osobně, když jsme koukala po kočárkách a měli cestu do Prahy, od obsluhy bych taky možná čekala trochu víc 😖 na tom e-shopu jsem našla sem tam ňákou věc, co je jinde o polovic levnější, je to možný??

Nenosíte některá z vás mexickou bolu? měla ji známá, znělo to moc příjemně, tak bych ji taky chtěla, ale ta cena, to je pálka ☹ tak jestli jste na ni nenarazili náhodou za lidovější cenu?

houbik
8. feb 2010

holky, ja si tedy na Malvika taky nemuzu stezovat, vzali nam vybaleny kocar bez cedulek zpet a bez reci vymenili za jiny, v coz jsem ani nedoufala...ale vzdycky, kdyz tam jdu, tak tam maji sileny frmol, je tam desne narvano, takze toho maji fakt hodne, tak myslim, ze je to tim...kolikrat se tam ani nemuzu dovolat pul dne...ja tedy jen doufam, ze ten kocar, ktery ma dodaci lhuty 14 tydnu stihnou dodat do porodu 😒

houbik
8. feb 2010

a ceny maji opravdu trochu vyssi nez jinde...vse jsem nasla jinde levneji...ale nebala bych se, ze vam neco nedodaji nebo tak, jen to proste asi chce vydrzet 🙂

zdenkapo
8. feb 2010

Doli
tak to neni- ty si klidně můžeš požádat po porodu o rodičák a pak to zrušíš den před tim,než manža nastoupí na ten den na mateřskou-pak so požádá o rodičák na měsíc on-při tom může pracovat +zvolí roky a další měsíc to převede na tebe jenom a roky už se nedají změnit- tu volbu na 3 roky můžete provést klidně myslim do 21 měsíců dítěte,takže ze zákona ti nemůžou frknout na 4 roky automaticky,ale já neznám ty pracovnice od nás,stěhovali jsme se sem a já tam ještě nebyla,tak se musim zeptat,jak to tady maj,ale prostě nesměj to dát automat.na 4 roky
jo a já nemám nárok na mateřskou,protože mi při Tomáškovi skončila na úřadě smlouva na dobu určitou,takže to chci na 3 roky zase,tak to musíme udělat takto

Malvík
to nechápu ten přístup, přitom ten obchod všude propagzjou,samá reklama v časopisech a skutek utek

já musim zaklepat,že mám celkem dobré zkušenosti s e-shopama,akorát jedna paní z MMB mi sice poslala krásné zboží,ale furt samá urgence a ani doklad o nákupu mi neposlala,takže záruka žádná a už jí urguju 3 týdny a ona furt,že to pošle oskenované mailem´a furt nic, ještě jednou jí koncem týdne napíše a když to nepřijde napíšu to hold tam do hodnocení...

pepibubu
8. feb 2010

vcelku to šlo... doma jsem si do toho čaje šprkla malinko citronu, takže to nebylo tak šílený, a věděla jsem od holek že čím dýl to budu pít tím to bude horší, tak jse mse zapřela a vypila to se dvěma kratičkými pauzami.

aaadus
8. feb 2010

yanika já to předem neplatila, nemám k tomu důvěru a vidím, že dobře dělám

klarka držím palce ať máte nový byteček 😵

pugie
8. feb 2010

pepi, vy jste si to nejdřív mohli vyzvednout a vypít to doma? mně ten koktejl namíchali až v laborce - nejdřív si vzali krev, moč, pak vypít ten hnus a po dvou hoďkách oba odběry znovu.. někde jsem četla, že dělají odběr hned po hoďce a pak po druhý hoďce znovu.. asi záleží kde 😕

pepibubu
8. feb 2010

já si z domova přinesla 0,5 l čaje, ona jím zalila ten cukr či co to bylo, a dala mi to

adelka89
8. feb 2010

ahoj holky 🙂
klarko taky drzim pesti, pak napis jak jste dopadli 🙂
ja mam za sebou prave docela bolestiveho poslicka 🤐

doli1
8. feb 2010

zdenčo zákon přímo zní pokud nemáš odpracováno 90h za rok nemáš možnost volby a automaticky den porodu nastupuješ na 4 roky a nýbrž to tak kámoška má porodila ted v prosinci tak to tak asi je jen jim došlo vyjádření že je na 4 roky bez možnosti výběru+ dnes to stejný řekli manžovi.všude říkají jak jednou zvolíš už nemůžeš výběr měnit.já vůbec nemám nárok na mateřskou jen na pomoc v mateřství protože nemám odpracováno a mateřská mi nenavazovala.

aaadus
8. feb 2010

adelka a to byl jenom jeden...

blanka.k
8. feb 2010

Já jsem v Malviku naštěwtsí nic neplatila (po té zkušenosti z Aukra), protože mám objednávku za hodně peněz , tak PPL i dobírka je zadarmo, jinak jsem vždy vše platila předem na účet, protože doma peníze nemívám z Aukra jsem tam zvyklá, ale štve mě to. Hlavně jsem si objednal avěci z výprodeje, takže pár stovek ušetřených, ale dyby třeba řekli hned, že něco není n skladě a ani nebude za tu výprodejovou cenu.... 😒
Pepi, Pugie - tak hlavně, že to máte za sebou. Jinak osuhlas s Doli, tady na Viniční je to pohoda, mě to taky chutnalo, takové sldké šťávy vypiju denně min.2 litry, mě to přišlo jak sirup 😅

aaadus
8. feb 2010

Jsem se dívala na obchodní podmínky Malviku a lze odstoupit od smlouvy pře expedicí bez udání důvodu. Pokud se do pátku neozvou, odstupuji od smlouvy ať mám čas sehnat ty věci co jsem si u nich objednala jinde

Mě ten nápoj na tu cukrovku dělali z tekutého sirupu a mělo to citronovou příchuť

zdenkapo
8. feb 2010

doli
mě nebude navazovat,protože já ho po narození Aničky na TOmáška zrušim a po šestinedělí po tom 1 dnu mateřské požádá manža a ten zvolí roky,takže já nebudu na Aničku žádat první... a stejně v zákoně o státní soc. podpeře máš paragraf,který říká,že máš právo na zvolení roků do 21 měsíců věku dítěte při variantě na 3 roky,takže to nepostupovali dle zákona u té kámošky a normálně být jí,tak se proti tomu rozhodnutí odvolám. Stejně ho rušj na to první dítě a musíš si podat žádost na další dítě,takže to jakoby neńavazuje automaticky,ale musíš podat novou žádost na ÚP-ssP ke schválení... a pak máš skoro 2 roky na určení rychlosti

pepibubu
8. feb 2010

Holky, díky, chtěla jsem z Malvíku něco objednat, ale po té co tu čtu si to honem rychle rozmyslím.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre