Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

kingstonka
2. sep 2009

ahojte... rada by som sa k vam pridala. Zatial to nemam potvrdene od lekara ale 2 // sa uz na teste ukazali -aj ked slabe. Prve dievcatko mam majove a vyzera to ze aj toto bude v maji ale o nieco skor.pekny den vsetkym

brisilda
2. sep 2009

ahoj kingstonka aj moj syn je majovi 😀 😀 😀 ak sa nam to teraz potvrdi tak aj druhe babatko by bolo narodene v maji to je super ze??? mat deti lasky 😀 😀 😀

zdenkapo
2. sep 2009

Dobré dopoledne všem a vítám nové těhulky. Docela závidím těm,které už jste byly o dr.nebo se tam chystáte ještě do pátku.Ach jo, já jsem objednaná až na 14.9. ☹ ,to budu 7 +1.... jak jsme tu psali o tom očkování staršího dítka Trivivacem,tak jsem psala na nějaké poradny lékaře a dvě lékařky mi odpověděly,že dítě neočkují,když je mamina těhu-viz třeba:

Odpovídá MUDr. Nora Struková
Dobrý den!
Já ve své praxi nedávám u dětí těhotných matek vakcinaci proti zarděnkám,příušnicím a spalničkám.Risiko je minimální,ale protože není problém očkování odložit,raději dodržujeme toto pravidlo.U Vás je risiko ještě menší,protože jste očkovaná a zarděnky jste měla.Zkuste se domluvit s Vaší lékařkou,že byste byla klidnější,kdyby se očkování odložilo.
Zdravím MUDr.NoraStruková

Tak jsem zvědavá,co mi řeklne naše mudr. Ale prý celorepublikově nemají vakcíny Trivivac,takže stejně bůhví,kdy nám ta pozvánka přijde....

brisilda
2. sep 2009

zdanka no tak moj doki ma dofcu a isto bude mat plno ale ja tam proste musim ist kedze sa chystame na dovolenku 😉 inak budem cely cas nervozna a to nechcem cize premna zamna som ochotna si za vysetrenie aj zaplatit ved ak ma zobral iny lekar tak hadam ten moj ma vezme naisto 😒 duuuufam 7.9 rano o 7 :00 😀 som tam ako na koni 😀 😀 😀

andelka
2. sep 2009

Jé, mě nějak ani nenapadlo, že bych se měla objednat k doktorovi 😅 Ale stejně je ještě brzo, ne? Nebo je to nutné hned? Jsem teď přesně 4tt.
No a já jsem si taky přála jarňátko, ale kde by mě ještě letos na jaře napadlo, že se mi to opravdu splní 😅

doli1
2. sep 2009

andelka no objednat by ses měla nebo nejpozději příští týden.
já si přála zářijnatko vlastně ted bych rodila ale nějak to nevyšlo.hlavní je že ted ten prcek tam je a je mi jedno kdy se mi narodí

andelka
2. sep 2009

doli: Tak v pondělí bude stačit, že jo? do konce týdne se s tím nějak srovnám.Pořád jsem v šoku, mírně řečeno.
Máš pravdu, nakonec je jedno kdy se mimi narodí, hlavně aby bylo. 🙂

gabap
2. sep 2009

ahoj holky
vitam nove tehulky 🙂
zdenko a to riziko je jen u Trivivacu nebo i u Priorixu??
misko tak cooo?????? 😵

michalag
autor
2. sep 2009

Ahojte 🙂

kingstonka, vitaj 🙂

Ja som rano isla k Dr. na krv a sestricka povedala ze mi ju nejde brat, lebo ked mi meska uz 12 dni a 2 pozitivne testy (naposledy) takze ma Dr. asi rovno posle na sono, tak dnes o 16:25 idem, tak drzte palce 😉 🙂 ... ale Dr. ma pozrel a maternicu mam zvacsenu 🙂 ... a buduci tyzden mam prist na krv

gabap
2. sep 2009

misko me taky krev nebral a vzal me na sono 🙂
16.25 na tebe budu myslet 😉

michalag
autor
2. sep 2009

gabi a videl tam uz aj srdiecko? Prepac, ale uz sa mi to zlieva dokopy 😅 ... a dakujeeeem

gabap
2. sep 2009

ne srdicko jeste ne ,jen vacek,a dostala jsem ten utrogestan,za 14 dni mam prijit

zdenkapo
2. sep 2009

gabap- to je jedno,která je to vakcína, v obou jsou viry spalniček,zarděnek a příušnic.... no jsem zvědavá co mi na to řekne dr.,ale když stejnak nemaj vakcíny, tak vážně bůhví,kdy půjdem 😉

brisilda- tak to máš fajn, že půjdeš už v pondělí - to já až to další..... právě,že mudra má dovču a má pořád plno,tak jdu až v 7 +1tt,ale aspon už bude hezky vše vidět a půjdu domu s fotečkou-doufám...

brisilda
2. sep 2009

ahojte kocky cim viac surfujem po nete tym viac sa bojim mimomaternicoveho tehu 😢 dnes som 4+5 tt nic mi neni no obcas mam pri prudkom pohybe prudku bolest ako je vajecnik 😒 no hned to prejde a potom ma nic neboli .Moj doki pride az 7.9.2009 a to ani neviem ci ma vobec vysetri a vezme mi krv ☹ Velmi sa chcem tesit s tehotenstva no akosi sa to neda pokial nebudem mat verdikt lekara ☹ zase ma pochytila depka 😖 preco to musime mat take komplikovane???
michalag drzim palce 🙂 daj vediet co vsetko uz bolo vidiet 😉

gabap
2. sep 2009

brisildo,presne takove pichani a jeste bolest mam ja ,neboj bude to dobre 🙂

zuzuj
2. sep 2009

brisilda: vsak jasne ja to chapem a stresujem. ALe myslela som nestresuj tym stylom aby si si nerobila testy, lebo to ta moze len doviest do zufalstva ked nahodou objavis menej jasnu ciarku ako vcera a pri tom to vobec nic neznamena 😉
a inak sa pridavam ku gabap aj ja mam take bolesti...tak dufam, ze sa dobre krpec vyvija🙂

andelka
2. sep 2009

Já mám píchání občas taky, vlevo i v pravo. Myslím, že je to normální, holt se v nás něco děje 😅

brisilda
2. sep 2009

andelka mna aj predtym stale cosi pichalo 😉 no teraz si to vsimam viac a pripisujem tehulkovaniu 😉 mna raz boli jedna strana raz druha nic vazne ale stale ma bolia krize kocky je to normalne???inak depka ma uz presla 😀 😀 😀 obcas mam taky pocit v bruchu ako keby som citila pohyb 😀 😀 😀 bublinkovanie 😀 a pritom to len creva pracuju 😀 ale som rada ze to pichanie nemam sama aspon som kludnejsia 😉

brisilda
2. sep 2009

to je ako jeden za vsetkych a vsetci za jedneho 😀 spolu to dotiahneme az do toho maja 😀 😀 😀

andelka
2. sep 2009

brisilda: Já od té doby co jsem našla // se mnohem víc pozoruju, přitom si říkám, že kdybych neměřila dlouhodobě BT, tak by mě cyklus 33 dní vůbec nepřekvapil, měla jsem už i 43. Spousta žen by touhle dobou ani netušila, že je těhotná a nic by neřešila. Jenže když to člověk ví, tak se sleduje a řeší to. 😅

Věřím tomu, že dotáhneme 😵

brisilda
2. sep 2009

andelka drzim palce 😉 ja som s meranim zacala 5 dni predtym ako mi test ukazal // 😀 😀 😀 zapacilo sa mi to a mala som vsetko prestudovane 🙂 no aspon som mudrejsia 🙂 moja depka uz sla spat 😀 😀 😀 a to je dobre kiez by ku mne uz neprisla inak sa do pondelka zblaznim 😎 ale nie ja prijmem akykolvek verdikt lekara ☹ ale nech som najneskor do 16.9 fit 😀 dofcu si chcem poriadne uzit a rada by som si ju uzivala s foto mojej fazulky 😀 😀 😀 juuj krasny darcek by to bol na moje narodky 😉

gabap
2. sep 2009

brisildo ty mas v zari narozky?ja taky 😀
misko ja cekam 😀

doli1
2. sep 2009

ahojky jsem na tom stejně taky mám sem tam píchání na vaječníkách a sem tam mě pobolivá břicho a střeva taky pěkně pracují 😅 taky nebudu v klidu dokud to nebudu mít potvrzené od dr.ještě pár dní a bude to asi budu stříhat metr 😀 😀
dnes jsem to musela říct tchýní aktivně mi zháněla práci a od zítra se dělají brambory,chtěla mě nahnat.chtěla jsem to všem říct až budu vědět že tam vážně je ne tak dopředu.příští týden bude vidět váček a zas budu čakat na srdíčko pak na genetiku a stále dokola na něco budu čekat jestli vše bude v pohodě.jiank to na mě jde hodně vidět břicho roste strašnou rychlostí takže by byla slepá i švagr se mě na to ptal jestli už čekáme škvrně že mám nějaké velké břicho.když si toho všiml chlap tak zrak tchýně ten neošálím.

brisilda
2. sep 2009

doli no teraz si ma aj rozosmiala 😀 😀 😀 inak s tym cakanim mas pravdu no ja ked uvidim vacok tak uz budem kludnejsia a ked sa vratim s dovolenky tak srdiecko uz bude buchat o 106 😀 😉 len aby bol potapac na spravnom mieste a bude to OK to jedine ma teraz trapi neskor to bude aj zdravie 😉 juuuj preco sa stale musime vsetkeho bat ☹ pri prvom som bola hlupa nic nevedela a bolo mi super 😀 😀 😀 😀 ziadne stresi

doli1
2. sep 2009

přesně tak, při prvním vše bylo jinak.nikdy by mě nenapadlo že by mohl byt jinde nebo že by mělo byt něco špatně.dostala jsem ms tak jsem u šimona zjistila těhu dost pozdě a nemusela se stresovat nějakýma čerkama či bolení břicha.to už jsem měla snad všechny příznaky.potom jsem teda musela ležet až do 3 měsíce a brala prášky na udržování ale stejně mě nenapadlo že by něco mělo byt špatně.

doli1
2. sep 2009

to je dobře že jsem tě rozesmála.mám takovou tu pravou tchýni nic ji neuteče 😀

brisilda
2. sep 2009

😀 😀 😀 doli takze sme dospeli k zaveru ze net nam nepomaha 😀 cim viac toho vieme tym viac sa bojime a nasim potapacom v brusku to nerobi dobre 😠 takze myslime uz len pozitivne 🙂 hlavu hore no a za tie stresi co tu zazivamu musime mat na ultrazvuku vacky 2 😀 😀 😀 az nam neni smutno 😉

doli1
2. sep 2009

dva?to je moje noční můra 😀 jj myslet jen pozitivně.
stačí jen jedno se srdíčkem a tam kde má byt 😀 😀 😀 😀 nejsem moc náročná

brisilda
3. sep 2009

doli ved ani ja 😀 😀 😀 ale ak nahodou by boli tak by som sa velmi potesila 😀

kingstonka
3. sep 2009

ahojte... ako sa dnes mate? ja k doktorovi idem az 16.9. Zatial nemam ziadne priznaky-pocitujem uz vsak unavu.
pekny den vsetkym

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre