Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

andelka
12. okt 2009

bona: Já jsem taky plno věcí před těhu nestihla, ze stejného důvodu. 😅 Ale co, hlavně že to přišlo, a překvápka jsou v životě docela fajn (tedy tohoto typu) 🙂
Já jsem teda přišla s kočkou do styku naposledy před 10 lety asi, no a teď v těhu mi krev brali jen jednou, na NT screening. Ale je dobře, že se ty různé testy dělají, když se cokoli podchytne včas, dá se s tím pracovat a neudělá to neplechu.
jinak já se před kontrolou taky vždycky bojím a zároveň se jí nemůžu dočkat. Člověk se pořád na něco těší a nečeho obává, furt dokolečka. A ještě k tomu musí být pozitivně naladěn a myslet na hezké věci. 😅

zuzub
12. okt 2009

luciik ja idem tiež až na 13hod dovtedy aj ošediviem a s tými nevoľnosťami som na tom podobne ako ty, občas mi je blbo ale proti tomu ako mi bývalo to už skoro nič nie je.Vieš musíme len silno veriť a dúfať, že sú naše fazuľky, v poriadku 🙂

aktaka
12. okt 2009

dobré ráno
vítám nové těhule 🙂

lucik, mě hodně bolely prsa na začátku a pak najednou ze dne na den, asi v 7tt, přestala a od té doby vůbec nebolí, jen je mám trochu zvětšené. tak jsem se samo vyděsila, ale minulý týden na utz bylo všechno v pořádku, tak asi není čeho se bát

terkajesterka
12. okt 2009

dobré ránko 😀
stop černým myšlenkám 😀 😀 😀 😀 apoň pro dnešek 😀 😀 😀 😀 uvidíte, že všechno dobře dopadne, kritických 12 týdnů je už skoro za námi..... když se má něco stát, tak se to stane a člověk s tím většinou v takovém brzkém stádiu nic nenadělá.....ale to určitě nebude náš případ, tak hlavu vzhůru!

taky vítám nové tváře 😉

luciik
12. okt 2009

Ataka, tak to jsem asi potřebovali se zuzub slyšet 🙂 jestli je něco adrenalin tak těhotenství 😝

zuzub
12. okt 2009

aj ja utešujem, som aj na nete čítala že tehu príznaky ako je nevoľnosť a pod.sa postupne strácajú tak podaj by to tak bolo 🙂

luciik
12. okt 2009

Nic jiného než věřit nám nezbývá 😵

macinka0605
12. okt 2009

Dobré dopoledníčko všem... přidávám se do hnízdečka májovek.... 🙂

aktaka
12. okt 2009

tak to jsem ráda, že jsem někoho uklidnila 🙂
ale jak píše terka, ono nemá vůbec cenu se nervovat, stejně s tím nic nenaděláme, jestli se něco stane ☹ ale snadno se to říká, to je fakt 🙂

já jsem minulý týden dva dny špinila, takže panika. ale mám syndrom mizejícího dvojčete a prý je to z toho druhého mimi, které to nezvládlo. tak držím nervy na uzdě a doufám, že to nepoznamená to zdravé. prcek byl o týden mladší než měl, tak snad to neznamená nic špatného a dožene to.

michalag
autor
12. okt 2009

babenky, musime verit nasim drobcekom a vsetko dobre dopadne 😉

blanka.k
12. okt 2009

dobré ránko, vítám nové přírustky 😉
K té toxoplazmóze - v mé chytré knize je psáno, že se to přenásší hovínkama koček, masem, které neprošlo vet.kontrolou (třeba dom. zabíjačky), a také je možno ji chytit z neumytého ovoce a zeleniny.
Jen kdyby měl někdo zájem, min.týden jsem sem dávala odkaz na nějaké ty vhodné/nevhodné léky v těhu a každý měsíc co nás čeká za vyšetření, a o tom NT+, ale počítám, že to tento týden smažu, tak kdyžtak koukněte, příp.stahujte do PC, jsou tam zajímavé věci.... http://www.btweb.cz/tehu
A kdo přemýšlí nad koupí knihy, tak doopradvy doporučuju tuto, z které jsem to ofotila... http://www.kosmas.cz/detail.asp?cislo=132798
Má asi 350 stran, 40 stran je o těhu , jak se mimčo vyvíjí, pak asi 50 stran o výpočtu termínu, cvičení, sportování, sex, jak jíst, jak léčit běžné nemoci, o rizik.těhu, UZ a různých vyšetřeních, pak asi 50 stran o přípravě na porod a porodu, a pak následuje šestinedělí, a zbytek kynihy (asi polovina) je věnována od narození do 3 let dítěte...jak kojiy, přebalovat, atd. 😉 A psali to čeští mudr. a jsou tam i fotky z českých porodnic z porodu, takže to fakt odpovídá tomu, na co jsme v ČR zvyklí 😉

mishutka
12. okt 2009

Hezké dopoledne i když chčije a chčije 😀

Jak tak čtu tak asi ani nejsem těhotna 😒
Nevolnost nic a prsa nic 😕
Já nevím to přeci není dané, že si to těhotenství musíme protrpět... 🙂

mishutka
12. okt 2009

michalag:podle čeho si vybíráš do té tabulky lidi, že mně tam třeba nemáš???? 🙂

lucik...
12. okt 2009

michalag: já bych taky chtěla do tabulky ☹

zuzub
12. okt 2009

dúfam, že tabuľka sa už nezmení iba ak pribudnú nové tehuľky 😉

luciik
12. okt 2009

já tam tak nejsem 🙂

michalag
autor
12. okt 2009

babenky, nevyberam si nikoho 😉 , napiste mi do IP vek, mena ak uz mate vybrate, bydlisko, porodnica, TP 🙂 ... a dopisem vas velmi rada 😵

michalag
autor
12. okt 2009

zuzub, to dufam aj ja 🙂 😉

bona
12. okt 2009

No ja nevolnosti tiez nemam..ani ranne, ani denne, ani vecerne..v tomto ohlade je mi vyborne..🙂 Prsia mam citlivejsie, hlavne vecer to citim, ale inak tiez v pohode..a akurat som citlivejsia na vone a pachy..🙂 A to je tak vsetko..

terka, tiez si myslim, co sa ma stat, stane sa a ak sa drobcovi zatial u mna pacilo, tak snad sa mu bude pacit aj nadalej.. 😵

pepibubu
12. okt 2009

michalag, tak údaje poslány 🙂

michalag
autor
12. okt 2009

oki babenky, idem vas dopisat 😉

lucik...
12. okt 2009

děkujeme 🙂
Ty jo já snad celý víkend prospala 😀 To bylo hrozný 😀

ciknori
12. okt 2009

To nemohlo být hrozný 😀 To muselo být super! Já včera usnula v kuchyni u stolu...

lucik...
12. okt 2009

ciknori super to bylo, to samozřejmě, ale vůbec nic jsem nestihla 😀 Jen uvařit, najíst se a zase spát 😀

bona
12. okt 2009

lucik, ja spim aj teraz..😀 Od rana leje a nevyzera, ze by chcelo prestat..teraz je take pocasie idealne na zalezenie do postele, caj a dobru knihy.. 😎

aktaka
12. okt 2009

holky, já zrovna přemýšlím, jestli jít uklízet nebo zalézt do pelechu 😅 asi je jasné, co vyhraje 😀

ciknori
12. okt 2009

Já za půl hodiny končím v práci, tak přemýšlím co všechno zdlabu až přijdu domů a jestli se předtím nemám raději ještě stavit do obchodu aby toho bylo víc. To je teda pracovní nasazení...

babara
12. okt 2009

Ahojky, tak uz se adaptuju na cesky timing 🙂
Vcera jsme vlastne do dneska vsichni po letu dospavali, parada, kez by mi to pomahalo na nevolnost jako dezyre!
Dneska je mi obzvlast blbe, jablko letelo hned co jsem vypila vodu, voda to je spatny po ranu, ale co na zizu?
No a ted znova, i kdyz nebylo co 😠 A to uz jsem 12+1 ! Ach jo ☹

luciik, mne prsa vubec neboli, ani nebolela, jsou jen trochu vetsi, tak klidek 😉

Zitra jdu do poradny a ve stredu na UTZ a pak do porodky asi taky uz na ten NT screening, nerikali nic o placeni.
Ale ja kdybych mela na vyber tak na to asi nejdu.

Trochu se bojim toxoplazmozy, v byte nam na balkon porad litali holubi, pak jsme tam meli dokonce holoubatka a ted v baraku zas mame kocky, predchozi majitelka si je teprv odveze az bude mit kam (snad uz ted v nedeli po 2 mesicich!).

aktaka
12. okt 2009

Babar, mě pomáhají ráno ovocné džusy, ale nesmí být kyselý (takže ne pomerančový), ale třeba jablečný, multi nebo teď ujíždím na ananasovém 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre