Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
8. aug 2009

no kde ste vsetky?
opravujem informaciu o knihe...je celkom dobra, pisana velmi jednoducho a volne ako keby som po sebe citala 😉
pripomenula mi amriku a som uz v polke...ostava nezmenene ze je na konci velmi smutna 😔

blumka
8. aug 2009

dnes tu je akosi mrrrrrtvo....oddychujeteee? ja idem vysivat 😀

olifcek
8. aug 2009

juj, to poznam...i ja som velmi stastna az s aniekedy bojim, ci to tak smie byt, ci to tak moze ostat, no verim, ze ano. ved som si v zivote uz itak dost preskakala...uz som i 2x mohla umriet ale nestalo sa. verim, ze osud si prial aby som tu bola a aby som stretla mojho nastavajuceho a malis polu babatko, a boli stastni veeela rokov.

olifcek
8. aug 2009

😉 😉

blumka
9. aug 2009

dobre ranko 😀

mmaarrttiinnaa
9. aug 2009

dobre ranko ja som sa uz vratila od rodicov teraz vas musim docitat ale ste sa činili 🙂

alex
9. aug 2009

Ahojte dievčatá, tak my sme už od štvrtku doma, ale vôbec nebol čas sem nakuknúť. Ani nejdem čítať, čo ste tu popísali.
Zajtra nás čaká poradňa, tak na nás myslite 🙂

zucana
9. aug 2009

cafte tak uz som docitala knizku a upiekla kuriatka a dopapali sme...posledny den so sestrickou ☹

janielah
9. aug 2009

ahojte baby, tak sa k vam pridavam i ja. K tej vahe. Pribrala uz niektora z vas za tie styri mesiace skoro 10 kil??? Ja ano a to je na depresiu..nie tri-styri kila...

motylik22
9. aug 2009

ahojte baby 🙂 nevite ako to je lebo ja mam obycajnu gyndu na sidlisku kde byvam na poliklinike a okrem tehotenskej knizky ktoru este aj moja mama mala taku som nedostala nic.....pocula som ze inde tehulky dostanu pekne tehotenske knizky nove a aj nejaku startovaciu sadu pre tehotne chcem vediet ci aj vy ste take nieco dostaly 🙂 🙂 🙂

zoska
9. aug 2009

caute kocky,
tak vcera sme sa boli s manzelom prejst do doliny a normalne mam svalovicu, presli sme asi 10km, bolo pekne, tak mi to ani neprislo vela, ale bolia ma achilovky 😅
Dnes sme boli na vystave gladiol a teraz isiel drahy do posilky.... tak mam na vas cas 😀 😉

zuci - tak ten posledny den riadne vyuzi 🙂

janielah- ahoj, vitaj... asi ta nepotesim, ale pokial viem ziadna kocka nemala velky narast na vahe zatial, skus sa poradit s dr. co najskor.... mozno mas nejak viac hormonov...no fakt neviem....

motylik- ahoj, ja som dostala tehotensku knizku, peknu , novu (pozri si v mojom albume) a dostala som aj prenatal box s roznymi vzorkami a letakmi a dr. mi dala viacero letakov a brozuriek o tehotenstve... ten prenatal box nedavaju kazdemu, ide o to ci ma tvoja dr. zmluvu s tou distribucnou firmou, ale asi nema... ak mas pocit, ze sa ti nedostatocne venuje tak skus zmenit... aj olifcek menila dr. 😉

motylik22
9. aug 2009

zoska dakujem ti pekne ved aj ja som o tom ties uz uvazovala ale povedali mi ze nie je najlepsie menit teras gynekologicku ked od zaciatku tehu som u nej ale strasne by som ju chcela zmenit tak to teras aj spravim a dakujem ti a nevies este ze ked by som zmenila gynekologicku ci by mi aj dala tu novu tehotensku knizku aj ten prenatal box? možno je to hlupost ale chcela by som mat taku peknu knizku je to moje prve tehu tak asi preto..... 🙂

zoska
9. aug 2009

motylik, tehoten. knizku by ti dali podla mna novu...je v nej totiz peciatka od dr. ...
prenatal box- to neviem zalezi od kazdeho dr. ci ma zmluvu...ked sme to tu s babami rozoberali, tiez boli niektore nastvane, ze ich nedostali, ale nejak to neriesili, lebo ony su so svojimi dr. a ich starostlivostou spokojne...
skus napisat do IP spravu olifcek... tiez je z KE a menila dr. teraz je velmi spokojna aj so starostlivostou a dostala aj prenatal box 😉

motylik22
9. aug 2009

zoska diky uz som jej napisala a cakam uz len kedy mi odpise a nevies nahodou kvoli comu menila dr? ci nieco podobne ako ja alebo nieco uplne ine?

zoska
9. aug 2009

olif menila hned nejak na zaciatku tehotenstva, lebo nemala zo svojho dr. dobry pocit...nevenoval sa tak ako by mal...
tak drzim palce, nech sa ti podari najst lepsieho a starostlivejsieho dr. 😉

motylik22
9. aug 2009

zoska 🙂 dakujem 🙂

blumka
9. aug 2009

ahojkyyyy....janielah vitaj, vie tvoj lekar o takom naraste hmotnosti? 10 kil za prvy semester je dost vela, ale mozno sa to teraz zastavi a uz budes priberat pomalsie....Ja som v prvom tehu pocas prveho trimestra pribrala urcite viac ako teraz (teraz je to len kilo), len uz nepamatam kolko...a priberala som potom menej. no ale isto to spomen lekarovi....

mmaarrttiinnaa
9. aug 2009

motylik ja som zmenila gynekologa minuly tyzden bola som v 12tt je jedno kedy zmenis mas na to narok tehu knizku ti novu nedaju aj ja mam v starej peciatku od byvalej gynekologicky ze to nevadi ale prenatal box ked maju tak by ti mali dat mne dali u stareho aj u oveho mi chceli dat ale ja som povedala ze uz mam menila som lekara lebo som nebola spokojna o starostlivostou 😉

vitaj janielah urcite je vela 10kil za prvy trimester povedz to lekarovi ja som v prvom tehu prve 3 mesiace schudla 3kg teraz som v 13tt a 3 -4 kg aj to si myslim ze je vela 😒

martulanr
9. aug 2009

ahojte
ja mam naafigu nedelu rano som vstala s takou bolestou hlavy ani pohnnut sa aby ma nebolela 😠 a prestalo too az po 18 😠
v stredu idem gyn. tak som zvedava ako sme podrástli 😀 už sa neviem dočkať

mmaarrttiinnaa
9. aug 2009

martu ja idem vo štvrtok ale už teraz sa nemožem dočkať velmi sa tešim ale aj mam pred každou kontrolou strach neviem ci ma ten strach niekedy prejde asi az po porode 😒

mmaarrttiinnaa
9. aug 2009

dobru noc vsetkym 🙂

tweety22
9. aug 2009

janielah, ja som pri prvom pribrala na zaciatku + 6-7kg, skus sa poradit s doktorom, ja som bola dost chuda takze mne tie kila isli v tehu hned vyrazne hore a vsetko bolo inak v poriadku... pripajam sa k februarovkam aj ja len som tu velmi malo kedze ma maly zamestnava az az 🙂 teraz som nepribrala nic, dokonca mam -1kg kvoli nevolnostiam, ktore som pri synovi vobec nemala
😠

olifcek
9. aug 2009

zuci i my sme dnes mali kuriatko + zeleninku namiesto zemiakov ci ryze x;o)

janielah vitaj x;o) no ale asi Ti pristane tych 10kg navyse, ze? podla fotky ktoru mas v profile, si moc tenucka bola x;o)

motylik, predpokladam, ze chodis na KVP, tak utekaj odtial a zmen si lekara, ja Ti odporucam toho, kam som sla ja, a to MUDr. Marcel Liptak, Hroncova 5 /gyneko@gyneko.sk
motylik ten lekar je uzasny aj sestricka, urcite kludne zmen lekarku na tohto lekara, ver, ze nebudes sklamana x;o) a verim, ze Ti i novu knizku daju...bola si na NT vysetrenie? mam blby pocit, ze Ta nan lekarka neposlala, ale snad sa mylim...ale krv Ti snad uz vzali, na prvych 10 testov...ver mi, ze tento lekar i sestricka by si vsimli, ze si nejak moc pribrala, pretoze kazda navsteva u nich je nadiktovanie vahy, ak ju nevies, odvazis sa, meranie tlaku, vymocis sa do poharika, aby zistili rychlym testom cukor a bielkoviny, pozeraju i babo a kontroluju i krcok maternice a pod. ...

martu juj, ja idem az 18.08

zoska uzasne si ma pamatas, si ina hlavicka veru...x;O)

mati bru nocku, spachtosik x;O)

idem si precitat tu posticku od motylika x;O) nevsimla som si ju hned, az ked motylik pisala, ze mi ide napisat x;o)

olifcek
9. aug 2009

nove baby, napiste mi do sukromnej posty vase emailove adresy,nech si vas pridame do nadej tabulky a vy v nej doplnite udaje u seba x;O)

olifcek
9. aug 2009

baby, gmail zmenil pravidla a tie, ktore nemate ucet na www.gmail.com, tabulku uz ani neuvidite /doteraz ste ju aspon videli, len ste ju nemohli editovat, tak ste mi pisali a ja som to tam menila/. takze som vytvorila ucet na gmaily, a teda, prihlasovacie meno je februar2010, heslo vam napisem do sukromnej posty, az on poziadate. je tam link, ktory nikdy nemazte, lebo cez neho tabulku vidite a editujete x;o) ak by ste ju omylom vymazali, nevadi, len mi napioste a ja tam link poslem x;O)

zucana
9. aug 2009

dobru noc babenky zajtra idem hodit rano segru na letisko lebo muzik nemoze a obe sme smutnucke ze odchadza...inak ja idem k lekarovi az 31.8. a na krv idem 17.8. tak snad bude vsetko ok...
jakto ze vy chodite tak casto? a potom 15.9. mam ten morfologicky...
inak ja som pribrala 2-3 kg uz mam vecer najedena 58 a mala som 55 kg pred tehu
tak papa a zajtra uz pisem viacej 🙄

olifcek
9. aug 2009

zuci, hlavku hore a bru nocku 😉

vevoncek
10. aug 2009

dobré ránko

olif mne si aj poslala tabulku aj som tam chcela pridať údaje ale vôbec sa mi nedalo bolo to akoby len na pozeranie 😢

ja som pribrala zatiaľ 1kg a na poradňu idem 21.8. a už sa neviem dočkať pripadá mi to ako celá večnosť a to mi asi ani sono nebude robiť myslím že len krv mi zoberie odvážim sa odmeria mi tlak a to bude všetko a potom zase čakať ďalšie 3-4 týždne kým uvidím bábo

mne vyšiel tiež chlapec v tom programe ale v ostatných mi vychádza baba vyskúšam ešte tú prsteňovú metódu som zvedavá a teda pre ujasnenie čo znamená krúženie a čo znamená len kývanie???

dnes zase pondelok a zase v robote už nech je piatok budem behať po doktoroch a scucnú ma z krvy dúfam že mi nebude zle

olifcek
10. aug 2009

vevoncek ano, tie, ktore ste nemali ucet na gmail.com, ste mohli tabulku aspon vidiet, ale teray neviem, ci to pojde, lebo uz mi nejde pridat na sheerovanie s editacou nikoho, co nema gmail, ale poriesila som to ako pisem vyssie x;o)

vevoncek, kmitanie ma byt chlapec x;O)

jj, pondelok, bleee x;o(

mmaarrttiinnaa
10. aug 2009

dobre ranko už som hore viac ako hodinu ale stale chodim ako vo sne neviem sa prebrat ale už budem musiet lebo musim zbalit dcerku ide na prazdniny do košic

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre