• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky. Február 2010

30. októbra 2013 
@svetlankat mna teda cuco nelaka... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
13. feb 2011 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetlankat Ale ty! To sa stane, ze hocico clovek prehliadne alebo inak pochopi :wink: Aj ja by som rada aspon do roka a pol ci dvoch, no ako poznam mojho cuckosa, tak aj zo skoly bude utekat na mliecko :grinning:
13. feb 2011 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenica81 Tak tak, preto sa na tom smejem :grinning: To je to take jablkove vinko "octove" v tetrapakovej krabici :grinning:
13. feb 2011 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha ci len si to zrekapitulujem , kravske sa moze a um nie je az take dolezite ako sa propaguje. ked sa bavime uz pri odstaveni
13. feb 2011 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha presne to, cuco, boze to boli studenske casy
13. feb 2011 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha na vsetky tri fazy chodenia... jo, ten cleok sa i nam nevidel, ale drzi to clenok pekne :slight_smile:
13. feb 2011 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha mm sa dnes smial, ze ked bude mat Oliv 10 rokov.. pride zo skoly a povie ,,mama, davaj mliecko,, :grinning: :grinning: :grinning: :confused:
13. feb 2011 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetlankat @annag to fakt? ked sa neda kojit, tak kravske je lepsie ako UM?
13. feb 2011 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek aj ty si prekvapena, ja som si nejak zle vysvetlila annag clanky, zjavne
13. feb 2011 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zatial tu citam len o dojcenych detoch... a ked mi mala odmietne UM? Nemam sa asi podla vsetkeho bat dat KM. My zatial papame mliecko 2x a papame jogurty, syr.... snad mliecko bude chutit nadalej...to len pre istotu moja uvaha. Aj ked radsej asi netreba mysliet tak dopredu :wink: ?
13. feb 2011 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha @olifcek no nic, pekne rano nabalite dieta do skoly a date do tasky miesto vody na pitie mm :slight_smile:
13. feb 2011 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek elefanten su tiez kvalitne topanky, dobre si vybrala :slight_smile:
13. feb 2011 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaja32 vela mamiciek co ja poznam, ktorych deticky su na um, po roku prechadzaju na KM preto ze je to financne menej narocne.
@svetlankat jj prekvapena... tak ale @annag sa vyzna... ostava mi verit, ze budem do troch rokov Olivky kojit a mam po probleme... :sweat_smile:
@jaja32 he he :grinning: :grinning:
@maminnka jeeeej, dakujem! dalsie chcem protetiky al. Richter skusit :dizzy_face: :dizzy_face:
13. feb 2011 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetlankat to ano, aj ja poznam kopec mamiciek, ale radsej budem inde setrit a usetrene dam malej na mliecko... pokial chuti. Aj ked nutrilon je strasny na chut.... to povedal moj mm
13. feb 2011 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetlankat

po roku, pokiaľ bábätko normálne papá príkrmy a dojčí sa - nepotrebuje piť žiadne iné mlieko ani umelé, ani kravské či kozie .... a pokiaľ sa už nedojčí, tak mlieko a mliečne výrobky potrebuje, ale nemusí to byť formula

13. feb 2011 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaja32 ja si idem v pondelok kupit sunar, mnam, sa tesiiiiiiiiiiim, jasne, Olivka neochutna, to len pre maminu bude :dizzy_face: :dizzy_face: konecne, bo tu o tom pisem uz asi i mesiac, ze si ho kupim, a konecne ho mam na zozname, nezabudnem nan teda, mlask

@annag tak az sa OLiv zacne odstavovat, budem Ta bombardovat, ako ojenie udrzat, i ked je fakt mozne, ze ako @jaja32 pise, ze Olivke do skoly na desiatu mm dam namiesto vodicky, ci cajika :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. feb 2011 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jaj, ja som asi nezodpovedna matka....ja topanky zatial vobec neriesim. Mame doma od kamosky, pretoze jej mala ich vobec nechcela nosit. Ked bude aktualne kupim.... informacii mam uz dost od vas :slight_smile: Len to bude asi coskoro...
@rivatha uplne s Tebou suhlasim, ze dat dietatu tvarohoveho pribinacka kazdy den a pohar mlieka kazdy den: zvolim druhu cestu. Ale kupim kvalitne plnotucne mliecko. Ja teda zatial nie, dam UM, ale v ramci tejto dilemy by som volila KM. Inak, mozno sme len riadne oblbnute reklamou producentov umelej vyzivy.
@maminnka mas pravdu, to bude asi ozaj len o propagacii umeleho mlieka..
13. feb 2011 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ešte by som asi dodať mala - dieťa , ktoré nie je dojčené a teda potrebuje i mlieko (um, km), by ho nemalo za deň vypiť viac než 1 liter. Pretože ono mu pokryje aj 2/3 dennej energetickej potreby a potom mu už nezvyšuje na pestrú vyváženú nemliečnu stravu - cieľ je, aby si bábo osvojilo nové chute ovocia, zeleniny, mäsa a vytvorilo si tak správne návyky do ďalekej budúcnosti ...
13. feb 2011 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek jaj, ty gurmanka :slight_smile:

Nasa Natalka sa v poslednej dobe zabava tym, ze si da 2 dudliky naraz do ust a smeje sa. MM kolega povedal, ze gurmanka od malicka :slight_smile:
13. feb 2011 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som do 3.5 roka pila sunar, mamka mi nedavno spominala kojila ma asi 6 tyzdnov, paq sunarik pekne krasne x;o)
13. feb 2011 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@annag dakujem tak si ma vyviedla z riadneho omylu, i ked moja dr nam zakazala davat KM do troch rokov.Odporucala mi dovtedy kojit. Ja chcem kojit co najdlhsie, len ma tie rozdielne nazory dost miatli. Fakt vdaka
13. feb 2011 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek veru, moja 6 ročná dcéra zbožňovala odsaté "materské kakao" :grinning:
13. feb 2011 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek sladoucky sunarik :slight_smile:

nam v nemocke dali nutrilon ha, potom som kojila a teraz sme na nutrilone ha...este mam doma zasoby a potom chcem prejst na obycajny nutrilon. Snad neurobim zle, ked zmenim. Radte babule.
13. feb 2011 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@annag najnovšia študia hovori, že dojčit by sa malo len do roka, pretože po roku sa v mliečnych žlazách zachytavaju toxiny čo ty na to?
13. feb 2011 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@annag ked odmietneme um, nemusim sa bat dat malej KM?
@svetlankat
@olifcek

a prečo by ste nemali kojiť dlhodobo :slight_smile: . Bábätko sa dobrovoľne pred 2 rokom neodstaví, jedine ak zareaguje na pomalý tok mlieka alebo si vytvorí averziu (napr. ak mamička na neho napr. nakričí počas dojčenia ....)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok