Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mgk111
1. feb 2010

baska - ja si tie pocity viem zivo predstavit aka si rada 😀 super gratulujerm... kubko mal snahu aj dnes domka... mucosolvam mame aj my takze je to v poriadku - som sa chcela opytat co davate detom vy 😉

no kubko zalomil zase... normalne ze nechapem, zeby tie sople az takto fungovali 😖 a mal hnackovite tak som dala mrkvovu stavu a uvidime... idem si urobit obedik kym drichmusa...

taella
1. feb 2010

táničke všetko najlepšie k meninám 😉

vodu ešte preváram , nerobí mi to problém , ale keby nebola nachystaná , tak kľudne by som dala aj neprevarenú , už to robím iba viacemenej zo zvyku 🙂

paradajky papáme , nemajú s nimi problémy , už aj pomaranče a mandarinky máme za sebou a nič 😉

čo sa týka pomoci , tak tú stále privítam , a keď sa niekto ponúkne na kočíkovanie neodmietnem ( ale veľa sa ich nehrnie , lebo Oliver vystrája v kočíku 😠 ) , u našich ostávajú deti bežne , hlavne keď potrebujeme nakúpiť , alebo niečo vybaviť .

od stredy obidvaja soplíkujú a cez víkend a k tomu pridal aj kašel , tak sme dnes boli u dr. , tak všetko je čisté , je to len nádcha , tak si to musíme odtrpieť . Pýtala som sa na tie kiahne , tak doplatok je 70 € 😲 takže to určite nedám , je to pre nás dosť veľká suma a ani dr. to veľmi neodporúča .

dnes bola neskutočná "sranda" dostať sa do nemocnice . V KE snehu po kolená , tak kočiar sme viac prenášali vo vzduchu ako po chodníku , tak ma fest bolia teraz kríže , mám problém dvihnúť deti 😝 😝 😝

Karolínka dnes dostala prvú injekciu ( ešte ju čaká deväť ) , mali by rozhýbať jej nožičky . Boli sme u novej neurologičky , tak ona tam žiadne postihnutie nevidela , chodiť určite bude . Ešte doporučila zmeniť rehabilitáciu , namiesto Vojtovky skôr plávanie 😕 lenže zase sme pri peniazoch , kde vziať na kurz peniaze ? 😅 😅 😅 dať iba Karolínku , ale potom ukrátime Olivera o možnosť plávania 😒

na ročné zúčtovanie dane pre manžela treba potvrdenie zo SP , ÚPSVaR a zamestnania , neviem kto sa to tu pýtal 😉

taella
1. feb 2010

ja na kašeľ dávam Bronchipret , na sople Fenistil a Nasivin .

taella
1. feb 2010

a manžel robí sedem dní poobedné ( len v sobotu má voľno ) , tak som zvedavá ako zvládnem večerný čas s dvoma chorými deťmi 😝 😝 😝

mgk111
1. feb 2010

taella - nasa odporuca a vzdy si poviem ze dam, ked som videla dosledky, ale ty to mas tazsie ked mas dve deticky... 😒 no super spravy... vidis ze vzdy treba nazor viacerych neurologov alebo inych lekarov... myslim ze nemozes kukat na to ze oliverka ukratite, karolinka to potrebuje a oliverko je sikovny aj bez toho... ja by osm do toho sla aj za cenu toho, ze doprajem len jednemu dietatku ved nabuduce mozno zase bude treba nieco olimu a kajke nie...
uff a drzim palce s vecermi ... mne chodi manzel domov o piatej a som stastna ako blcha...

aj nam kubko place ked jeden z nas odchadza aj dnes rano tatinko nam este vytiahol kocik a doniesol kluce a malicky sa rozbacaaaaal...

tak uz som stihla aj obed a cakam byvalu kolegynu co chce surne spiralu 🙂 dufam, ze ich ukecam aspon na kafco..

egyptanka
1. feb 2010

ja som dnes este neobedovala ... od rana mi manzel lezie na city, tak aby sa s malou pohral, trocha ju neviedol na nove veci, tak si pri nej cita knihu a zapne jej TV Bebe ... vrrrrr.
ja som tu rano pobehovala ako najata, aby zaspala, popritom v kuchyni obed pre malu sa robil, a on pri pocitaci, nie aby sa sem tam mrkol ci je na plotni vsetko ok, no prisla som v minute dvanastej lebo uz sa mi skoro vyparila vsetka voda z ryzi a zacala priharat ...
ked si vybral ze si ide zohriat jest ... samozrejme maso a to co mal jest v sobotu (slivkove gule s makom) tak to tam nechal a pri tom to je starsie, tak sa urazil, ze jeho aj chut presla ... sa tu este bude urazat mlady pan.
Do kelu aj s tymi chlapmi. Vrrrrrr. Bila by som ho dnes.

aljusik
1. feb 2010

Po precitani dnesnych prispevkov mam pocit, ze je tu mensi lazaret 😒 Tak zelam vsetkym malym pacientom a Tanickinej maminke, nech sa rychlo zbavia teploty, soplikov,hnaciek, kaslu a nech rychlo a bez problemov vyrastu vsetky zuby, aby sa aj rodicia mohli vyspat, ze Diocka?
Tanicke krasne meniny a Damiankovi gratulujeme k uspesnemu 4-nozkovaniu 🙂

Bianka pije z flase, pohara, zo sosaka aj zo slamky. Vodu neprevaram asi od pol roka. Paradajky a pretlak jedla zatial len v kupenych prikrmoch.

Patrime asi medzi poslednych vytrvalcov, ktori sa brania pohybu 😒 Myslim tym lozenie alebo 4-nozky. Je pravda, ze sme v tom malej branili, lebo nebolo miesto v narvanej jednej izbe, ale cez vikend sme prehadzali nabytok a vytvorili plochu na realizovanie sa. Za uspech pokladam aj to, ze sa zacala posuvat cuvanim vzad tak, ze sa na bruchu dvihne na ruky a odtlaca sa 😅
A v postielke alebo na nasej posteli sa jej podarilo parkrat dat na styri, ale nepohne sa z miesta. Zatial.

A Biba je nas zavisly prisavnik. Nemame rodinu, ktora by nam pomahala aj ked malu zboznuju. Nasi sa odstahovali z BA a muzova mama je uz vo veku, kedy by sama potrebovala pomoc. Takze nehrozi, ze by mi ju niekto prisiel kocikovat alebo sa s nou pohrat, aby som si ja mohla zatial nieco popratat, navarit, pozehlit, o oddychu ani nehovoriac....A ked sme s nimi raz za 100rokov, tak mala reve, lebo oni sa (aj ked v dobrom) na nu hned vyrutia a cakaju, ze im skoci do naruce. Samozrejme sa ich boji a je len pri mne a potom len pocuvam, aka je strasne uzkostliva a ze na mne visi atd.
Niekedy je mi z toho do placu a som nervozna, ale uz to neriesim, lebo aj tak si budu mysliet svoje.

A dakujem za svojho muza, ktory ma so mnou nekonecnu trpezlivost, ked ja uz som v koncoch a aj napriek tomu, ze je od rana do vecera v praci, tak velakrat navari, uprace a pomoze 😵

labutka
1. feb 2010

aljusik, tusim aj my to mame jak vy, tiez ked adam pride k nasim, hned su otazky, co uz vie robit, a zatlieskaj, zakyvaj, povedz mama, baba, tata a tak..... a hned vsetko naraz, najlepsie este medzi dverami nech to ukaze. 😀

aljusik
1. feb 2010

tak tak Labutka, presne jak pises...
a chcela som sa este pochvalit, ze Biba vie od vcera nove slovo. okrem toho mama, baba, tato a hav hav, ukazala prstekom na gombik a povedala GENGIK 😀 😀

moncicii2000
1. feb 2010

ahojte ...
- viliamko sa konecne zacina trochu dvihat a napodobnuje stvornozkovanie, mozno mu to uz coskoro pojde ale plazenie mu ide uplne super :D :D
- kocky mame (drevene este s kt. som sa hravala ja) teraz sa snimi hrava viliamko, mame aj umele hrnceky alebo ako to mam nazvat je ich po 10 a daju sa naskladat do seba a da sa z nich i spravit pyramida (dostali sme ich k plienkam ked som kupovala happy) , od segry na vianoce dostal hracku kde je od 1 do 5 postaviciek a stlaci take cupliky a oni sa otvoria a potom ich zatvara ( je to na rozvyjanie sa su kazde je inej farby, a v kazdom je ina postavicka .. ) http://www.facebook.com/photos.php?id=110076909...
- tu je link na tu hracku .. je fakt dobra aj sa snou vie dlho zahrat ...

egy: sparanie v nosteku :D to robi viliamko tiez, uz niekolko mesiacov zbadal ze ma nieco medzi nozickami tak stale to skuma :D z rucickou :D :D

- ja som malemu od narodenia vobec nedavala bio mäso .. byvam na dedine a keby som mala furt cestovat kvoli mäsu do mesta tak prevozim este viac ako za kolko by som nakupila .. davam mu normalne mäsko nemal snim vobec problem .. zje hociktory druh ...
- je dava väcsinou vsetko co mi .. vzdy ked nieco varime mu odlozime (troska korenia alebo tak mu tam dame) a ostatok si uz mi do chutime ako my potrebujeme ..

- viliamko buska na balkone , chcela som ho dat len na dvor ale neda sa lebo maju sneh na streche a stale im pada .. nech uz ten sneh zmizne lebo to je horor ...
- drobcek je zvyknuty na celu moju rodinu ide pri hociktoreho clena .. neplace pri nich ..

lubi22
1. feb 2010

Baskaj Damiankovi blahozelam k pokroku a Tanicke takisto vsetko naj k meninkam 😵

Lenka, Matja - na jednej strane Vas chapem a myslim, ze kazdy je iny, co sa tyka v tom zverit svoje dieta rodicom alebo svokrovcom, ale mne sa nezda ani jedno co ste pisali take hrozne, ze by svokrovci alebo rodicia boli pre dieta nejako nebezpecni. Jasne, neda sa nijako do toho nutit, ale treba si uvedomit - co si vzdy teda ja snazim uvedomit, ze mam dvoch synov a aj ja raz budem svokra a budem dufat, ze si ma nevesta oblubi, resp. nebude mi branit aby som vidala svoje vnucatka. Je to este hrooozne daleko, ale nemam dceru, dcery a matky su si vzdy blizsie, ale fakt dufam, ze najdeme dako spolocnu rec. Lebo je mi jasne, ze potom, ked budu moji drobcekovia velki, nebudem pre nich najdolezitejsia, to bude niekto iny. Ale budem rada, ked sa budem moct spolu s nimi tesit. Lenka moji svokrovci dovolia chlapcom hojdat sa na lustre, uplne vazne, dovolia im vsetko na svete, chodenie po stvornozky a stekanie je to najmenej. Castokrat im hovorim, ze nemusia im vsetko dovolit, ze to nie je dobre, ale zase to beriem tak, ze si pohundrem, ale som rada, ze svoje vnucatka miluju. Ked sa mi daco nepaci, poviem nahlas. Aj teraz sa chystam 😅 Na to su tu stari rodicia, aby deti bezhranicne milovali, zboznovali a rozmaznavali, my rodicia musime vychovavat. Vzdy vidim po vikende u jednych alebo druhych, ze moralka klesla, ale zase vzdy sa dostaneme do normalu. A budem stastna, ked budu moje deti co najviac obklopene ludmi, ktori ich miluju, nech vedia, ze su vynimocne - pre nas vsetkych. Tak to citim ja, preto som vzdy rada, ked sme s jednymi, alebo druhymi, a takisto si vychutnavam, ked sme sami styria. Na cely den sme drobcov nechali doteraz asi iba dvakrat, na noc iba raz na silvestra, nemam potrebu od nich odchadzat, nebojim sa, ze by sa nepostarali, ale kym nebudu vacsi alebo my to potrebovat, tak na noc radsej nie. 🙂

Baska presne aj ja som citala, ze deti do 3 rockov by sa nemali nechavat na noc bez rodicov 😉

lubi22
1. feb 2010

K bio potravinam - kedze za chvilocku budeme mat rok a prechadzame pomalicky na spolocnu stravu, tak ked mam Bio - domace alebo kupene dam, a ked nemam tak nie. Ak idem do Tesca, kupim bio ovocie, ak nemam cestu, kupim aj normalne. Ked sme zacinali s prikrmami a do nejakeho 9-10 mes. som na to davala pozor, teraz uz tak nie.

Kocky mame asi vsetky druhy - latkove, umelohmotne, drevene, take z gumy, sustiace ale ze by nas nejako velmi zaujimali, sa neda povedat. Filipko polozi kocku na kocku, ale este nie uplne rovno na nu, na tycku kruzky navlieka, ale nie podla velksosti a vkladat vklada tvary, ktore sa mu pacia 😉

Egy vdaka za pochvalu.

Nsoci ze aka hostina, co si pipi? Obycajne chlebiky, vsetko pripravene do polhodky. Ja keby som mala cas realizovat sa na hostine, tak by to inak vyzeralo, to by boli specialitky, ja sa v tom vyzivam. Snad raz bude znovu cas 😉 Fotky idem poslat.

moncicii2000
1. feb 2010

no baby ako citam ze mliecko sa mina .. no aj ja mam pocit ze dlho uz nevydrzi .. niekedy sa mi zdaju pekne naliate a niekedy ze ako keby cucal cucal a nic v nich nebolo .. neskusala som odsavat ale asi vyskusam a uvidim co a ako ..

nsoci: ako si to pisala ze prevaris vodu a das ju do termosky a este jednu prevaris a tu nechas normalne a v noci len zmixujes?? aby som vedela co a ako?

viliamko mi z flasky strasne nerad pije .. len spohara chce ..

moncicii2000
1. feb 2010

este som sa chcela spytat tych kt. objednavate na nete ake mate s tym skusenosti .. napr. s babybazarom, minibazarom?? nestalo sa vam ze by vam prisli poskodene veci ?? alebo tak ??

ja som rada tento tyzden si ma prist jedna kuk kocik ten zeleny co som mala .. dufam ze sa jej bude pacit a vezme si ho ... ten kociar je uplne super len ho nemam kde ted schovat i ked byvame v dome nie je tu tolko miesta na uskladnenie a po druhe neviem pre koho by som ho uskladnila ked sestry este sa nechystaju ani na svadby ani na deti ... a ja dalsie tak skoro necem ...

moncicii2000
1. feb 2010

to tu fakt nikto neni?? 😒 ked tu mozem byt tak nikoho nikde .. a ked zas budem musiet odist tak vas tu bude tolko ...

nsoci
1. feb 2010

Moncici presne tak.
Lubka no vies, ja som neni nejaka zienka domaca, tak u nas takato pohodka hostina a vygruntovany byt je maximum. Preto obdivujem. Dak za fotky. Matko je tam rozkosny. Len ja sa na fotkach nejak nespoznavam, taka som tam nejaka... skareda 😀 😀 😀

lubi22
1. feb 2010

Skareda? Co si, veda tam dobre vyzeras 😉 To bude iba Tvoj daky vnutorny pocit, vies ako sa hovori, ze dcery uberaju na krase, tak si si to dako asi vsugerovala 😀 Ale vyzeras tam dobre 😉 A Matko je krasnucky 😵

egyptanka
1. feb 2010

opat odsavam

lubi22
1. feb 2010

Egy Ty sa nevzdavas 😉 Nech sa Ti podari co najviac, ja uz som v koncoch naodsavala tak 20 ml z kazdeho max.

Taella skore uzdravenie zelam, a aj vsetkym ostatnym chorusikom.

egyptanka
1. feb 2010

Lubi, vcera sotva 20 z oboch, doobeda 30 z oboch ...
nemoze sa odstavit ... este je malicka na to 😢

egyptanka
1. feb 2010

no pol hodina zmykania, este som aj odstrekovala a sotva 40 ml ...
baby mne je do revu. 😢

mona1111
1. feb 2010

Tanicke vsetko najlepsie k meninkam 🙂 🙂 🙂

mgk111
1. feb 2010

egy - odsavacka ti nikdy neodsaje tolko co tam mas lebo dietatko saje inak, pokial samozrejme neodsavas od jakziva co u teba neplati tak sa nestresuj 😉 a natalka uz nie malicka... na jednej strane si chcela aby sa "raz" odstavila sama tak neries, mozno to urobi, mozno nie... ona sa rozhodne sama a ty s tym zial nic neurobis... a cim viac stresu tym menej mliecka ved to poznas, takze klidecek oki? mrcha odide a vsetko bude po starom co bojis 😉

tatinko dosiel z prace a doniesol siesty, milky a kafco 😀 a potom ze chudni 😝

egyptanka
1. feb 2010

Baby, ja som si ju prilozila, prisala sa ale neubehlo ani 10 sekund a uz sa pratala z prsnika prec ... ja tu revem ako male decko 😢 😢 😢

ajka82
1. feb 2010

egy jaaaa bych ti niekedy tak nahadzala na rit 😠 😠 😠
😀 😀 😝 🤐

matja
1. feb 2010

joj, lenka, u nás je to fakt dosť podobné 😀
A dnes ma naštvali aj v robote. Išla som si pre potvrdenie pre muža a jedna kolegyňa, že či Paťko nie je pocikaný, keď sa mu čká, druhá, že má šálik omotaný okolo krku moc silno... vrrrr, bola som rada, že som odtiaľ odišla. Keď sme tam boli, keď mal Paťko 2 mesiace, tak sa čudovali, že ho nemám v perinke... a vždy majú pripravenú pre mňa nejakú divnú otázku.

Dnes som si prvýkrát všimla, že Paťko vedome povedal na mňa mama. Jujujuuuj, krásne to znelo 😵 😵 Už vie povedať mama, kaka - kačička, ba - bác. A mám dojem, že ne znamená nie, ale nie som si ešte istá, či to hovorí fakt takto vedome.

štvornožkujúcim detičkám gratulujeme 🙂

lenka, pipíka preťahujeme, dr. nám to povedala už dávnejšie...

zvyšok dočítam neskôr, ideme kúpať...

egyptanka
1. feb 2010

ajka, tak pod do mna ... zmesti sa toho este na mna. 😖

lenk30
1. feb 2010

po zobudení po očkovaní vstal vyrehotaný a len a len na nohy, tak ho určite neboleli. večer začal byť umrnkaný a aj teplota stúpla, tak dala paralen a o 18 bez papania zaspal, tak som zvedavá, čo bude za noc............

matja, určite tie baby, ktoré nemajú rodinu pri sebe a pomoc sa im denno denne neponúka samá musia nad nami krútiť hlavami 😀

to som čítala aj ja, že do 3rokov by nemalo spať bez rodičov a cez deň by sa nemalo od neho odchádzať na viac ako 5??? hodín

lubi, po prečítaní tvojho príspevku ohľadom dávania malého som mala až zimomriavky. Druhý krát som si uvedomila, že aj ja budem svokra! Prvý krát predvčerom, keď som ho bozkávala a on sa rehotal, tak som mužovi vravela: že boh vie, do kedy sa nechá odo mňa takto ocucávať........a pri tom som prvý krát dala za pravdu mojej svokre /čo sme mali veľký incident v predsvadobný deň, lebo mala pocit, žeprichádza o syna/
...........................ja by som proste potrebovala dosiahnuť taký pocit, že "milý Filipko dnes mi ideš na nervy, alebo musím si oddýchnuť, alebo.................." ale môžem byť vyšťavená, veď som furt nevyspatá.......ale chcem ho pri sebe

egy, ktorý deň máš menzes? tie prvé dni, že najviac ovplyvňujú chuť mlieka.........skús napísať Annag

potulka, ak máš ešte boľavé didi - mne vôbec ten bepantenol nepomáhal, pár krát teraz natrem framikoin a je fain......

žujem rožok s majkou a tvárim sa, že som na stanovačke..........dúfam, že ma nenapadne urobiť ohník v obyvke 😀

mgk111
1. feb 2010

egyyyyy ved priloz po mrche a nerev ty trdloooooo

lenk30
1. feb 2010

egy, ja mám cicíkového závisláka, ale pri menzese si cucne len v noci......asi si to v spánku neuvedomuje. cez deň presne ako opisuješ......ale pri druhom menzese už som to ani neriešila. ani v noci necucne?

kukám hračky na mimibazare......toľko sa mi toho páči

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre