Pôrod v máji 2012

arieska
30. aug 2011

Druhe babo a opat na prvy pokus. Bodaj by aj ine maminky mali tolko stastia 🙂 . Zatial to vie iba manzel a kolegyna v praci. Na zaciatku zmiesane pocity, ale uz sa aj zacinam tesit 🙂

janusha33
8. okt 2012

No baby parada.....http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace/pozor-z... a teraz mozme rozmyslat ci nahodou nase dieta nedostalo prave tuto vakcinu.Mam sto chuti zacat odmietat ockovanie. Nemusi to este nic znamenat,nemusi mat ziadne vedlajsie ucinky ale co ak?

svetlusska
8. okt 2012

@janusha33 tu na MB je uz take forum,nas caka 2he ockovanie 21.10...tak sa porozpravam s doktorkou
ale mozno este skor...

janusha33
8. okt 2012

ja uz drobca nemozem davat asi do lehatka lebo robi toto .Minule som ho dala a mal to troska vyvysene lebo v uplne vodorovnej polohe sa mu nepaci lebo nevidi co sa deje okolo neho.A ako to mal tak vyssie a som ho do toho dala tak pozeram a on sa pekne chytil za okraje a taha sa hore ,som si pomyslela aaa sak sa nevytiahne.....otocila som sa asi na 5 minut a otocim sa spat a nas drobec sedi.Naspat som ho oprela ci to urobi znova a som sledovala ako sa betar jeden z vyvysenej polohy dotiahol do sedu.

alohim
8. okt 2012

@janusha33 Treba sa opytat pediatra na cislo sarze vakciny, lebo to neuselo byt prave tou, ktoru stiahli. V karte by to malo byt napisane. Asi jej zavolam, ze co. Myslim, ze ak by to bola dana vakcina, by sa to uz prejavilo, takze nemusime sa bat.

Tomi presne toto iste robi v lehatku, minule sme ho s manzelom kamerovali. Proste ked sa ma coho chytit, brusaky a uz sa taha. Nasi betarikovia uz by chceli sediet, a sa im necudujem, je takto lepsi vyhlad na svet

svetlusska
8. okt 2012

@janusha33 juuu tak to je sikula,,,nas sa to zatial nenaucila ale ja som ho do vyvysenej polohy este nedala ale tak na rukach ked je tak uz lezat nebude len sa taha na sedenie :D

lunnka
8. okt 2012

@alohim
@janusha33 baby vsak to je strasne s tymi vakcinami! 🙄 co ma teraz panikarit a volat? aj tak uz je neskoro

janusha33
8. okt 2012

@lunnka Hlavne nepanikar lebo ti to v nicom nepomoze....ked pojdes k pediatrovi opytaj sa ho na cislo sarze vakciny aby si vedela ci mas ocakavat nejake problemy.Ono sa to neukaze teraz ale moze sa to prejavit o dva roky napriklad.

janusha33
8. okt 2012

@svetlusska Tak ho davam tak ako je jemu dobre,ked nechce byt v lahu tak ho dam do sedu....minule mi sedel v kosi na pradlo a hral sa s hrkalkjami kym som pozehlila

suzan1111
8. okt 2012

@janusha33 baby ste mi nasadili chrobaka do hlavy, som zhrozena, musim sa ist doktorky opytat na cislo vakciny, ale co ked nou aj budu nase deturence zaockovane..co potom??nas ma ist teraz 18.na dalsie preockovanie.

suzan1111
8. okt 2012

no a aj som zabudla,ze povodne som sa vas tu chcela opyatat aku jedalensku stolicku mate 🙂 maly bude mat 5 mes. a uz by chcel sediet,tak som mu chcela kupit stolicku s detskou vlozkou pre mensie deti

janusha33
8. okt 2012

@suzan1111 My budeme mat tu klasicku dreveu co sa da zlozit na vysoku stolicku na krmenie a na malu stolicku so stolcekom.Svagrina mala taku pri oboch detoch a je este v poriadku takze ju budeme dedit,uz len pre nu treba ist a usijem do nej malemu taky podsedacik nech sa mu dobre sedi.

janusha33
8. okt 2012

@suzan1111 Tak v takom pripade sa mozme modlit aby sa neprejavili neskor nejake neziaduce ucinky,pri ktorych nas ani nemusi napadnut ze to moze byt z vakciny.

mimi
8. okt 2012

zienky, nechcem robit rozruch, ale citajte pribalove letaky aj vakcin, ja som tak zacala a som zhrozena, co vsetko obsahuju, dokonca aj lieky, predsa su aj alternativne riesenia. Myslim na vas, aby sa vasim babetkam nic nestalo, je to hrozne, ked citam, co vyslo napovrh ohladom jednej vakciny ☹

suzan1111
8. okt 2012

@janusha33 taku zdedim aj ja od svagrinej,len ju necham u maminy,budeme sa stahovat,tak aj tak si musim kupit nejaku

lunnka
8. okt 2012

@mimi ahoj ty si nedala ockovat?

mimi
8. okt 2012

@lunnka prve dieta mam, ale malu som uz odmietla. Konzultovala som to s mojou znamou lekarkou, zacala o tom vela citat a tak som sa rozhodla.

mimi
8. okt 2012

@lunnka Ked som odmietla malu ockovat nasa dr. bola uplne v pohode, nepresviedcala ma a vravela, ze je uz na to zvyknuta 😉

lunnka
8. okt 2012

@mimi velmi tazke rozhodnutie..ja nedam asi MMR, ale teraz sa bojim, neviem akou ockovala malu pred dvomi tyzdnami, zajtra volam..

mimi
8. okt 2012

@lunnka pozerala som spravy, ak dieta po ockovani tri dni nemalo ziadnu reakciu, tak mozu byt kludni. Treba pozitivne mysliet 😉 Len pravda je taka, ze clovek nikdy nevie, co sa moze vyskytnut, vakciny mozu byt spustacom inych ochoreni,. ukaze to len cas...Nie je to z mojej hlavy, ale mam to od lekarov.

lunnka
8. okt 2012

@mimi nastastie bola bez reakcie..nasa dr. ze nech nechcem vidiet trpiace dieta na zapal mozgovych blan a ine ochorenia proti ktorym sa ockuje, ze aj ona by svoje deti dala..je to velmi velmi tazke..a aj nazory odbornikov, ktorymi sa riadim, su take, ze povinne zaockovat by dali..

janusha33
8. okt 2012

@mimi No hej len k letaku od vakciny nemam pristup kedze u lekara len sestricka pride pichne a hotovo...

lunnka
8. okt 2012

@janusha33 nas by mali v prvom rade povinne informovat o neziaducich ucinkoch, ked uz nemame sprievodny letak a do ockovacieho preukazu by mali nalepit cislo vakciny.. som zvedava, zajtra si zavolam.. lebo co mam preukaz tam mi pise len datumy navstev, nic o ockovani, to bude asi v karte

janusha33
8. okt 2012

@lunnka My sme ockovaci preukaz ani nedostali

svetlusska
8. okt 2012

babenky ahoj pocujte mam otazovcku, mozem dat malemu fenistil kvapky ked mu idu zubky lebo ani tomu nechce spat, som mu davala teraz cez vikend ale vzdy len vecer aby spal lebo som bola chora jak pes a som mu uz dnes nechcela dat ale ked on vobec nechce spat ale unaveny je bo se uz uklada ale ne a ne spat....a geliky nam nepomahaju :(

mimi
8. okt 2012

@janusha33 ta chapem, ani pri synovi mi nikto nic nepovedal a sa pichalo. Teraz som si od lekarky pytala pribalovy letak, samozrejme ho nemala a nic mi na neziaduce ucinky nepovedala. Lekari by mali pacientov poucit, malo kto robi ☹ Tak som si ho nasla na nete a tam je napisane, ze predtym nez da rodic ockovat svoje dieta, ma si precitat pribalovy letak.
@lunnka ono je to tak, ze lekari si nedovolia len tak povedat, ze nedajte ockovat, tym by sli proti nasmu zdravotnictvu a riskovali by stratu miesta. Ja mam kamaratky doktorky a aj v rodine, tak mam stastie, ze sa mam s kym o tom otvorene porozpravat. Nie kazdy lekar je vsak proti ockovaniu, to mi je jasne 😉

mimi
8. okt 2012

@lunnka urcite mate cislo vakciny, malo by to tam byt nalepene.

leonna
8. okt 2012

@lunnka my mame v ockovacom preukaze nazov vakciny aj nalepenu sarzu....to by mal lekar do toho preukazu davat!!!

lunnka
8. okt 2012

@leonna
@mimi ja mam len karticku aka sa dava na objednavanie, na nej je napisane Preukazka o zdravotnej starostlivosti, teda to nie je ten ockovaci ako pozeram takze nemam to.. ☹

mimi
8. okt 2012

@lunnka podla mna to budete mat v karte, ktora je u lekarky.

tiuska77
8. okt 2012

Baby ale nikde nehovorili či to je ta vakcína čo je štandard teda 10 valentná alebo ta 13 valentná. Nepostrehli ste niektorá či to nehovorili, dúfam, že som si doplatila a dali jej pliagu .. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre