Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

michalag
29. apr 2009

evulik, inak k tym plienkam, so Samim sme sa trapili od 2 rokov .... (kazdy mi vravel vyskusaj cez leto urcite sa vam to podari, ale opak bol pravdou) ..... raz mal obdobie ze sa krasne pytal, potom zase prestal, potom mal zase obdobie pytania a stale to takto islo dookola, uz som bola z toho unavena ..... a teraz sa aj pyta ale aj ho davam ja ....... cez vikend chcem zacat uz z oducanim od plienok aj cez obedne spanie, lebo od septembra ide do skolky tak aby sme to stihli a navyse ked spi tak mu plienka vadi, tak uvidime 😅 . Inak ja som ho motivovala tym ze za kazde uspesne vypytanie sa na nocnik som mu dala nalepku ktoru si sam vybral a nalepil si na papier ktory bol prilepeny na ladnicke.

pata31
autor
29. apr 2009

Evulik, tak to vychadza aj mne, ze som otehu koncom marca...inac Dadko sa kedy presne narodil? v decembri?

michalag
29. apr 2009

no maly mi este nespi ale lezi a rozprava si, tak kym tam vydrzi ho necham ...... a teraz by som uz ani nechcela aby zaspal, lebo vecer by isiel neskoro spinkat

evulik6
29. apr 2009

no ja som otehotnela asi skor...dadko sa narodil 2.12.2006... presne v 40tt... no a termin porodu som mala vypocitany na 4.12.

miska ja som z toho uz na nervy co sa tyka plienok, bo uz sme to skusali koncom minuleho roka ..aj sa sem tam vypytal ale potom nechcel mat na sebe nic, ani plienku ani slipy ani nic... a vzdy utekal az ked sa uz pocikal... ja neviem ...nieco vymyslim... ale zacnem od maja...vtedy uz byva povacsine teplucko...
najviac ma serie svokra, ta stale dava za vinu mne, aj dnes to tak povedala ze ho mam nechat bez plienky aj v noci...a kto bude kazdu hodinu v noci vymienat postelne pradlo ked on v noci precika velakrat plienku...mne by stacilo keby sa naucil aspon cez den pytat, lebo tiez ma ist do skolky ale ak sa to nenauci tak nepojde 😒

panda1
29. apr 2009

evulik6.....mas pravdu enchaj to na leto v lete moze byt aj holucky niekde na zahrade a tak sa nauci pytat sa uvidis....je to odskusane...a na svokru sa vykasli 🙂

michalag
29. apr 2009

evulik, svokru si nevsimaj. Ja mam tiez vela krat pocit ze som podla nej ...... ale ja som matka a ja viem co robi doma. My sme v 2 rokoch zacali skusat tak ze som ho cez den nechala bez plienky, ale Samimu to vobec nevadilo ze bol mokry, bol by v tom aj hodinu keby som mu nevymenila oblecko.
Ale mna najviac stve na svokre to ked mi povie " moje deti taketo neboli, nepamatam si ze by trucovali, alebo sa zlostili" vtedy ma ide roztrhnut 😠 , lebo viem ze kazde dieta ma obdobie vzdoru a ked nema tak neprejde normalnym vyvojom (akurat o tom minule hovoril psycholog)

michalag
29. apr 2009

panda, na nas nezaberalo ani leto 😅 🤐

evulik6
29. apr 2009

panda dakujem...aj ty snazilkujes? no ved ja sa tiez spolieham na leto, ze ked bude holou ritkou tak sa mu zapaci a uz plienky nebude chciet...

evulik6
29. apr 2009

presne ta veta miska, to ako keby som tu moju pocula... dnes zase mudrovala...ide mi to na nervy...ona je sice takto velmi dobra, nemozem povedat ale tieto nazory ma riadne serkaju...
ja som napr. nebola nejaka zla ale tiez si myslim ze urcite som aj ja niekedy trucovala...ved to je uplne normalne u deti...aj moj je trucovity niekedy...no ale co s nim...musi tym prejst...
a ked bol dado male babatko taaaaak mi zrala nervy ze az... sorry za vyraz ale je to tak...stale ho na rucickach nosila, ked spal to sme sa ani normalne nemohli rozpravat, vonku chodila iba kde je ticho, nedajboze ze auto zatrubilo alebo co... no strasne... ked ho mala na rukach a prisla moja mamina tak jej ho ani dat nechcela, chodila s nim radsej po celom byte...no strasne...

evulik6
29. apr 2009

ja sa ju snazim nevsimat ale niekedy sa to proste uz neda... teraz je uz dadko vacsi tak je celkom klud... az na tie jej obcasne vychovne metody... ale uz je to lepsie ako ked bol malicky...som zvedava co bude robit ked pride dalsie mimi do rodiny... fuuu, to bude zase veselo 😝 😀

kleopatris
29. apr 2009

Moja sestra to s malymi vyriesila tak, ze ich v noci asi raz dvakrat zobudila, dala v polospanku vycikat a tak sa nejak od plienok odnaucili aj v noci…ale ono sa vravi, ze dievcata su v tomto ucenlivejsie ako chlapci.
Ja som tiez zvedava aka bude svokra, ale niekedy mi bude asi aj moja mamka az privelmi „pomahat“
😀

evulik6
29. apr 2009

inak miska, mojmu to tiez vobec nevadilo ze je mokry... on vydrzaaaaal az kym som ho neprezliekla...a to hovorila ze mu to bude vadit ked bude mokry...hovorim ze to tu uz bolo a vobec nevadilo...a ked hej tak sa vyzliekol a bol holou ritkou a po chvilke sa zase pocikal...
no ale co uz, kaslem na to...nejako sa hadam naucime....len to chce asi este cas trosku 😖

kleopatris
29. apr 2009

ach baby uz by som aj domov isla 😒

evulik6
29. apr 2009

nooo kleo, je to pravda, dievcata su sikovnejsie co sa tyka napr. plienok, chodenia, reci a podobne... ale tiez to nie je pravidlom... ja som bola sikovna, vraj som ako rocna uz bola bez plienok, aj som pekne cisto rozpravala a aj chodit som sa naucila rychlo... moj dadko sa naucil chodit ako 15 mesacny, plienky este stale mame a co sa tyka reci- tak sa mu jazyk nejako nechce rozviazat...ale pomaly to ideeee 😀

michalag
29. apr 2009

my sme si so svokrou nesadli a uz to tak asi ani nebude .... sme spolu vyse 6 rokov aj ked nie sme manzelia, ale na druhej strane nam vela pomohli na zaciatku a aj teraz nam obcas pomozu hlavne ked je leto ze nam daju zo zahrady nieco. Drahy si s mojou mamou potikali a celkom si rozumeju ale ......

panda1
29. apr 2009

evulik6 ...neboj nic nauci sa ...to chce klud ...nestresujte ho 🙂

evulik6
29. apr 2009

hmmm no co narobis miska... vselijaky ludia su... ja mam svokrovcov dobrych aj ked maju svoje muchy, niekedy su ro riadne musiska ale naucila som sa ako na nich... takze tak... no ale inak sa nemozem stazovat, pomohli nam dost, najma ked sme sa vzali s bytom a tak...

ono ja si myslim ze aj tieto pampers plienky to robia...teda plienky take na ten styl..ja pampers nepouzivam su dost drahe... ale ja si myslim ze to dieta to neciti az tak velmi ako ked sme boli maly my a mali sme tie klasicke latkove...predsa len do tych pamperskovych sa to viac vsiakne alebo co...

evulik6
29. apr 2009

ved ja ho nestresujem panda, ja len rozmyslam dopredu ako to potom urobit aby sa naucil byt bez nich... tak dufam ze ked pride nejaky ten teplucky jun alebo co tak sa ich zbavime... 🙂

evulik6
29. apr 2009

a maly este nespinka miska?

patka nebolo ti zle za to ze si malo jedla alebo si nejedla? v teho je vraj lepsie papat po troskach castejsie 😉

michalag
29. apr 2009

evulik, nespinka, uz sedi pri mne a je kukuricne chrumky 😅 😀 , ale vecer aspon skor zaspi 🙂
ako v tomto sa na nich nemozem stazovat aj nam vela pomohli, co som im vdacna ale svokra ma svoju povahu a ona je este s tych starsich generacii a navyse domov prinasa to svoje ucitelske (ale nechcem sa nikoho dotknut ak je ucitelka 😉 )..... teraz tam uz chodim malo, lebo ja sa tam citim zle, vacsinou sa aj tak rozpravam s tatinom a ja som tam akoby vzduch, tak tam chodi len tatino s malym

evulik6
29. apr 2009

kleo a do kolkej pracujes?

pata31
autor
29. apr 2009

baby, segrina svokra bola otrasna, normalne raz vylepila nasmu znamemu belgicanovi, mimochodom krstnemu sestrinho najmladsieho syna...takze si mozete spravit predstavu, ale kedze uz je na druhom svete, tak radsej nic v zlom...
a ja sa s mojou svokrou takmer nevidam, lebo sa hanbi, ona je viac-menej alkacka, nechapem, ako moze byt mm jej syn...a on je este navyse na nu strasne naviazany 😔 aj ked vyrastal v decaku...

michalag
29. apr 2009

no ale uz dost bolo mojej svokry 😉

evulik6
29. apr 2009

hej hej aj moja je z tej starsej generacie 😀
ja sa picnem, moj maly zaspal 😕 😀 😀 😀 takze mam teraz volno do nejakej stvrtej mozno piatej...

pata31
autor
29. apr 2009

Evulik, ja som sa praveze aj rano prinutila zjeste chlebik, aj potom neskor som si dala jablcko, zase chlebik a horalku(to ma chytil nejaky hlad 😉 )...a potom na obed len tu polievku a ted uz mi to kus preslo, tak som si dala aj druhu cast obeda, takze jem tak po troske...

minix
29. apr 2009

ahojte baby, som doma, a huraaaaaaaa, mam salu na svadbu. 🙂 dokonca uz aj kuchara a v sobotu musim este dorobit vyzdobu. 🙂)) dorobit znamena dohodnut s tetou. 🙂))

tak sa tesim.

no ked citam tieto plienkove story, tak sa normalne netesim. 🙂)) nie je to lahke, ale si myslim, ze nieco na tom bude, ze tieto plienky lepsie vsakuju ako nase klasicke, na ktorych sme vyrastli asi vsetky.

A k svokram, ja nemozem povedat ani slovo zle, je super, pani ucitelka na prvom stupni, ale velmi zlata zena. Len keby ma obcas tak nenutila do jedenia. 🙂)

evulik6
29. apr 2009

noooo minix, tak super... tesim sa s tebou...

ja som sa na moju stazovat nemohla pokial sme boli len dvaja ale ako sa narodil dadko tak to zacalo...no dufam ze tej tvojej to vydrzi 😉

patka to je super ze ti to preslo... len tak dalej...drzim palce nech ti nebyva zle, nikomu to neprajem... na teho ako take sa stazovat nemozem... bolo to krasne obdobie tak ci tak 🙂

michalag
29. apr 2009

minix, myslim ze to nie je take strasne ked ta nuti len do jedenia 😀 ..... a tesim sa s tebou, ze mas zajednane, pomaly ti ubuda aj zo zoznamu co este spravit a zajednat 🙂 😉

evulik a kedy ti potom vecer Davidko zaspinka??

patka ono to casom urcite prejde, len to treba vydrzat, aj ked urcite to nie je prijemne, ale co nevydrzis pre svojho drobceka 🙂

evulik6
29. apr 2009

nooo miska... ja neviem...ale vacsinou mu nerobi problem ist spat normalne o osmej aj ked takto pobede spi... no uvidime ako si dnes zmysli... ked sa mu nebude chciet tak pojde neskor o hodku...co uz...

michalag
29. apr 2009

tak to mate potom super, no mne keby zaspal o 15:00 tak ide spat najskor o 22:00 😅... my uz mame problem zaspat ked nahodou vstane o 15:30

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre