Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

nikiarudi
30. nov 2009

hej, tá pani čo mi preberala tie tlačivá od dokiho volala nejakej čo to má na starosti a sedí niekede na poschodí v kancli a presne o tom sa bavili, či mám alebo nemám 270 dní a nakoniec povedali, že ich mám, takže to spĺňam.. 😀

pata31
autor
30. nov 2009

no tak potom super...takze ti asi aj ten preplatok vratia...alebo neviem, ci o to netreba poziadat.. 😵
no idem asi nieco porobit...mm ma dnes volno a sa pustil do pratania spajze 😝

nikiarudi
30. nov 2009

no hej, je to super, no bojím sa, že keď si tento mesiac a tých pár dní v decembri nezaplatím, tak že mi to uberie na materskej.. ☹ inak mi hovorila tá pani, že o ten preplatok treba požiadať..ale že môžem aj neskôr, že tie peniaze sú moje a je jedno kedy požiadam..preto si myslíme s mm, že to radšej zaplatíme, až nám tam náhodou nevznikne dlh a prípadne si potom vyžiadama preplatok a bude ešte vyšší.. 😀

pata31
autor
30. nov 2009

no aj tak sa da pre istotu spravit, ale podla mna ti to na materskej nic neukrati, lebo uz ked ti isla pnka z toho, tak materska tiez pojde... 😉

nikiarudi
30. nov 2009

myslíš?? 😒 keď ja som si naozaj nie istá.. 😖

pata31
autor
30. nov 2009

myslim, bo oni vypocitavaju matersku na zaklade poslednych dvoch rokov, ci tam mas tych 270dni zaplatenych, takze ak uz toto mas, tak nem bude problem...a od kedy si si platila to dnp? resp. do kedy ti vyslo tych 270dni?

nikiarudi
30. nov 2009

to neviem, ale platím si ho od 19.5.2009

pata31
autor
30. nov 2009

hmmm, tak to ale neviem, ako ti to vyjde, bo sak 270dni, cize cca 9mesiacov vychadza do februara... 😕
to uz si asi bola tehu, ked si si zacala platit, ze?
a aku marodku si teraz dostavala? len z minima?

nikiarudi
30. nov 2009

no bola som tehu asi 3 týždne, no min.rok som bola zamestnaná.. a keď mi posielali papier o tom koľko budem mať marodku, tak tam bolo ako odvôvodnenie napísané, že lebo som DNP... tak už fakt neviem...

pata31
autor
30. nov 2009

aha, no ked si bola zamestnana, tak to je ine, to ti asi z toho ide... 😵

brisilda
30. nov 2009

niki tak ja s nimi mam svoje skusenosti a aj svoj nazor na tie tetusky 😠 radsej si vsetko pozistuj na nete ja som tak nespravila a ocividne to bola velka chyba ! Oni kazdemu povedia nieco ine asi ako im to pasuje 😖

janurka
1. dec 2009

Dobré ránko. No už tu máme december... ale to leti.. ako sa mate?
My sme dnes boli u lekarky lebo ma dosť popichava v podbrušku a bolia ma križe tak trochu inač ako zvyčajne tak som radšej šla nech ma pozrie. No a krčok je stale uzavrety chvala bohu, maly je už dole hlavičkou a vravela že už začina dole tlačit. A dnes ma šokovala doktorka lebo mi urobila prietoky a prevážila drobca - no povedala že ma medzi 2700 -3000 g . to je strašne veľa aspon podla mna. nič mi sice o tu vahu nepovedala žeby sa jej zdalo že veľa ale ja čo som si pozerala tak by mal mať do 2 kil a on už takto . no neviem či sa pomylila ona alebo to môže byť pravda.tak som zvedava ako to naozaj bude. Ako ste na tom boli vy v 32tt? 😕

nikiarudi
1. dec 2009

ahoj tehulky, tak ja som sa dnes v noci tak skvelo vyspala ako už dávno nie.. aj keď to zo začiatku tak nevyzeralo..no nebola som ani raz cikať 😀 a dokonca ani záha ma nezobudila a ani malá ma nebombardovala kopancami.. 😵 😵 a zobudila som sa až o 9tej a to som šla len na wc, dala som si tabletky a šup znova do postele a spala som až do 11tej..takže paraaaaaaaada.. 😵 😵 skvele mi to padlo po dlhej dobe...

pata31
autor
1. dec 2009

Ahojte....no konecne december, uz teraz mozem ist kedykolvek rodit...nechcela som v novembri, kedze chcem mat decembrove dieta 😉 😝 dnes som si bola zaplatit zdravotku a socialku - 6 dni v novembri, co som nebola na materskej, kupila som si aj kojenec.flasku Dr.Brown, tak konecne uz mam aj toto 😉
a vcera mi segra volala na skype(bo je v Belgicku), ze jej kamoska dala elektr.odsavacku, ze ci chcem...a ze povodne stala 8tisic..a jej dala zadara, tak sa tesim, aj ked uz mam avent odsavacku, ale rucnu 😵
Janurka, ja som bola min.tyzden na utz, cize v 37tt a mala 3000g, takze to sa mi nejako nezda u teba... 😕 to je nejako vela...nepomylila sa?
Niki, tak to ti zavidim...ako ja v noci spim, ale rano ma vsetko boli, bedrove klby, chrbat, no som cela dolamana...
inac stale myslim na to tvoje dnp, bo mi to nejako nesedi, lebo tam v podstate nemas tych 270dni splnenych...aj kamoska je zamestnana a si davala dnp koncom aprila, termin ma 20.1. a jej to vyjde len ak porodi po 20.1., inac nedostane nic z dnp...

janurka
1. dec 2009

pati no myslim si že sa musela o kilo seknuť lebo mi to absolutne nesedi. ani nevyzeram na to žeby mal až tolko a ani by to nebolo normalne si myslim.... ved to by sa mi pre pana min. 5 kilovy bunkoš narodil... 😅

michalag
2. dec 2009

Ahooojteeee 🙂

evuli, Davidkovi vsetko, vsetucko najlepsie k jeho dnesnym 3 rockom!!!!!! 😵 😵 😵 😵 , hlavne aby sa ho drzalo zdravie, maminke a tatinovi robil stale rovnaku radost a nech ho rodicia posluchaju 😵 😉 🙂 😵 .

patka, ty to uz mas za par 🙂

a uz som aj zabudla co som komu chcela co napisat 😅 😝 ... som ja ale hlava derava, este ze sa mozem vyhovorit na tehotensku demenciu 😝 😀 😀 😀

pata31
autor
2. dec 2009

Ahojte...no ja som este stale pokope 😉 zajtra mam poradnu, sa uz neviem dockat, ze co mi povie...bo mala obcas dost tlaci dole, tak to by sa uz mal pomaly skracovat krcok, nie? Inac noci su uz ozaj hrozne pre mna, nie ze by som nespala, ale ruky mi hrozne puchnu, a rano som cela dolamana 🙄 tak uz by som aj pomaly prijala, keby sa to chystalo... 😉

jej, aj ja sa pripajam k blahozelaniu Dadkovi!!! hlavne vela zdravicka a stasticka 😵

Miska, jej, ty si uz 20tt...ozaj to letiiii 😵

nikiarudi
2. dec 2009

ahojte, pati čo ty a pôrodný plán?? a aj ostatné kočky, aký máte na to názor??? 😕 😕 😕

http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1462/po...

pata31
autor
2. dec 2009

Niki, spominala nam to na predporodnej priprave, aby sme si to spravili, aj ked u nas v nemocnici to asi aj tak len prejdu ocami a to bude vsetko, ale aby dr videli, ze chceme zmeny v nemocke...a raz to rozdavala, ale to este bolo pre mna skoro, tak ju teraz budem pytat...potom ti napisem, ze co tam budem pisat, ak to stihnem 😅

nikiarudi
2. dec 2009

no ozaj dnes mamina volala s jednou kamarátkou čo robí u nás na soc.poisťovni a pýtala sa jej na to moje platenie.. a vraj ak mám 26 týždňou DNP do dňa nástupu na MD, tak mi to vyjde dobrá materská..a hlavne,že už naozaj nemám nič platiť keď som teda PN, pretože to je vraj tak ako keby som bola zamestnaná, pretože aj keby som PN, tak zamestnávateľ vtedy za mňa nič tiež neplatí, ale len pekne čerpám z toho čo tam mám zaplatené..takže naozaj nemám už nič platiť.. tak som zvedavá na to potvrdenie zo sociálky.. a tebe do koľkých dní ti prišlo rozhodnutie, že ti priznávajú materské???

pata31
autor
2. dec 2009

Niki, no zaujimave...to o tych 26tyzdnoch viem, ale viem aj, ze musis mat splnenych 270dni do porodu... 😕
a papier mi este stale neprisieeeeel 😠

janurka
3. dec 2009

Ahojte baby. Neviete mi povedať ako je to so mnou, keď som oficialne bola zamestnana len 2 mesiace /neoficialne som robila dlhšie no bohužial čo z toho/ a potom som hned isla na marodku kvoli tehotenstvu? Stale som vedena ako zamestnanec no neviem ako sa to rata... či sa to do tych 270 dni rata alebo nie. už som pisala aj na socialku ale tam na mna vybalili same poučky a neviem čo a este viac ma zmagorili.... tak neviem... neviete mi vy poradiť?

pata31
autor
3. dec 2009

AHojte...
Janurka skus napisat do temy paragrafy, lebo toto si nie som ista, pokial nemas 270dni splnenych...ci sa vlastne do toho marodka rata...
no a ja som spat z poradne, nepozeral ma zdola, ze o tyzden ma kukne, akurat pocuval ozvy, mam streptokoka, tak mi dal nejaku mast na preliecenie a este aj zelezo mi dal...
a bola som v jednom super sekaci, kde maju veci z anglicka a som zase kupila malej satocky za 1,20e a aj riflicky, take na pol roka, tiez za taku cenu...a vyzeraju jak nove 😉 😵

janurka
3. dec 2009

oki pati dakujem za radu. A s tym streptokokom to nie je žiadna slava, strašne veľa žien to ma v tehotenstve... no len aby sa to čim skôr preliečilo ... no ja už ani radšej nechodim do sekača lebo stale by som mu len prikupovala a ma ich toľko že neviem či to stihne aspon raz poobliekať... 😀

pata31
autor
3. dec 2009

sak aj na mna mamka uz skoro krici, ze nemam kupovat, ze mam toho dost...ale napr. som vcera pozerala, ze co obleciem malej z nemocky a ja normalne nemam ziadne ruzove dupacky...tak som len take hnede nachystala...ale radsej uz ozaj nekupujem, sak este isto nieco podostavame... 😉
a som niekde citala, ze 70% zien ma streptokoka...tak hadam to do porodu stihnem preliecit...je to na 6dni, tak za tyzden uz mozme rodit 😉

januliatko1985
4. dec 2009

ahojte .....tak ja som dnes konence bola u dr a uz mame aj fotecku, ktoru coskoro pridam. vsetko je zatial ok a fazulka je tam kde ma byt a ma 1,5 cm 😵 v pondelok mam prist na odbery a potom o dva tyzdne som objednana zase, uz sa tesim, to uz uricte by malo byt srdiecko 😅 😝 😵

nikiarudi
6. dec 2009

ahoj kočky, ako víkendujete? my sme boli akurát vo vani..teda ja a malá... 😀 a tak nám bolo super, že som skoro zaspala... 😝 😀 😝 aj malinká bola úplne kľudná, takže si myslím, že bude milovať vodu rovnako ako maminka... 😵 😵 😵

nikiarudi
6. dec 2009

a ešte ideme dnes oslavovať, pretože mm má dnes narodeninky... tak si urobíme nejakú romantiku.. 😵 😵 😵

pata31
autor
6. dec 2009

Ahojte, Januliatko...blahozelam k oficialnemu potvrdeniu a cakam na fotecku 😵
Niki...my sme vcera oslavovali, bo ocino ma zajtra narodky...a aj teraz sme este mali navstevu...
inac ja mam pocit, ze mala uz onedlho pojde von, bo obcas ma tak tlaci dole, ze normalne utekam na wecko, ze ci mi nahodou voda nepraskla 😅 ale kto vie, bo zase este ani nemam pocit, ze by mi kleslo brucho...ale uz by to pomaly aj mohlo byt, bo tie noci su uz hrozne...jak ma mala tlaci do rebier, potom ked lezim na boku a sa zobudim, tak ma cely bok boli...alebo obcas mam aj pocit, ze sa chce mala vypucit cez ten bok 😉
a ja som sa len raz kupala, asi pred mesiacom (inac len sprcha 😉 )...a to som mala problem sa z tej vane dostat 😅 😀 takze keby ze sa chcem teraz okupat, tak to by mi musel mm asi asistovat.. 😀

pata31
autor
7. dec 2009

ahojte, som pridala fotky, ako sa mala rano natahuje v bruchu... 😉 (a su aj na fb)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre