Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

merikac
1. okt 2010

@emanuel22 ahoj,,aj mne Emma takto spava,,akurat s tym rozdielom, ze ona je po kazdom tom polhodinovom spanku taka vysmiata,,akokeby spala 3 hodinky,,,v kociku tiez spi len polhodinky a zvysny cas by sa bud rada sedela a sledovala okolie, alebo sa nosila na rukach. Doma s nou chodim po byte, ukazujem jej veci, ale je pravdou,ze ona sa aj sama prehra, i ked to zas az tak dlho netrva,,ale myslim, ze ani nas by nevavilo dlhsie ako polhodinu lezat, sledovat a buchat stale do tych istych hraciek 😉

emanuel22
1. okt 2010

@merikac môj Adamko bol aj včera takýto. Neviem čo s ním je, už sa mu asi zdám opozeraná a nudí sa 🙂 Inokedy mi nevadí, že spí tak krátko. Nestihnem nič porobiť, no ale aspoň je zlatučký. Teraz nejak štrajkuje. Uvidím aký sa mi teraz zobudí.

alllexa
1. okt 2010

Dievcata, ako teraz obliekate na von babatka? Na fusak sa mi zda byt este skoro. Tak som mu dala dupacky, bundicku, dala som ho do zavinovacky, a na to este prikryla dekou. A neviem, ci mu teraz staci obycajna ciapka (cez uska), ked je okolo 13 stupnov, nemal by mat nejaku teplejsiu?

emanuel22
1. okt 2010

@alllexa ja zatiaľ nedávam zateplenú čiapku, ale na čiapke má ešte kapucňu. Môj mal včera pančušky, tepláky, dvoje body na sebe s dlhým rukávom, sveter s kapucňou a prikrytý bol dekou. Hádam mal dosť.
Ten môj poklad ešte spí 😲 🙂 stačí sa posťažovať a hneď je to lepšie 😀

alllexa
1. okt 2010

@merikac - to fakt? Tak to je vazne blbe, vsade citam, ze dorastu... Mozno su to zmeny suvisiace s vekom, mam napriklad kamosku, ktora uz sedivie...:(

@tinka349 - to je otras, ako Ta vystrasili:(

@emanuel22 - aj moj spi velmi malo, pol hodinu az hodinu, kym sme vonku. Hned, ako dojdeme domov, je zase hore. Ale teraz som ho dala na balkon a spi, tak som rada.

denisse
1. okt 2010

@emanuel22
aj moja barunka takto spi ... dnes spala od rana trikrat taky kratky spanok (20 min, 35 min, 33 min) a teraz zaspala, som zvedava na ako dlho ... tiez neviem, co robit, aby spala viac ... papat jej nedavam hned ked sa zobudi, lebo to by som kojila kazdu polhodinu a ona to ani nevyzaduje ... kojim tak po 2 - 2,5 hodinach, obcas vydrzime tri (zalezi v ktorej faze medzi dvoma kojeniami na tu svoju polhodku zaspi)

denisse
1. okt 2010

baby, co mate mei tai ...
aky je rozdiel medzi tymi za 2210 a tymi za 1390? teda okrem ceny, to vidim 😀
@maxara ... myslim, ze ty si ich podrobne studovala, ci nie? a este som sa ta chcela opytat, kde tm kupil to zavesne hojdacie kreslo a kolko stalo, ak to nie je tajomstvo 😉

denisse
1. okt 2010

este link, nech viete o com hovorim ... 😉
http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/nositka...

alllexa
1. okt 2010

@denisse - myslim, ze ta drahsia ma lepsie tie popruhy - ja mam to lacnejsie a prekvapilo ma, ze s ato len zavazuje, ze tam nie je nejaky klip alebo zapinanie.

adelaine
1. okt 2010

ahojte, no ked si to tu tak citam..teraz je asi obdobie zleho papania a spinkania nasich drobcov..
tak ako mame vsetci "zuzlanie ruk", asi to bude vo vzduchu, alebo co 😝
u nas je to tiez tak, ked sa maly nevyspi do syta, potom je cely den na figu, len place..
nic mu nie je po voli....chcela by som docielit, aby som ho vedela doobeda a poobede uspat...
lebo mi zaspi len v kociku, doma mi to nejde... 😠 😠 snocnym spankom problem nie je,
ulozim ho do postielky a je..cez den to nejde, vresti a vresti, kym nerezignujem a nevezmem ho na
ruky a nedam do satky....
ako vy uspavate?

a inak, ja obliekam von maleho do bodynka s dlhymi rukavmi, na to nohavice, fleece bundicku
a zabalim do spanielskej deky...dnes som mu dala hrubsiu ciapku a zabalila som ho a reval v
kociku ako tur do vysilenia :( neznasa capice a ked mu je teplo asi...s fusakmi v zime to bude boj ...

alllexa
1. okt 2010

@adelaine - mne tiez nespi, jedine ked ideme von alebo ho dam na balkon. Skus to aj Ty, treba ho sice par minut drncat, ale potom povoli a ocka sa mu pomaly zatvaraju🙂. Alebo ho nohou hupem v takom kresielku (to sa da aj pri surfovani🙂. Cez net som si objednala uz take elektricke, tak som zvedava, ci aj to bude zaberat... Mne by nevadilo, keby nespal, len keby neplakal, co robi skoro stale, ak ho nehojdam alebo nekojim...

adelaine
1. okt 2010

@alllexa to uz nefunguje, ze balkon... 😖

tinaki1275
1. okt 2010

baby ja som mala desne popoludnie...
Leia bola do druhej idealne dieta,smiala sa a hrala a zrazu z nicoho nic zacala plakat tak silne ze az hykala..po 20 minutach placu som uz nevedela co robit ,vyzliekla som je oblecenie ci ju nieco netlaci ,vymenila plienku,skusala dat papat .nic az sa zadusala... volala som mm ze nech dojde hned.Dosiel a volali sme do nemocnoce znamej na detske, a hned sme tam isli ..mala sa v nemocnici zacala smiat akoby nic...vysetrila ju ,popocuvala skontrolovala uska, prehmatala brusko (bolo uplne makke takze to neboloa kolika) a cele telo a nic nenasla...potom ju isla kontrolne prevazit, a zistila ze nam od posledneho vazenia pribrala len 400g -a to za 3 tyzdne...zase ma naplasila vraj s tym treba nieco robit...zobrala jej moc a vraj mame sledovat ci este bude tak plakat ..o tyzden mame dojst na prevazenie a mam jej davat viac papat..ale to sa povie,ked jej dam viac ako tych 650-680 ml denne zvracia...som vynervovana, ze z coho t5o bolo ved to nie je len tak aby sa dieta zvijalo od bolesti a nic sme jej nenasli .a co najdes pohmatom?mala je teraz relativne kludna,alurat ma zase koliku ...ako kazdyvecer ale ja sa bojim co to moze byt... ☹

vierkaha
1. okt 2010

Ahojte kočky, mám otázku tie čo pužívate nosiče a šatky, ako dlho v nich detičky mávate ?
Malý je posledné dni nejaký nekľudný v kuse by sa len pestoval alebo hojdal v kresielku, ležať pod hrazdičkou ho baví asi tak 5 MIN a ja za deň nič neurobím a zase ho nechcem nechávať celý deň v lehátku, tak som uvažovala, že kúpim nejaký nosič.

A ešte jednu otázku mám, kedy vaše deti začali pásť koníkov ? Maťo pekne drží hlavičku keď ho nosím a aj ju dvíha keď na mne leží, ale keď ho položím na brušku tak za chvíľu spustí taký rev, že sa až zadúša - mm minule zahlásil ža ho asi tlačia vajka 😀 a dr. mi včera na poradni povedala, že sa jej v tomto zdá pozadu za vývojom a že by som s ním mala viac cvičiť 😕

monline
1. okt 2010

@vierkaha deti v niečom napredujú a v niečom sú pozadu..ak ide len o toto, netrápila by som sa tým..videla som to na synovcovi, ktorý mal veľmi dlho "labilnú" hlavičku, trebalo mu ju dlho podopierať..všetko hravo dobehol, je v poriadku

monline
1. okt 2010

@tinaki1275 dúfam, že to nebude nič vážne..možno len únava na ňu doľahla a nevedela sa uvoľniť a pospať si, nenašla pohodu..

tinaki1275
1. okt 2010

@vierkaha moja je o mesiac starsia a kone past sa jej vobec nepaci 😒 ,takze u vas je to este v pohode myslim ...po 2-3 minutach sa mi vzdy rozreve akoby ju niekto krajal...ale hlavicku v naruci pekne drzi ,a aj tie 2min, na brusku ju drzi ale to je tak vsetko ...ale cvic s nim...

monline
1. okt 2010

@adelaine môj neznáša všeobecne obliekanie..kým je vyzlečený, je to hravý veselý smejko, odkedy ho obliekam, vrieska, nech skúšam obliecť najjednoduchšie najšetrnejšie oblečenia..a reve až kým ho nevytrasiem na ceste..lehátko mu už na zaspatie nestačí, buď kočík alebo ruky..pri kŕmení málokedy..ale zas- už zaspáva lepšie ako kedysi a rýchlejšie, stačí jemne hojdať na rukách

monline
1. okt 2010

@tinaki1275
@vierkaha ani môjmu sa nechce dlho dvíhať hlavičku, ale ked ho z ležiacej polohy potiahnem za rúčky, stavia sa rovno na nohy a v momente je ako klinec pevný

tinaki1275
1. okt 2010

@monline ja tiez dufam,som ale vyplasena..tu je to naprd s lekarmi v statnej nemocnici,ak chcem nejake ine vysetrenia musime cvakat,ale to nie je taky problem ako skor ze ani neviem ake vysetrenia jej dat robit.. ☹ a nechcem ju zbytocne trapit..

kafoditka
1. okt 2010

caute 🙂
tak aj my sa pripajame do klubu revajucich deti, ktore neznasaju obliekanie - o ciapke nehovoriac... Doma je kludny, vysmiaty a akionahle ho idem obliect a dam mu bundu - koniec sveta. Reve ako tur. Susedia uz vedia, ze Cibulka ide von.. 😅 Maly najnovsie ožužlava vsetko, co sa mu dostane do ruky.. slinta jak bernardin 🙂

@tinaki1275 inak takyto zachvat mava aj Filip.. Z nicoho nic spusti taky rev, az híka a zanaša sa.. Trva mi aj 15min. kym ho ukludnim.. 😒 a potom sa zasa usmieva akoby sa nic nestalo.. Ja si myslim, ze sa mu asi nieco zle zdalo alebo co.. Alebo mi niekedy spusti takyto rev, ked dlho lezi v postielke a nevidi ma.. Stalo sa mi aj, ze sa takto 2x v noci zobudil - s prisernym placom.. Neviem, cim to moze byt, ale tiez ho lekarka celeho prehmatavala a bol v poriadku..aj pekne pribera, tak nechapem...

@vierkaha ja nosim maleho v satke max. dve hodiny.. aj mi v nej zaspi, ale snazim sa, aby nebol dlhsie ako dve hodky..

A musim sa postazovat, aka som strasna krava, ja som si dala na veceru dva langose s cesnakom, smotanou a syrom a teraz samozrejme skapinam, lebo mi je strasne tazsko... 😝 😝 tak mi treba..

merikac
1. okt 2010

@strasska aj ja rada citam prispevky dievcat,,,, 😉

zrzulka
1. okt 2010

@alllexa ja obliekam tak ako ty. zakryjem ho spanielskou dekou a nezda sa mi zeby bola kosa , ale kamaratka uz vytiahla pre malu fusak tak som na vazkach len muz stale ze ked uz teraz ho supnem do fusaku tak co ked bude mrznut... no vsak co. ved ked bude mrznut bude uz predsa len vacsi a tak ho dam do overalu, fusak a spanielka. tak teraz fakt neviem. a ciapku mu davam prechodnu. my mame take hrubsie , nie celkom tenucke tak myslim ze zima mu nebude. na zimu som mu kupila kozusinkovu...

ked tak citam diskusiu tak som rada ze nas nevrieska pri obliekani, jasne ze je rad ked ide plienka dolu a moze pokopkat ale obliekanie mu nevadi....
a slintame aj my... aj pasticky su v puse furt ... snazi sa uchopovat do rucok, vela sa smejkame. joj pokladik nas krasny... som z neho namakko 😀 😀 😀

mirka285
1. okt 2010

no babulky moje tak u nas je to presne tak isto,linda reve jak sialena ked ju obliekam,cely panelak vie ze ideme von ☹ tiez slinta az tak,ze je musim prezliekt aj ked sme doma,tak si zamoci tricko,musim dokupit podbradniky lebo nam uz nestacia...

tinaki1275
1. okt 2010

@kafoditka ja tiez dufam ze to nebolo nic,je to zvlastne este mi to neurobila..a ja som na plac zvyknuta pri nasich kolikach ,ale to bolo ine..inac s obliekanim je to des...my ani nie sme zvyknuti ,okrem body na nieco ine,tento tyzden som zacala davtaj nohavice a ponozky a uplne zuri ked ju obliekam..co budem robit v zimeneviem.. 😒

mirka285
1. okt 2010

a este vam chcem povedat ze ja oproti vam obliekam asi najmenej,ja este nedavam ani pancusky,davam len body a teplu mikinu a zabalim do letnej zavinovacky,a este sme nemali ziadne sopliky ani nic,ale ja somsi vsimla ze ja od zaciatku obliekam pomenej ako ostatne,ale otuzovat od zaciatku prospeje...Linda ked je viac oblecena hned sa spoti a nema to rada,takze nestraste tu fusakmi,este mate cas 😉

mirka285
1. okt 2010

@tinaki1275 ale ved u vas neni zima 😀

kafoditka
1. okt 2010

...... ja prisaham, ze uz nikdy jest langose nebudem ☹ ☹ 😠 😝

tinaki1275
1. okt 2010

@mirka285 ale je ,v zime mame napr aj 10 stupnov a 90%vlhkost vzduchu a prsi aj tyzden v kuse,..je to horsie ako -20 na slovensku ..vsetko oblecenie je akoby vlhke...uz teraz sa desim ..a to mame ste stale okolo 27 cez den a 22 v noci ,ale uz sa blizi zima.. 😒

mirka285
1. okt 2010

@tinaki1275 fiha to som nevedel ze az tak chladno byva aj v Gracku...no a tu vlhkost nezavidim vobec,som nieco podobne zazila v Tunise,za celu noc mi neuschli plavky 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre