Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
22. okt 2010

@lulu1983 je dobré mať aj melancholické dni a spomínať na blízkych, ktorí pre nás veľa znamenali...však si to zaslúžia
@oacka malá je prekrásna, modelka v tom vianočnom a úplne krásna na tých fotkách, kde si číta knihu a hrá na klavíri...ako veľká baba ..úžasná je
@karinnka my už používame overal či zimnú bundičku, ale mám aj fusak..zatiaľ som použila buď fusak a ľahšie oblečko, alebo overal a len deku na spodok a na vrch..ale včera tak strašne fučalo, že som dala overal aj fusak, ked som ho vonku uspávala
@meruska krásny je ako spinká so zajkom..môj nemá obľúbenú hračku, máme také slniečko na spanie, ale nejak ho nezaujalo..to skôr sa pritúli k látkovej plienke, s ňou sa hrá kým zaspí
@dugyna ja si ani neviem predstaviť skoré vstávanie, keďže spávať chodím okolo druhej...ešteže ten môj miláčik vie, že do tej deviatej potrebujem spať 🙂 a spinká tiež
@jaruska8 nemáš dôvod stresovať sa, aj ja podložím lakte pod telo a tak sa dvíha..inak by si ich sám nenasmeroval pod seba..ale zas- vo všetkých iných polohách je pevný, drží si hlavičku keď je na rukách veľmi pevne
@mirka285 linda je šikuľka..daniel hľadí na kolotoč, ale málokedy ho chytá, nechce sa mu, ale na hrazdičke lehátka hračky chytá, ťahá, smeruje do pusy, aj si sám púšťa dáždniček, čo hrá melódiu potiahnutím
(bože, ja som tak neznášala zdrobneliny a že- dáždniček 😀)
@bambola a čo si sa neozvala, že si tu? ja som sedela do druhej pri pc, potom som si spomenula, že chcem ešte niečo na nete nájsť..najbližšie sa ozvi, že čítaš a si tam skôr
ten prsník ti nezávidím..poľavilo to trocha? teplá sprcha alebo horúci uterák nepomohli? malá si nevytiahla? neskúšala si odsávať z druhého, nech poľaví aj tento? ja som nikdy nemala niečo až takéto, skôr ked mám tvrdé navreté prsia, samé mi tečú už len ked ich pritlačím
@tinka349 tak to nočné vstávanie ti veru nezávidím..a aj to pobehovanie zo školy nakojiť je náročné, to ti malá nechce vôbec piť zo žiadnej fľaše? ten môj nechcel piť z mam fľašiek, lebo tam je iný cumeľ, ale avent fľašu s okrúhlym cumľom dá do pusy a pije odsaté mlieko....však- čo by som robila s ním, keď musím bez neho niekam nutne odísť? vždy som nachystala mlieko a potom mu ho mama dávala..zatiaľ iné mlieko ako moje nepil
na uvítaní do života sme boli minulý týždeň, trvalo to 45 minút a úplne stačilo!!! malý to zvládal dobre, tesne predtým spal, tak mal dobrú náladu..ale polka detí vrieskala, všetci sme čakali, kedy to konečne skončí...detičky zo škôlky recitovali, snažili sa a bábätká im do toho plakali..

jaruska8
22. okt 2010

@monline Jaj, Monline, si ma potešila. 😉 Tiež je vo všetko OK, pevná, aj keď ju do sedu ťahám, tak krásne drží hlavičku a až sa zlostí, keď ju položím naspäť. 😉 Presne toto som chcela vedieť, či je na tom niekto podobne, lebo už stresujem, som ako šiši. 😠

bambola
22. okt 2010

@monline ja by som sa aj ozvala ale ked ja najskor citam zameskane a potom pisem ale uz sa polepsim 🙂 uz som skusala vsetko co si pisala a tiez sa mi to este predtym nestalo, tiez mi vzdy tvrde plne prsia striekali kade tade 😕 teraz uz trosku povolilo ale stale to nie je ono 😒 tak dufam, ze sa to zase nezhorsi. inac mala ked mi pila z toho bolaveho prsa tak to vam poviem to je fasa bolest (tedaaa proti porodu nic 😀 ), ked si potiahla prvych parkrat tak mi az slzy vyhrkli

bambola
22. okt 2010

@jaruska8 moja tiez nedala ruky pod seba sama ale teraz ako s nou "cvicime" tak sa uz sama zdvihne aj na ruckach 😵 v priebehu 10 dni spravila vo vsetkom riadne pokroky a som neverila, ze deti sa menia tak rychlo 😅

tinaki1275
22. okt 2010

Dobre rano baby..tak mi tu mame definitivne jesen 😒 prsi a vonku je len 17 stupnov..tak pozeram ze ste rozoberali fusaky ..ja ani neviem ci mi bude treba ale asi hej 😕 co vy myslite?my tu v zime nemame menej ako 8-9 stupnov..overaly mam uz dva kupene...

jaruska8
22. okt 2010

@bambola Máš aj nejaké cviky??? Mne sa zdá, že má malinká akoby slabé rúčky, po mamine. 😉 Jemná motorika v poho, ale tie ramienka, ja tiež verím, že to bude dobré. 😉

miki060707
22. okt 2010

@lulu1983 viem ťa pochopiť, mne pred 3 mesiacmi

bambola
22. okt 2010

@jaruska8 nie, ziadne specialne preto som to dala do uvodzoviek. len musime "nutit" malu aby sa co najviac pozerala cez prave plece lebo na tej strane je trosku stuhnuta, no a davam ju konikovat viac cez den, najprv sme konikovali na ockovi v sikmej polohe aby to mala lahsie a teraz sa sama zdvihne a podlozi uz aj na rovnom

monline
22. okt 2010

@bambola fuuu, verím, že veľmi bolelo,....musíš sa asi snažiť celkom odsať, nech tie hrče tam nie sú..alebo aspoň do takého stavu, aby nebolelo.....problémy s tými prsiami ☹

@jaruska8 mne už na poradni nedáva lekárka malého na bruško, už ho len ťahala za rúčky, či si drží hlavičku a povedala, že je celkom v poriadku

bambola
22. okt 2010

@monline to mam za to, ze som len vcera sme sii s mm prsia pochvalovali, ze ako bezproblemov dojcim, ze ked treba viac aj na odsanie tak nieje problem..... no a vidis to 😒 pochvalis, pokazi sa 😕

monline
22. okt 2010

@bambola to poznám..ked malého pochválim ako dobre spinká, určite bude zlá noc...no..držím palce aby ti to pominulo, nech je zas všetko v poriadku..zlepšilo sa to?

maxara
22. okt 2010

no baby, teda ja vas absolutne v poslednej dobe nestiham..
@merikac su aj vacsie flasky ako 260tky
http://www.prisababy.sk/prisababy/eshop/30-1-Tr...

@meruska aj moja Ninka ma od stredy Macka Pásika 🙂 zacala som jej ho davat, aby jej drzal cumlik, ktoremu zahadne prisla u noe na chut 😉

@bambola ja som si vcera cez net objednala autosedacku od 9 do 36 kg a k tomu aj fusak, nech mam postovne zdarma 😀 ved co, aj tak by som ho kupila. A kedze tu sedacku, co som chcela mali najlacnejsiu na jednej ceskej stranke, kde najlepsie z fusakov vyzeral lodger, budeme mat lodger 🙂 ale pozerala som vramci smirovania po najlacnejsej tej konkretnej autosedacke rozne stranky a jeden fusak sa mi celkom pacil, vlneny.. tak si ma aj hned napadla.. pockaj pohladam

bambola
22. okt 2010

@monline musim poklopkat ale mala to uz skoro cele odsala, uz nemam hrcu "iba" bolave prso ale takto z tohoo, ze v podstate od od vcera od osmej bolo nabombovane , tak snad sa to uz upravi. ja som vedela, ze dieta je najlepsia odsavacka 😉

tinaki1275
22. okt 2010

baby ja som z toho jelen ..tak mi poradte od kolkych stupnov asi sa dava fusak? ja fakt nemam paruco sa tyka tychto zimnych veci co budem p[otrebovat a co nie.. ☹

maxara
22. okt 2010

@bambola http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7327089&tab=10
len tak, keby to niekoho zaujalo.. ale nemam ho nijako overeny, ani ziadne referencie

monline
22. okt 2010

@maxara tuším odkedy si viac na osobných stretkách, nestíhaš koníka 🙂 kde sú tvoje siahodlhé príspevky plné svojských pohľadov i pikantných slovíčok? inak- nedávno, ked si spomínala pozvanie na jedlo od muža a použila si výrazy výmesačie a výdnie..tak to som sa tu strááášne smiala 🙂

bambola
22. okt 2010

@maxara maxi dakujem zlata si, ze si si spomenula 🙂 presne tento ocumujem aj ja 😉 ale dala som si zavazok ze cez vikend sa urcite uz rozhodnem 😅
@monline si mi smirovala fotoblog 😀 dakujem 🙂

monline
22. okt 2010

@bambola hej..chcela som vidieť nejaké pekné aktuálne fotky..no kde sú? haa? tá posledná fotka je prekrásna...pridaj ešte nejaké

monline
22. okt 2010

@tinaki1275 neviem aké zimy tam máte a nedá sa ani určiť od koľko stupňov je nutný...ja som ho včera použila, lebo fúkal hnusný studený vietor, tak nech na malého nefučí...ale dnes je pekne, studeno, ale nefúka, tak dnes pôjde len s overalom von...možno by sa ti hodil skôr lodger, lebo ten nevyzerá ako klasický kožušinový zimný fusak a využiješ ho...my máme dva fusaky, takže nekupujem...možno až budeme používať športový kočík, tak budem hľadať najideálnejší do neho, ale túto zimu by som ho mala rada v hlbokom, zatiaľ sa hravo zmestí

tinka349
22. okt 2010

@monline no u nas sa bude oslavovat aj nejaky tyzden ucty k starsim tak tam budu sami dochodcovia a dufam ze to nebude dlho trvat...no nechce ziadnu flasu/...ale skusim do nejakej dat moje odsate mlieko....joj a nekakala mi uz cely tyzden...a nic jej nepomaha...len place, napina sa no katastrofa...

bambola
22. okt 2010

@monline ked mm si to chrani v pocitaci 😠 on na nich upravuje farby a pokial niesu hotove tak sa k nim nedostanem ale uz mi slubil , ze mi ukaze ako sa ten jeho speci fotak prepina na automat a fotky su v jpg a to len potom uvidite 😀

dievcata ideme von lebo svieti slniecko a musim na nakup. zatial paaaaaaaaa

maxara
22. okt 2010

@bambola Bambi mna tento zaujal, ale kedze som sedacku teda objednala ovela lacnejsiu z inej stranky, tak som si dovolila rozdiel utratit za lodger 😀

@monline veru tak je to.. dnes som sa venovala na plny uvazok mm a teraz mi smiruje poza chrbat 😀 co pisem, ale sem este nedosiel.. az teraz 😀 😀 😀
No a vymesacie a vydnie je u nas vzdy minimalne jeden z dovodov, ked si chceme povyrazit 😉

lenuss84
22. okt 2010

ahojte.mame zajtra presne 3 mesiace.super mi kazdy den vonku spinka od tej 11 do 14 az 15hod.Adrika je zlata.len mi zacina akosui zle vecer zaspavat,sa mi darilo ju ukladat kolo 20tej.teraz si to posunula az na 21.30hod.som sa aj bala ze ci nemam malo mlieka vecer ze je z toho nervozna.ale asi nie kedzdze potom prespi v noci 4 az 5 hodin v poho.a ako vase deticky?este furt papaju cez den kazde 2 hodky?lebo moja ano.len obcas si to pretiahne na dlhsie.pripajam najnovsie foto

lulu1983
22. okt 2010

@maxara : joooj, aj u nas sa vo velkom oslavuje vymesacie a vydnie 🙂 kazdy dovod je dobry ;)

katty17
22. okt 2010

@maxara- ktoru autosedacku ste objednali? ja tiez hladam tu od 9 do 36 kg. @noemarta-aj ty si tusim nejaku spominala. poradte 🙂

strasska
22. okt 2010

@katty17 my mame tuto autosedacku
http://www.enikibeniki.sk/shop/components/com_v...
pre starsieho. ale kupili sme mu ju az toto leto.
ja by som do nej nasu julku na 9 mesiacov este nedala, sklon je minimalny, takze by spala vlastne po sediacky a je aj dost siroka, takze si myslim, ze by v nej lietala.
nerozmyslali ste radsej nad kategoriou 9-18?

strasska
22. okt 2010

a tiez sme ju kupili z ciech 😉

strasska
22. okt 2010
katty17
22. okt 2010

@noemarta-vcera som ti posielala fotky na mail ale nepresla ani jedna. sakris. skusim dat sem.

katty17
22. okt 2010

@strasska - co si dala ten druhy link , tak nad takym cimsi sme aj my uvazovali. este zatial urcite nebudeme davat do sedacky kvoli tej hlavke. zatial si musi mala vystacit s vajickom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre