Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lenka23
16. máj 2010

dugyna, pravdu povediac, ani by som nevedela koho si zazmluvniť...
ja rozmýšľam nad Antolskou, alebo Ružinovom... neviem sa rozhodnúť, aj keď si myslím, že je to o tom na koho človek
natrafí... či sú to sestričky, či doktor
Ty budeš rodiť kde?

katarina7777
16. máj 2010

stanka o tych kilach ani nehovor... aj mne to posledne naskocilo nejak rychlo, tak teraz pri telke cvicim trosku nohami, lebo stehna a zadok nejako rastu a rastu 😠

stanka33
16. máj 2010

dugy ja som mala krasne muskaty, s pukmi zacinali kvitnut a vsetko je polamane...... 😢 😢 😢
lenka ak manyel stihne dat maleho nasim tak bude pri porode rad, ako pise dugy na kramaroch musis mat prednasku....ja si dr. chcem zazmluvnit po predchadzajucom porode urcite.....ani moj dr. nerodi v Ba musim si hladat a znamosti nemam ☹

lenka23
16. máj 2010

asi zavolám zajtra do oboch pôrodníc, popýtam sa, aby som bola v obraze.
Ďakujem vám za info..

katarina7777
16. máj 2010

mne tu tiez burka ponicila vsetko ovocie na stromcekoch minuly tyzden... konecne po dvoch rokoch vyzeralo ze z nich nieco bude.... mali sme 10 marhul a ostali dve ☹ a podobne dopadla jablon, hruska a ceresna... zatial sa "drzia" broskyna s nektarinkou... uvidime ci z nich nieco bude.... esteze som kvety na leto vysadila v sobotu, predtym som mala este pekne sirotky.

adelaine
16. máj 2010

babenky, prajem vsetkym dobru noc, idem do pelechu,
hadam sa vsetky vyspime doruzova 🙂

katarina7777
16. máj 2010

aj ja idem do hajan.... caka ma busy tyzden... dobru noc prajem

dugyna
16. máj 2010

lenka ..no rodit este neviem kde budeme este sme sa nerozhodli zvazujeme s mm ze by sme isli do BS, alebo potom antolska versus kramare..kazda ma svoje pre a proti..
zazmluvnovat si nebudem ..bude pri mne manzel..
a odrodit ta musi kazdy lekar a presne ako pises je to o tom na aku sluzbu natrafis..
a skor ta odrodi niekto mladsi..co momentalne je stale na porodnici..ci uz atestovany alebo neatestovany..ako nejky prof ci doc ktory je viacmenej na sale alebo pise knizky..a ma ine pracovne povinnosti..aj napriek tomu mze mat skvele skusenosi a vedomosti..ale uz to "nema v rukach! ked nerodi tak casto resp nie je tolko na porodnici ako ty mladsi dr...to je moj nazor...
a dalsia vec je ze ak si zazmluvnis moze sa ti stat ze bude k tebe neprijemny ze to je toho pacientka zazmluvnena..to si on odrdi..a kazdy ta bude na porodnici obchadzat kym nepride tvoj dr...lebo nikto sa ncehce hrabat v pacientke svojho kolegu....

stani netusim ti poradit ze koho ti zazmluvnit...na kramaroch ..udajne je dorby ten co sa vola na V..neviem cele meno..ale to mam len odtialto z konika...
neboj muskatiky ti este rozkvitnu..uvidis pekne ich nanovio presadis a oni sa pozviechaju..

lenka23
16. máj 2010

dugy ešte jedna otázočka.. moja dr. mi naposledy hovorila o cvičeniach pre tehotné... ale to mi hovorila až v 30 tt.
(Že na Antolskej to robí pani Ježíková... ale čítala som, že ťa vezme len v prípade ak tam budeš rodiť.)

Ty si chodila na nejaké takéto cvičenia, alebo predpôrodnú prípravu? Od budúceho týždňa už som na materskej,
ja by som tam aj išla... len teda rozhodnúť sa kde 🙂

dugyna
16. máj 2010

lenka na cviceni som bola raz v snope na zahradnickej..pacilo sa mi ale viacej sa mi zatial nepodarilo ist..
ano pani jezikova berie ak budes rodit tam..vie zabezpecit aj prehlaidku oddelenia a saly..aspon tak sa hovori...
aj na kramaroch maju nejaku preporodnu pripravu..nielen pre oteckov..ale neviem ci maju cvicenie
pre prvorodicku ak ma cas a chut je to podla mna celkom dobra vec..ale ked uz nema inak cas aspon si nieco pohladat na internete..ono prvorodicky comaju za sebou pripravu lespie spolupracuju pri porode..
a na antolskej treba mat nejaku prednasku ak chces mat Epidural

lenka23
16. máj 2010

dugy práve som našla na nete... čo si treba pridniesť do nemocnice na Antolskú:
tehotenský preukaz (ak má byť otecko pri pôrode, treba v ňom pečiatku o absolvovaní psychofyzickej prípravy, tj. účasť na jednorázovej prednáške pre oteckov, ktorí chcú byť pri pôrode) - toto som našla na stranke dietaaja... tak neviem, zajtra tam zavolám

dugyna
16. máj 2010

lenka ..ale to bolo pre par rokmi ze otecko musel abslvovat priprvu..teraz nemusi..tak mozno to bol starsi clanok..
volaj jej ale doobeda..alebo hned rano..lebo je vraj problem sa jej dovolat..

agika1982
17. máj 2010

Dobre ranko vsetkym....teda to ranko nie je najlepsie pre to pocasie....je máj a vonku hotova pohroma ☹ ☹ ☹

meruska
17. máj 2010

dobre ranko...nebola som tu 4 dni a hned musim citat cez 30 stran....kedy to stihnem?

katty17
17. máj 2010

dobre ranko babulky.
toto bola hrozna noc. :( . po vcerajsich oslavach ma neskutocne zacalo boliet v konecniku :( jooooj. babule mate niektore zlatu zilku? ja som netusila ze to az takto otrasne boli :( neviete mi poradit ze mi na to moze nieco pomoct?
adelain, maly sa bude volat Risko. krasne meno ste vybrali ;)

drievko
17. máj 2010

DOBREE RANKO !!! TO SOM TU ASI SAMA CO PRESPI CELU NOC BEZ PREBUDENIA A CIKANIA!! 🙂
KATY NA TOTO VOBEC NEVIEM CO SA DAVA !!! ☹

NIE ZE BY SOM BOLA ZAKERNA ALE PACI SA MI TAKETO POCASIE !!!!! 😵

noemarta
17. máj 2010

dobre ranko,
hm... vidim, ze vacsina z nas nie je vyspata, ja som z celej noci naspala asi 3 hodiny, nemohla som si najst vhodnu polohu, mala bola staaale hore a kopaala...... dnes to asi nevydrzim v praaaci....
prajem pekny den.

katty17
17. máj 2010

prave som sa vratila z lekarne. dostala som masticku, tak uvidime ci pomoze pri ulave 🙂

erytrea
17. máj 2010

ahojte kocky

tak ja poucena z minuleho roka som sa tento rok na kvetiny na balkone vykaslala, min. rok som si dala nasadit 4 valovky kvetov, vsetko mix farieb aj druhov, dala som si ich na balkon a boli fakt nadherne, vsetci susedky mi ich obdivovali, ale........ prisla prva burka a kedze sme na 6 poschodi tak v tu chvilu bolo kvetinach, a okrem toho mi jeden padol taky fasa premoceny a vsetko sa mi to rosypalo po balkone a tieklo to dolu po susedoch no DES!!!!! takze tak, ja som s kvetinami vysporiadana, do domu oki ale na moj balkon uz nikdy viac.

ja som sa celu noc nevyspala naposledy asi v 4 mesiaci tt, takze tie co ste zacali az teraz chodit na wc, len tisko zavidim, ale mne sa hned aj podari zaspat cize to neriesim.

drzkajte sa a vela oddychujte 😉

janulienocka
17. máj 2010

ahojte babule, ja som sa tiez moc nevyspala ☹
Katy skus tu masticku, vycsinou zaebraju velmi dobre, ja som kedysi mala ten problem a za dva dni som bola fit 😉

lenkaaninka
17. máj 2010

čaute žienky
tak príšerná noc za mnou ako vždy ...idem vas prečítať...a pokukať nové fotky 😉
fuj nejako mi je divne aj od žalúdka .. 😒

alllexa
17. máj 2010

Katty, skus este dubovu koru - bezne to predavaju v lekarni - sprav si z nej odvar, daj do lavora a potom si do toho sadni na 10-15 minut.
A snaz sa jest probioticke veci - jogurty, susene ovocie - co obsahuje vlakninu, pripadne si kup v lekarni Psyllium, to je prirodna vlaknina, da sa to dat napr. do jogurtu a nie je to chutovo zle.

adelaine
17. máj 2010

kati, alexa, idete v takom pocasi do Ruzinova?

inak, dobre rano vsetkym 🙂

zrzulka
17. máj 2010

U nas tiez noc nic moc. ja mavam este tie otrasne krce nadranom do lytok takze super...
A to pocasie. Vcera sme boli cely den doma, dnes detto
Aj nalada ide dolu....
Inak babule dnes som konecne vyhadzala vsetky maleho veci a s hrozou som zistila ze nemam vlastne ziadnu teplejsiu mikcu. takze super, zase mozem lietat po obchodoch a prikupovat 😒 Alebsa mam spoliehat na to ze leto bude teple???? Kupovali ste drobcom aj nejake teplejsiee veci na leto? ja mam len bodynka s dlhym rukavom a take tie tenulinke kabatiky. hrubsie veci az od 3 mesiacov....

zrzulka
17. máj 2010

alebo mu dam ruzovu po malej ?.O)))))

adelaine
17. máj 2010

Kati, dakujem za pochvalu mena 😉
ty mas mm Risiho , vsak? nemozem si pomoct, ale nielen sa mi to meno pacilo,
ale sa nam hodi aj k priezvisku 😀

a inak, na tu zlatu zilu, tie maste obvykle zaberaju dobre, ja som kedysi vedela,
ze existuje AVIRIL H na taketo veci, ale netusim ci to vyrabaju....ale ved v lekarni toho musi byt spustu...
a ta vlaknina jPsyllium je siece dobra vec, len ked som bola v skole na Farmakologii nieco o nej
hovorili so zdvihnutym prstom, a ja si za pana neviem spomnut, v com je pri tejto vlaknine problemom, v com je zadrhel...
ale vlaknin je tiez na mraky....takze by nemal byt v nicom problem 😉

alllexa
17. máj 2010

Adelaine - mas pravdu, je hnusne, tiez sa mi moc nechce ist von, a dokonca zistujem, ze nemam co na seba:/ Ale na tu prednasku som zvedava, tak idem. Aj tak mam potom este cvicenie v SNOPe, takze musim sa premoct🙂

adelaine
17. máj 2010

allex, ved to..ani ja nemam co na seba, este aj dazdnik mi odfukne v takej fujavici, 😒
tak uvidim, mozno sa hecnem a stretneme sa tam 😉

mirka285
17. máj 2010

ahojte...moja noc tiez otras,od osmej varujem sestre maleho,a navyse mi zase zo stropu kvapka voda.ze som normalne musela podlozit kybel..ale sused slubil ze uz dnes poobede dojdu majstri a budu to riesit...najhorsie je ze on bude musiet burat dlazbu,lebo tam niekde ma problem,tak ho musim poprosit aby to spravili kym sa mi narodi mala,nie ze mi tu budu potom buchat so zbijackami ☹ on je nastastie taky celkom fajn,mlady inteligentny chlap tak by s tym nemal byt problem...musim to dnes pofotit kvoli poistovni..inak kosu mam v byte jak hovado,maleho som dala spat na balkon do kocika,dufam ze aspon hodinku pospi 🙂

mojalili
17. máj 2010

Dobré ráno, no ja som sice hore od 7.hodiny, vyrpavila som mm aj LILI do skolky a prace a sup spet do postele a len tak som doteraz lezala. V noci som nemohla zaspat, no naparadu. Dnes je pocasie tak akurat na lezanie, tak to aj budem robit.

ZRZULKA - vies, ze som na tom rovnako???? Pre dievcata to je jednoduchsie, je plno veci, pre maleho mam teplejsiu mikinu tusim od 68...uvidime, ako bude, ved bude v perinke na zaciatku...nechce sa mi kupovat malicke veci taketo, ked neviem aky velky narastie... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre