Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

cheerlady
26. aug 2009

janulka a uz si na svojej povodnej vahe? 🙂

sisa2
26. aug 2009

michelle - vidis, to mi nenapadlo, ze v tom druhom kalendari to ukaze predbezne ovu. lenze to musis mat VIP clenstvo (po zaregistrovani je mesiac zadarmo) a viac-menej pravidelne cykly. u mna nema sancu ukazat ani len naaaahodou 😖

janulka04
26. aug 2009

Ja prirodzene...bolo to drama...ale pustili mi jednej plodovu vodu a bola sikmo, no otocila sa a sla pekne hlavou a o 5 minut isla druha, koncom panvovym, a i ked boli susniky 48cm a 2710g a 49 cm a 2650g, mala som co robit 😀 ...hlavne Laura KP....zasekla sa mi, hlava ostala dnu a kontrakcie neboli uz ziadne, som tlacila ako "dabel", nakoniec sestricka zatlacila na brucho a bolo to....pri prvej som sa pytala, co to je...pri druhej, ci je vsetko v poriadku...ale su zdrave obe.... 😅 😅 😅

janulka04
26. aug 2009

cheerlady, mam menej ako pred porodom, ja som mavala do 70kg....pomohla mi praca po materskej, ja mam fobiu jest pred cudzimi, tak som poriadne nejedla a za 3 mesiace bolo cez 20 kg dole, ktore sa ma na materskej drzali ako kliest 😀 😀 😀

cheerlady
26. aug 2009

moja kolegyna tiez mala celodenne nevolnosti do nejakeho 5mes. - ta schudla nejakych 5kil aj z toho mala co mala a ked isla rodit vyzerala ako v piatom mesiaci 😅

ja som testovala asi den po meskani mrchy a bol tam len tienik - pravdepodobne som mala mat dlhsi cyklus. ale postupne ciarka tmavla a tmavla 😵 a lekar povedal,ze by som mala byt v 9tt,ale ze plod je mensi asi o 10dni,co mi je jasne,lebo som citila ovu az v nejakom 3.tyzdni cyklu. neviem presne kolko dni mal mat ten posledny cyklus,lebo odkedy som vysadila HAK som mala 3x28dc, potom 30dc, potom 35dc,potom zase 30dc a tak...takze ten posledny bol asi jeden z tych dlhsich 😉

janulka04
26. aug 2009

ja uz tiez vahu neriesim, sisa...ved som mama, tak co? a komu sa nepacim, nech nepozera...hlavne, ze mojmu sa pacim... 😀

cheerlady
26. aug 2009

janulka fuuu,no to ta obdivujem,ja som si este donedavna myslela,ze ked su dvojicky,ze automaticky robia cisarsky 😅 no tak to super,ze si to takto zvladla a su zdravucke 😵 mna mama stale vystriha,ze ked budem raz rodit,aby som lekarom nedovolila pouzit klieste ani tu vakuovu pumpu,lebo ze vela detickam tak ublizili a aj ked boli zdrave,teraz su postihnute ☹

janulka04
26. aug 2009

ja som revela, jak pavian, ze dajte micisarsky, som myslela, ze umrem, xaxaxaaxa, komedia som bola riadna....ale lekar ma natahoval 6 hodin a slo to prirodzene...najlepsie bolo, ked mi dali vyvolavacku a mne sa stratili aj tie kontrakcie male, co som mala 😀 😀 😀 😀

janulka04
26. aug 2009

takze dnes tu "rodime"? 😀 bodaj by....mne sa dnes snivalo o // na teste...co to znamena? 😕

cheerlady
26. aug 2009

a mala si aj muza pri porode? 😀 ja som najprv hovorila,ze ho tam nikdy nechcem,ale spravaju sa k zene potom uplne inac a hlavne je to uplne ine,keby si on ako prvy popestoval mimco este na sale 😵 chcem ho na to skusit nahovorit,ale nejak tomu neverim,ze mi to prejde ☹

cheerlady
26. aug 2009

jani to znamena,ze mas toho plnu hlavu 😀 😀 😀

sisa2
26. aug 2009

jani no pozeram, ze si si pri porode tiez uzila 😖 ale hlavne, ze to dobre dopadlo a princezne su v poriadku. uz si aj zabudla na to okolo toho, co?
ja som po porode povedala, ze nikdy viac, ze raz stacilo. drzalo ma to takmer 2 roky. teraz, s odstupom casu, sa uz na to pozeram trochu inak. a dufam, ze este raz tehulka budem 😵

cheerlady
26. aug 2009

inak zacinam mat tusaka,ze ked sa vsetko podari a pojde tak ako ma,ze budem mat dievcatko 😵 pripadam si straaaaaaaaaaaaaaaaaasne skaredaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!! 😠 😠 😠

janulka04
26. aug 2009

Ja som zabudla hned, ako mi dali bambulu....
cheerlady: 😀 😀
a nemala som tam mangela - nestihol dobehnut, bol v praci a potom ho nemal kto pustit, kedze vsetci lekari a sestry boli pri mne 😀 😀 😀 😀 😀 😀
sisa: aspon mam na co spominat...a myslim, ze kazda jedna

katy1979
26. aug 2009

cheerly neboj este ho ukecas. ja som na zaciatku povedala muzovi ze by som bola rada keby tam bol a nechala to na nom. najrpv sa mu urcite nechcelo ale nakoniec isiel, aj ked na rukach krpca nedrzal az ked sme dosli z porodnice domov. prave preto uz nechcem rodit v ruzinove.
ale on porod len tak tak stihol. lebo my sme dosli asi o 01,00 do porodnice a poslali ho domov ze to bude este na dlho a kým sme ho volali bolo skoro 14,30 takze dosiel mozno nieco pred 15,00 a malý bol o15,30na svete takze si toho vela neuzil, ale vobec mi to nevadilo, aj tak som bola stale pripnuta na monitor a musela som lezat. takze by vedla mna akurat sedel a cumel do blba.
ale chudak on v noci dosiel domov a obuty obleceny spal posediacky na gauci s pripraveným mobilom 😀

janulka04
26. aug 2009

cheerly, ja som vraj opeknela, mala som lepsie vlasy aj nehty a plet ako babo a kazdy hovoril ze to budu chlapci....a nestalo sa....tazko povedat, svagrina zase vyzerala v kazdom tehotenstve ako starena v tvari, mala taku vysusenu plet, strhanu a ma 3 chlapcov...jja ti neviem, nedala by som na to
katy:preco nechces rodit v Ruzinove? Ja som tam rodila a bola som spokojna

cheerlady
26. aug 2009

katy ten moj sa obhajuje tym,ze on by sa nevydrzal pozerat na to ako sa ja trapim a asi by nejakemu doktorovi jednu natiahol,nech nieco robi 😀 😀 😀 no ale sak hadam ho presvedcim,urcite by sa mi tam lepsie lezalo,keby som tam nebola sama s cudzimi ludmi v bielom ☹ a v ruzinove mu ho nedovolili vziat na ruky??? 😕 ja este neviem kde rodit,je to este daleko,ale urcite v blave,kedze som z pezinka 🙂

cheerlady
26. aug 2009

no ale u mna by to mohlo platit,lebo my by sme chceli dievcatko 😵

michelle
26. aug 2009

hlasim prichod z obeda 🙂
sisa ja tiez nemam pravidelny cyklus, beha mi hore dole 5 dni... ale zadala som tam posledne 3 a urobilo mi to priemer.. a pocita to z toho.. ja to este podporujem flusatkom a jednorazovymi ovutestami a zacinam si sledovat aj vytok, to sa tam vsetko zaapisuje, asi vies... a to pri urcovani predpokladanej ovu berie vsetko do uvahy..
janulka fuuuha, na dvojcatka mali tvoje baby velke miery. moja jedna mala pri porode take ako kazda z tvojich. no ale ja som krpec, asi by som vacsie babo tazko znasala... mne stacilo aj to male 😅
...no a katy (alebo sisa to pisala?) ja som tiez pri porode hovorila, ze nikdy viac... ale takych nas je asi viac, ze? 🙂

cheerlady
26. aug 2009

jani inak ja zacinam dost uvazovat nad menom Linda 🙂 sa mi zacalo strasne pacit 😉

katy1979
26. aug 2009

janulka prave kvoli tomu ze vlastny otec si nemohol popestovat vlastne dieta. ja som bola s lekarkou aj personalom spokojna aj s izbou, stravou. ale mne maleho po porode ani neprilozili, jednoducho ho hned po porode odniesli obliekli a potom priniesli na minutku ukazat taku malu mumiu a zobrali ho na termo lozko. takze som si ho ani popestovat nemohla ale skor ma kasle to ze ho neprilozili. doniesli mi ho potom na izbu ked ma doviezli z porodnice cca na 5 minut tak som ho prilozila k prsniku, aj to som musela vykopat muza aby zavolal sestricku ze nech mi to aspon ukaze. sestricka dosla a odo dveri zahlasila ze vam to uz ide ze to robim dobre a prd makový som robila dobre. potom ho zobrali prec ze ho dovezu vecer a doviezli ho az rano. takze mlieko sa mi akotak spustilo na 4den a to bol na mne prisatý stale. a muz drzal na rukach maleho az ked sme dosli domov a to mi je luto.

janulka04
26. aug 2009

noo,mne sa meno Linduska pacilo uz od strednej.....Lauru chcel moj manzel byvaly, stale o nej basnil, my sme ale cakali, ze to budu fesaci....kedze u nich v rodine sa len chlapci rodia, tak sme to "zjemnili" babami....

janulka04
26. aug 2009

ahaaaaaaa, katy, to mamrzi...ze mas takuto skusenost....mne zobrali iba Lindu, Lauru mi doniesli hned, co ju umyli, ani neplakala, tak neviem, co s nou robili...ale na krmenie som ich dostala na izbu este v ten vecer

cheerlady
26. aug 2009

jani a co je hlavne-hodi sa aj k priezvisku 😉 s tym som mala problem-ked sa mi nejake pacilo,tak som ho musela zamietnut,lebo sa nehodilo k priezvisku 😠

janulka04
26. aug 2009

u baby je to jedno, neee? ved az sa vyda, bude mat aj tak ine prizvisko... 😅

brisilda
26. aug 2009

kocky no gratulujem vam k porodom 😀 janka bola si sikovna, ze si to zvladla klasickym sposobom 😉 je to 100 krat lepsie ako sekcia ☹
nadenka tak ano pred ovu teplota klesne a potom ide rychlo hore 😀 len tak vystreli 😀 😀 😀 inak nic si s toho nerob ja som s toho tiez jelen no ak budeme sexovat kazdy 3 den trafime sa ak nie na chlapceka tak na dievcatko 😀 😀 😀

cheerlady
26. aug 2009

janulka ano,vyda sa,ale dovtedy? bolo by to od veci,keby malo zahranicne krstne meno,co su teraz "in" a k tomu typicke slovenske 😅

janulka04
26. aug 2009

bris: 😀 😀 😀 ja sa len bjim, aby to nedospelo k tomu, ze drahy, vrhni sa na mna, "dneska by to slo" 😀 😀 😀 😀 😀

cheerlady
26. aug 2009

janulka,to je dost mozne po case 😀 😀 😀

janulka04
26. aug 2009

cheerly:mne sa zase moc nepacia tie Barborky a Terezky..ale proti gustu.. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre