Kupovali ste/kupujete tehotenské oblečenie ?

ester_ester
2. sep 2019

Ahojte, rada by som počula Váš názor na kupovanie tehotenského oblečenia. Robím si totiž malý prieskum, či ženy, ktoré boli alebo sú aktuálne tehotné vyhľadávajú na internete alebo v kamenných predajniach nejaké tehotenské kúsky alebo si radšej nakúpia "klasické" oblečenie, ktoré je buď o to číslo-dve väčšie alebo je dostatočne voľné?
Sama som mamou a viem, že zohnať pekné tehotenské oblečenie sa mi nepodarilo. Všetko bolo nejaké čudné, veľké, ľanové, jednoducho škaredé.
Ďakujem za Vás názor🙂

miadi
2. sep 2019

Presne vacsinou je to teho oblecenie fadne a skarede. Prve teho som si kupila len teho leginy na zimu a teho top od Jessica Simpson v outlete aj tak to bolo predražene.. inak nic viac Babo bolo letne a maxi šaty ktore som uz mala boli super. . Teraz som zistila ze mi stacilo pozicat si mamine elasticke. 😆a mamine tuniky ona je baculka tak konecne si mozem nieco pozicat 😍 a v 9m na doma pouzivam mm tricka lebo aj on je pupkoš. Lebo po porode uz su tie teho veci nanic brusko je fuc a clovek v tom vyzera teho. Takze normalne oblecko je lepsie krajsie da sa to zladit.

lula313
2. sep 2019

Ja som si kupila len v HM tehotenské gate, inak som nosila obyčajne košele, čo aj mimo tehu(samozrejme nie tie vypasovane, ale take voľnejšie a brucho sa mi tam v pohode zmestilo). Mne začalo rast brucho až okolo 5teho mesiaca a celkovo, aj keď mala dcéra 4 kila, nejaká bomba som nebola, že by som potrebovala špeciálne tehotenské oblecenie rozšírené na bruchu. Kojenecke oblecenie mi tiež nevyhovovalo, lebo mi celkovo nevyhovovalo kojiť všade na verejnosti, čiže dieťa som naucila, že sa koji každé tri hodiny doma a medzitým vonku som mohla nosiť klasické oblecenie

amelie2017
2. sep 2019

Ja som si par tehotenskych kuskov kupila, hlavne nohavice a kratasy. 2 tricka a jedny saty. Mala som obrovske brucho a normalne nohavice som nezapla. Ale vela siat som mala takych strihov, ze som ich nosila pred tehotenstvom aj po nom. Ono vela zalezo od velkosti brucha a velkosti mamicky. Ja som vela nepribrala, len velke brucho, cize vacsia velkost vyzerala na mne smiesne. Na bruchu ok, ale ramena mi boli obrovske, cize ozaj tehotenske oblecenie som potrebovala.

seva22
3. sep 2019

Ja okrem.tehu legín, pančuch a nohavic (bola som tehotná v zime) aj zopár tehu tričiek...o číslo väčšie by som nekupovala,celé je to veľké a ja nemám rada príliš voľné oblečenie, tehu tričká sú presne na postavu a "väčšie" sú len tam,kde je to potrebné, cize na brušku

rainbow82
3. sep 2019

Ja len gate nič iné

julia2018
3. sep 2019

Tehotenské mi príde extrémne predražené.. jediné čo som kúpila boli asi troje legíny a zvyšok som dokupila v second hande - tricka, tuniky a hlavne šaty

nikayla
3. sep 2019

Nie, nič vyslovene tehotenské som si nekúpila. Nohavice nenosím, v zime zateplené legíny, to som sa zmestila do tých, čo mám. Akurát zimný kabát tehotenský som hľadala, ale nikde nič schopné. Tak som si kúpila v sekaci o pár čísel väčší a úplne nový za pár centov. A keď som bola tehotná v lete,tak mám v šatníku veľké množstvo voľných šiat a elastických sukní.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ruzasipova
3. sep 2019

Ja som mala 3 leginy, rifle, saty, bluzku, vystuzenu tehotensku/kojacu podprsenku, 3 tricka a tielka. Pocas tehotenstva som bola stihla, iba brusko rastlo, o cislo vacsie by na mne vyzeralo fakt vtipne a stale som chodila do prace a medzi ludi. Ja som nemala chut vyzerat ako strasiak vo volnych veciach, ja som chcela byt pekna aj s bruskom.

00kvetinka00
3. sep 2019

Som v 5 mesiaci a planujem asi len leginy tehu aspon 2je zadovazit si ...... bundu som si zohnala vecsiu o 2 cisla klasicku aj tak chodim vsade autom tak neprehanam nakupi ...... ine kusky ani neplanujem max tak nejake 2je saty

lenuska0075
3. sep 2019

Ja doma nemam ani jeden tehotensky kus oblecenia, cca do 7meho mesiaca som obliekla vpohode vsetko co som nosila ked som nebola tehotna a tiez aj vyhoda dnesnej doby, ze sa nosia aj volne veci 🙂 v poslednych 2 mesiacoch som uz nosila leginy ale tiez klasicke 🙂 takze podla mna kupovat tehotenske veci je zbytocne, ked to potom clovek nevynosi 🙂

ikonica
3. sep 2019

Kupila som si len dve tehotenske rifle v kauflande a jedny som skratila na 3/4 dlzku... Pod kolena... A este mam jedny tehotenske leginy tristvrtove... Inac nic... Teraz bude akcia v lidli, tak si mozno kupim este jedny dlhe rifle a leginy nech nejak prezijem este tie dva jesenne mesiace.... Este uvazujem nad tehu bundou.... Inac nosim netehotenske trika, ktere su dobre elasticke a dlhsie, bavlnenu dlhu suknu, saty, panske sortky z tesca 😃, pyzama mam tiez netehu....

terezka1947
3. sep 2019

Ja som mala tehotenske rifle-3/4,a jedny dlhe tehu nohavice. A jedno tehu tricko s dlhymi rukavmi,inak bezne oblecenie....co mi v kt.mesiac sedelo. Vo vyssom stadiu je priestor na brusko pohodlnejsi,cize nohavice s tehu pasom mi boli velmi pohodlne.

lucinika
3. sep 2019

Bola som tehotná v zime a bruško mi vyskočilovuu v 3.mesiaci, pričom mi rástlo iba dopredu, keď ma niekto videl zozadu ani nevedel ze som tehotná a tak som musela dokúpiť aj tehu tričká lebo zo všetkých mi trcal pupok 😁. Väčšina tehu veci bola otrasná, mam rada jednoduché tričká bez nápisov a iných aplikácií. Nakupovala som iba v HM, nakoľko iba tam sa mi oblečenie páčilo. Mala som jedny tehu rifle ešte po synovi, čierne gate, legíny. Kúpila som si ešte 3/4 tričká a trička s dlhým rukávom - tie nosím doteraz 😉.

seva22
3. sep 2019

@nikayla to sa ti ako podarilo? ja som rodila vo februári ale do normálnych legín som sa nezmestila už v októbri,ta guma má tlačila

lenka2710
3. sep 2019

@ester_ester ja som si kúpila len jedny tehotenske rifle a šaty,bola som tehotna od februara do októbra, čiže cez leto, takže som na seba natiahla veci čo som mala v skrini,radšej nosím vecí voľnejšie,takže som nekupovala okrem spomínaných vecí nic
Ale keby som bola tehotná prevažne cez zimu,asi by som investovala do bundy

tyelde
3. sep 2019

Ani pri jednom som nekupovala nič nové, zmestila som sa do môjho bežného oblečenia... A keby sa nezmestím tak si kúpim väčšie číslo, mala by som lepší pocit, že sa to vynosí

basska_b
3. sep 2019

Ja si určite kupujem tehotenske. Nepáčia sa mi oversize veci a v mojom satniku ani nikdy neboli, keby aj, tak od 7. mesiaca sa do toho nezmestim a do práce bolo treba chodiť slušne oblečená. Keďže plánujem viac deti, určite vynosím a okrem toho, väčšinu vecí som aj tak kúpila tuto na bazári. Mala som šťastie na také nohavice, tričká a topy, že vyzerajú veľmi šik. Tehotenstvo mi vyšlo na zimu, tak som potrebovala aj teplé oblečenie, svetre a tak. Šaty som nenosila kvôli zime vôbec. Kabát som nezohnala, nosila som a budem nosiť taký škaredý, čo mama našla v skrini 😁 Žiaľ, natrafila som aj na veci slabej kvality alebo nie až tak pekného dizajnu. Nakupovala som okrem bazáru v Next maternity, Brendon, Bonprix. HM veci sú z mojej skúsenosti kvalitou zlé a maximálne na jedno tehotenstvo.

nikayla
3. sep 2019

@seva22 ja mám také bez gumy, len sa postupne zužujú, ale natiahnu sa tak, že sa tam zmestim aj 2x 😁 a pás majú vysoko až pod podprsenkou 😀 takže som mala aj celé bruško v teple

migifie
3. sep 2019

mne sa pri dvojkach zvacsilo hlavne brucho,trosku zadok a stehna,ale vsetko ostatne zostalo...a kedze este aj teraz mam len velke brucho,tak bez tehotenskych veci by som si to nevedela predstavit,moje bezne oblecenie mi bolo dobre len do 5-6 mesiaca,ak by som si dala hoci aj XXL tricko,tak na rukách,prsiach mi velikánske a este k tomu mi to brucho vyzdvihne,nie je to tvarovane ako pri tehotenskych...ak mas moznost,tak si veci kup z druhej ruky,ja som mala od kolegyne 🙂 len par kuskov som si dokupila v HM a Bonprixe. Vsetko zavisi od tvojho bruska ;) a aby si sa citila prijemne...

vilma7
3. sep 2019

Ano kupovala som v Lidli, bolo mi úplne jedno ci je krásne, chcela som hlavne pohodlné, aby ma nikde netlačilo. Tých pár mesiacov prežije snáď každá maminka bez najnovších výstrelkov módy, alebo si môže doma ušiť sama.

blackcat8885
3. sep 2019

Ani pri jednom tehotenstve som nekupovala tehotenske oblečenie ale klasicke oblečenie väčšej veľkosti, prípadne logiky, väčšie tričká, svetre. Po pôrode som to dala sestre ktorej to bolo dobré

ysseba
3. sep 2019

Ahoj. No ja som si kúpila len jedny gate do práce. Dlllho som nosila svoje bežné gate, boli mi pohodlné stále. Keď už pohodlné prestali byť, kúpila som si tehotenské. Jedny mi stačili, lebo som to už nemala v práci na dlho do začiatku materskej. A ešte som si kúpila dvoje teplákov tehotenských. V lidli za smiešnu sumu, predsa len som doma trávila veľa času, tak nech mi je pohodlne. A vlastne tie tepláky som nosila ešte dlho po pôrode, až kým som ich nezničila. Ten pas čo sa dáva na brucho som nosila ohnutý a bolo to fajn 🙂 Ale trička a šaty to nieee, to som si kúpila buď o číslo väčšie, ale väčšinou mi boli dobre moje čo nosím bežne. Pretože celkovo mám radšej dlhčie tričká pod zadok, preto mi boli dobré aj v tehotenstve 😉 Zimný kabát som mala požičaný od mami. S čím som mala problém boli zimné čižmy. Termín som mala v decembri, moje šťastie bolo, že bola suchá a relatívne teplá zima. Nasnežilo prvýkrát keď som bola v pôrodnici 😀 Lebo posledný mesiac som bola dosť naliatá vodou a moje čižmy som neobula cez nart a kotník. Ale našťastie som si vystačila s teniskami 🙂 Po pôrode som už mohla nosiť moje čižmy 😉

blackcat8885
3. sep 2019

*leginy malo byť 🙂

soviatko
3. sep 2019

Ja mám jarné bábo a kupovala som si 2x tehotenské rifle 2x legíny a asi tri tričká. Keďže som mala pred tehotenstvom veľkosť 34, bruško mi začalo rásť už v treťom mesiaci, boky sa mi začali rozširovať tiež veľmi skoro a všetky nohavice ma nepríjemne tlačili. Zimnú bundu som zhabala o 13 rokov mladšej, no o 15 kíl ťažšej sestre a doplnila som si ešte pár kúskov väčšej spodnej bielizne. Inak som nič špeciálne nekupovala.

saskia_98
3. sep 2019

@ester_ester ja som si kupovala iba tehotenske leginy a mam jednu tehotensku bluzku (ale vyzera jak normalna len ma gumicku takze sa natiahne) inac som nosila tricka ktore som mala a nosila aj pred tym (krasne mi obopli bruško) a nekupovala som ani cislo vacsie, netrebalo mi 🙂 jedine na com som pocitovala ze som tehotna bola vetrovka lebo do nej som sa ltt napchala kedze som rodila v novembri ked bolo -18 😀 nohy som nemala naliate takze som nosila aj čižmy nad kolena a bolo mi fajne teplučko 🙂

elementissa
3. sep 2019

Ja som si kúpila 2 tehotenské tričká, mala som oblečené jedno asi 2x a dvoje tehotenské nohavice, tiež som mala oblečené len jedny a len raz. Som v deviatom lunarnom mesiaci, podľa doktorov o pár dní rodim a doteraz som nosila svoje veci spred tehotenstva. Jasne, ze puzdrove business šaty a nohavice nie, tie mi nie sú dobré, ale všetky letné veci co mam v šatníku sú z takého príjemného elastického materiálu a tie, co nie sú elastické, sú voľné (letné veci myslím), takže som vôbec tehotenské oblečenie nepotrebovala. Keby som bola tehotná v zime, tak by to bolo iné, aj keď, tričká sú mi tiež všetky dobre spred tehotenstva, takže jedine nejaké tehotenské svetríky, rifle a tehotenský kabát by som potrebovala

lucka12399
3. sep 2019

@ester_ester ja som kupovala len tehotenské leginy a inak nič .. potom sem tam trička a podprsenky ale to neboli ziadne tehotenské len o čislo väčšie ..

titla
3. sep 2019

Velmi vela tehotenskeho oblecenia podostavala od sestry a kamosiek. Ja sama som si nakupila tehotenske leginy na doma. Co som najviac vyuzila boli tehotenske nohavice, tie som nosila uz od 14tt. Topy, bluzy a svetre, kebyze som nepodostavala tehotenske vystacim si so svojim beznym satnikom. Priznavam vsak, ze sa mi hodilo mat tolko oblecenia na vyber, kedze som chodila do prace a musela dosrziavat urcity dress-code.
Pribrala som malo, rastlo mi v podstate len brusko. Rodila som v lete v horucavach a nosila som bezne saty, len to bol ten strih co sa rozsiruju pod prsiami.

23lussy23
3. sep 2019

H&M eshop

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre