Mám 17 a som tehotná

michaelka852
8. mar 2013

Ahojte, dnes som bola u doktora a povedal mi že som v 8.týždni tehotenstva. Najskôr ma to položilo aj keď som tam išla s tým že možno som v tom ale teraz to cítim trochu inak. Prvé pocity boli oco ma zabije, nedokončím školu, všetci známi ma budú ohovárať...Povedala som doktorovi že si to nemožem nechať a podstúpim UPT. Dal mi termín zákroku o 4 dni v utorok. Priateľ s ktorým som 1 rok najskôr tiež trval na interupcii ale keď sme si sadli s mojími rodičmi a začali sme to rozoberať, rodičia navrhli že by nám pomohli finančne a kým dochodím školu že by mamina bola s bábom.Ešte stále mi hovoria aby som si to premyslela že mám na to celý víkend, ale ja si myslím že sa vo mne už prebúdza materinský pud a dieťatko by som si rada nechala.Neviem ako to bude ďalej, preto ak máte niekto za sebou alebo pred sebou takúto situáciu, prosím poraďte alebo mi len napíšte váš názor.Ďakujem

niikoletka
8. mar 2013

Nechoď na UPT vážne nie

lauricka
8. mar 2013

@michaelka852 mas podporu blizkych a pocit, ze by si ho chcela. Co znamena, ze nemusis podstupovat tu hrozu, ako je potrat. Daj sa do kludu a priprav sa zodpovedne na rodicovstvo. A uzi si tehulkovanie 🙂 .

arabeska
8. mar 2013

@michaelka852 prveho syna som porodila ako 17 rocna,skolu som si dokoncila a nikdy som neolutovala ze som si mojho syna nechala,nebude to lahke,ale zvladnut sa to krasne da,ak mas podporu doma pojde to o to lahsie.drzim palce

janinah
8. mar 2013

@michaelka852 máš všetky predpoklady k dieťatku,máš podporu rodiny a nie si hlúpa 😉 nevidím jedinký dôvod na interupciu,ver si a ver nám,už matkám,že ten drobček za to stojí 😉

cerez
8. mar 2013

@michaelka852 Ja osobnú skúsenosť nemám, matkou som sa stala v 29, ale moja spolužiačka otehotnela v 16. Rodičia jej pomohli, dnes má 3 dievky a je stále so svojim mužom. Takže, ak máš podporu rodiny a cítiš sa na to, držím ti palce, nech je s teba dobrá mamina!

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronkarisko
8. mar 2013

@michaelka852 ja som otehotnela v 19tich a medzi mnou a mojím partnerom to bolo na rochod, tiež som nechala výšku, myslela som ako ma naši zabijú ani partnerova mama to nebrala bohvieako skvelo ale nakoniec je to tak, že krpca idú všetci rozpučiť z lásky a ja som rada že ho mám. UPT je kravina fakt!!! že máš 17? a čo? Vaši ti pomôžu a bábatko vychovaš, a aspon si bude môcť povedať že má krásnu mladú maminu 🙂

slavkabj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viktoria2011
8. mar 2013

Tak,som matka dvoch detí a poviem ti je to najkrajšie čo može byt! Robila som na ženskom ako sestrička a musim uznat že niektore nato mali važny dvovod ale to že maš len 17-to nieje dovod na UPT....Aj mladá mamička može byt dobra matka a dokonca možno v niektorich pripadoch aj lepšia ako staršie a vyspelejšie dámy....Ja mám 22 dve detičky a nelutujem....myslim si že ak ta má kto podržat a priatel je tiež za to aby ste sa stali rodičmi,nieje čo riešit....To malinké nemože za tu náhodu....

luciferkax
8. mar 2013

Pozri, keď ti ešte aj mamina sľúbila, že ti pomôže, tak neviem, čo váhaš 🙂 🙂 byť maminou je úžasné.. Ja som síce otehotnela "až" v 18, ale NIKDY som to neoľutovala 🙂 mám 23 a dve deti a sú môj poklad 🙂 školu si dokončíš v pohode, zvládneš to 🙂 🙂

michaelka852
autor
8. mar 2013

ďakujem za podporu fakt mi to pomáha keď si niečo také pozitívne prečítam....od kedy mi rodičia povedali že mi pomôžu nad UPT som nejako prestala uvažovať a rozmýšlam len nad tým čo bude o pár mesiacov keď mi začne rásť bruško a budem vedieť že ten malý zázrak čo tam nosim je kúsok zo mna a mojho priateľa.

dilino
8. mar 2013

🙂 hadam by ta to nenapadlo moja mama mala 17 rokov ked som sa jej v roku 1979 narodila boli to vacsie predsudky kazdy na nu ukazoval moj biologicky otec ked sa o tom dozvedel tak s nou skoncil vztah a mama sa somnou trapila sama nakolko babka mamina mama zomrela velmi skoro nezufaj nie ze ta napadne ist na interupciu nie si prva ani posledna vies ked mas skvelych obetavych rodicov a pomozu ti nevahaj vies neskor co ak by si nemohla mat deti vies dnes jedna chyba lekara a zmeni ti to cely zivot moja dcerka bola zdrava a pred porodom lekar urobil chybu tak je tazko postihnuta nebud zufala ak chces potvrdim ti priatestvo popiseme si o tom. bude dobre neboj sa podporujem ta a ner ze nie si prva ani posledna vydrz s priatelom a bude dobre. neskor sa postavite na vlastne nohy ak su obetavy rodicia da sa to zvladnut nezufaj hlavu hore a vela stastia. 😀

kvetinka4
8. mar 2013

@michaelka852 Ahoj-velmi sa tesim, ze nad tym takto uvazujes! je super ze sa aj tvoja rodina k tomu takto stavia! Nenechaj si utiect tuto vynimocnu sancu byt matkou- nemusi sa to zopakovat a nehovori sa o tom vela, ale naozaj (skoro) kazda zena, ktora dobrovolne alebo nedobrovolne stratila babo- nad tym kedy tedy rozmysla, co by bolo keby... Podla mna je to tryznivejsie ako ked musis riesit starosti a radosti rodicovstva. Prajem zdravie tebe aj tvojmu babatku a len vela dobrych ludi okolo vas! A neboj, vsetko dobre dopadne!

sendy182
8. mar 2013

@michaelka852 držím palce........ 🙂 🙂 🙂 zvládneš to.......teda zvládnete to......... 🙂

marulka83
8. mar 2013

Moja zlata, v prvom rade,gratulujem k tehotenstvu. Si mladucka,ale to neznamena,ze to nezvladnes. Mas uuuzasnych rodicov,ktori ta velmi podporuju. Naozaj si to vaz. Je to naozaj na tebe,ako sa rozhodnes,ale ver mi,ze ked sa ti narodi babatko,budes ten najstastnejsi cloviecik na svete. Nie je to lahke,ale tolko lasky,ktorej dostanes,to ti nikto neda. Verim,ze sa spravne rozhodnes. Tu na modrom konikovi najdes vela skvelych mamiciek,ktori ta velmi podporia. Drzim prsty a aj ked ta nepoznam,tak aj objatia 🙂 daj potom vediet

kvetinka4
8. mar 2013

@michaelka852 Teraz mi napadlo-sice mam 28,ale aj tak som posledne dve deti mala ked sme zrovna v dobrej ekonomickej situacii neboli a mala som pocit, ze si na mna ukazuju prstom... vsetko ale preslo a ak by sa taka situacia zopakovala tak si len pomyslim: vsetci ma bozajte! 😎

nalla
8. mar 2013

rozhodne by si sa k tomu mala postaviť zodpovedne a dieťa si ponechať.

UPT nie je riešenie. Keď ste si to dieťa vedeli "zarobiť", tak ste asi zrelí na to, aby ste ho vychovávali.

Rodičia sú na tvojej strane, tak neváhaj a začni sa správať ako dospelá žena

danielitka26
8. mar 2013

Dnes zistili ze je v 8tt v pase 13tt zas ma niekto prazdniny??? Ci co sa deje?

slniecko154
8. mar 2013

@danielitka26 to iste mi napadlo..

lubiduch
8. mar 2013

@michaelka852 radsej v 17tich ako ist na potrat,nieco sa moze posahat a riziko ze uz nebudes moct mat babo je strasne.nam sa dlho nedarilo a moja rodina na to povedala ze cely cas na strrdnej a vyske sme dufali ze neprides ze si tehotna a potom by sme za to dali hocico aby si to babo uz davno mala🙂
vek je relativny...z toho ako pises nemam pocit ze si nejaka trubka nevyspela ale si rozumna baba a verim ze o dietatko sa postaras krasne 🙂drzim palce

strihalka
8. mar 2013

Preco si v 8tt dle clanku a na pase mas napsano 13tt?

nikus20
8. mar 2013

@michaelka852 nemysli na to a nedavaj prec dieta hlavne aby ste boli zdrave mam 19 bola som tehotna bohuzial mi babo v 7mes.umrelo tiez somuvazoval anadtim:( terza by somdal za to vsekto aby mohla prist na svet teraz mala odva tydne:( som smutna ze mi umrelo neviem preco co sa stal o presne ale nezabijaj vazne aj ked mas 17
poznam vela bab co mali uz v 16ke aj skor a ziju a maju zdrave deti treba si verit!

1212lucia
8. mar 2013

Ja som neplánovane otehotnela síce v 19, strašne som sa bála, ako to ostatný zoberú a tiež som sa rozhodovala či si bábo nechám.Prvý rok som študovala na vysokej škole s bruškom, potom som si na rok prerusila štúdium, aby som sa postarala o malého, bolo to ťažké, ale školu som dokončila už s dvoma krpcami 🙂
Jednoduché to nebolo, ale rodičia ma podržali aj môj manžel. Teraz mám 27 rokov nič neľutujem, mám 2 úžasné detičky, je to takto super. Byť mladou mamičkou bolo to najlepšie rozhodnutie, vieš ako malému spolužiaci v škole teraz závidia, že má takú maminu - kamošku 🙂 Určite si ho nechaj.

sonicka13131
8. mar 2013

Ja som tiez otehotnela v 17tich a som stastna , ze mam uz teraz skoro 9 rocnu kocku, dcerka sa dobre uci a neviem si predstavit zivot bez mojich uz teraz dvoch deti. Vacsej radosti na svete nieje ako byt matkou. A ked tu je aj riziko , ze uz nemusis mat po UPT deticky tak ja by som si urcite ten maly zazrak nedala vziat! Skolu zvladnes, mas podporu rodicov. Drzim ti palceky.

kattrin5
9. mar 2013

Ahoj moj brat s priatelkou mali babo v 18 za pomoci rodiny dokoncili skoly a su stastni...ak mas rodicov co ta podrzia je to super...vsetka ta "obeta" sa to vrati ked sa bude na teba z postielky usmievat maly anjelik, ked vezme tvoju ruku🙂 to su pocity ktore sa ani slovami nedaju opisat...urcite si babo nechaj..uvidis ze to zvladnes a priatel ti iste tiez pomoze..drzim palce

sabina1975
9. mar 2013

Ahoj ja som mala 17 ked som otehotnela ani na minutu som neuvazovala ze to dam prec dnes ma moj syn 20 rokov je to uzasny clovek viac kamarat ako syn druheho syna som mala v 21 co je tiez relativne skoro ak mas za sebou ludi co ta budu podporovat (nemyslim financne) tak sa to da zvlladnut mi oslavime tento rok uz 21 rokov s teraz cakame babo drzim ti palce aby si sa rozhodla tak aby si to nikdy nelutovala

lesana88
9. mar 2013

@michaelka852, mas podporu ludi okolo seba a aj sama to babo chces. Myslim, ze to su dva zakladne piliere a ty to zvladnes 🙂

zzzz128
9. mar 2013

@michaelka852 Ahoj.Mne sa dcéra narodila mesiac pred 17tkou.Malej otec sa na nás vykašľal,bola som na všetko prakticky sama,ale zobrať som si ju nenechala. Nech to bolo akokoľvek ťažké,ani na sekundu som neľutovala. Chápem tvoje myšlienky,ľahké to nebudeš mať v nijakom prípade,ak si rozhodneš bábo nechať,budeš čeliť hlúpym ľudom a ich narážkam,prebdeným nociam pri bábätku namiesto diskoték,ale poznáš to najkrajšie,lásku malého človiečika,pre ktorého si celý vesmír len ty. A ak sa rozhodneš si bábo nenechať,budeš mať výčitky do konca života a stále ťa to bude trápiť. Nech sa už rozhodneš akokoľvek,rozhodni sa sama,ako to ty cítiš.

pingu1
9. mar 2013

je jedno kolko mas rokov, aj skola sa da popri dietati ked mas podporu. hlavne mu budte dobrymi rodicmi

graceful9
9. mar 2013

@michaelka852 aj ja som bola v situácii ako ty...tiež ma napadlo kadečo ale babo som si nechala a som šťastná, že ju mám ;) v utorok maturujem a podla mňa sa to dá zvládnuť...v mojom živote sa sa zmenilo všetko. je to niečo úplne iné...jasné niekedy mi chýba ísť len tak von a nič neriešiť...ale sem tam si chodím s priateľom večer sadnúť...nevidím na tom nič zlé. nie som len mama ale aj človek a človek je tvor spoločenský...neboj sa.zvladneš to, hlavne keď ta rodina podporila ;))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre