Považujete šoférovanie v tehotenstve za riziko?

esterba
26. máj 2014

http://auto.sme.sk/c/7215853/tehotne-zeny-skor-...

Ahojte, riešili ste počas tehotenstva otázku či šoférovať alebo nie? Všimli ste si zmenu vo vašom štýle šoférovania? Mali ste nejaký zážitok za volantom súvisiaci s tehotenstvom?

kikuleenka
26. máj 2014

Jazdila som az do porodu, z auta rovno na hospitalizaciu a bez komplikacii, nehod 🙂 pre mna to nebol ziaden problem 🙂

amadora
26. máj 2014

@esterba šoférovala som až do konca tehotenstva, ani ja ani žiadny spolujazdec nemali pocit že šoférujem inak, žiadne problémy som nemala 🙂

lulu369
26. máj 2014

@esterba Ahoj, ja som počas prvého tehu každý deň dochádzala do práce autom (denne som urobila 108 km), v 7 mesiaci ma vypísala obvodná na PN, tak posledné 2 mesiace som už toľko nešoférovala. Keď som bola tehu so synom tiež som každý deň šoférovala ale väčšinou s dcérkou do škôlky a späť a do poradne...teraz som znova tehotná a zasa šoférujem každý deň - s dcérkou do škôlky, po lekároch a keď treba niečo vybaviť (musím ja, pretože manžel pracuje v zahraničí a doma je len týždeň do mesiaca)...
nemyslím, že sa štýl môjho šoférovania nejak zmenil, ale v poslednom trimestri troška obmedzuje bruško 😉

luy
26. máj 2014

šoférovala som od prvého do posledného dňa,žiaden problém

jajitko
26. máj 2014

@esterba soferovat je do istej miery riziko vzdy a v tehotenstve duplovane... a zmenu stylu soferovania som si nevsimla - snazila, aj sa stale snazim jazdit bezpecne a hlavne predvidavo, no zaroven nie predposrato 🙂
v piatok pred porodom /pred troma rokmi cca o takomto case/ som sa odviezla do poradne v nemocnici a v pondelok som uz rodila.

lubiduch
26. máj 2014

Soferovala som do posledneho dna lebo inac neviem ako by som sa kam dostala...podla mna som soferovala rovnako ako predtym, jediny problem som mala ked som zamykala/odomykala defend lock (bezpecnostne zariadenie na radiacu paku), lebo som sa k nemu nevedela poskladat s tym bruchom 🙂)

mm2008
26. máj 2014

@esterba až do pôrodu, bez problémov, mala som kúpený tehotenský pás a v pohode. Jediná príhoda - na začiatku tehotenstva, asi zo zblbnutých hormonov, som skoro zrazila chodcov na fekreventovanej križovatke a dokonca na SEMAFOROCH !!!Ja som sa čudovala, prečo tí chodcí idú, ved ja mám zelenú... lenže tá skočila na oranž. a červenú ... tak sa chodci uhýbali a ja som zastavila tesne za prechodom... ale normálne, nie flekom... lebo som si uvedomila, že som prešla na červenú! a chodci mali zelenú! No konečná , hormony úradovali, ale potom už pohoda. A bez pokuty...

simonkazga
26. máj 2014

Šoférovala som ešte aj deň pred pôrodom a bez najmenších komplikácií.

hanka_april
26. máj 2014

V pohode.iba do porodnice ma viezol muz 😀 skor si neviem predstavit sa tralalakat busom alebo tak....

janulabb
26. máj 2014

počas tehotenstva som denne jazdila do práce. Ten článok sa nechystám čítať, som presvedčená, že tehotné ženy jazdia zodpovednejšie a opatrnejšie. Súhlasím s @lulu369 že to bruško trošku obmedzovalo. Ale nejakej nespôsobilosti viesť mot. vozidlo tu nemôže byť reč 😉

ja_nka
26. máj 2014

Jazdim kazdy den, nemam s tym problem, ani styl jadzy sa nezmenil. Akurat mam problem s pasom, lebo ma dost tlaci na brusko....

miku1
26. máj 2014

@esterba Šoférovala som počas oboch tehotenstiev, ani ma nenapadlo zamýšľať sa nad tým či áno alebo nie.

evelynm
26. máj 2014

aj ja som soferovala pocas tehotenstva, zmenu v style jazdy sm si nevsimla. Naopak, nemusela som tolko chodit, ked som bola vo vyssom stadiu, bolo to pre mna pohodlne.

mirkava
26. máj 2014

@esterba šoférovala som takmer do porodu... ku koncu som už mala obavy tak som to obmedzila, ale v pohodke pomaličky....

roamers
26. máj 2014

@esterba soferovanie v tehotenstve povazujem za nutnost, urcite mhd by som tolko veci nevybavila ako autom, ani si to neviem a nechcem predstavit 😤. Ziadne odlisnosti v soferovani som nepocitovala, tiez som soferovala do porodu. Prihoda, v 8 mesiaci dom na nacuval chalan na nejakom SUV, lebo mu nefungoval senzor pohybu!!!!!!

hela_tn
26. máj 2014

@ja_nka ja som pouzivala od tretieho mesiaca az do porodu pas pre tehotne, ked si das do googlu be safe tehotensky pas, tak ti to tam vyhodi..neviem si to vynachvalit a odlozila som si ho pre dalsi raz🙂

jasminet
26. máj 2014

ja som si pocas druheho tehotenstva robila vodicak 😀

ena1903
26. máj 2014

Soferovala som normalne az do porodu, bez problemov, kamoska si dokonca s odtecenou plodovou vodou a zacinajucimi kontrakciami odsoferovala na pohotovost 🙂

csina
26. máj 2014

iste, riziko tam je... ale kde nie, vsak? 🙂 ja som v 8.mes robila vodicak ale v 9.uz mi oebolo za volantom pohodlne

senta_sofia
26. máj 2014

@esterba jaaaj, tieto vyskumy, ako to, ze americki vedci vyskumali, ze vacsi klokan doskoci dalej... tiez som soferovala az do porodu a bez nehody, myslim, ze stale je mensie riziko, kym si to ticho cuci v brusku, ako ked ti to potom huci za usami v autosedacke

mimla
27. máj 2014

Jediné obmedzenie bolo, ako na tých úzkych parkovacích miestach v Bratislave vystúpiť z auta. Inak nič. Páku zamknutú nemám, prídavný bezpečnostný prvok na pás som používala (Be safe). Ako vybehlo brucho som trošku prenastavila volant a bolo. Zopár krát som išla aj autobusom, ale to bolo iba na utvrdenie sa v rozhodnutí, že nabudúce idem autom. Možnosť sama sa niekam odšoférovať mi prišla v konečnom dôsledku ako najbezpečnejšia. Šoférovanie môjho drahého je príšerné, v autobuse som si pár krát postála a skoro mi praskol mechúr, kým sa autobus dotralalákal. Je pravda, že som prehodnotila trasy, po ktorých som chodila a vylúčila diaľnicu. Šoférovala som do konca tehotenstva a tiež skoro po pôrode som štartovala auto. Inak to nešlo.

lucinocka777
28. máj 2014

Podla mna to nie je problem, manzel sa so mnou sice hada, ze by som nemala ale tak ako stale ho pocuvam :D

lenkadenisa
30. máj 2014

k tomuto len jedno: sme tehotné (a šťastné), nie choré 😀

rora
30. máj 2014

soferovala som bez problemov, nevidela som dovod sa tomu vyhybat, nijako mi brucho neprekazalo ani som nemala ziadne zdravotne problemy. akurat som si musela davat pozor na to kde pred tescom a podobnymi obchodmi zaparkujem, neraz som liezla sadnut si za volant do auta cez dvere spolujazdca lebo som sa proste nevopchala cez soferove dvere ked vedla mna niekto tesnejsie zaparkoval 😅

emma_932
30. máj 2014

jazdila som do porodu a ked mal maly 2 ci 3 tyzdne, siel so mnou za klientom 😉 nech si zvyka chlapec 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre