Tehotná po necelých 7 mesiacoch po cisárskom

miskacharly
24. jún 2014

Je mozny prirodzeny porod?ake su rizika takeho skoreho tehotenstva po cisarskom?viem,ze ruptura maternice,je tam riziko aj vtedy ked bude opakovany cisarsky alebo len pri prirodzenom.ci na potrat?nie som si ista,ci to dieta chcem,ale viem,ze na potrat nechcem,som proti potratom.mate skusenosti?po akom case ste znova otehotneli po cis.reze a ako to prebiehalo?

jul11
24. jún 2014

@miskacharly no ked si na zaciatku,tak to mas este 8mesiacov casu. poznam babu,co ostala tehotna po 4mesiacoch po cisarskom a isla cisarskym,lebo po takom kratkom case nechcu ist lekari do prirodzeneho,ale cisarsky urobia a uz ma aj tretie dieta cisarskym. a taka victoria beckham ma 4cisarske

bahira1962012
24. jún 2014

ja som otehotnela rok a pol 2 sekciách...tretie budem rodiť sekciou 🙂

miskacharly
autor
24. jún 2014

Ja by som radsej rodila prirodzene,lebo este doteraz mam depky z cisarskeho,nebola som uspata,ani by som sa nedala,a len ked pomyslim na druhy,je mi normalne zle z toho.dnes som si robila test,mala by som byt okolo 3 tyzdna,zajtra sa chystam k doktorke.
@bahira1962012
@jul11

jul11
24. jún 2014

@miskacharly drzim palce.ono je tazko hovorit,vsetko je indiviadualne,ako sa ti to zrastlo, na akeho lekara natrafis,ako sa tehotenstvo vyvinie,kolko priberies,ake velke bude babo. neboj,lekari to urcite zvladnu,presne,su pripady,kedy zeny otehotneju aj v sestonedeli

ttctwins
24. jún 2014

@miskacharly - prirodzene ta nikto rodit nenecha, nie tak kratko po prvom cisarskom. Takze to neprichadza do uvahy. Za druhe, v akom stave je jazva ti povie len gynekolog, takze za nim a az potom preberat v hlave, ci je vhodnejsie ist na interupciu alebo si babo nechat. Kludovy rezim budes mat nakazany v kazdom pripade, co je pri malom dietatku, co denne musis zdvihat viac ako nedodrzatelne. Mas niekoho, kto ti bude chodit ku koncu tehotenstva pomahat? Ruptura maternice znie vzdy len ako strasiak - ale bohuzial je to velmi realna komplikacia, ktora moze byt smrtelna pre matku a dieta, kedze vsetko ide velmi rychlo. Chod k lekarovi, zisti skutocny stav (mozno budes prekvapena a vsetko je pekne zahojene, kazdemu sa jazvy hoja inak) a zvysok budes riesit potom.

asimama
24. jún 2014

kamaratka otehotnela po cca 9 mesiacoch po sekcii..druhy porod bol sekciou..nic sa nestalo jej ani babatku.. 😉 a inak kamaratka ale zase druha..ta vravela,ze bola s maminkou,ktora rodila svoje piate babo sekciou..a vraj najviac dva porody 😉

miskacharly
autor
24. jún 2014

@jul11 ďakujem,zajtra pojdem k doktorke,dufam,ze bude vsetko ok.

iwesska
24. jún 2014

Nad prirodzenym ani neuvazuj, to si nikto nevezme na zodpovednost. A sekcie sa neboj, ja som tiez bola pokakana, lebo prva v spinale bola strasna, ale druha bola normalne znesitelna. Mala som lepsiu anesteziologicku, takze sme viac kecali a dohodla som sa s nou na prispati, ked ma budu sit, takze ani si nepamatam ako to zbehlo. Ani bolesti tesne po neboli ziadne a ostatne som do par dni rozchodila. Ale mna stara jazva zacala 4 dni pred terminom boliet a to som 3r. po prvej, takze ty sa budes musiet urcite viac setrit.

sarinka123
24. jún 2014

Haloooo, stalo sa mi to iste. Mam krasne dve dcerky. Hned mi bol navrhnutý cisarsky, ziadny normalny porod ani nebol v uvahe. Jazvu mi kontrolovali. Po druhom CS som sa citila ovela lepsie, krajsiu mam jazvu, lebo tu prvú mi vyrezali - mala som ju skaredu, kojenie mi išlo lepsie. Som rada, ze ich mam. Bolo to skoro, ale som rada. Milujem ich.

luba41
24. jún 2014

@miskacharly viem tu o jednej mamine, otehotnela po 4 mesiacoch po sekcii..ďalší pôrod bol prirodzený, bola normálne sledovaná, všetko prebiehalo v poriadku, nikto jej nenavrhol ďalšiu sekciu..ale nerodila na Slovensku...treba si nájsť dobrého rozhladeného lekára a porozprávať sa s ním.. 😉
ja som po sekcii / síce po 2,5r/ rodila tiež prirodzene, nikto mi cisarák ani nenavrhoval, nikto mi nekontroloval ani jazvu počas tehotenstva, ani pri pôrode ani po..

ladydka
24. jún 2014

@miskacharly ahoj a kolko mas deti?ak sa smiem.spytat..neboj.to das,poznam viac pripadov opakovaneho cisarskeho.a dopadlo to ok.ja mam 7mesacmeho syna,je z dvojiciek, druhy chlapcek nam zomrel po.2 mesiacoch,a teraz som v ,10.tom tyzdni,aj ked sme neplamovali.tesim sa a beriem to ako dar.len dufam ze tentokrat to vsetko dobre dopadne..tak drzim prsty aj tebe,neboj to daame;)

dejnas
24. jún 2014

@miskacharly ja som otehotnela cca 8 mesiacov po prvej sekcii.. druhý pôrod bol tiež sekciou; iný spôsob - v mojom prípade - dr. ani nezvažovali (prvé tehotenstvo som mala komplikované)... druhé tehotenstvo bolo bezproblémové, dokonca ani jazva ma nebolela... druhú sekciu som takisto zvládla bez problémov (mala som v oboch prípadoch spinál)....
nemysli hneď na najhoršie, treba sa snažiť myslieť pozitívne, nie si prvá a nebudeš ani posledná 😉 držím palce 🙂

ajanaka
24. jún 2014

prepac ale toto naozaj nepochopim...ved predsa vieme ako sa da otehotniet a ked nechcem byt tehotna tak pouzivam nejake prostriedky....

eunomia
24. jún 2014

@miskacharly nestresuj, dobre bude. Mne dr. po kontrole po 600 nedeli povedal, ze do 1 roka mozem rodit druhe, ale bude to urcite CR. Do 2 rokov sa zvykne robit CR. Ja som teda rodila po 2 rokoch 5 mesiacoch a v hodine 12, mala som uz 5 cm rupturu, este ze mi nepraskla skor plodova voda, inak by to dopadlo vselijako.

miskacharly
autor
24. jún 2014

@ladydka mam 1 dieta,tiez biude mat 7mesiacov buduci tyzden.tak drzim palce!! 🙂 najviac sa bojim toho dalsieho cisarskeho,ja som ho nechcela ani prvy krat,no neotvarala som sa ani po troch vyvolavackach.na stole som sjoro odpadla od strachu a bola som sklaman sama aebou,ze som nedokazala porodit prirodzene.no som zvedava co bude 🙂 vela stastia aj teb!!

miskacharly
autor
24. jún 2014

@eunomia akotoze si mala 5cm?nesledovali ta?a cisarsky si mala aj druhy?

ladydka
24. jún 2014

@miskacharly no ak budes mat planovany cisarsky tak to nieje nic strasne, nemas si co vycitat nie stale sa to da spontanne.. ja som mala spinal..a sekcia vsetko fajn, nic som ne citila a hned som videla deti.. jazva sa zahojila krasne no tie bolesti po..akurat boli desnee ☹ ,nemysli hned na najhorsie ta jazva nieco musi vydrzat,, ja si myslim ze porod bude zas sekciou a uprimne bola by som rada, hlavne aby bolo bez komplikacii..co aj bude..len verit 😕

basenka7677
24. jún 2014

@miskacharly ahoj ja som teraz v 23 tyzdni a otehotnela som 10;mes po prvom porode. Bola to akutna sekcia v celkovej anesteze.nieco strasne a uz to nechcem zazit.doktor mi povedal ze zatial nie je dovod pre cisarsky...kludne mozem rodit aj prirodzene... vsetko sa bude sledovat pri porode a dufam ze teraz sa nam to podari...

miskacharly
autor
25. jún 2014

@basenka7677 tak drzim palce!! 🙂 kiez by to povedali aj mne 🙂

mirkabbb
18. júl 2017

@basenka7677 ahoj prosim ta mozes sa mi ozvat?

basenka7677
18. júl 2017

@mirkabbb ahoj

mirkabbb
18. júl 2017

@basenka7677 ahoj prosim ta.ako si dopadla s tym tehotenstvom?ja som mala akutnu sekciu 17.4 2017 moj syn zomrel 25.4.a doktori ma uplne vyplasili z druhym tehotenstvom som tak nestastna a slaba.tuzim po babatku

mariankaa
18. júl 2017

😢 Mrzí ma to.. Veľa síl..

mariankaa
18. júl 2017

@mirkabbb Mrzí ma to.. Veľa síl..

mirkabbb
18. júl 2017

@mariankaa dakujem ti.

basenka7677
18. júl 2017

@mirkabbb to ma velmi mrzi 😢😢😢 vela sil...
aj mna plasili, ale vsetko bolo ok. tehotenstvo bolo bezproblemove, no porod opat skoncil cisarskym...

mixi27
18. júl 2017

Druhy krat so ostala v 9mesiaci tehotna pripravovali ma na cisarsky nakoniec prirodzene zalezi od vela veci hlavne lekar, dieta atd.vsetko je v hlave🙂 nestresovat setrit sa mys.poz.

mirkabbb
25. aug 2017

@basenka7677 ahoj.ani sa to nezda a tie mesiace ubiehaju.niektore kamaratky ktore otehotneli naraz so mnou mi hovoria...pride tvoj cas az budes pripravena...teda sa im to hovori...ked mozu kocikovat od rana do vecera a bozkavat svoje dieta.mne zostala len prazdna posielka a oci pre plac.bola som pred dvoma tyzdnami na cytologii cakam na vysledky.priznam sa ze si neviem predstavit otehotniet znova...aj kvoli tomu ze viem co obnasalo to prve...nedokazem akosi bojovat so strachom.zrazu som prisla o svoje.ja.pretoze sa bojim vsetkeho.sadnut do lietadla lebo ma muz chce zobrat na dovolenku.a podobne...uz by som chcela byt tehotna.usmievat sa tesit sa.hladit si brusko.tak velmi mi chyba.dnes sme v italii a ked vidim tie babatka stisa mi srdce.ze aj ja som planovala byt s malym uz tu a dat mu vsetku lasku sveta.pocitam si ze preslo len 4 a pol mesiaca od porodu a mam pocit ze uz min.pol roka...preco sa neda skor otehotniet?nedokazem nejako vymazat ten priebeh porodu.co som zazila.tie tvare ludi.neviem ako dalej.velmi by som sa chcela sustredit na pritomnost a tesit sa z malickosti.ale ked ma srdce stisne...vhrnu sa mi slzy do oci.a som rada ze udrzim dychanie...

janap76
25. aug 2017

@mirkabbb bože môj. Je mi to strašne ľúto. Nepoznám ťa, neviem ako pomôcť.... nech ťa najbližší objímajú a prajem ti veľa síl. Neviem si predstaviť ako by som toto prežila. Moja zlatá drž sa.

oskvarka
25. aug 2017

@miskacharly kamaratka takto rodila dokonca neviem ci nebola len 6 mesiacou po cisarskom ked otehotnela lebo ma rozdiel medzi detickami rok aj 3 mesiace... rodila prve sekciou velmi sa zle po sekcii citila cele to zle prezivala... druhe rodila prirodzene, doktori boli tak 50/50 niekto vravel ani nahodou niekto neodporucal niekto vravel ze v pohode (urcite zavisi aj od zdravotneho stavu a zrasteni jaziev a aj od toho ako je dietatko nakoniec otocene ci spravne... napriklas sestra je rok po sekcii stale jej teotenstvo zakazuju... ) jej inak na gynde povedala v tej dobe ze ak by uz otehotnela co jej teda ako neodporucala ze sa do toho hrnut ale ze uz by to bolo v pohode tehotenstvo podla jej zdravotneho stavu a im sa hned nahodou zadarilo.. v den porodu bol akurat porodnik ktory jej nechcel dovolit rodit prirodzene tak podpisala reverz (asi to musela byt odvaha ale zase od inych mala porodnikou odporucanie ze to prblem nieje) a porodila normalne problemi nemala ziadne co sa tyka porodu aj ked teda neprezivala ani toto poporodne obdobie dobre ale nesuviselo to sporodom skorej nejake jej zdravotne problemi. ..inak ako ja osobne sa tiez desim predstavi o cisarskom ale ak nebude ina moznost urcite to prezijeme neboj sa...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre