Skríning na vrodené chyby

marienka24
22. jan 2018

Pocula som, ze pocas tehotenstva sa vraj robia 2 akoby tripple testy, prvy okolo 12 tt a druhy okolo 16 tt. Eobili Vam oba testy alebo len jeden z nich? Vdaka

lucy7718
6. mar 2018

Ahojte zienky..poprosim o radu ak ma niektora podobnu skusenost..testy v I.trimestri ok, vsetko negativne, hodnota NT v poriadku..triple testy v 16tt mi vysli sice negativne ale podla doktora na hranici..rizkiko DS 1:270 (s poznamkou "s ohladom na vek matky) mam 28r. O tychto vysledkoch ma informoval v 20tt na poradni a doporucil 4D vysetrenie..doktor, vsetko pomeral a skontroloval malinka podla sona nejavi ziadne typicke priznaky DS ale ma mierne zvacsenu lavu oblicku (o 1mm) na zaklade ktorej mi preratal riziko na DS 1:59..dlho som nevedela co robit, boli sme aj na genetike ale odber plodovej vody sme odmietli..dnes som si ale dala spravit trisomy test tak cakam na vysledky.. som na nervy ale verime ze malinka je v poriadku ale ta neistota je strasna.... ma alebo mala niektora z vas podobny problem??
hlavne s tou oblickou, nikde som to nenasla ako znak na DS..

larosabigi
6. mar 2018

@lucy7718 moj malý mal zväčšenú obličku, dnes to má každé druhé dieťa, niektore z toho vyrastú. Môjho museli operovať ako 2 mesačného. Ale to je o inom. Mne to zistili až v 30 tt že má problém s oblickou. Podľa mňa tá zbytočne vystrašili. Nikdy som nepočula o tom že by to bol znak DS. Uvidíš všetko bude v poriadku.

zeytin
6. mar 2018

@lucy7718 Aj najstaršia mala zväčšenú obličku pri narodení, ale jedine sme museli ísť ešte na kontrolné sono po pár týždňoch, nič iné... Neboj, hlavu hore. Ani tie testy nie sú záruka. Mnohé vyšli falošne pozitívne, aj falošne negatívne.

lucy7718
6. mar 2018

@zeytin, @larosabigi zienky dakujem trosku za ukludnenie, uz iba cakat a verit ze je vsetko ok..tak nejak citim ze je malinka ok ale predsa len ta neistota je strasna..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre