Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

czorky
21. máj 2016

@8adriana8 , @katrin21
No nikto mi nehovoril, ze ju nemala 🙂 ...dokoca mam doma aj fotecku z 3D a je tam normalna krasna tvaricka 🙂 ...ocka, nostej, uska, pusinka 🙂 ...boze snad je naozaj vsetko v poriadku 🙂 ...velmi ma ukludnujete dakujem vam vsetkym 🙂 ...

czorky
21. máj 2016

@lubinka31 Malicka je krasna 🙂 ...a ty si teda mala triple 1:50 a nesla si potom ani na amnio ani na trisomy? A morfologicky ultrazvuk ti pri takych vysledkoch nerobili?...alebo aj to si mala dobre?

lubinka31
21. máj 2016

@czorky nesla som nikde. Vsetky sona boli ok len najdolezitejsie je prve sono kde mi nekukli nosovu kosticku lebo baba mala ruku na nose.to vsetko som si uvedomila az po porode aj doktorka to hned povedala

katrin21
21. máj 2016

@8adriana8 to platilo len prve mesiace, co som ja prave vystihla, teraz uz to nie je je...
@lubinka31 boze, ta je nadherna !

lubinka31
21. máj 2016

@katrin21 dakujem

czorky
22. máj 2016

@lubinka31
Aha...a to prve sono ti kedy robili?...to je to morfologicke?...lebo mne robi sono v podstate od zaciatku, no teraz ked mi vysli zle vysledky tak urobil to morfologicke a popozeral snad vsetko...ked clovek ani nevie co sa ma vlastne pytat...ale napisal aj do karty, ze morfologicky je vsetko ok, videla som aj 3D tvaricku, pomeral stehennu kost atd...no a v tom 12tt mi pomeral NT to je hodnota nejakej tekutiny ktora ak je jej je viac ako 2,5mm je to marker pre DS...ja som mala 1,3 tak tam by to malo byt OK 🙂 ...no tak dufam, ze zajtra pride sms ak nie tak najneskor v utorok, ale ozaj toto cakanie je asi najhorsie :( ...

andrejka12324
22. máj 2016

Ahojte baby tak tie testy V 16 týždni vyšli dokopy aj S tými V 11 týždni V poriadku aj keď ten prvý vyšiel dosť vysoké riziko už som myslela že aj tento bude zlý lekár mi ešte spravil ultrazvuk zmerali hlavičku pozrel si žalúdok A rebierka A vyzerá to byť V poriadku O dva týždne má čaká morfologicky ultrazvuk tak dúfam že všetko bude OK prajem vám všetkým zdravé detičky

czorky
22. máj 2016

@andrejka12324
Aj ja drzim palce, nech je vsetko v poriadku...ja som zase mala prve dobre a teraz mi vysli 1:44...no uz aby som mala vysledku z trisomy testu, lebo sa z toho zblaznim raz je super, ze bude vsetko ok, lebo triple su povazovane za velmi zavadzajuce a zbytocne stresujuce testy, ktore velmi casto udavaju falosne pozitivny vysledok...no inokedy vazne prepadam panike...najma preto, ze tak dlho cakam...uz nech to mame vsetky za sebou a sme stastne z dobrych vysledkov 🙂

8adriana8
24. máj 2016

@czorky ahoj...este nemas vysledky?

czorky
24. máj 2016

@8adriana8 Ahoj...no nie... :( ...ide ma porazit...dnes je to piaty den a od rana vlacim so sebou mobil aj na WC a nic :( ...

8adriana8
24. máj 2016

@czorky kedy ti prisla sms o prijati platby?

czorky
24. máj 2016

@8adriana8
Ahoj no v utorok minuly tyzden o 14:23 presne...ale este stale cakam...ak ma teraz neporazi tak uz nikdy...dnes je to 5ty den a sms nikde, tak som si nasla cislo a zavolala co sa deje...no a oni povedali, ze analyza bola hotova uz vcera, ze nechape preco mi sms neprisla ...no SLOVENSKO...akoze super a mna tu moze aj slak trafit...ze si mam zavolat doktorovi, tak som mu volala a on ze nedostal zatial nic, ze ak mu to zajtra nepride tak im zavola...tak snad uz zajtra sa to konecne dozviem, lebo dalsi den uz ma polozi...dnes sa snazim stale cosi varit, piect aby som na to nemyslela, ale pravdu povediac, moc mi to nejde, nic ine v hlave nemam...snad bude vsetko ok...aj sa neviem dockat aj sa velmi, velmi bojim...boze uz nikdy niec taketo nechcem zazit a ani to nikomu neprajem...snad budu vysledky dobre...viem ze sa opakujem ale tato veta mi chodi uz druhy tyzden po hlave z 90% mojich myslienok :( ...

looola
24. máj 2016

@czorky to pochopí iba ten co to zažil , neskutočne tažké dni to boli, ja som to zažila pred mesiacom a niečo. V stredu volal môj dr.ze mám zle výsledky alfa testov, štvrtok genetika a odber krvi na Trisomy test, v ten den ešte SMS z labaku ze vzorka im dorazila, v pondelok ráno druha SMS ze im nabehla platba a začali s analýzou, v utorok okolo 15-tej ďalšia SMS ze analýza bola ukončená. V stredu ráno som volala genetičke, bola som veľmi nervózna, naštastie však výsledky boli dobre 😀

8adriana8
24. máj 2016

@czorky och ano je to velmi tazke...ja sa priznam ze den pred vysledkami som to tiez nezvladala a bola som uplne mimo..to clovek na ine ani nemoze mysliet, to sa neda....jaj len aby ti to dobre dopadlo a potom si poplaces ale od stastia tak ako ja....velmi ti to prajem...urcite daj vediet 🙂

czorky
25. máj 2016

@looola Ahoj...tomu nerozumiem...oni az v pondelok obdrzali platbu a napriek tomu robili analyzu?...hmmm cudne, ved na stranke pisu, ze analyza sa zacne az po obdrzani platby....asi daka protekcia ;) ...ale nie, tesim sa gratulujem ze to takto dopadlo 🙂 ...

czorky
25. máj 2016

@8adriana8
Dakujem...snad konecne zajtra...su to zmatci...analyza bola v pondelok hotova a neprisla mi ani sms ani k doktorovi ziadne vysledky...vypada to tak, ze na mna zabudli, taka som vynasierana a sklamana...clovek da takmer 2 mesacny prisun penazi (rodicovsky je priblizne 200E) a oni ani nie su schopny mi napisat aby som sa ukludnila a zbytocne nepremyslala co sa asi deje...nechapem ako toto moze taka velka firma urobit...dost ze sme hormonalne rozhadzane z toho tehotenstva a este toto...neviem co mam robit...zase cakat dalsi den, lebo dnes uz to riesil aj moj doktor....asi toto nenecham len tak, mam chut napisat poriadnu staznost na tu firmu...a nehovorim o tom, ze dalsi den cakania...zblaznim sa z toho...

looola
25. máj 2016

@czorky presne tak, v pondelok ráno prišla SMS o obdržani platby ( peniaze som posielala uz vo štvrtok predošlý týžden ), v utorok okolo 15-tej došla SMS o ukončení analýzy. Stredu ráno som volala doktorke ktorá mi povedala výsledok ".

looola
25. máj 2016

@czorky nie, v pondelok bolo v SMS aj to ze začnú s analýzou. Samotné vyšetrenie netrvalo viac ako 1,5 dňa, dovtedy nezačali vyšetrovať kým nemali peniaze.

looola
25. máj 2016

@czorky podla mna rýchlosť vyšetrenia môže zavisiet aj od toho koľko vzoriek naraz majú, možno v tom týždni bolo menej vyšetrení ako teraz s preto začali ihneď s analýzou po obdržani platby. Výnimky určite nerobia.

czorky
26. máj 2016

@looola
No neviem podla mna tam treba dodrzat urcity postup ktory maju vypisany na stranke a tam to je teda rozpisane minimalne na 3 dni, tu to vsetko je:http://www.trisomytest.com/pre-lekarov/priebeh-vysetre... mala asi stastie 🙂 ...a ja nestastie 🙂 ...lebo moj test bol (podla informacie z labaku - volala som tam v utorok) hotovy uz v pondelok...ale zabudli ho podla vsetkeho poslat....co ma dost rozhodilo a pride mi to necitlive :( ...som z toho sklamana...
No kaslem na nich, lebo nastastie dnes mi prisiel vysledok aj negativny 🙂 ...tak sa velmi tesim a idem si konecne v klude uzivat tehotenstvo 🙂 ...nadherny den prajem 🙂

czorky
26. máj 2016

@8adriana8
@katrin21

Tak dievčatá mám krásnu novinku 🙂 ...moje výsledku sú negatívne 🙂 ...síce som sa za ten čas skoro zbláznila...ale teraz som veľmi šťastná a idem si plne užívať tehotenstvo...
Prajem všetkým mamičkám nech majú len zdravé a krásne detičky 🙂 ...nádherný deň prajem 🙂 ...a ďakujem všetkým za podporu 🙂

katrin21
26. máj 2016

@czorky gratulujem 🙂

czorky
26. máj 2016

@katrin21 Dakujem 🙂 ...je to naozaj obrovska ulava 🙂 ...a pokial je naozaj pravda, ze tieto tripple testy maju tak vysoku chybovost pri poztiivnych vysledkoch, mali by sa tam hore zamysliet a zrusit cele triple testy....alebo aspon dat na vyber...lebo naozaj tento stres neprajem nikomu, tych par dni mi trvalo ako 20 rokov plnych strachu a obav...nastastie je to vsetko ok a som velmi stastna...no neprajem to naozaj nikomu...maj sa krasne a prajem nadherny a dlhy zivot 🙂

katrin21
26. máj 2016

@czorky ono to ani neni ze chybost TRIPPLOV... ono to je o tom, ze je to len statistika... Tebe vyjdu " zle testy" ...ale to nie su vlastne zle testy , len vyjadrenie " vyssieho rizika pravdepodobnosti".... cize vooobec tripple nehovoria o tom, ze mame chore dieta, ale len o tom, ze mame vyssie riziko pravdepodobnosti , ze 1 z 45 deti s vysledkami ako my maju chore dieta.. nic viac...
a este k tomu, oni ani nemozu presne vediet, ze ci fakt ta 1 zo 45 napr. porodila dieta chore, lebo NIE KAZDA ZENA, ktorej to vyjde, ide na AMNIO.. tym padom, oni nemaju spatnu vazbu o vsetkych zenach, takze to ich vyjadrenie rizika je zase vlastne mensie....lebo inak ako z amnio nemozu vediet..... takze aka je to vypovedna hodnota?? mozno polovicna....
citala som, ze len polovica zien s takymi vysledkami ide na amnio a teda o druhej polovici vobec nevedia.... 😀😀, dobre co? teraz cast z nich pojde aspon na trisomy testy... ale niektore ani to, lebo si proste povedia, ze dieta prijmu , nech je akekolvek... alebo na to nemaju prachy..... takze.....

tecko28
26. máj 2016

My to neovplyvnime, ale mali by sa aj zdravotne poistovne zobudit a namiesto triplle zacat celoplosne preplacat Trisomy, lebo zasa poznam pripady kde vysli triplle v pohode, mamina mlada a babo malo trizomiu. Celoplosnym zavedenim by odchytili aj tieto pripady.

looola
26. máj 2016

@czorky Gratulujem, konečne si môžeš vydýchnuť.

czorky
26. máj 2016

@katrin21 Juuj tak to ano...ale vies, toto som vedela, je to len statistika, opakovala som si to stale dokola, no v hlave som mala stale to hnusne CO AK...a tiez ja som mala 1:44 co je akoze nie zrovna vysoke, ale co taka co ma 1:4 ...to by ma uz asi porazilo uplne a cakat 2 tyzdne...naco?...tak nech aspon potom ziadaju tu spatnu vazbu vacsiu od mamiciek nech maju lepsie vysledky lebo (sak si asi pamatas aj ty) naozaj to nie je boh vie aky pocit prezivat taky strach a v pripade DS nie len o dietatko, ale o celu rodinu, pretoze mat take dietatko je podla mna velmi, velmi velka zataz pre vsetkych...no co my s tym nic neurobime...tak este raz dakujem za podporu a prajem vsekto dobre 🙂...

czorky
26. máj 2016

@tecko28 Tak presne toto 🙂 ...suhlasim, nech robia testy, ale take co udaju hodnotu o dietatku, nie statisticku... 🙂 ...ak budes pisat peticiu, daj vediet, podpisem sa ;) ...a pozhanam aj dalsie maminy a tatinkov 🙂

czorky
26. máj 2016

@looola Juuuj ani nehvor 🙂 ...dakujem 🙂 ...este sa stale spamatavam 🙂 ...toto boli moje najhorsie dva tyzdne v zivote...

kikusa999
26. máj 2016

@czorky mozem len povedat ze ja som mala 1:2 a neváhala som aj platit navyse za urychlenie vysledko po odbere plodovej vody, som rada ze som tak urobila lebo vysledky ,ktoré prisli potom boli este horsie...:( 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre