Pôrodnica Galanta

14 skúseností

Pôrodnica Galanta, resp. Gynekologicko- pôrodnícke oddelenie je sučasťou Nemocnice s poliklinikou sv. Lukáša v Galante.

Kontakt

Nemocnica s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta, a. s.
Pôrodnica Galanta: Kolektív gyn.-pôrod. oddelenia
Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie
Hodská 373/ 38
924 22 Galanta
Oficiálne stránky pôrodnice

Tel.: 031/ 78 33 111
Fax:031/ 78 33 859
E-mail:nspga@nemocnica-galanta.sk

Predpôrodná príprava

Kurz psychofyzickej prípravy na pôrod prebieha každú stredu v mesiaci o 13,00 na 9. poschodí Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v nemocnici.

Obsah stretnutí:

 • 1. streda v mesiaci: prednáška o tehotenstve, pôrode, šestonedelí a dojčení
 • 2. streda v mesiaci: prednáška a príprava pre sprevádzajúce osoby pri pôrode
 • 3. a 4. streda v mesiaci: cvičenie pre tehotné
Cena za 1 sedenie pre tehotnú 5 Eur
Cena za 1 sedenie pre pár 7 Eur

Prihlásiť sa treba telefnicky na 0918 515 137.

Tehotenské poradne

Pôrodnica Galanta zabezpečuje starostlivosť pred pôrodom od 35. týždňa tehotenstva.

Sprevádzajúca osoba

Zabezpečuje sa aj príprava a edukácia otcov o priebehu pôrodu o samotnom pôrode. Poplatok za sprevádzajúcu osobu pri pôrode je 24 Eur.

Pôrodná sála

K dispozícii sú 2 pôrodné boxy a 1 nadštandardný. Je možnosť relaxačnej hudby, aromaterapie, použitia fitlopty a hydromasáže na zmiernenie bolestí.
Pôrodnica Galanta: nadštandardná pôrodná izba

Štandarná izba

Tieto izby su bez doplatku.
Pôrodnica Galanta: štandardné izby na šestonedelí

Nadštandardná izba

Cena za apartmán je 20 Eur. Apartmán má vlastné sociálne zariadenie (WC, sprcha), polohovateľnú posteľ, TV,chladničku a telefón.

Čo si priniesť do pôrodnice

Pre rodičku

 • meno a adresa detského lekára
 • tehotenská knižka2,
 • občiansky preukaz
 • preukaz o zdravotnom poistení,
 • sobášny list,
 • zápisnica o určení otcovstva k nenarodenému dieťaťu so súhlasným vyjadrením rodičov - ak nie ste vydatá a partner uznáva otcovstvo,
 • výsledky špeciálnych vyšetrení,
 • 1 podprsenka na kojenie, vložky do podprsenky, odsávačka mlieka,
 • nočná košeľa, župan,
 • uteráky, hygienické potreby,
 • papuče, ponožky,
 • jednorázové nohavičky, sťahujúce nohavičky a masť na ošetrovanie bradaviek
 • pôrodnícke vložky (4 balenia)
 • jednorázové podložky na posteľ (1.balenie)
 • príbor, pohár

Pre bábätko

 • jednorázové plienky (1balenie),
 • látkové plienky aspoň 5 ks,
 • vlhčené obrúsky,
 • krém na zadoček
 • oblečenie podľa ročného obdobia,
 • rukavičky, ponožky, čiapočka, deka,
 • dudlík
 • teplomer
 • ortopedické nohavičky,
 • autosedačka2.

Návštevné hodiny

15,00 - 17, 00

Návštevy na oddelení sú povolená na mieste pre návštevy. Návštevy detí na oddelení nie sú povolené.

Po operácii je umožnené navštíviť pacientku len manželovi, príp. matke a aj to len na 10 minút.

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Galanta na modrykonik.sk:

Použité zdroje

 1. Nemocnica s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta, a. s.: Oficiálne stránky pôrodnice
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Galanta

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Galanta?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
noemizoelia
9. aug 2019

Odporúčam

Pôrodnicu určite odporúčam.

Prvý krát som tam rodila 7.1.2013, mala som ťažký prirodzený pôrod (malá bola zle otočená), ale vďaka p. Dr. Šišákovi a Dr. Kováčikovi a pánu Bohu som priviedla na svet zdravé dievčatko 😊.

Druhýkrát som rodila 14.12.2018 nemala som zajednaného doktora, môj doktor bol po operácii. Prišla som s kontrakciami do nemocnice. 4.30 uvítanie zo strany p. Dr. Badidovej bol šokujúci pre mňa: "Dúfam, že u mňa už nebudete rodiť, lebo pred vami som mala 5 pôrodov a som dosť unavená." Presne toto som potrebovala počuť😲 a nakoniec som porodila 10.50 u pani Dr. Buckovej, ktorá bola perfektná. Personál bol veľmi milý a pritom pred Vianocami tam bolo plno.
0 poďakovaní
domisha02
1. aug 2019

Neodporúčam

Rodila som v tejto nemocnici 12.4.2019, pôrod som mala ťažký, rodila som 29 h.

Skoro vôbec sa o mňa nezaujímali, sama som si musela dokonca vypýtať glukózu, lebo už mi bolo tak zle, že už som odpadávala, keďže už dosť dlho som nejedla.

Sestričky na novorodeneckom mi vôbec nič nevysvetlili, vôbec neboli ochotné, keďže som bola prvorodička, tak by som chcela, aby mi aspoň niekto vysvetlil čo a ako, ale oni sa vôbec nezaujímali. Došli raz za deň pozrieť, aj to len cez dvere a odišli. Bohužiaľ, sa mi hneď nevytvorilo mlieko a malý mi stále plakal a keď som si išla vypýtať na dokŕmenie, aj to len horko ťažko dali . Keď im neponúknete peniaze, tak sa o vás ledva starajú.
 • Čistota je udržiavaná
0 poďakovaní
1katka2
5. feb 2018

Pôrod

V Galantskej pôrodnici som rodila 1.2.2018. Hospitalizovaná som bola už pred pôrodom týždeň. Čiže som mala čas si to tam popozerať. Som nadmieru spokojná s prístupom sestričiek na oboch oddeleniach.
Pôrod som mala ťažší, ale doktorka mi odporučila epidurál, je to vynikajúca vec.
4 poďakovania
livia158
21. okt 2017

Neodporúčam

Prišla som do pôrodnice, keď mi začali kontrakcie. Bol piatok a v ten deň majú plánované sekcie, čiže bolo v ten deň asi 18 pôrodov, veľká časť plánovaných, čo hodnotím negatívne, oddelenie nemalo dostatočnú kapacitu, bola som na posteli, ktorú ledva vtesnali do už plnej izby a moje dieťa muselo byť v postielke s druhým babätkom, pretože sa mu postielka neušla.

Negatívne hodnotím aj priloženie dieťaťa hneď po pôrode. Dieťa mi sice priložili k prsníku, ale doslova na pár sekúnd a keďže sa samozrejme neprisalo, už ho brali preč. Pritom neprerušovaný kontakt by mal trvať aspoň 2 hodiny.

Lekárka pri pôrode bola milá, nástrih robila až keď to bolo nutné, no nepredstavila sa mi, rovnako ako nikto iný počas celej doby v pôrodnici.

Bol mi podaný oxytocín bez môjho vedomia.

Dieťa sa nevedelo dobre prisať k prsníku a tak som niekoľko krát prosila sestričky o pomoc, ochota bola minimálna až na jednu pani sestričku. Od inej som dostala klobúčiky, ktoré stav ešte zhoršili. Som si tiež istá, že dieťaťu dávali umelé mlieko z flašky bez môjho súhlasu.

Mám hodnotiť len svoj vlastný pôrod, no musím napísať, ako som bola svedkom ako pán primár oznámil mamičke, ktorá ležala na čakačke vedľa mňa, že bude rodiť sekciou. Bez akéhokoľvek vysvetlenia, udania dôvodu. Bolo to mladunké dievča bez doprovodu.
6 poďakovaní
alenk0412
23. apr 2017

Velká spokojnosť

S pôrodnicou v Galante som nadmieru spokojná. Do nemocnice som došla 12.2. o 3.50 v noci po odtečení plodovej vody. Celý personál bol milý a ústretový.

Čakačku majú vybavenú veľmi príjemne, takže každá rodička sa v pokoji pripravuje na pôrod. Nedostala som klystýr, tak to bolo pre mna ovela lepšie.

Na pôrodny box som sa dostala 9.25 ktorý ma veľmi milo prekvapil moderným vybavením. Doktorka prišla behom minútky a moja dcérka sa narodila 12.2. o 9.35 , ktorú som dostala okamžite na bruško.
Na sále som bola ešte dve hodiny, kde som mala pustené radio, čiže mi atmosféru veľmi spríjemnili.

Galantskú pôrodnicu môžem len odporučiť.
2 poďakovania
mirkao6
31. aug 2016

Odporúčam, ale...

S pôrodnicou v Galante som bola donedávna spokojná. Bola som prvorodička. Prišli sme do pôrodnice o 5 minút dvanásť :-) Sestrička, ktorá ma prijímala vraví, veď vy rodíte, ideme rovno na sálu :-D Takže ma išiel rodiť pôrodník, čo mal aktuálne službu. Bola to pani doktorka Pappová Klementová. Pôrod prebehol bez komplikácií (čo som si donedávna myslela).

Odrodené som mala cca do pol hodiny. Malinká bola väčšia 52 cm, trošku viac som sa natrhla, čiže bolo treba viac šitia. A tu nastal problém. Zrejme ma pani doktorka zle zašila, keďže sa mi po čase objavila rektovaginálna fistula. Po konzultácii s rôznymi odborníkmi, zhodli sa na tom, že to mohlo najskôr vzniknúť šitím, čiže pochybila pani doktorka.

Keď som sa na to pýtala pána primára, či spravila chybu pani doktorka alebo čo sa stalo, tvrdil, že to sa stáva, že určite nie (som asi prvý prípad v tejto nemocnici). Pritom, rýchlo volala na chirurgiu primárovi, aby ma čo najskôr vybavil. Teraz som sa presunula do NR na konzultácie pánovi Ševčíkovi. Zatiaľ som rozhodnutá, že ma bude preliečovať a operovať on. No môj gynekológ mi odporúčal aj nejakého doktora v Bratislave.
Zatiaľ mám čas zhruba 3 mesiace, keďže dovtedy sa to má sledovať.

Inak, bola som umiestnená v obyčajnej izbe. Dalo sa to vydržať. Aj prístup sestričiek bol prijateľný, či už na novorodeneckom alebo na šestonedelí. Našli sa sestričky, ktoré si mysleli, že máme hneď všetko ovládať. Hlavne na novorodeneckom. Ale určite mi nepchali hneď umelé mlieko, práve naopak, snažili sa ma donútiť aby som čo najčastejšie kojila. Keďže malá mala žltačku, tak sme si tam pobudli trošku dlhšie.

Páčilo sa mi aj to, že návštevy mohli prísť na izbu a vidieť rovno deti, keďže tie sme mali od prvého dňa pri sebe.

Takže zhrnutie, dávajte si pozor, kto vás bude rodiť a ako. Inak som bola celkom spokojná, dokonca aj so stravou (nič moc ale dalo sa ). Odporúčam napriek mojej skúsenosti.
3 poďakovania
katka8855
11. aug 2016

Spokojná

Rodila som v júli 2016 sekciou. Musí poďakovať lekárovi Baranovi a Sisakovi za starostlivosť počas celého tehotenstva a zároveň aj za sekcia. Všetko prebehlo super a rýchlo, jazvu mám peknú, tenučkú.

Starostlivosť na 600-nedelí bola podľa mňa super, izby fajn, nie je to hotel, stravu som mala radšej vlastnú.

Nespokojná som bola akurát s novorodeneckým (neinformovanosť o bábätku, snaha natlačiť umelé mlieko,...)
0 poďakovaní
zuzkasamko
4. aug 2016

Spokojnosť

Aj ja som bola veľmi spokojná. Ochotný a milý personál. Prvé dieťa sa mi narodilo v Nových Zámkoch a druhé v Galante. Ak by malo byť ešte jedno, pôjdem do Galanty.
0 poďakovaní
adka0612
1. aug 2016

Pôrodnica v Galante

Nemám čo vytknúť. Naopak, lekárovi Mudr. Baranovi ďakujem a za celé tehotenstvo, jeho podporu, ochotu a profesionalitu. A taktiež jeho zdravotným sestričkám, hlavne Zlatke.

A v pôrodnici primárovi Šťastnému. Na novorodeneckom sú všetky sestričky do jednej geniálne. Ale na oddelení 600nedelia majú sestričky jedno veľké mínus.
1 poďakovanie
palculienka
1. aug 2016

Spokojnosť

Pôrodnicu v Galante môžem len odporúčať. Starostlivosť bola veľmi dobrá. Aj sestričky boli veľmi ochotné. Izba super. Mala som priplatený nadštandard. Výhoda bola, že tam mohol byť aj manžel. Bola to taká "1.rodinná dovolenka." Akurát sme mali veľmi horúce počasie. Júl 2015. Oddelenie je na najvyššom poschodí a rozpálená strecha nám ešte prikúrila v izbe. Inak super. Kľudne by som tam rodila znova.😊
0 poďakovaní
mimik123456
29. júl 2016

Veľká spokojnosť

S pôrodnicou som bola nadmieru spokojná, v auguste 2015 som tam ležala s rizikovým tehotenstvom - diagnóza hepathopatia. Všetci lekári aj sestričky mali veľmi milý a profesionálny prístup, kontrolovali mňa aj malinkú každú chvíľu a naozaj som sa cítila byť v dobrých rukách.
Všetko nakoniec dobre dopadlo, porodila som v septembri 2015 cisárskym rezom, ale všetko počas pôrodu aj po ňom bolo skvelé, naozaj ukážková starostlivosť.
Takže ja môžem túto pôrodnicu len a len odporučiť :)
1 poďakovanie
lindamichal
12. nov 2015

Odporúčam.

Pôrodnicu v Galante môžem s kľudným svedomím odporučiť. Prvého syna som rodila v decembri 2009, druhého v auguste 2015.

Všetko prebehlo dobre, sestričky, lekári, lekárky boli milí a ústretoví.

Síce tie izby nie sú bohvie čo, ale dá sa to prežiť :-)

Ak by dali dokopy izby, boli by naozaj bezchybná pôrodnica.
0 poďakovaní
sindika
3. jan 2015

Spokojná :)

V Galantskej nemocnici som rodila v auguste 2014 sekciou. Po tom, čo som čítala, som sa trochu bála aké to tam bude. Ale nakoniec to bolo v pohode.

Sestričky boli veľmi milé, ochotné a usmievavé, ako na oddelení šestonedelia, tak aj na novorodeneckom oddelení. A lekári tiež veľmi milí. Keď som sa opýtala, vysvetlili, vždy sa pýtali ako sa máme. Aj keď je pravda, že o detičkách nás moc neinformovali, čo bolo na vizitách.

Baby, ktoré uvažujete nad pôrodom v Galante, nemáte sa čoho báť. Personál je naozaj milý a kvalifikovaný. Aj pri ďalšom dieťati pôjdem do Galanty ;-)
0 poďakovaní
ladyzs
11. jún 2014

Spokojnosť :)

S pôrodnicou v Galante som veľmi spokojná. Rodila som tu obe svoje deti a nemám čo také vytknúť. Personál bol milý, ochotný. Všetko, čo som potrebovala, mi vysvetlili pri dieťatku, aj ukázali čo a ako sa má robiť, čomu som bola pri prvorodenej veľmi rada nakoľko som na predpôrodnú prípravu nechodila.

Pravidelné vizity, kontroly ako zo strany lekárov, tak aj sestier. Na oddelení je čistota, poriadok, slušne vybavené izby a kúpelňa. Pôrodná sála - box tak isto výborne vybavený. Tešila som sa bondingu, ktorý nám bol umožnený aj bez toho, aby sme sa naň pýtali :)

Možno, čo by som ešte podotkla, že pri rannej vizite detičiek by mohol personál oznámiť čo sa s nimi robilo. My mamičky máme potom strach, keď ich počujeme plačkať.
Aj keď pri prepúšťaní mi všetko, čo sa dialo vysvetlili.

Ako ja, tak aj rodina sa tešila, že nás mohli vidieť, najmä detičky, čo sa v poniektorých pôrodniciach nedá...

Takže ja po svojich skúsenostiach neľutujem, že som tu rodila.
2 poďakovania