Pôrodnica Myjava

2 skúsenosti

Pôrodnica Myjava, reps. gynekologicko-pôrodnícke oddelenie je súčasťou nemocnice s poliklinikou Myjava.

Kontakt

Nemocnica s poliklinikou Myjava
Staromyjavská 59
907 01 Myjava
Oficiálne stránky pôrodnice

Operátor: 034/69 79 111
Chodba gynekologické oddelenie: 034 6979154
Chodba pôrodnícke oddelenie:034 6979244

Kde čo nájsť v nemocnici

Lôžková časť 3. poschodie
Novorodeneck oddelenie 3. poschodie
Poradňa pre tehotné Poliklinika, 1. poschodie
Hospitalizované pacientky s rizikovým tehotenstvo Gynekologické oddelenie, 3. posch.

Predpôrodná príprava

Prepôrodnú prípravu je možné absolvovať v MC Pampúšik/Kultúrny dom M. Dudíka. Vedie ju pôrodná asistentka a vrchnná sestra z pôrodnice p. Krúpová. Po cvičení nasleduje teoretická a diskusná časť. Stretnutia sa konajú každý pondelok o 17,00. Cena hodiny je 2 Eur.

Info na tel. č. 0902 172 737.

Sprevádzajúca osoba

Prítomnosť sprevádzajúcej osoby je možná za poplatok 20 Eur.

Epidurálna analgézia

V prípade záujmu je možná epidurálna analgézia.

Inhalačná analgézia

Na úľavu pôrodných bolestí je možná aj inhalačná analgézia (Entonox). Cena závidí od dĺžky inhalácie, pohybuje sa od 25 Eur.

Výber lekára k pôrodu

V prípade záujmu je možnosť zazmluvniť si lekára k pôrodu.

Pôrodná sála

Pôrodná sála je vybavená moderným pôrodným lôžkom. Nohy sa prichytávajú suchými zipsami.

Štandardná izba

Pôrodnica disponuje 3 štandardnými izbami a 1 pooperačnou izbou.

Nadštandardná izba

K dispozícii sú 3 nadštandardné izby.
Nadštandardná izba je dvojposteľová s rooming-in. Sociálne zariadenie zdieľajú spoločne 2 izby. Sociálne zariadenia tvorí sprcha, WC a umývadlo. K izbe patrí aj miestnosť, kde sa prebaľuje alebo kúpe novorodenec. Cena za nadštandardnú izbu je 8 Eur / deň za lôžko alebo 16 Eur za noc za celú izbu. Prvý a posledný deň sa ráta ako jeden platený deň.

Návštevy

Pre návštevy je určená miestosnoť, kde môže prísť mamička s novorodencom. Návštevné hodiny sú od 14,00 do 18,00. Mimo návštevných hodín je možné vidieť bábätko cez sklo pri dverách na oddelenie, kde je lavička.

Čo si priniesť do pôrodnice

Potrebné dokumenty:

 • karta poistenca
 • identifikačná karta (občiansky preukaz)
 • tehotenská knižka
 • sobášny list, ak nie ste zosobášení - prehlásenie o otcovstve z matriky
 • meno, adresa a kontakt na pediatra, ktorý sa bude o dieťa starať po prepustení z pôrodnice

Osobné veci:

 • hygienické potreby
 • nočné košele
 • gynekologické popôrodné nohavičky
 • gynekologické popôrodné vložky (rodička dostane len pročas pôrodu a hneď po pôrode)
 • prezuvky

Výbavička pre dieťa počas pobytu v pôrodnici:

 • 30 - 40 ks jednorazových plienok
 • jednorazové vlhké hygienické vreckovky

Výbavička pre dieťa v deň odchodu z pôrodnice:

 • oblečenie pre dieťatko na cestu domov - podľa ročného obdobia
 • nánožník, fusak alebo teplejšia deka podľa aktuálneho počasia
 • autosedačka alebo kočík

Parkovanie

Pri nemocnici je veľké parkovisko. Do areálu sa ide cez vrátnicu, kde sa treba ohlásiť.

Máš viac informácií alebo fotky z tejto pôrodnice. Napíš nám a pomôž nám tak rozšíriť tento Wiki článok.

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Myjava na modrykonik.sk

Použité zdroje

 1. http://www.azet.sk/firma/983186/porodnica-nsp-myjava/?cache=ca..
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Myjava

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Myjava?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
debora21
3. okt 2014

Môj prvý pôrod

Ahojte,
som mamička už 18 mesačného synčeka a v brušku nosím druhého. Chcem vám napísať o mojej skúsenosti s myjavskou pôrodnicou.

Do nemocnice som šla po prasknutí plodovej vody, čo bolo okolo 2. hodiny nad ránom. Po príchode som sa šla prezliecť do košele od sestričky, vypísať papiere, na odber krvi, zmeranie tlaku. Sestrička mi skontrolovala vložku, dostala som klystír. Osprchovala som sa, zaniesla veci na izbu a od pol 5 som bola na čakačke, kde som bola vyšetrená 4-krát doktormi a monitorovali bábätko 2-krát. Na čakačke som bola sama a k dispozícii mi nebolo nič ponúknuté, ani fit lopty, ani nič na bolesť. Mala som dovolené len trochu vody a 8:15 som bola presunutá na sálu, kde bol malý za 10 minútiek vonku vďaka pani sestričke, ktorá vám pomáha pritlačením ruky na brucho. Najhoršie na tom je, že po porodení vám babätko ukážu na chvíľku, maximálne položia a dajú ho na novorodenecké odelenie a prinesú vám ho tak za 3-4 hodiny v mojom prípade.

Musím povedať, že doktori a sestričky sú veľmi ochotní a radi poradia a pomôžu. Preto aj môj druhý pôrod bude v tejto nemocnici a dúfam že to bude také rýchle a spokojné ako bolo to prvé.
1 poďakovanie
pa3ciaaa
1. jún 2013

Ako som rodila na Myjave

Ahojte, som mamička jedného dieťaťa. Volá sa Timejka a pri narodení vážila 2450g a 46cm.
Do tejto pôrodnice som išla ako prvorodička a išla som tam s tým, že som ju mala po ruke a rodilo tam aj pár mojich známych, ktoré mi ju odporučili skôr ako jendu nemenovanú pôrodnicu v našej blízkosti.

Myjavská pôrodnica nie je veľmi veľká, ale mne to len vyhovovalo. Prístup personálu, či sestričiek alebo lekárov, bol veľmi dobrý. Veľmi mi pomohli a hlavne mi poradili, keďže som nechodila na predpôrodnú prípravu. Síce som mala menší problém s jedným lekárom, a nebola som sama, tak sa to všetko vyriešilo a dobre dopadlo.

Neviem ako to funguje pri plnení pôrodného plánu, nakoľko ja ako prvorodička som na to vôbec nemyslela. Ale čo viem, tak jedna pani, ktorá bola už druhorodička si ho priniesla a tým sa aj riadili. Čo sa týka samotného pôrodu, tak som bola celkom spokojná. Ženy sa holia sami a lekári tomu neprikladajú nejakú extra špeciálnu pozornosť. Klystír sa robí, ale žena ho môže odmietnuť. Majú dve dvojlôžkové izby čakateliek, čo považujem za nevýhodu, nakoľko ak chce mať žena pri sebe partnera a má na izbe ešte jednu čakateľku, tak jej to samozrejme nie je umožnené. Na čakačkách je k dispozícii WC, vaňa, fit lopty a stoličky. Polohy pri pôrodoch sú stále klasické s priviazanými a vyvýšenými nohami. Našťastie aspoň to kreslo v ktorom rodíte je polohovateľné. Je umožnené podľa situácie mať partnera pri sebe od začiatku kontrakcií až po samotný pôrod a dobu po ňom. Ja som mala to šťastie a môj partner bol pri mne stále a veľmi mi to pomohlo.

Za nevýhodu považujem to, že nedávajú dieťa kožu na kožu. Ja osobne som malú nedostala ani len priložiť, ale to len kvôli tomu, že dcérka bola maličká. Ale v zásade dieťa matke ukážu, potom ho vyšetria na sále, vyčistia, zabalia a priložia na minútku k prsníku. Po priložení hneď berú dieťa na novorodenecké oddelenie a matke ho prinesú až po 1,5 hodine, čo považujem za veľkú nevýhodu.

Veľkou nevýhodou je, že Myjavská pôrodnica má len 2 inkubátry, takže pri problémoch sa detičky prevážajú do Trenčína a Bratislavy a to bez matky..

Našťastie Myjavská pôrodnica má rooming in, takže dieťatko môžeme mať celý čas pri sebe. Sami kúpeme, prebaľujeme a podobne. Sestričky z novorodeneckého sú milé, radi poradia. Ukážu ako prebaliť či okúpať. Veľkou nevýhodou pre mňa bolo, že sú ešte stále rozdelené na dva tábory, z ktorých jedna časť plno podporuje dojčenie a tá druhá časť tvrdí, že sa musí dieťa vážiť pred a aj po kojení a ak náhodou nesedí množstvo vypitého mlieka na deň dieťatka, tak chcú silou mocou dokrmovať.

Vybavenie pôrodnice si myslím, že je dobré, ale v žiadnom prípade nie je dostačujúce. Postele na izbách sú polohovateľné, čo je veľké plus. Na chodbách je niekoľko stolov, kde sa stravujú mamičky a po večeroch sledujú televíziu. Izby nemajú vlastné WC a ani kúpeľňu. Sú tam 2 WC a 2 sprchy na jednej chodbe. Našťastie aspoň ich stav je super a človek sa nebojí, že tam dačo chytí. Pôrodnica má jednu izbu nadštandardnú, ktorá má svoju kúpeľňu aj WC, ale to ja nemôžem posúdiť, nakoľko som tam nebola.

Strava tu bola celkom dobrá, nemám sa na čo sťažovať a ani tak sa ostatné mamičky nesťažovali.

Veľké plus je u mňa v tom, že návštevy sú neobmedzené časom, takže sa môžme návštevou potešiť kedykoľvek. Jediné mínus na tom je, že ešte stále sa detičky ukazujú len cez sklo.

Ja osobne Myjavskú pôrodnicu hodnotím kladne, osobne som spokojná a určite pri ďalšom tehotenstve tam zavítam znova. Možno len s jedinou výnimkou a tou je, že si pripravím pôrodný plán, ktorý tam našťastie rešpektujú.
0 poďakovaní