Pôrodnica Spišská Nová Ves

2 skúsenosti

Pôrodnica Spišská Nová Ves a jej gynekologicko - pôrodnícke oddelenie disponuje 40-timi lôžkami.

Kontakt

Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves, a.s.
NsP Spišská Nová Ves
Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie
Jánskeho 1
052 01 Spišská Nová Ves
Oficiálne stránky pôrodnice

Spojovateľka: 053/ 4199 111

Predpôrodná príprava

  • Je umožnená prehliadka oddelenia, sály a izby pre rodičky.
  • Kurzy predpôrodnej prípravy
  • Tehotenské cvičenie

Sprevádzajúca osoba

Počas pôrodu môže rodičku sprevádzať otec alebo iná blízka osoba18.

Epidurálna analgézia

K dispozícii je aj bezbolestný pôrod - epidurálna analgézia.

Pôrodná sála

K dispozícii je klasická pôrodnícka posteľ, vaňa sa dá použiť počas I. doby pôrodnej. Rodička môže na úľavu pôrodných bolestí využiť sprchu, fit lopty, rebriny a medikamenty.

Nadštandardná izba

Na oddelení sa nachádza nadštandardná izba. Vybavenie izby: chladnička, rýchlovarná kanvica, TV, WC, sprcha. Návštevy na tejto izbe sú aj mimo návštevných hodín.

Máš viac informácií alebo fotky z tejto pôrodnice. Napíš nám a pomôž nám tak rozšíriť tento Wiki článok.

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Spišská Nová Ves na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. http://www.zzz.sk/?profil=6003
  2. http://sn.svetzdravia.com/oddelenia/P36605009801-gynekologicko-porodnicke-oddelenie
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Spišská Nová Ves

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Spišská Nová Ves?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
dopepalacinka
10. júl 2018

Neni sestricka ako sestricka

Moje skúsenosti s pôrodnicou v SNV sú 50:50. Prvý pôrod v roku 2012. Asi som nemala šťastie na sestričky. Ale bola pri mne mamina, tak som to chvála Bohu zvládla. Od bolesti som na izbe odpadla. Mamka zavolala sestričku, priniesli lehátko. Či teda ten stôl a keď ma prekladali, už som sa trošku preberala a pristúpila som jej nohu. Tak bola celkom hotová a úplne sa rozkričala.
Druhý pôrod v roku 2015. Lepší. Lepší prístup. Ale aj tak mám vychytávky, ktoré sa mi sem nechce vypisovať. Možno aj inak pristupujú k Rómkam. Tak neviem.
0 poďakovaní
loyda
6. júl 2018

Pôrod 02/2018

Pôrodnicu, v ktorej privediem na svet svoje prvé dieťa som si vyberala naozaj dlho. Avšak po skúsenostiach mamičiek z môjho okolia, ktoré v tejto nemocnici rodili som sa aj ja rozhodla pre Spišskú Novú Ves.
Mesiac pred pôrodom som chodila do poradne k p. primárovi Novysedlákovi, príp. k zástupkyni MUDr. Pelegrimovej. Obaja boli vždy dobre naladení, vysmiaty a každým týždňom ma presviedčali o tom, že som sa rozhodla správne.
Na príjem som prišla v nedeľu (deň pred pôrodom) kvôli pravidelnému tvrdnutiu brucha. Prijímal ma MUDr. Výrostek. So službukonajúcou sestričkou ma pravidelne kontrolovali.
Ubytovala som sa na nadštandardnej izbe, kde som mohla prijímať návštevy bez nejakého výnimočného obmedzenia. Na izbe som mala chladničku, rýchlovarnú konvicu, detskú váhu, ohrievač fliaš a televízor, no najmä súkromie a samostatnú kúpeľňu.
V pondelok o druhej ráno som dostala bolesti. Sestrička ma po zavolaní chodila kontrolovať každých 10 minút, ale zároveň mi nechala súkromie, aby som sa pripravila na samotný pôrod. O piatej ráno ma už poslala na sálu za doktorom (tým istým, čo ma prijímal). Pôrodná asistentka sa ma hneď ujala, dostala som rýchlokurz dýchania. 5:55 sa spustil pôrod. Veľmi si vážim, že pri striedaní služieb nenastala situácia, aby na sále nikto nebol, ale ostali prítomné obe služby.
Samotný pôrod trval 10 minút. Bola som šitá, ale bezbolestne. Doktor nechal malej dotepať pupočnú šnúru a priložil mi ju na brucho. Samotný pôrod sa aj vďaka prístupu personálu stal pre mňa obrovským zážitkom.
Hneď po tom, ako ju umyli, odvážili a odmerali mi ju doniesli na sálu a nechali ju tam pri mne 1,5 hodiny.

Po prevoze na izbu, kde ma už čakali rodičia s priateľom, mi malú doniesli ešte raz na asi 15 minút, kým nezačala vizita.
Poobede mi ju doniesli opäť, sestrička mi trpezlivo vysvetlila dojčenie, pomohla s prvým prisatím, poradila v stravovaní. Prvú noc mi malú na moje požiadanie vzali na oddelenie, aby som sa mohla vyspať a ráno o 5:00 mi ju doniesli na kŕmenie a už ostala so mnou stále:)

Mne stravu nosili priamo na izbu, sanitárky chodili vymieňať bielizeň a upratovačky upratovať dvakrát do dňa. Cítila som sa ako na all inclusive dovolenke:)
Keď som mala problém s dojčením, prisatím alebo keď malá dostala prvú koliku a už som si nevedela rady, trpezlivo prišli, poradili, pomohli. Ukázali kúpanie a základnú starostlivosť.

Lekári, sestričky na šestonedelí aj na novorodeneckom..na nikoho nemôžem povedať krivého
slova. Ako prvorodička, ktorá je zvyknutá na určitý štandard, som naozaj maximálne spokojná a viem, že svoje ďalšie dieťa privediem na svet opäť v tejto pôrodnici.
10 poďakovaní