Pôrodnica Stará Ľubovňa

5 skúseností

Pôrodnica Stará Ľubovňa a jej gynekologicko - pôrodnícke oddelenie spolupracuje so susediacim novorodeneckým oddelením. Novorodenci1 sú sledovaní v rámci rooming-in systému počas celého dňa zdravotníckymi pracovníkmi novorodeneckého oddelenia. Počet pôrodov32 je okolo 800 ročne.

Kontakt

Ľubovnianska nemocnica, n.o.
Kolektív gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia
Gynekologicko-pôrodnické oddelenie
blok A
Obrancov mieru 3
064 01 Stará Ľubovňa
Oficiálne stránky pôrodnice

Spojovateľka:(+421-52-) 43 17 111

Predpôrodná príprava

Psychoprofylaktická príprava na pôrod zahŕňa nácvik dýchania, nácvik masáže,cvičenie na loptách, vedomosti o tehotenstve, o pôrode, pôrodných dobách,o spolupráci pri pôrode, zmierňovaní pôrodných bolestí,informácie o epidurálnej analgézii, prítomnosti partnera pri pôrode, odbere pupočníkovej krvi, starostlivosti o seba a dieťa po pôrode a dojčení11. Ďalej je súčasťou aj exkurzia na pôrodnú sálu a na oddelenie šestonedelia.

Príprava býva vo štvrtok od 14:00 – 15:30, 2x do mesiaca. Jedno stretnutie je spoplatnené poplatkom vo výške 0,66 eur. Informácie a objednávanie a na kurz: PhDr. Soňa Sedláková – vedúca sestra oddelenia. : 052 / 43 17 229, 0903 409712.

Sprevádzajúca osoba

Je možný pôrod za prítomnosti otca alebo inej blízkej osoby18 za poplatok 15 eur.

Oddelenie patologickej gravidity a šestonedelia

Epidurálna analgézia

Je tu možnosť pôrodu v epidurálnej analgézii24 - bezbolestný pôrod. Ide o platenú službu, poplatok je vo výške 90 eur.

Pôrodná sála

Pôrodnícka starostlivosť na pôrodnom sále je na vysokej úrovni s použitím moderných diagnostických a liečebných metód. Starostlivosť je zabezpečená vysokokvalifikovaným personálom. Pôrod prebieha na polohovateľných pôrodníckych 3-D kreslách. Je tu možnosť foto a video-dokumentácie.
Pôrodná sála v pôrodnici Stará Ľubovňa

Nadštandardná izba

Súčasťou oddelenia sú aj 2 nadštandardné izby so samostatným hygienickým zariadením, TV prijímačom. Poplatok za využitie ubytovania na nadštandardnej izbe je 10 eur za 1 deň.

Nadštandardná izba

Čo si priniesť do pôrodnice

  • výmenný lístok - doporučenie
  • preukaz poistenca
  • občiansky preukaz
  • hygienické potreby
  • prezuvky
  • výsledky krvných vyšetrení
  • interné predoperačné vyšetrenie, výsledky sterov z pošvy
  • tehotenskú knižku2
  • sobášny list

Máš viac informácií alebo fotky z tejto pôrodnice. Napíš nám a pomôž nám tak rozšíriť tento Wiki článok.

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Stará Ľubovňa na modrykonik.sk

Použité zdroje

https://lubovnianskanemocnica.sk/pacient/lozkov...

Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Stará Ľubovňa

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Stará Ľubovňa?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
matazirafa
2. nov 2018

Spokojnosť

Mala som plánovanú sekciu pár dní pred Vianocami 2017. Všetci, sestričky aj lekári boli v pohode, nie som veľmi precitlivená, takže znesiem aj keď niekto zrovna nemá svoj deň, ale nič také že by boli arogantní alebo zlí som nezažila. Počas sekcie mi anestéziologička podrobne rozprávala čo so mnou práve robia, starostlivosť po bola tiež super a na vysokej úrovni, aj sestry z novorodeneckého boli fajn. Kľudne by som tam šla rodiť zasa, teda keby som to mala ešte niekedy v pláne.
0 poďakovaní
anussik
1. nov 2018

Veľká spokojnosť

Ja som veľmi spokojná s nemocnicu. Prvý pôrod som mala pred 7 rokmi a posledný pred rokom a pol. Všetko išlo ako po masle, bez komplikácií a ťažkostí. Sestričky na pôrodnej sále boli milé a aj doktor bol prijemný. Od príchodu do nemocnice až po prepustenie domov bolo všetko super, bez problémov. Odporúčam na 1000%. VELKÁ SPOKOJNOSŤ!
0 poďakovaní
ludka135
24. okt 2018

Dobrá skúsenosť

Ja mám naopak veľmi dobrú skúsenosť, výborný personál, vybavenie nemocnice taktiež dobré. Mala som sekciu 22.6.2017, dvojičky, dievčatká. Lekári aj zdravotné sestry boli ústretové, ochotné všetko vysvetliť, pomôcť. Ďakujem
1 poďakovanie
anna284
21. okt 2018

Nezabudnuteľný deň

Rodila som 14.9.2017. Mám zlú skúsenosť. Rodila som najprv prirodzene. Bola som otvorená na 7 cm. Kontrakcie silné, no kedže mi voda nepraskla, takto bolo ťažké. Mala som ukrutné bolesti.
Lekár mi začal nadávať, arogantne sa správať, že som mladá a načo som si robia dieťa. Použili na mňa aj remene, aby vyskúšali potlačiť bábo von, potom aj zvon mi dali, no aj tak voda nepraskla. Odmietli mi ju prepichnúť. Tak ma lekár nechal na sále, že ešte počkáme, či nepraskne sama. Mne už sa ťažko dýchalo. Pichli mi oxytocín a zrazu mi prestali kontrakcie. A ja, s bábom, sme prestávali dýchať. Tak mi nasadili kyslíkovú masku a rýchlo na akútnu sekciu. Narodila sa mi dcérka, no mala nafúknutú hlavičku a museli ju oživovať .
  • Keď mi nešlo dojčiť, tak sestrička bola arogantná a dcérku mi hneď zobrala.
0 poďakovaní
nnanii
6. júl 2017

Nezabudnuteľný zážitok

Prvý pôrod bol pred troma rokmi a bol ťažký, pretože som bola prvorodička.
Sestričky boli skvelé, jedna ma držala za ruku ako mamka :heart: a nebála som sa , pretože bolo vidno, že vedia čo robia.
Druhý som absolvovala pred vyše mesiacom a bol to krásny nezabudnuteľný zážitok.
Všetko šlo veľmi rýchlo (1hodina 10 minút od príchodu do nemocnice až po samotné finále), dcéra mala vyše 4 kg a nezaobišlo sa to bez nástrihu. Doktor a sestry boli veľmi milí, a dosť mi pomohli.
Na záver som dostala malú na prsia asi na 15 - 20 minút počas šitia. V Ľubovnianskej pôrodnici je radosť rodiť a nič by som tam nemenila.
3 poďakovania