Z druhej ruky - Joolz Geo či Britax Go Next/Big? Ktorý je kvalitnejší? Sú od lacnejších nových neporovnateľne lepšie?

Zodpovedané
5. okt 2020

Ahoj,

potrebovala by som poradiť ohľadom kúpy kočíka pre naše prvorodené. Som naklonená tomu nájsť si v bazáre kvalitný používaný, no zachovalý kočík. Máme na spadnutie kúpu Joolz Geo, vyzerá z fotiek veľmi fajn, nebol dlho používaný. Z môjho prieskumu po nete mi však v hlave vŕta aj Britax Go Next, príp. Go Big, aj tie sa dajú kúpiť podľa mňa v dobrom stave z bazárika.

Ktorý kočík je podľa teba kvalitnejší? Nejaké extra kritériá nemám: chcem, aby bol kočiar pevný, rýchlo sa nerozhegal, ľahko ovládateľný, pohodlný pre bábo od narodenia až ktovie 🙂 Budeme chodiť hlavne po meste, ale bolo by fajn, ak by zvládol aj prírodné cestičky v okolí mesta, dediny, teda aj náročnejší terén, hoci určite nie na dennej báze. Pri Britaxe ma trochu odrádza dizajn, ale nevidela som ho zatiaľ naživo 🙂

Možno sú to dva tak odlišné kočíky, že tých mojich niekoľko požiadaviek spĺňa jednoznačne skôr jeden z nich. Som však v kočíkovej vede úplný nováčik 🙂

Ešte dodám, že najprv som zvažovala kúpu nového, no lacnejšieho kočíka, napr. Bebetto Nittelo alebo Flavio, Joie Versatrax, Moon Resea S, Muuvo Quick atď. Môžeš mi dať aj tu svoj názor, či je rozdiel v kvalite medzi týmito a Joolz + Britax ozaj citeľný?

Ďakujem krásne za radu.

Ahoj,

neuvádzaš tu zasa až tak veľa požiadaviek. Konkrétne mi chýba, či nejak riešiš váhu a skladnosť napríklad.
Podľa tvojho výberu mi to skôr príde, že chceš niečo pevné a z dlhodobého hľadiska praktické. A to mne osobne príde kvalitnejším lepším Britax Go Big.

Britax Go Big

Oba modely sú super jazdne, aj keď mne príde Go Big ešte o čosi lepší, ale hlavne Joolz Geo aj kvôli nepomerne vysokej váhe na typ. Pplus skladaniu v dvoch častiach, čo kufor zaprace viac než pomerne robustný Go Big, mi príde proste trochu moc. Okrem toho, korýtko u Gea je plytšie a je celkovo menej priestranný. Tým nechcem povedať, že je to zlý kočík - ani náhodou. Ale myslím, že celkovo je Go Big s dlhou ložnou plochou, úplným ľahom a mäkkulinkým odpružením proste lepším výberom.

Joolz Geo2

Z tvojho ‘lacnejšieho’ výberu - je to obrovský rozdiel v kvalite. Ale hlavne je to rozdiel v praktickosti športovej časti, ktorá je u lacnejších menovaných kočíkov omnoho menšia, s menšími strieškami, s horším ťažiškom. Rozdiel je samozrejme aj v jazde a odpružení.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli