Gestačný vak v 8. týždni

ejdrijenka
3. mar 2017

ahojte dievcata, dnes som bola na vysetreni a podla gynekológa by som mala zacinat 8.tyzden, no podla sona som len v 5.tyzdni :( zobrali mi krv na HCG a v utorok este jeden odber :((( mate niektora skusenosti s takymto niecim ? Zrejme ma zatial nechcel vystrasit lekar, tak povedal ze som mohla mat neskor ovulaciu a ze k oplodneniu mohlo prist neskor.

jance333
9. mar 2017

@svetlana35 blahoželááám 😀 na fraxiparin si zvykneš, je to otrava, ale pre dobro bábätka čokoľvek. mne zo začiatku pichal manžel, teraz to už zvládam sama.
čo sa práce týka, kým vládzeš a je všetko ok, tak pracuj, ale určite nie za každú cenu, keby lekár veľmi nástojil alebo si sa necítila dobre. i na dlhodobú PN sa dá zvyknúť (ťažšie ako na fraxik, ale zase - prvoradé je dobro bábätka a tvoje zdravie). drž sa, oddychuj a nečítaj fóra 😀

svetlana35
9. mar 2017

@jance333 dakujeeem 😇 Teraz tak rozmyslam, ci sa nemozem len tak rozkrvacat po fraxaparine, nakolko mi nebral vobec krv len mi to nasadil kvoli tlaku?

jance333
9. mar 2017

@svetlana35 nemyslím. mne ho síce predpísali na hematológii, ale to tiež len tak preventívne , výsledky som mala OK. a keď som mala v 14tt špinenie a krvácanie, povedal aj môj lekár aj hematologička, že z fraxiparinu to byť nemôže. neboj, oni ťa budú sledovať. mám pocit, že ten fraxik dávajú preventívne už takmer každej tehotnej.

ikonica
9. mar 2017

@svetlana35 na zaklade coho ti dal fraxiparin? bola si na nejake vysetrenia predtym?

svetlana35
9. mar 2017

@ikonica nebola som nikde skôr ako prevenciu proti gestoze nakoľko mám hypertenziu

ejdrijenka
autor
10. mar 2017

@svetlana35 ahoj 🙂 tak to sa tesim s tebou 🙂 🙂 🙂 tak hlavne uz klud a treba sa uz len tesit :o))))))) Mne ak to vyjde nahodou, tak asi zostanem PN, som po tej operacii myomu a kedze mam uz potrat za sebou, hovoril ze by ma nechal od zaciatku doma. Len ze si mam zistit ako je to s PN kedze som bola doma minule leto dva mesiace po operacii. V pondelok som 11:20 objednana, tak dam potom vediet 🙂

ejdrijenka
autor
13. mar 2017

@svetlana35
@jance333 ahojte dievcata, takze mam po kontrole u gynekológa a povedal ze HCG som mala dvojnasobne od prvého odberu a pri sone mi povedal ze sa vak tak isto zvacsil - dvojnasobne. Udajne vzhladom na operaciu maternice nemusi byt ani sono presne a tak mam prist o 10 dni. Tak som zvedava. Povedal ze som musela otehotniet neskor, co sa bezne stava. Tak neostava ine len cakat :o) Je pravda ze mi digitalny test par dni po meskani MS ukazal minusko, tak som utakala kupit druhy, robila som rano a tak isto negativny. Az obycajny test mi vtedy tyzden po ocakavenej MS ukazal ducha. Tak dufam ze ma lekar pravdu 🙂

jance333
13. mar 2017

@ejdrijenka jej, tak to je super, že sa hcg dvihlo a vačok rastie, držím prsty nech to takto ide ďalej. na testy už kašli, zbytočný stres 😉

ejdrijenka
autor
13. mar 2017

@jance333 dakujem krasne 🙂 🙂

svetlana35
13. mar 2017

@ejdrijenka tak super 🙂 vidis, tolko stresu a zbytocne

ejdrijenka
autor
28. mar 2017

@svetlana35
@jance333 ahojte dievcata, takze vcera opat vysetrenie a vak stale prazdny :( kedze som po operacii myomu (minuly rok v lete) tak kyret nechceli robit a mam pockat na menzes. Po vysadeni vsetkych liekov by mal nastupit do dvoch tyzdnov. Potom sa mozeme opat zacat snazit :( zaskocena som len ze mi povedali ze az by sa to stalo este raz, tak by bolo fajn urobit genetiku, tak si hovorim ze super, preco cakat ? ved je to druhe nevydarene tehotenstvo a uz nie som ani najmladsia. Dnes si to idem vsetko pozistovat a necham si porobit vysetrenia. Nemate nahodou prosim skusenosti s genetikou ?

jance333
28. mar 2017

@ejdrijenka och, tak to ma veľmi mrzí ☹
spomínal ti len genetiku? po 2. potrate (1. - mimomaternicové, o rok na to missed ab) ma poslali na gentiku a hematológiu, nikde neprišli na žiadny problém. po 3. potrate - spontánnom v 5tt som bola ešte na reprodukčnej imunológiu (+ zase hematológia).
na genetike nám síce aj brali krv, ale že to ani nerobia vždy, bežne to je len to, že lekár robí rodinnú anamnézu - vypytuje sa na choroby a problémy v rodine oboch partnerov. mne to prišlo ako dosť slabé vyšetrenie. (u nás to nakoniec vyzerá, že problém bol v manželovi, keďže jediné zlé výsledky z toho všetkého boli z jeho spermiogramu. akurát škoda, že toto sme riešili až úplne nakoniec a že to teda žiadne extra zložité riešenie ani nebolo).
držím veľmi palce, nech sa príde na problém a nech sa to čím skôr podarí

ejdrijenka
autor
28. mar 2017

@jance333 dakujem Ti 🙂 na tu genetiku musi byt papier od gyndaka alebo staci od obvodaka ? tak isto aj reprodukcna imunologia ? Je mi divne ze ma nikam neposielaju, nechapem ci sa mam fakt na vsetko dopytovat , ved na co tam potom ten lekar je ? je mi jasne ze mu asi vyhovuju mlade tehotne zabky, s ktorými nie su zvacsa problemy a ak su, tak da ruky prec. ach jaj. Idem za obvodnou dnes, tak uvidim co mi odporuci. Pri prvom potrate ma poslala na hematologiu, tak mozno poradi co dalej. Ale aspon jedno ma tesi, nastupuje mi prave menstruacia, tak snad to je dobre znamenie a mozeme coskoro opat snazilkovat 🙂

jance333
28. mar 2017

@ejdrijenka opýtaj sa obvodnej, možno stačí odporúčanie od nej, to naozaj netuším, lebo môj gynekológ s tým neokolkoval a posielal ma hneď. každopádne, odporúčam sa pýtať aj na androgológiu pre partnera, ak by tebe na nič neprišli.

peppermint
28. mar 2017

@ejdrijenka Ahoj. Mrzi ma to ☹ Ak ti mozem poradit, tak si na hematologii ziadaj aj vysetrenie syndromu lepivych dosticiek. Bezne sa nerobi, treba ho osobitne ziadat. Reprodukcna imunologia je vraj najlepsia v Nitre, ale vysetrenia si tam hradis sama. Ja som na hematologiu mala sprievodku od obvodnej, nemusi ti ju vypisat gynekolog. Drzim palce, aby dalsie tehotenstvo si mala uspesne! 🙂

ejdrijenka
autor
28. mar 2017

@peppermint velmi pekne dakujem 🙂 vyziadam si hematologiu a este tento tyzden tam zajdem 🙂

ejdrijenka
autor
28. mar 2017

@jance333 dakujem pekne 🙂 mam celkom taku spravnu obvodacku 🙂 tak verim ze ma posle vsade tam kam bude moct 🙂 dam potom vediet 🙂 este raz velmi pekne dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre