Kedy vám začalo rásť bruško?

lus2909
29. jan 2015

ahojte babenky chcem sa vas opytat kedy vam zacalo rast brusko a kedy v ktorom tt ste zacali priberat 😉 dakujem

gapre
29. jan 2015

Ja hned 😀 ako kto niekto pribera na zaciatku,niekto ku koncu a ja od zaciatku az po koniec,a uz v 3 mesiaci som mala brusko.

safranca15
29. jan 2015

V 17-18tt mi uz bolo vidno take pomensie no uz v 7mi vyskocilo a vyzerala som ako keby som isla kazdu chvilu rodit a mala sa narodila v 39tt

drobecbobo
29. jan 2015

Ahoj,

ja som pribrala pol kila prvý mesiac a druhý hneď dve kilá 🤐 , ale nebolo vidieť žiadnu zmenu, okrem pŕs. Nikto cudzí, kto ma len tak stretol na ulici nevedel, že som tehotná do 24 mesiaca, pretože som mala úplne ploché bruško. Prakticky som zo začiatku priberala tak po 1,5 kila mesačne, ale posledné 3 mesiace už len minimálne. Dokopy som pribrala 12 kg a po pôrode som mala o 9 kíl menej. Pamätám sa, že som mala dva týždne do pôrodu a ráno som si išla kúpiť do stánku s pečivom moje obľúbené nugátové buchty 😀 , mala som oblečené tepláky a tenkú bundičku. Stretla som známeho, ktorého som nevidela roky a on, jeeee, ako sa máš. A ja, že si ešte užívam voľno, kým pôjdem do nemocnice. A on, že načo, či som chorá a ja nie, tehotná 😀 . Mala som šťastie na malé bruško, zdravotná sestra deň pred pôrodom pri meraní ozvov hovorí: Vy ste v 6. mesiaci, nie? A ja že nie, idem rodiť.

sednaja
29. jan 2015

@lus2909 Pri oboch som začala priberať asi po treťom mesiaci a vidieť zaguľatenie na mne bolo v 6.tom mesiaci. Pri prvej som pribrala 11 kg a pri druhej cca 12,5 kg ........pri prvej som dokonca zo začiatku ešte aj schudla 😀
Všetko robí genetika a životný štýl. Moja gynekologička povedala, že ženy, ktoré priberú abnormálne množstvo (25-30kg), tak si za to môžu samé. Ono, počas tehotenstva máš pomalší metabolizmus, prirodzene sa menej hýbeš a často aj viac ješ (teda ako kto) a to všetko vedie k naberaniu hmotnosti. Stretla som sa aj s takými, ktoré síce pribrali 30 kg, ale ani by som o nich nepovedala, dali to hneď dole, no to je skôr rarita. Keď veľmi veľa priberieš, potom sa zvyknú robiť aj strie.
Sama doktorka mi povedala, že má predpoklady k priberaniu, tak z vlastnej vôle počas tehotenstva chodila plávať ..... a pribrala dokopy fakt len to minimum - 9kg.
Ale zase isteže - nieže budeš dietovať 😉 ...mysím, že okolo tých 15 kg je v pohode ........a samozrejme záleží aj na veľkosti bábätka, množstva plodovej vody atď..........a plus ešte niektoré ženy ku konci tehotenstva sa nalievajú vodou (no pochybujem, že to spraví 10 kg)
Niektorá priberá od začiatku, niektorá na konci, iná priebežne. Moja tetka už v 5. mesiaci vyzerala, že ide rodiť.
Z váhy si však nič nerob, nechaj organizmus, nech sa vyvíja sám prirodzene, ak môžeš, hýb sa a neprejedaj.....

yanni
29. jan 2015

@lus2909 rutim sa zavratnou rychlostou do 16tt a nema niiiic. Len vecer sa mi brucho trosku nafukne. Ale na druhy den zase nic. U mna ziadne viditelne telesne zmeny, len muz povedal, ze prsia sa mi sice nezväcsili ale su take plnsie. Nepribrala som nic. Vlastne aby som neklamala, podla tehu knizky a zaznamov od 6.tt do teraz sto gramov. Cize vlastne nic, kedze to moze byt aj oblecenim. Doma sa nevazim, nema to zmysel, kedze rano vazit inak ako vecer, ked jes len za naprstok tak jesne ze menej ako ked zjes za den pol prasata 😀
Takze ono je to velmi individualne. Ten komu sme to nepobvedali ani len netusia, ze som tehu. Moj sef prede vedla mna aj viac krat za den, mam oblecene priliehave saticky a nic. Ani brvou nemrkne. Ked mu to o dva tyzdne po dalsej kontrole poviem, tak asi chyti hned infarkt 😀
Ale musim podotoknut, pred tehu som bola ktivna hobbysportovkyna, beham maratony a vela plavam. Este stale beham ale malo, tak raz za tyzden a len 5 km a straaaasne pomaly. Koncom roka sme boli este lyzovat, o plavani ani nemusim hovorit. A tiez nejem nejak viac ako pred tehu. Akurat castejsie ale v mensich porciach. Nemam cudne chute. Normalne vsetko ppojem. Akurat strukoviny, hrusky a jablka mi nerobia dobre. Ale to uz mam par rokov. Cize s tehu to nema nic spolocne. Jem vela ovocia, cize telo sa zasyti skor tym ako nejakym gulasom. 😉

zdena12345
29. jan 2015

priberat pomaly hned a brusko tak v 5-6 mesiaci ale kto nevedel aku som mala postavu ani nevedel az do 6- 7. potom brutalne. ledva som do dveri zmestila- nekecam

zdena12345
29. jan 2015

@sednaja da sa aj stravovanim a cvicenim- ale aj tak som pribrala 25 a pri mojej povodnej vahe 48 to bolo sakra vela. ale 15 bolo dole za prvy mesiac bez diet a pod- takze kopa vody zadrzanej v tele. nie vsetko sa da zovseobecnit. nepoznam moc tehotnych zien co by pocas gravidity zdvihali psov tazsich nez su same, behali po rebrikoch, ukladali podlahu, okopavali zahradku, kosili...

sednaja
29. jan 2015

@zdena12345 To, že ženy si za svoje kilá môžu samé nemyslím ako urážku.......... skôr je to tým, že si to človek ani neuvedomuje, hlavne to, že sa ti spomalí metabolizmus a tým, že si ťažšia, tak sa nevládzeš hýbať a prirodzene kopu žien aj viac je a keď sa to spojí dokopy, tak sú kilá na svete........ale jasné, dobre sa mi hovorí, keď som s tým problém nemala.........inak, mi bolo úsmevne, keď som čítala, že nepoznáš ženy, čo okopujú záhradku........lebo ja som ju fakt okopávala, dokonca asi 2 dni pred pôrodom som pokolenačky voskovala parkety v troch izbách bytu 😀 .......ale tak je jasné - kto ako sa cíti..........no to priberanie som nemyslela v zlom a je to iba to, čo mi povedala gynekologička, ja som prieskum nerobila 😉 .....a myslím si, že aj gény robia svoje.. a chcela som podporiť autorku témy, že sa nemusí bᡝ toho, že teraz priberie 30 kíl.......môže a nemusí, ktovie, možno bude naopak úfať, že nepriberá vôbec 😎

miadi
29. jan 2015

ja som zacala priberat od zaciatku brusko bolo vidno uz v 13tt (ale nie tak ze kazdemu bolo jasne skor si mohli mysliet ze som pupkata) uz som nezapla gombik na texaskach ..aj som citila babatko mrvit sa uz vtedy v 16uz veselo kopkalo teraz kope skoro non stop 🙂 pribrala som zatial 7kg do18tt teraz v 20tom vazim stale rovnako..uvidime ako to pojde dalej ked dam dalsich 7 tak fajn ak dam viac nevadi 🙂 Kazdy pribera inak kazde telo je ine niekto kto uz ma par tukov nepotrebuje pribrat ine maju ploche brusko do 4mesiaca nic to neznamena do 9mesiaca sa kazda nabali 🙂 problem moze byt ked telo prudko priberie 5kg za mesiac moze to pomoct vzniku strii lebo pokozka nestiha prisposobit elastickost tej rychlej zmene

mia_23
29. jan 2015

Na začiatku som schudla 4 kg priberať som začala až v druhom trimestri. Nebolo vidno nič iba dieru miesto brucha 🙂 v 40tt som bola ťažšia o 17 kg bruško krásnych 100cm 🙂 prvé náznaky že niečo rastie pod tričkom boli cca 23tt. Aj to som mala dosť počúvania že niečo nieje v poriadku a mám sa riadne najesť. Nakoniec malá mala krásnych 55cm a 3580g. 🙂

gapre
29. jan 2015

Baby aj tak vam zavidim ja som pribrala 35 kg,pred otehotnenim 65kg a ked som isla rodit 100 kg ☹ .Takze odstrasujuci pripad!dole mam 15 kg po roku,ale ostatne su stale na mne 😠 ,Aj cvicim pravidelne,ani tolko nejem,este za dcerou beham a nic.

marylis
29. jan 2015

No priberat som bohuzial zacala hned 🙄 Ale brusko mi vybehlo az v 20-22tt a aj to len take male. Cize dovtedy nikto ani len netusil, ze som tehu 😀

marylis
29. jan 2015

@gapre Ale tak to aj ja, povodna vaha 50kg, pribrala som na 78. Cize 28kg 🙄 Nastastie to zo mna slo rychlo dolu. A bez diet. Teraz mam 55kg a som spokojna 🙂

charlie1980
29. jan 2015

Od 6.tt zacalo rast a narastlo o 30kg 🙂

marylis
29. jan 2015

@sednaja No inac, je to velmi indi vindi. Ako som pisala vyssie, pri vahe 50kg som pribrala 28kg. Cize dost. Stravovala som sa uplne normalne, ale mala som stale pocit akoby mi netravilo vobec. Cize asi spomaleny metabolizmus. No a znama, co vzdy bola tucna, tak isla rodit s -3kg a to jedla statocne. No ale mne kila po porode rychlo zmizli a jej naopak sa zacala vracat povodna vaha. Haluz ako to je.. 🙂

sue
29. jan 2015

...pri prvom v 20tt, pri druhom v 18tt ale riadne 😀 a naraz...ako bambus sa cítim...zatiaľ som pribrala len 1kg, ale opticky na brušku a prsiach som už ako prelom 6.-7. mesiaca 🙂 ale z nôh a zadku som schudla 🙂

sziwi
29. jan 2015

@lus2909 Mne byvalo do 15tt brutalne zle, sice som schudla 2,5kg napriek tomu mi brusko zacalo byt vidno uz hned po 12tt. Ale ja som mala predtym brucho ako lavor, takze to bolo vidno velmi skoro 😉 Priberat som zacala az po tom 15.tt ked som sa konecne vedela normalne najest 😀 Ale ziadny extrem... Ukazkovo som sla hore, dokopy som mala 11kg a tri tyzdne po porode som uz bola opat na svojej povodnej vahe pred tehu 😝

nikenzi
29. jan 2015

ja som to az v 4tom mesiaci oznamila kolegyniam- ked ma uz po 100x volali na party a ja som nechcela pit, a vsetky boli hotove ze co? vobec to nebolo vidno. A na zaciatku 5ho som to povedala doma - chcela som pockat na vsetky vysetrenia aby som si bola ista ze je babo v poriadku (nasi mali pocit ze som pribrala ale vobec dajak im nedoslo ze som tehu). teraz som v 30tt skoro a mam +8kg od zaciatku. do 5m len 3kg -byvalo mi zle a vracala som, v 6-7m.som nabrala 5kg. Lenze napr.moja teta je teraz v 25tt a vyzera jakeby uz mala pred porodom, +15kg (39rocna). cize je to velmi individualne 🙂

gapre
29. jan 2015

@marylis Tak som rada ze som neni sama,ale ticho zavidim ze tebe sa podarilo dat to dole.Nikdy som nemala tolko kilo vzdy okolo 60.Neviem si na to zvyknut a asi ani nikdy nezvyknem.
@charlie1980 a ostalo ti nieco?

charlie1980
29. jan 2015

@gapre Ostalo 😀 Kost a koza 😀 Pred tehotenstvom 56, na konci 86 a teraz 54 ☹ po 3.mesiacoch bez diety.

gapre
29. jan 2015

@charlie1980 ako ja som vedela ze existuje nejaka nespravodlivost,ale ze az takato 😀 aj ja chcem!

kuukii
29. jan 2015

Ja po svadbe (6.mesiac) ako keby vedela, že už sa nemusí schovávať 🙂

lus2909
autor
30. jan 2015

🙂 🙂 tak vdaka baby som 13 tt a pupok mam ako maly pavuk 😠 takze skooro nic nevidno a kila stale tie iste par gramov hore dole ale nic moc 😠 😒 necitim sa ako tehotna 😝

luta13
27. feb 2015

ja som pri 1.dietati zacala nosit tehu nohavice uz zaciatkom 3.mesiaca, povodne som nezapla...teraz cakam 2.dieta a uz 15 DPO som nezapla lyziarske nohavice, ktore mi boli este tyzden pred ovulaciou dobre - haluz...nechapala som, ale tusila uz...aj v brusku som citila nejaku zmenu, akoby sa tam nieco dialo...a to som mala pocit, ze asi budem tehu...no cakala na meskanie MS...a teraz som v 8tt a pribrala som uz 2kg...🙂

lele7
4. mar 2015

ja som v 12tt a absolutne nic, dokonca som z nevolnosti asi 3kg schudla

veronicka1901
4. mar 2015

Ja som v 18 tt, zatial hore 2 kg, brusko uz trosku vykuka (ale menej ako pri prvom tehu). Ale mam pocit, ze som celkovo akasi vacsia - prsia, zadok a nohy.

zamilion
4. mar 2015

14 tt, 3. dieťa a bruško ešte nikde

zenulkaaa
4. mar 2015

ja som začala priberat od nejakého 13tt a bruško sa mi začalo ukazovať okolo 15tt. Avšak ludia, ktorí nevedeli, že som tehu, tak to nepostrehli ani v 20tt, to som mala fakt také mini bruško.

lavinis
5. mar 2015

ja som v 13. týždni a na fotke sa to už guľatí 🙂 nezapnem žiadne nohavice 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre