Nízke HCG na začiatku tehotenstva. Boli ste na tom podobne?

embabuli
13. júl 2008

ahoj, prosim o nazor radu..pred tyzdnom sme sa zacali hrozne tesit, ze po takmer pol roku od mojho prveho potratu (5tt, kyretaz) a nasledneho snazenia sa nam postastilo a tehotensky test bol pozitivny. Ale vcera som malinko mala zaspinene nohavicky, tak som bezala na pohotovost, kde mi skontrolovali tlak a teplotu (boli OK) a na ultrazvuku bolo vidiet v utere nieco ako 3 mm miminko, ale nic presnejsie ci je vsetko v poriadku mi nevedeli povedat, len ma poslali domov ze mam cakat co sa stane. Este mi zavolala sestricka vysledky HCG z krvi, ktore boli len 11 jednotiek a varovala ma, ze je to velmi nizke nech sa pripravim na najhorsie a ze mam cakat. Poslednu menstr. som mala 10teho juna, takze by som mala byt v 5tt. Teplotu mam stale vysoku 37 az 37,2. Okrem toho som strasne unavena, bolia ma bradavky mam zvecsene prsia a divno v zaludku. Viem ze som mala este pred mesiacom velku cystu, ktoru na ultrazvuku nevidela tentokrat, ale velmi sa bojim tych nizkych hodnot hcg..Mali ste niekto podobne nizke a dopadlo to dobre? Dakujem moc za kazdu odpoved..

helka193
28. júl 2012

@katkasofi Ahoj ten digitálny clear blue som si robila pred týždnom, tak idem si ho teraz kupiť ak ho budu mať a idem si ho spraviť. no hematon, cystu a onko vylúčil, vravel že bud gestačny vačok v začiatku no ale ked mi vtedy nevyšiel hcg tak povedal že je to asi krvna zrazenina. Teraz mám sliznicu zväčšenú o 9,6mm a to čierne má priemer 1,5mm, tak na pohotovosti mi povedal doktor že tak 50/50 % som tehu, ale krv mi nebral. Lieky som nebrala žiadne ako na špinenie alebo tak.

ducik
28. júl 2012

@helka193 a kdy pujdes zase k dr.? Jde jit i sama na krev, myslim a zaplatit si test hcg

helka193
28. júl 2012

@ducik no tak robila som si digitálny clear blue a vyšlo mi plusko len ta zvyslá čiarka nebola úplne tmavá boli tam len silne obrysy, viditelne plus 🙂 takže v pondelok idem ku gynekologovi na hcg kedže mi to zachytil už ten digitálny tak by som to už mala mať aj v krvi , uvidíme v pondelo, pred týždňom ked som si tento robila hned mi ukazalo mínus do 30s.
Dam do albumu foto ako mi to vyšlo ale ja si myslím že som v rannom štádiu tehu, a preto to vyšlo tak ako to vyšlo, lebo ani pri jednom dieťati mi nikdy test nevyšiel tak isto ako kontrolná čiarka vždy bola úplne slabučka 😒 😉

katkasofi
28. júl 2012

@helka193 jeeeej super. gratulujem🙂 ja som si to hned myslela ked si pisala priznaky🙂 aj mne sa osvedcil clearblue 😉

kacena85
28. júl 2012

@helka193 ahoj, ja som bola u dr v den meskajucej ms lebo som mala bolesti a aj som zacala spinit ale to som test mala uz pozitivny, dr mi vzal krv,ze v maternici nevidi znamky tehotnosti, o par dni mi volali, ze mam hned prist, ze hcg je nizke velmi a to som mala podotkynam 173 a ze to moze byt aj mimomaternicove 😲 😲 😲 skoro som odpadla, a ze odporuca nastup na pozoronovanie do nemocky, to som odmietla, lebo som si dopredu kuk vysku hcg v danych dnoch od ovu a vedela som ze som mala neskor a mne sa to teda malo nezdalo, vzal mi opat krv na kontrolne hct a to som bola uz vlastne v 6tt ked som dosla po vysledok, dr sa len pousmial a ze no podte na sono, poviem ti, ze som skoro odpadla, ked mi ukazala dve dutinky cize budu dvojicky
netreba sa hned plasit,niekedy dr narobia veru viacej strachu, ja som mala v den meskajucej ms hladinu hcg 173 a o tyzden nad 3300. to uz zase bolo dost tak som v soku odkracala ale najstastnejsia na svete a hrda s dvoma fazulkami, aj foto som si vypytala, ved to by mi nik neuveril 😵
drzim palceky

helka193
28. júl 2012

@katkasofi Ahoj no urobila som si ho dnes rano aj som ho dala do albumu ale už som ho vymazala 🙂 , no ale to plusko neviem či si stihla pozrieť album s tým testom, ako je mínus vodorovne som mala pekne plny a druha zvyslá mala len obrysy a neukázalo mi to v kolkatom tt som 😖 no uvidíme, no ale ked som si ho robila pred týždnom mala som tam hned len mínus a teraz takto, tak neviem, čo si o tom myslíš, ja osobne si myslím že tehu som aj ked sa mi moja rodina smeje že si všetko len sugerujem 🙄 proste pred týždnom som nemala takú hladinu hcg aby mi to vobec test digitalny zachytil a po týždni sa jednotky trošku nazbierali a dokázal to takto nejak aj ked slabučko zachytiť test aj ked ta druha do pluska nebola vyplnena bielou farbou 😢 skušala som ešte jeden ten paličkový lacny kde sú tri v jednom a ten mi nič neukazal...ale ten ma citlivost 10 a ten clear blue 25 ale verím tomu že ked pojdem k lekarovi tak mi tehu potvrdí aspoň dúfam 😉

helka193
28. júl 2012

@kacena85 Jeeeeeeeeeeeeeeeeej Gratulujem 🙂 no ja som ani netušila že hcg dokáže takto rýchlo vystúpiť, jedna kočka tu tiež písala že bola v 6tt tuším a hcg mala menej ako 0,1 tak ju hned hospitalizovali a behom troch dni jej naskočilo vyše 4000 hcg 😅 tak to už je aká sranda...

katkasofi
28. júl 2012

@helka193 a to bol clearblue digital? a na tych obycajnych testoch neboli vobec vobec vobec duchovia?? skus si spravit pozajtra znova... nemozes si vsugerovat priznaky....aj tmave bradavky? mozno nevolnost, bolest cici ale bradavky??? tak drzim palce. a rob test hned rano. a neskusala si nahodou aj ovu test spravit? ja som mala tehu aj ovu pozitivny...

helka193
28. júl 2012

@katkasofi Som rada že ma vieš pochopiť ked už moja rodina nemyslím tým môjho manžela, sa mi dokáže vysmievať že to si všetko celé len namýšlam a podobne, že vôbec nie som tehotná a podobne 🙄 teraz som tam na tom lacnom nemala ani ducha ☹ chcela som sa spýtať na ten ovu test to je čo?

helka193
28. júl 2012

@katkasofi hej clear blue digital 🙂

helka193
29. júl 2012

@katkasofi No takže včera sme sa milovali a dnes ráno došla mrcha ☹ takže počkám kým skončí a pojdem na kontrolu ku lekárovi.....aaaaaaaaaaaa tááááááááááák som sa tešila 😔

katkasofi
30. júl 2012

@helka193 no my mame celibát. aspon do 12tt...radsej ste nemali. ale mozno to nebolo tým. ked som prvvý krát potratila, tak sa ma hned primár pýtal či sme nemali styk...tak to je mi veľmi ľúto. ale možno sú to neni krámy krámy...skús sa ísť dať obhliadnuť. povedz že si mala pozit testy ale že si začala krvácať. aspoň uvidia či máš ešte dačo v maternici...skús. aj kámoška tak veľmi krvácala a už ide pomaly rodiť...hm?

helka193
30. júl 2012

@katkasofi no došla som akurát od lekara ma vyšetril, som mu povedala aj že mi vyšiel test a on testom proste neveri ani sa mu nečudujem 😅 čo mi navyprával historky teraz, no a pozeral ma mikroskopom, a vyšetril ručne, povedal že zatial je to normálny menzes s normálnym odlučovaním sliznice ( tie malinke hrudky ), ale že stále môžem byť tehotná, a že mám prísť 9.8. na kontrolu kde mi bude robit sono a zisti či mi rastú vajíčka alebo nie ak budu rasť tak išlo len o pseudo menzes a ked zahynuli tak išlo o normálny menzes 🙂 takže uvidíme, zatial všetko v poriadku a to by videl keby sa niečo dialo uvidíme teda a krv mi nechcel brať 😒

katkasofi
30. júl 2012

@helka193 hm...rast vajicka? ako vo vajecnikoch? to nechapem. a teraz ti nesspravil vag. sono? a priznaky ako? zmenilo sa daco, vymizli?

katkasofi
30. júl 2012

@helka193 nedá sa ti dat este raz do albumu ta fotka testu??

helka193
30. júl 2012

@katkasofi nerobil mi vaginalne sono, lebo by tam asi nič nevidel kedže krvácam 😒 , hej lebo pred menzesom a počas menzesu sa ti tvoria vajíčka a ked nasledne príjde k menštruácii tak by mali zahynuť a s krvou sa vlastne vylúčiť, tak preto mi povedal aby som došla toho 9. že ma skontroluje či ide o tehotenstvo alebo nie. Idem to tam dať ale len na chvílku ok ? Príznaky mám stále, tie prsia a napäté bruško a taktiež stále nafúknuté a prsia bolestivé. Nič sa nezmenilo, a vyšetroval ma mikroskopom tak snad by niečo zle spozoroval.

vejvass
30. júl 2012

@katkasofi ahoj prosim ta nemas foto ovu testu ked si uz zistila ze si tehu?neviem akoby mal vyzerat myslim ta druha ciarka ci ma byt uplne tmava ako kontrolna myslim presne ako pri ovulke alebo moze byt aj slabucka?Dnes som 30DC a tehu test zrovna nemam po ruke tak som si urobila ovulacny a tak daka ciarka tam je vidiet.Ješ pravda ze priznaky na tehu nemam ziadne ale uz sito ani nevsimam pretoze kazdy mesiac si ich iba nahovaram ze som tehu a potom pride sklamanie.tak teda ak mas fotku posles prosim alebo aspon opis ako ma ciarka vyzerat dakujem a gratulujem k tehulkovaniu 🙂

katkasofi
30. júl 2012

@vejvass nemám. ale viem že nebola uplne slaba, ale zase nebola ani az tak silna ako v den ovulacie. nemozes hodit foto?

vejvass
30. júl 2012

@katkasofi ahoj kukni hodila som si do albumu no nazivo je to lepsie vidiet

katkasofi
30. júl 2012

@vejvass ahoj, ale v albume nic nevidim...načítalo ti to?

vejvass
30. júl 2012

@katkasofi fuha nic nevidis ale ja ho tam mam alebo to vidia iba moji priatelia ked som si to tak tam dala?

katkasofi
30. júl 2012

@vejvass asi ano. skus ho dat verejne 😉

vejvass
30. júl 2012

@katkasofi no super ale ako poradis?

vejvass
30. júl 2012

@katkasofi urobila som to takto ak mas zaujem lebo inak to neviem 😒
Tak kukni ci to tam vidis a porovnaj teda dakujem 😉

cukruska1920
5. aug 2012

Ahojte viete mi niekto poradit? bola som na sone v piatok mala som byt 7-8tt no podla sona to bol len 6tt bolo vidiet len plodove vajce a babo este nie, tehu priznaky mam len take ze ma bolia prsia a mam silno pozitivne tehotenske testy, mam ist na sono este zajtra a vraj ked tam nic nebude idem na kyret...viete mi poradit? dakujem

afrika
5. aug 2012

@cukruska1920 nemohla byť ovulka inokedy? vieš určite kedy si ju mala?

afrika
5. aug 2012

@cukruska1920 bolo to prvé sono al. si bola aj predtím?

cukruska1920
5. aug 2012

@afrika no praveze nemam ani tusenie kedy som mala ovulaciu..absolutne...prvykrat som bola asi 10dni potom ako mi meskal menzes a bola dutinka

laurica123
5. aug 2012

@cukruska1920 to podla mna este nieje take strasne ja ked som k nej prisla mala som byt uz v 4 tyzdni a nakoniec zistila ze len daky treti aj mna takto prehanala teraz moja dr a nakoniec videla aj plod a hcg si mala ake ???

cukruska1920
5. aug 2012

@laurica123 teraz mi hcg nebrali ale ked som bola 25teho tak som mala 1593

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre