Prázdny gestačný vak skoro v 7. týždni

dooomca
16. okt 2013

AHojte baby. Moja posledná menštruácia bola 30.8.2013 aj to vdaka vyvolávačke...Vôbec som nevedela teda kedy budem mať plodné dni v septembri a tak sme s priateľom keksíkovali kedy sa nám chcelo až nakoniec ani neviem ako som otehotnela :D..Dnes som bola u doktora a podľa menzesu by som mala byť v 6+5 tt..No lenže na sone videl iba vačok a nič iné..Povedal: áno vidno tehotenský vačok, ale treba prísť o dva týždne, zatiaľ užívajte nejaké vitamíny..Je možné, aby skoro v 7 týždni nebolo vidieť plod alebo som mohla mať neskôr ovulku kvôli tej vyvolávačke? Za odpovede dakujem...Musím sa nejako upokojiť lebo tieto dva týždne ma zabijú ☹

jaja902
27. okt 2016

Baby poraďte mi ja to už nechápem ms mi meškala týždeň potom som začala krvácať ale nie ako pri ms len tak mierne bez bolesti jasná krv a to trvalo dva dni test som si robila v deň očakávanej ms do bolo 17.10.ale výsledok negatívny tak čo to môže byť stačila mi intimka na deň ms posledný normálnu som mala 18.9. pohlavny styk nechránený vždy keď sa dalo keďže chceme bábo a ešte som zabudla 21.10 som mala krv na papieri len pri utreti a pichlo má raz pred spaním poriadne do ľavého vajecnika ako nikdy môžem byť tehotná mám si spraviť test teraz po krvácaní?nebude skoro naň?nechcem byť zbytočne sklamaná zas ďakujem za skorú odpoved

marta_86
15. nov 2016

@dooomca mne pobedal tiez vidim vacok ale podla poslednek MS mi ta velkost nesedi a je pravda mie kazda sme ukazkova ako medicina pise a ja som presvedcena ze moja ovulka bola posunuta a myslim ze ak tvoja moze sa to stat tak od poslednej MS ke nie dobre sudit.. Mne vcera povedal ze ak nebudu krvne testy stupat takma berie na kyret ale ja zatial nesuhlasim tak aj lekari sa mylia 🙂

vavika28
3. dec 2016

Ahojte baby, včera som bola na sone (vaginálnom) podľa poslednej menzes by som mala byť v 9 tt, žiaľ dr. mi povedal, že to je skôr zlé ako dobré. Nezdá sa mu tvar plodu. A tiež nie je akcia srdiečka. Máme ešte nejakú šancu. Ďakujem

nivea777
3. dec 2016

@vavika28 sanca je vzdy ale v 9tt by uz malo bit srdiecko..su vynimocne pripady kedy srdiecko nabehlo az neskor ale to sa stava velmi malo.. kedy ides znovu?

sibalka21
4. dec 2016

@vavika28 Bohuzial, v 9tt uz musi byt akcia... Jedine ze by si mala posunutu ovulaciu a otehotnela by si neskor... Ja osobne som este nepocula ze v 9tt by nebolo srdiecko....

ejdrijenka
3. mar 2017

ahojte dievcata, dnes som bola na vysetreni a podla gynekológa by som mala zacinat 8.tyzden, no podla sona som len v 5.tyzdni :( zobrali mi krv na HCG a v utorok este jeden odber :((( mate niektora skusenosti s takymto niecim ? Zrejme ma zatial nechcel vystrasit lekar, tak povedal ze som mohla mat neskor ovulaciu a ze k oplodneniu mohlo prist neskor.

peppermint
9. mar 2017

@ejdrijenka Ahoj. Na zaciatku tehotenstva je to vzdy 50 na 50 a preto su lekari opatrni vo svojich vyjadreniach. Mohla si mat skutocne posunutu ovulaciu a otehotniet neskor, ako v strede cyklu. Kedy si mala poslednu ms? A kedy prvy pozitivny test? Doktor ti bude zrejme kontrolovat narast HCG, v prosperujucom tehotenstve by sa malo zdvojnasobovat obden.

kikuskar5
9. mar 2017

@ejdrijenka ja pri oboch tehotenstvach v 7tt nebolo nic vidiet, ale ze nic. Hcg nikto neriesil, v 8tt tiez nic a pockali sme a v 10tt aj plod, aj srdiecko. Do polky tehu boli drobci mensi o 1 az 2 tyzdne a nakoniec boli valibuci, starsia v 38tt 4kilova a mladsi 10dni po termine 4,6kilovy. Drzim palce v pozitivne vysledky. Pri starsej mi chceli robit kyret, odmietla som a dobre som spravila

zaba22
9. mar 2017

@ejdrijenka u mna to iste. Len s tym, ze mna lekarka vystrasila. V 7.tt len gestacny vak.. Cakali sme do 10.tt, ale ja som citila, ze uz tam bobacik je, proste som to vedela 🙂
Drzim palce 🙂

peppermint
9. mar 2017

@kikuskar5 @zaba22 Povzbudive pribehy 🙂 Ale je rozdiel, ked podla utz nesedi velkost o par dni...Ale tri tyzdne moze byt zapricenene len o 3 tyzdne posunutou ovulaciou, alebo neprosperujucim tehotenstvom.

kikuskar5
9. mar 2017

@peppermint no u mna to nebolo par dni. Ale cez 2 tyzdne. A krasne vsetko dobehli do 10tt. Do toho v prvej nemocke uz lamali rukami, ze to je zabite, ze strateny pripad a podobne. Lekarka ma upokojila, ze aj ked to vyzera zle, moze to prekvapit. A fakt za dva tyzdne akoby plod narastlo dva krat rychlejsie. A pri druhom som uz nestresovala a hned sa cakalo. A to ovulka a celkovo cyklus tabulkovy. Jedine, ze by som mala ovulku dva krat pocas cyklu.

peppermint
9. mar 2017

@kikuskar5 Urcite si mala posunutu ovulaciu o tie 2 tyzdne 🙂 To nie je nic vynimocne. Preto je dobre vzdy cakat a nie hned posielat zeny na kyret. Predsa nie kazda ma pravidelny 28 dnovy cyklus s ovulaciou na 14DC 🙂

kikuskar5
9. mar 2017

@peppermint prvy krat som mala potvrdenu ovulku lekarom, cize musela byt jedine dva krat. Sama sa divila. Druhy krat som to neriesila 😉 a presne, lepsie vzdy pockat. Ten prvy strach bol hrozny, hlavne ked som doslova s placom sla z nemocmy s malou dusickou, ci ten lekar ozaj nehovoril pravdu. Keby sa nezatnem, starsia dcerka by tu nebola a ked si pomyslim, kolko lekarov to takto riesi a kludne tie deticky tu mohli byt, tak je mi zle 😨

zaba22
9. mar 2017

@peppermint aj u mna bolo vsetko.posunute o 2 tyzdne. Babo zaostavalo, dobehla to v 13.tt. Ja totiz mavam cykly nad 30 dní

chcembytmamka1
19. apr 2017

Ahojte baby, poradte mi pls...
Poslednu MS som mala 21.2. Asi okolo 10.3.sme sa zacali znazit o babo. Tyzden mi meskala MS tak som sla na gyndu, dr.nasla cystu. O tyzden kontrola, MS stale neprisli, zobrala mi krv na hcg, vysledok 300. Kazde 2 dni som chodila znovu na kontrolu, ukazal sa aj gestacny vak, no zatial je stale prazdny, hcg stupa ale pomalicky, kazde dva dni cca o 200... co je podla lekarov malo... cysta uz zmizla, no boli ma na lavej strane bruska casto... Chceli mi spravit kyretaz v nedelu, nakoniec ze pockame do utorka, vcera cysta uz nikde, tak cakame co bude zajtra, aktualne vcera bolo hcg 1100...
mam este cakat? Podla lekarov to nema zmysel a vraj pomoze len zazrak... som smutna... :(

vydrnik
19. apr 2017

@chcembytmamka1 ja Ti neporadim,ja som takyto problem nemala,ked som cakala dceru v 8tt,uz bolo krasne vidiet a u syna potvrdene tehu v cca 4_5 tt a bolo vidno malu bodk,zrejme Tebe neostava len pockat do zajtra co bude,drzim palceky nech vsetko dobre dopadne,

andy57
19. apr 2017

@chcembytmamka1 a v ktorom tyzdni so podla ms?

kikuskar5
19. apr 2017

@chcembytmamka1 ja som pri oboch mala este v 8tt prazdny gestacny vak. Hcg nikto neriesil, ze by to zbytocne stresovalo a pri oboch bol plod a ak srdiecko vidno az v 10tt. Pri starsej mi chceli robut kyret, odmietla som a sla do inej nemocnice. A tam sa pockalo a dobre som spravila, keby posluchnem, starsia dcerka by tu dnes nebola 😔

chcembytmamka1
19. apr 2017

A u mna zase vsetci riesia hlavne to pomaly stupajuce hcg ;( TAk podla poslednej MS som na zaciatku 8ho tyzdna, realne 5/6 tyzden... teda podla toho kedy sme sa zacali snazit...

kikuskar5
19. apr 2017

@chcembytmamka1 Prave pre toto, ze hcg nemusi dobre stupat mi to nikto neriesil, brali tp vtedy tak, ze ked nic, stale je cas a keby daco, potrat sa spusti sam. Nespustilo sa, nasadil sa duphaston a bojovnici to zvladli. Druhy krat keby nekrvacam v 8tt, ani to vtedy neriesim a hned idem k lekarke az ku koncu trimestra. Ale kedze vedeli, aky som bola pripad pri starsej, tak slovo kyret nepadlo. A to ak napriek dlhemu zaciatku sa narodili valibuci, starsia 2tt pred terminom 4kilova a mladsi 4,6kg 😀 drzim palce, ja osobne by som pockala, nemozu ta donutit tak ako mna nedonutili v tej nemocnici na zaciatku.

andy57
19. apr 2017

@chcembytmamka1 este by som asi na tvojom mieste pockala, ja som tiez cakala a ked som uz zacala spinit som vedela ze je zle, ale ty este mas nadej.

chcembytmamka1
19. apr 2017

Tak ja som v nemocnici aktualne lebo si mysleli ze je to mimo, ale to uz vylucili, aj cysta sa uz pomaly rozpusta, tak predpokladam ze z toho aj tie bolesti v brusku...
Ale ja som akosi od zaciatku vedela ze som tehotna a dost ma polozilo ked mi povedali ze kytetaz... :-/
Neviem co mam robit...

andy57
19. apr 2017

@chcembytmamka1 este pockaj aspon tyzden

chcembytmamka1
19. apr 2017

@andy57 myslis ze to ma zmysel?

sibalka21
19. apr 2017

@chcembytmamka1 Ak si podla MS na zaciatku 8tt, tak 1100 je velmi malo.... Uvidis ako bude to bude dalej, ale Hcg stupa naozaj dost pomaly, ak to nieje mimomaternicove, tak sa pravdepodobne prestal plod vyvijat.... Kazdopadne drzim palce, nech si ok 🙂

andy57
19. apr 2017

@chcembytmamka1 neviem ti poradit, nevyznam sa v tom hcg ale pre klud duse by som pockala asi....

chcembytmamka1
19. apr 2017

@sibalka21
To len podla poslednej MS som na zaciatku 8ho tyzdna... ale co ked som realne v nejakom 4tvrtom?
Ja uz neviem...

sibalka21
19. apr 2017

@chcembytmamka1 Takvzdy sa rata tehotenstvo od poslednej MS, ak vies kedy si mala ovulaciu a kedy ste sa snazili, tak si myslim, ze nemozes byt menej ako v 6tt.. AK ti lekari nepovedali inak.... Nebudem ti davat zbytocnu nadej, lebo podla toho co pises, tak to nevyzera ruzovo... Mozno si naozaj len v mensom tt, ale ja osobne som za to, ze radsej sa zacat zmierovat s tym, ze to nevyslo a ked to nahodou bude inak, potesis sa o to viac.... Ja som si tym tiez presla, neboj sa... Viem o com hovorim....

vivuska666
19. apr 2017

Presne toto som si zažívala celý február. Stále kontrola HCG, ktoré stúpalo mierne, ale stúpalo. V 8-mom týždni prázdny vak. Nasledujúce 2 týždne neustále kontroly. A skončilo to kyretom. HCG som mala okolo 6000 vtedy. Nejak podvedome som cítila, že to nie je OK. Doktori, až na jedného, by ešte stále čakali, ale ja som už toho čakania mala plné zuby. Už to nechcem zažiť.

chcembytmamka1
19. apr 2017

@vivuska666
A ani po tych dvoch tyzdnoch to nebolo lepsie? Stale bol prazdnych vak aj v 10tom tyzdni?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre