Prázdny gestačný vak skoro v 7. týždni

dooomca
16. okt 2013

AHojte baby. Moja posledná menštruácia bola 30.8.2013 aj to vdaka vyvolávačke...Vôbec som nevedela teda kedy budem mať plodné dni v septembri a tak sme s priateľom keksíkovali kedy sa nám chcelo až nakoniec ani neviem ako som otehotnela :D..Dnes som bola u doktora a podľa menzesu by som mala byť v 6+5 tt..No lenže na sone videl iba vačok a nič iné..Povedal: áno vidno tehotenský vačok, ale treba prísť o dva týždne, zatiaľ užívajte nejaké vitamíny..Je možné, aby skoro v 7 týždni nebolo vidieť plod alebo som mohla mať neskôr ovulku kvôli tej vyvolávačke? Za odpovede dakujem...Musím sa nejako upokojiť lebo tieto dva týždne ma zabijú ☹

vivuska666
19. apr 2017

@chcembytmamka1 Ano. Prazdny. Len žltkový zárodok tam bol.

chcembytmamka1
19. apr 2017

@vivuska666
Takze nemali zmysel cakat? A pritom ty si mala ovela vyssie hcg...
a tebe to ako stupalo?

vivuska666
19. apr 2017

@chcembytmamka1 no hovori sa že by malo byt každý den raz toľko. Mne stúpalo tak od 600 do 800 behom dvoch či troch dní.

chcembytmamka1
19. apr 2017

@vivuska666
Jaaaaj co by ja som dala za taky narast... mne len tak 150 - 200 kazde dva dni... :(
Tak vidim ze asi mam uz prestat dufat... ale tak jak si pisala aj ty, ze uplne na nervy mna uz tiez nebavi cakat donekonecna a ti lekari hroza, sa so mnou bavis jak keby som nic neznamenala... :(

vivuska666
19. apr 2017

@chcembytmamka1 nooo.....ono celé na prd to bolo.....furt som odbehávala z roboty, v nemocnici zbytočne preležala nejaké dni. A furt branie krvy. Už som bola tak znechutená zo všetkého.

chcembytmamka1
19. apr 2017

@vivuska666
No ved aj ja uz som. Som v nemocnici uz vyse tyzdna, ruky mam dopichane, same modriny co mi tolko krc beru... predtym som tiez vkuse z prace odbiehala...
len ja to tak psychycky nezvladam... lebo mam pocit ze som zlyhala... :-/

zaba22
19. apr 2017

@chcembytmamka1 ja by som pockala.. A kyret by bola posledna možnosť, telo sa s tym casto vysporiada samo. Podla MS som mala byt v 6.tt., ale bola som len v 4.tt. Na ďalšie sono ma zavolali az v 10.tt., ci tam plod bude alebo nebude, ze sa podka toho rozhodne, co dalej. Mala zaostavala 2 tyzdne prve 3 mesiace, potom to dobehla. Hcg mi nikto nerobil.. Drzim palce!

chcembytmamka1
19. apr 2017

@zaba22
Dakujem za povzbudenie!
Som zvedava na zajtra co mi lekari povedia... zajtra sa ma rozhodnut... teda oni sa uz davno rozhodli, ako povedali, tu uz len zazrak pomoze... zazraky sa deju? uvidime zajtra...

chcembytmamka1
20. apr 2017

Len pre info... idem na kyretaz zachvilu... Za posledne 2 dni narastlo hcg len o 4! To je jasne znamenie ze nic sa nedeje... nabuduce to vyjde! :-*

vydrnik
20. apr 2017

@chcembytmamka1 tak to je mi luto,snad nabuduce bude vsetko oki

andy57
20. apr 2017

@chcembytmamka1 drzim palce nech si coskoro fit a potom to uz vyjde 🙂

vivuska666
20. apr 2017

Tak to mi je luto. Ale hlavu hore. Mysli teraz na zotavenie a hor sa do dalsieho pokusu. Ja teraz o týždeň očakávam druhý menzes po kyrete. Ale na pokúšanie sa o druhé bábo sa necítim. Ja už ani neviem či chcem druhé. Uvidíme.

martinap735
4. máj 2017

Ahojte. Menzes mi mešká skoro 3 týždne, robila som si niekoľko testov, všetky vyšli pozitívne. Podľa poslednej MS by som mala byť v 6t+3d. Včera som bola pri lekárke, ale videli sme len prázdny gestačný vak, plod v ňom teda nebol. Doktorka mi predpísala tabletky duphaston, ktoré mám užívať ráno a večer. Okrem toho beriem kyselinu listovú. Na kontrolu mám prísť budúci piatok. Myslíte, že by už niečo mohlo byť vidno? Dopomôžu tie tabletky duphaston k tomu, aby začal plod rásť? Nemám žiadne problémy (čo sa týka krvácania alebo špinenia), myslela som, že už včera niečo uvidím, takže som odchádzala dosť sklamaná. Teraz sa tak troška aj bojím, že čo ak nebude nič vidno ani nabudúce ☹

aspinka
4. máj 2017

@martinap735 treba cakat a verit mohla si mat posunutu ovulaciu a plod je mensi... preto som ja chodila az v 10tt na potvrdenie... duphaston je na udrzanie urcite nezacne plod z toho rast... bud tam je a vsetko bude OK o tyzden dva sa krasne ukaze alebo nie... treba verit a nemysliet hned na najhorsie...

vydrnik
4. máj 2017

@martinap735 nestresuj zbytocne u kazdej zeny to je inac,Duphaston sa berie na udzenie plodu,mozno je babo mensie a nieje vidno,pockaj na dalsiu kontrolu,to uz by malo byt vidno,aj srdiecko bit,ja som u prveho tehu bola u lekara v 8tt,vedela som,ze som tehu,lekar potvrdil,takze zme mali tenkrat krasny darcek pre moju mamku na jeji narodeniny,u syna mi potvrdili tehu 4_5 tyzden aj malu bodku videl,a rada na koniec ked tam babo je tam tam je,netreba hned mysliet na najhorsie

rebelka2014
9. máj 2017

Zeny, necitala som vsetky prispevky... je tu toho popisaneho uz dost, no chcem sa vas aj ja spytat na nazor. Dnes som podla ms 6tt+4 a bol vidiet len gestacny a zltkovy vak.. vraj zodpovedam. 5.tyzdnu... Lenze ja som si merala bazalnu teplotu a robila si aj ovu testy a podla toho mi vychadza, ze ovu bola na 14. alebo 15.dc. ... Myslite, ze som strateny pripad? Velmi sa bojim zleho konca.. mam za sebou 2 potraty... Dakujem za reakcie.

rebelka2014
9. máj 2017

@martinap735 kedy si mala ovu? Som na tom podobne, az na to, ze ja viem, kedy ovu bola... kuk moj predosly prispevok... Kedy mas dalsiu kontrolu?

lenka6309
9. máj 2017

baby som natom podobne.Dnes som bolo na kontrolnom sone po 2týždňoch (vtedy tam dr.videl len gest.vak)a dnes po 2týždňoch povedal že podľa ms...7+1tt a videli sme gest.vak a žĺtkový plod sme nevideli.Vraj mám prísť zas o 2 týždne,zhodnotil že už mal byť aj plod aj srdiečko...som stoho strašne smutná.Je možné že sa objaví plod alebo už ani nie?

nikuska00771
10. máj 2017

Jasne ze je to možné 🙂 ved ked si mala plodne nie hned po menštruácii ale akoby pred ďalšou, tak aj oplodnena by si bola neskôr takze myslim, ze by to mohlo byt o tie dva týždne uz vsetko v poriadku 🙂 držím palce @lenka6309

nikuska00771
10. máj 2017

Kuk moju odpoved vyššie
@rebelka2014

kikuskar5
10. máj 2017

@lenka6309 je to mozne, ja som pri oboch detoch este v 8tt podla ms mala len gestacny vak a v 10tt aj srdiecko, aj plod 😊 super, ze lekar caka a neriesi hcg a podobne veci, co moze len viac vystrasit, drzim palce 💪✊❤

lenka6309
10. máj 2017

@kikuskar5 nie zatiaľ nič také nespomínal.Len hovoril že už tam malo byť aj srdiečko...tváril sa že to nevidí ružovo😔

rebelka2014
10. máj 2017

@kikuskar5 ale asi si mala posunutu ovulaciu, nie? Ja praveze viem podla merania bt a ovu testov, ze som mala ovu na. 14./15.dc ...takze neviem, ci mam este nejaku nadej

lenka6309
10. máj 2017

@nikuska00771 takto netuším kedy bola ovu,nikdy som si to nesledovala.No musím už len vydržať a hádam máš pravdu a červík tam predsa len bude❤

kikuskar5
10. máj 2017

@rebelka2014 pri starsej neviem kedy som mala a pri mladsom som mala v polke ako ma byt, potvrdena lekarom. Jedine, ze by bola dva krat. Nadej isto mas. Mne obe do polky tehu boli pozadu a naraz bum a obaja sa narodili velki, stsrsia 4kilova v 38tt a mladsi 4,6kg 😅

@lenka6309 ja som mala skusenost,ze som v 7tt pri starsej krvacala a nevideli nic. Prazdny gestacny vak a ze kyret, ze to je zabite. Odmietla som a sla prec, moja lekarka ze pockame a ze to sa stava a velakrat to zbytocne ukoncuju lekari dopredu. A pri predstave, ze neodmietnem a posluchnem lekara, tak tu nemam starsiu dcerku, je mi zle. Pri mladsom, ked sa dialo to iste, keby nekrvacam, ani nejdem k lekarovi skor ako v 10tt. Ale musela som ist skor a opakovalo sa to, ale uz mi nikto neppvedal, ze mam cakat zle a pekne sme pockali bez stresu 😊

lenka6309
10. máj 2017

@kikuskar5 tak to ti verím, že si si vydýchla že si sa vtedy správne rozhodla a že slečna je tu dnes 🙂 ja problémy nemám žiadne nešpiním, nekrvácam ani bolesti.Verím že tie 2týždne ubehnú a že sa oplatí počkať

kikuskar5
10. máj 2017

@lenka6309 drzim moc palce, nech to dobre dopadne aj tebe ✊✊✊

1maminkaaa
21. máj 2017

Ahojte, chcem sa opytat, ci ste v pripade prazdneho gastacneho vacku mali nadalej tehotenske priznaky?

lipiancanka
21. máj 2017

@1maminkaaa mala som príznaky a teda riadne aj brucho mi doslova rástlo aj nevoľno mi bolo stale viac a tak som sa utesovala ze ked mam príznaky tak zo bude isto v poriadku...

1maminkaaa
21. máj 2017

@lipiancanka dakujem za odpoved. Mam totiz priznaky, pozitivny test, ale citim ze nieco nie je ok, plus cim dalej tym viac spinim... tak neviem co si o tom mysliet

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre