Ranné - celodenné nevoľnosti

caelley
10. apr 2013

Je mi zle skoro nonstop. Musim stale nieco jest, aj kazdu hodinu, aj v noci ked sa zobudim, v malych mnozstvach, ked nejem hoci len dve-tri hodiny, tak mi je strasne zle. Doma si natriem kusok rozka alebo si dam banan, ale potrebujem mat nieco stale pri sebe v kabelke, v praci... Na sladke uz vobec nemam chut. Co nosite so sebou v takych pripadoch? Som v 6 tt

ankanl
10. apr 2013

Taketo nevolnost mavam aj ja, zajedam to ovocim-jablka, banany, hrozno a najnovsie som si kupila mentolove cukriky, ktore cmulam skoro nonstop, aby som zahnala tu neprijemnu chut v ustach...dufajme, ze to cim skor prejde 😉

katy1979
10. apr 2013

ja som napr. mentolove cukriky ci zuvacky nemohla. teda pocas jedenia ok ale chvilu potom mi bolo uzasne mentolovo zle. krekry ci bake rolls a podobne kraviny som nosila so sebou. nic smazene aby to nebolo mastne. a fungovalo pomale uchlipavanie bylinkoveho nesladeneho caju. pila som zihlavu prve mesiace. jeden dva glgy uplne stacilo.
Raz to prejde niekomu skor niekomu neskor.

typa
10. apr 2013

mne pomahalo,ked som si dala par kuskov pombears. Nejak mi to pomohlo stiahnut ten pocit v zaludku. Ale to casom tiez prestalo ucinkovat. Len sa drz,mne to preslo az po 20tt :-\

sisi31
10. apr 2013

@caelley Mne je tiež zle,či som hladná alebo som práve dojedla,stále zle.Predtým som mala mentolový cukrík non stop v ústach,teraz vydržím 10 sekúnd.A tiež väčšiu časť dňa vypľúvam sliny lebo ich nedokážem prehltnúť.Vždy som pila čistú vodu a nesladené ovocné čaje,teraz môžem len vodu a fičím hlavne na pomarančovom sunquik-u.Som v 11 tt a už som pribrala 3 kg.Ja mám po ruke sušienky Bebe dobré ráno,banán,pomaranč,a pomáhajú mi aj napr.krehké grahamové plátky BonaVita.A každý deń musia byť Jo-Jo zúbky alebo Vexty. Výborné,sladkokyslé.Môže sa stať,že 9.tt,10.tt budú najhoršie ☹ .Vtedy HCG dosahuje vrchol.Mne sa to potvrdilo.Polovicu 1.trimestra máš za sebou,už len vydržať tú druhú 😉

zmal22
10. apr 2013

Mne nepomohlo nic, vracala som a cely den zle, trvalo to do 18tt, bola to katastrofa, chvalabohu je to za mnou a tesim sa na krasnu bambulku, drzim palce nech to cim skor prejde!

barboritta
10. apr 2013

no žienky nepoteším vás niektoré,ja som 31tt a ešte predvčerom som tááááááák dávila,sem-tam to ešte príde,len skrčiť sa ku mise je už ťažšie...mne zase pomôže acidko

mikloska2012
11. apr 2013

ahoj ja som v 12tt a tiez mi je velmi zle .. az mi musela lekarka nasadit Torecan, vsetko som dala von stale ... co mi nepomohlo velmi k tomu ze sa mi zvysil krvy tlak ... rano mi je este celkom ok, ale od obeda do vecera som ako na kolotoci, jem pomenej, ale ked raz nesadne tak to ide von ... hocico ... aj voda ma napina obcas 🙂 pomahaju mi len suche rozky a zuvacka, a obcas si musim dat nealko radler za glg aby mi pretravilo 🙂 A to nehovorim o tom, ze mi vsetko smrdi, a z toho mi je este horsie :!) moj manzel je uz zufaly lebo stale vetram 🙂 nuz tehotenstvo je narocne veru ale kraaaasne . drz sa

lujzabb
11. apr 2013

no mne bolo nonstop zle od 8tt do 6.mesiaca...vracala som cele dni, dvakrat som kvoli tomu lezala v nemocnici...na liekoch.za cele tehu som pribrala 6 kg. Neudrzala som v sebe ziadne jedlo a niekedy ani vodu...ale ked som uz bola doma dost mi pomahali prekonat ten hrozny pocit v zaludku tie tvrde cukriky doxy (ci ako sa to vola.. farebne s obrazkom) ale bolo mi dobre len pri cmulani..tak za den som vycmulala aj dva baliky 😅 tiez mi pomahal cerstvy vzduch, takze stale sme vetrali...a sem tam som si glgla nealko pivo. vracala som este aj pocas porodu, to uz som bola stastna ze naposledy a potom ta ulava 🙂

mikloska2012
11. apr 2013

lujzabb : aj mne to pivko pomoze 🙂 a cukriky su fakt ucinne len nemozem moc kysle , paaaaaani moji dufam ze mna to coskoro prejde nech si konecne to babatko uzivam a nie len wcko objimat 🙂

lucynka44
13. apr 2013

kocky ahojteeee citam tu vase prispevky a vidim zs som na tom podobnee... som v 8tt a uz tri tyzdne vkuse vracaam stale spim a som velmi vycerpana. Vynehavam pracu lebo nevladzem. Snazim sa jest vsetko ale raz mi to sadne raz.nie sem tam.mi ani cista voda nesadne :( snad to prejde coskoro....

beatka1988
16. apr 2013

Jaaj babenky,uplne vas chapem. Bojujem s tym od 6-7tt... Priznam sa,ze minuly tyzden bolo super,ale to preto lebo bol velmi narocny tyzden i na cas i na aktivity a nejako som nestihala mysliet a riesit co s tym,ze mi je zle...no uz je to tu zas...zase na druhej strane vieme,ze je vsetko v poriadku🙂 no len to nejake vydrzat,a potom uz budeme sa len vytesovat🙂a co mi pomaha? Uf,nachvilku asi ked sa najem,no neprijemna chut v ustach je fakt uz otravna:(

pa3cka
21. apr 2013

mne pomaha vypit rano na lacno pohar vlaznej vody so stavou z polky citrona a ranna prechadzka 😉

8853
7. máj 2013

kazdy den prosikam, aby 1. trimester skoncil... nepomaha mi nic.. nastastie nezvraciam, ale je mi nonstop zle, v noci sa na to budim, je mi zle od hladu a ked idem nieco zjest je mi zle od jedla... staci , ze nan pomyslim, zacne ma napinat.... zacarovany kruh. Bojim sa aby som vela neschudla kedze som kost a koza, do toho hormonalne nalady a zufalstvo z toho, ze ani tehotna neviem byt normalne...

terezka1947
7. máj 2013

mne bolo zle vzdy vecer...koncila som v praci okolo 18tej a kym som dosla domov,uz som nevladala,brutalna unava 😒 a to som zvyknuta makat a nesetrit sa velmi...no a od zaludka mi bolo zle od 20tej,kym som nezaspala...pravidelne kazdy den...ked mi c 😒 hcel dat manzel vecer pusu...tak sa mi zdvihal zaludok...to bolo fakt priserne a tazko sa mu to vysvetlovala...ale od 4mesiaca to preslo a uz som v pohode fungovala do porodu-este 2 dni pred porodom som umyvala okna a upratovala a prala vo velkom(sice s brutal opuchnutymi nohami) 😀

ichbinich
7. máj 2013

Ja som mala to iste. Cely den zle, horsie, ked som bola aj hladna, a pritom som sa do jedla musela nutit.
Pomahalo, resp. jedla som biele pecivo, suchare, ryzovy chlebik (taky ten "polystyrenovy"), neskor aj sladke ako muesli tycinky, bebe keksy.
Mne osobne pomahal zeleny caj, bud obycajny nesladeny alebo s citronom a zazvorom. Ja som totiz kavickarka a bez ranneho nakopnutia som bola este vacsia zombie. Tak ten caj mal dvojaky ucinok: zmiernil nevolnost a trocha kofeinu ma povzbudila.
Prve tyzdne som sa mohla ako-tak najest iba na obed. Rano iba biele pecivo s trochou masla, vecer zvycajne instantnu mliecnu kasu pre babatka... Ovocie, zelenina nehrozilo, papriku som nemohla ani vidiet. Ale postupe sa to zlepsovalo.
Potom som mala asi medzi 16 a 18 tt pokoj, a potom az do porodu palenie zahy 🙄 A bolo jedno, co som jedla. Zaha ma palila aj zo suchara... Takze som mala tabletky Rennie v kazdom vrecku, sufliku, kabelke, na nocnom stoliku, vsade...
Je to otravne, aj ja som si niekedy pomyslela, ze na co som sa dala, znovu tehotenstvo, ale preslo to same. Nastastie som nemala ine komplikacie, ale vtedy, ked mi bolo zle, som fakt chcela len, aby to prestalo...

elkey
7. máj 2013

Mne pomahali detske piskoty.. hlavne v noci, ked som sa zobudila na neskutocny hlad.. 🙂 Stacilo zjest 4-5 piskot a mohla som spat dalej.. A nikdy mi z nich ani nebolo zle. 🙂

linajka
7. máj 2013

Tiež som si odžila tieto celodenné nevoľnosti. Jednu chvíľu mi pomáhali také zázvorové lízatka pre tehotné, v lekárni som to kupovala.

zudorka
7. máj 2013

ahojte, pripajam sa, tiež som na rom rovnako... celodenná nevoľnosť... aj od hladu aj od jedla, v noci mám poruke piškoty, že keď sa zobudím na to že mi je zle, tak hneď zjem 2-3 zapijem a idem znoovu spať....

kiki68
7. máj 2013

no a ja som myslela,ze co mi je....tiez mam taketo nevolnosti,co musim niecim zajedat...je to ohromna zabava,lebo cloveku je na zvracanie,ale akonahle si da nejaky banan,alebo nieco tak je na chvilu pokoj.
Mne tam pred tyzdnom este nevidel plod v 6TT,tak si myslim,ze krpec sa mu uz ukaze,lebo telo vyvadza od vikendu poriadne...
Ja ani tak nevraciam,ako som malatna, naozaj zvlastny stav. A to som doktorovi hovorila,ze ake je to super,ze mi neni vobec zle...no tak mi telo dava zabrat..

ileas
8. máj 2013

ja som na tom podobne.Nevoľnosti,ráno,poobede,večr,v noci.Bánány nejem lebo mám problémy zo zápchou.Tiež mi je na zvracanie ale nezvraciam.Verím,že to prejde.čím skôr.Jem najčastejšie tie pečene bagety čo predávajú v lidl s maslommšunkoua zeleninou.Ešte mi pomáha detska výživa,chrumky tie nesolene čo sú určené pre deti

nessi3
9. máj 2013

ja uz neviem co mam robit stale mi je zle a nie a nie vyvracat sa, aspon by sa mi snad ulavilo troska ☹

matrix87
9. máj 2013

@nessi3 to poznám... ale poteším ťa, ono to prejde... 🙂 u mňa to prešlo okolo 13tt... tak pomaly ale predsa...

adritta
11. máj 2013

Baby ako keby ste mi z duše hovorili 😒 a varenie mi tiež robí dosť problém...a môj drahý si myslí, že si snáď vymýšľam 😀 keby si to mohol aj on skúsiť 😀 😀

zuzanadrexlerova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vodnarka06
11. máj 2013

Ahoj. Mne bolo pri oboch tehotenstvách tak zle, že som skončila na 2 týždne na infúziách. Ale keď nebolo ešte tak zle, tak mi pomáhala citrónovo-zázvorová malinovka (ale len trocha zázvoru, aby to neštípalo) a Fatra minerálka. Je jediná, ktorá je zásaditá a tak znižuje žalúdočnú kyselinu. Inak stále niečo malé zobkať. Pri prvom tehotenstve som vracala od 8. týždňa do 13.t. Teraz pri druhom od 5.t. do 17t. a bolo to intenzívnejšie. A to som si myslela, že pri druhom to už bude lepšie 🙂 Povzbudzujúce bolo aj to, že som vedela, že to určite raz prejde, či už po prvom trimestri alebo keď drobcovi vypoviem dočasnú nájomnú zmluvu 🙂) Ale raz to určite skončí 🙂)) tak držím palce.

vodnarka06
11. máj 2013

@adritta no môj drahý sa musel stať na dva mesiace žienkou domácou so všetkým čo k tomu patrilo, varil, umýval riad, nakupoval, upratoval, staral sa o dcérku, tú mimochodom musel aj prebaľovať, lebo ja som sa pri naloženej plienke stihla dva krát povracať 🙂 a to náš drobec nakladal aj 4x denne 🙂 až mi ho bolo ľúto, kým som ja bola doma zavesená na infúzii on musel po príchode z práce makať 🙂 ale nepovedal ani pol slova a keď mi to prešlo, tak som mu to všetko vynahradila aj s úrokmi 🙂)

emma_932
11. máj 2013

@caelley tak isto som na tom bola aj ja, no cca po mesiaci to preslo. treba vydrzat 😒 , ale stoji to za to 😉 kup si este hroznovy cukor, mne pomohol, ked bolo najhorsie, no ja som jeden cely mesiac lezala. a to som vracala len 2 - 3 x za cele tehu, ale nonstop mi bolo zle, fuj.
este ma napadlo, mala by na to byt nejaka homeopatia, skus sa popytat, nieco mam aj vo fotoblogu. mne homeo velmi pomahala..

lucinkab
12. aug 2013

@vodnarka06 ahoj, aj ja pijem sem tam fatru a pomohla mi s kyselinou...len ta mala "lieciva" sa v tehu vraj nemoze....a aky mas nazor na caj zazvorovy z vrecusok?

vodnarka06
12. aug 2013

@lucinkab Ahoj. Tá malá fatra je velmi koncentrovaná, ja som cuckala len tu obycajnu. Zázvorový caj s vrecúsok neviem posudit, tazko povedat co tam naozaj davaju a akej je kvality. Ja som si robila zazvorovu malinovku s citronom, ale len trosku zazvoru, tak asi 1 cm som nastruhala do dzbanu a vytlacila citron. Viac zazvoru ma stipalo. Pila som aj zazvorovy caj, ale taky z cerstveho, ten som mala nakrajany na kolieska a vyluhovany. Ale tiez len trochu, lebo potom je to velmi stiplave. Mozes si ho nechat vyluhovat ako prvy a potom trebars tam vyluhovat sacok nejakeho overeneho caju co mas rada. Takto som to neskusala, ale mohlo by to fungovat .-))) tak vela zdaru .-))

lucinkab
12. aug 2013

@vodnarka06 no ja som si kupila ten sackovy zatial, a nestipe vobec ale zazvor skor vonia a pomohol zmiernit tie pocity tak je fajn 🙂 a papam aj hroznovy cukor aby mi nebolo zle z hypoglykemie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre