Som v 7. týždni a nevidno činnosť srdca

leria
10. mar 2012

Baby potrebujem povzbudiť.....viem,že si svojim zúfalstvom velmi nepomáham,no nemôžem ináč.Podla poslednej menštruácie by som mala byť cca 7t aj cca 5,6deň.V stredu som bola na usg a doktorka nevidela akciu srdiečka(hcg bolo 14 830),o dva dni(včera)som bola na dalšom usg u iného doktora a ten tiež nevidel akciu a napísal mi do spravy:GS oválny,13krat 8mm,CRL 4-5mm,SPM nedetekujem,evidentný hematom,abrupciu nepozorujem,cervix uzavretý,bez príznakov AB.Postup podla dynamiky HCG.Tento výsledok som odniesla svojej doktorke,no ona sa tvárila,že to velmi ružovo nevidí.Ja som jej hovorila,či to nemôže byť skoro,že nevidno činnosť srdca,no ona mi povedala,že ostatným ženám ktoré mali menštruáciu v tom termíne ako ja(15.1)už je vidno.Teraz mám ísť na dalšie usg aj odber 14.3.Snažím sa myslieť pozitívne no nedokážem sa naladiť.Mala byť radšej ticho.Nemám ináč vôbec žiadne nevolnosti ani bolesti,ani nešpiním.Prsia som mala dosť citlivé,no nejak to pominulo.Ja neviem či sa mám pripraviť psychicky na tu horšiu verziu.Je to moje prvé bábo.Prosím o trochu povzbudenia,poprípade vaše skúsenosti.

leria
autor
11. mar 2012

Baby ani neviete ako mi pomáhate 😉 Mám na seba trošku zlosť,že som taký slabý bojovník.Začala som tomu viac veriť,no zadné dvierka mám pootvorené.Ako tu už bolo spomínané,treba si zo všetkého zobrať to pozitívne a pre mňa je velkým darom,že som schopná otehotnieť.Minulý rok som podstúpila laparoskopický zákrok na endometriozu.Aj to na vlastnú žiadosť.Celé roky som pri menštruácii neskutočne trpela a doktorka mi povedala,že po pôrode sa to upraví.a ja som vlastne kvoli tomu nemohla otehotnieť.Vypísala mi algifen na bolesti 😀 a poslala na umelé.Kvôli tomu sa mi aj rozpadol 10ročný vzťah.Partnera som svojim správaním (prílišné snažilkovanie) uhnala do náručia inej ženy.Stalo sa 😉 Som si vyčítala,že som doktorku nevymenila skor,že ma nechala tak trpieť.Ved aj keby som nechcela bábo,tak ma mohla poslať na tu laparku.Hned po výmene doktorky som si žiadala ten lap.zákrok a zdá sa,že pomohol.Bolesti zmizli.A to otehotnenie je pre mňa velkým zázrakom,viem,že som schopná otehotnieť.Verím,že budem maminou.Sranda je aj to,že sme boli s partnerom objednaní na insemináciu pri tých posledných mrchách 🙂

leria
autor
11. mar 2012

@strihalka S tou ovuláciou, je to možné, že by mohla byť posunutá...Ja som to totiž prestala sledovať,nechcela som sa velmi upínať na tie dni ked mám ovulku.Minulý rok som podstúpila polročnú hormonálnu liečbu,tak je možné všetko...menštruáciu som mala pravidelnú-28 dní,no pri ovulácií nie som si istá 😉

delideli
11. mar 2012

@leria : podla tej spravy od doktora nevidel ziadne priznaky potratu, co je pozitivna vec, vypocet podla poslednej MS je u vela zien sa sice povazuje za smerodajny,ale presny byva u zine , ktore mavaju pravidelny standradny cyklus, co nie je u kazdej..presne urcit tyzden je tazsie, najma ak cykly pravidelne nebyvaju, resp. ak nevies kedy si mala ovulaciu,niektore baby ju mavaju dost posunutu, takze realne nemusis byt v tom tyzdni,ktory ti bol vypocitavany..navyse nie vzdy sa fazulka vyvija s presnostou na den..dalsia otazka je spolahlivost ultrazvukoveho pristroja..viac ti asi povedia naozaj az tie kontrolne vysetrenie- drzim palceky, aby to dopadlo dobre 🙂

leria
autor
11. mar 2012

@baklik asi máš pravdu, privelmi sa neviazať, kým nebudem mať v rukách tehotenskú knižku....

delideli
11. mar 2012

@leria : a este zo svojej skusenosti viem,ze na "zlu" variantu sa pripravit velmi neda (aspon mne sa to nepodarilo)..ja si myslim, ze treba dufat a verit do poslednej chvile, aj ked samozrejme nie sa nejak extremne upinat, ale snazit sa nestresovat (aj ked je to nikedy velmi tazke) a mysliet pozitivne..super je,ze sa ti podarilo otehotniet a ze ti zakrok co si mala pomohol..este raz-prajem len to naj,aby si na buduci tyzden uz srdiecko videla 🙂

zuziq
11. mar 2012

@leria tiez ta nechcem strasit, ono je to vzdy 50 na 50, ale urcite sa priprav aj na tu horsiu variantu. Aj ked na to sa pripravit v podstate neda, viem z vlastnej skusenosti ☹ V takom stadiu by uz malo byt vidiet akciu a ked ti ustupila citlivost v prsiach tak je dost mozne, ze sa to nevyvija ako ma. Ja som tiez mala naprv vsetky priznaky ale len hadam tyzden, potom uz nic. Uz vtedy som tusila ze nieco nie je ok, kedze pri prvom tehu to trvalo prve tri mesiace. Samotne spinenie zacalo az okolo 9tt, takze spinit este nemusis. Zial, drviva vacsina kamosiek a znamych v mojom okoli to v poslednej dobe zazilo tiez. Jedna zenska lekarka sa vyjadrila, ze v poslednom case takmer kazda tretia zena musi podstupit zakrok. Myslim, ze teraz chces hlavne citat tie pozitivne skusenosti, viem ake to je stale dufat, ze to bude ok a strasne drzim palce, aby tam ta akcia bola 😉

leria
autor
14. mar 2012

tak toto moje tehuľkovanie nevyšlo 😢 ,dnes sa rozplynuli všetky moje nádeje,že to bude o.k.Srdiečko nebije a kleslo aj hcg.V najbližších 2 dňoch ma čaká kyret.Zrejme moja cesta za bábätkom bude trošku dlhšia.Viem,že viaceré z vás si prešli ešte ovela horším utrpením a to mi dáva silu vydržať.Som vdačná,že som dostala a verím,že dostanem šancu ešte otehotnieť 😉 Psychicky to zatial znášam celkom,uvidím čo bude zajtra.Držím všetkým snažilkám,tehulkám aj bábam,ktoré sú na tom ako ja,palce.Nech nikdy nestrácame nádej a vieru bojovať. 😉

1982zuzka
14. mar 2012

@leria to mi je ľuto, viem že teraz žiadne slová moc nepomôžu na ten smútok ale verím, že čoskoro sa budeš tešiť z rastúceho bruška. neboj, nakoniec všetko dobre dopadne - len treba veriť a nepodliehať smútku.

zuzmor002
14. mar 2012

Ahoj, ja som mala podobnú skúsenosť, ale nakoniecv to dopadlo dobre. Činnosť srdiečka som mala až 54. deň od PM, bola som už 7+5tt. Začala som špiniť, skončila som v nemocnici, ale keď sa objavila srdcová činnosť, špinenie potom prestalo a dnes mám krásne dievčatko. Tak to ešte úplne nevzdávaj, možno aj tebe to dobre dopadne. 🙂

delideli
14. mar 2012

@leria : to ma straaasne mrzi :( ja som mala kyretaz zaciatkom januara, vykon trva iba chvilu, robili mi ho vecer a nasledujuci den ma uz pustili domov (bola som za to hrozne vdacna), ani som po nom velmi nekrvacala.. je tu o tom aj tema- vola sa tusim "co si vziat so sebou na kyretaz" alebo nejak tak podobne..budem ti drzat palce,nech to mas v poriadku za sebou..(inak v tej dobe,ked som bola na nej ja, som o tom nevedela, ale v zahranici udajne bezne davaju na vyber- kyretaz alebo sa caka na spontanny potrat- bambi2 o tom pripravuje blog,lebo u nas je informovanost v tomto ohlade dost mala)..
je to hrozne smutne,ale udajne takto konci kazde tretie tehotenstvo :(,niektore odhady su este pesimistickejsie..mne je este stale za nasou fazulkou smutno, chvilu to asi trva kym sa rana na srdiecku zaceli, ale verim,ze coskoro sa aj my aj vy budeme moct tesit z noveho zazraku a ze to tentokrat dopadne dobre..drzim palce a prajem vela sily..

katkamarek
14. mar 2012

@zuzmor002 ked klesa HCG, tak bohuzial tam uz nadej nie je ☹

@leria mrzi ma to, ze to nedopadlo dobre, teraz len rychlo zabudnut na nezdareny pokus a mozno hned dalsi mozny cyklu sa zadari, drzim palce 😉

nativanativa
14. mar 2012

@leria ja som bola vcera , som zacala 9 tt presne , male sa krasne hybalo , je dost mozne ze srdiecko bude neskor , netreba panikarit ... inak doki povedal , ze som vyvojovo s krpcom na 8tt o tyzden neskor , ale ja sa neplasim , neboj vsetko bude ok , a tiez som sa pytala , ci nebudeme pocut srdiecko a on mi na to , ze do toho 12 tt to nerad robi s tym pristrojom, lebo ze vraj to nema celkom dobry vplyv na maleho mickiho 🙂 🙂

meza
15. mar 2012

drzkaj sa,presla som si aj ja tym,5 rokov snazenia konecne 2 ciarky a 12tt zamlknuty ale hned po prvej menstruacii som ostala tehotna a teraz ma dcerka 2.5 roka 🙂

leria
autor
15. mar 2012

no myslela som si že dnes alebo zajtra skončím na kyrete,ale kedže mám blbú poisťovňu(dôvera)tak sa to posúva o týždeň.Dnes mi opäť zobrali krv,spravili usg a v pondelok mám ísť opäť na krv, aj usg a na istotu už budem vedieť či je to na kyret..Bola som u iného doktora,bol velmi príjemný a dokladny.Ja neviem,je mi tak všelijak.Už neviem ako sa mám k tomu staviať.Ja som tam dnes šla zmierená a zbalená ,že je koniec.Predsa včera som mala hcg 19 830-8tt+3.Na jednej strane verím,že je tam aspoň malinká nádej a stane sa zázrak a na druhej,ten blbý pocit,že mám pod srdcom mrtvý plodík.je to fakt skúška na psychiku.Nuž čo uvidíme čo dalej.Jediné,čo ma mrzí,že som išla ku lekárke velmi skoro v 5týždni a stresovala ma s tou akciou už od 6týždňa.Je to moje prvé tehotenstvo,tak som to od začiatku niesla každe info z jej strany velmi citlivo.A za tie 4týždne som absolvovala cca 7usg,z čoho nemám dobrý pocit.

dankadina
15. mar 2012

@leria na tvoj týžden máš hcg ešte v medziach normy tak nezúfaj 🙂

katkamarek
15. mar 2012

@leria Toto nerob, nepremyslaj teraz, ze co to mohlo sposobit. Tym sa budes iba viac trapit a k nicomu to nepomoze. Ja som pri prvom tehu absolvovala na zaciatku tiez viac USG, nemyslim si, ze toto by malo na to vplyv, ak si na to narazala. Jednoducho sa nestretla spravna spermia so spravnym vajickom, nieco nebolo od zaciatku spravne. Poviem ti, ze lepsie teraz ako neskor. Dnes mi kamoska oznamila, ze prisla o babatko v 14tt. Tiez bol plod od zaciatku mensi a nakoniec to takto skoncilo. To uz je zase o cosi tazsie. Teraz ste "pohnojili", myslim, ze po prvej mrche po kyrete sa mozete zacat opat snazit 😉 Oni by mali zistit, ci plod nebol v poriadku. Ak mas viac rokov, tak by som si vyziadala aj vysetrenie na hematologii, kvoli trombofiliam, ktore tiez mozu casto sposobovat potraty. Viem, ze to mas teraz tazke, ale vsetko sa na dobre obrati 🙂

katkamarek
15. mar 2012

@dankadina Baby, nedavajte jej falosne nadeje, ked HCG klesa, tak nieco nie je v poriadku a ked ani dnes akcia srdiecka nebola, tak to uz je beznadejne podla mna. Doktori sa asi len chcu uplne uistit, ze vitalita plodu tam nie je, preto tolko odberov, co sa mi paci. Len to este viac zneistuje. Bodaj by som sa mylila.....

leria
autor
16. mar 2012

@katkamarek no akurát včera mi volala sestrička,že mám vysoké trombocyty-425. Zrejme tam bude ten problém.Dúfam,že sa to dá liečiť a že sa mi podarí ešte otehotnieť.

lucinocka
16. mar 2012

@leria budes pichat injekcie cele tehu, jak ja 🙂

katkamarek
16. mar 2012

@leria Hematologicky problem je problem iba dovtedy, kym sa nan nepride, potom sa to da riesit, sice si asi budes musiet pichat injekcie cele tehu, ale to sa da zvladnut. 😉

mirka7582
16. mar 2012

ahoj držkam ti palčeky nech dalšie tehulkovanie je bez problemou netreba sa vzdavat 😉 ani ja som sa nevzdala a povedala som si že pojdem aj cez mrtvoli a už budem mat o chvílku ročneho loptoša 😀 treba verit jedneho dna sa to podarí

leria
autor
16. mar 2012

dakujem baby,otvorila som si aj novú diskusiu ohladom trombov,nech viem čo ma čaká......tie injekcie zvládnem,hlavné je že viem čo je príčinou...škoda,že sa to nezistilo aspoň pred 5timi rokmi...no čo už,asi to tak všetko má byť....len s tým mrtvým plodíkom v mojom tele sa neviem vyrovnať☹nech už je to za mnou....nenávidím tu svoju poisťovnu,hned v septembri ju mením

katkamarek
24. mar 2012

@leria bohuzial u trobofilie je to vacsinou tak,ze sa na to pride az ked zena potrati. Este by som povedala,ze mas stastie,ze zistovali pricinu hned pri prvom potrate. Vacsinou sa to berie tak,ze "to sa stava". Mne to zistili v 30tt a dakujem Bohu a vsetkym svatym,ze sa dovtedy mojej bambulke nic nestalo a dotiahli sme to do uspesneho konca. Uz mas nejake vysledky?

lucinocka
24. mar 2012

@katkamarek fiha to si mala teda sakra stastie, mne nasadili injekcie v 9 tt a uz bolo neskoro.. teraz beriem od 3tt

katkamarek
24. mar 2012

@lucinocka to si uvedomujem a ani si to nechcem predstavit,ze co by bolo keby... V takom stadiu tehu by to zabilo asi aj mna. Asi zalezi aj od typu trombofilie. Takze uz si si preventivne pichala injekcie este pred tym,nez si si bola ista,ze si tehu? No ja verim,ze aj teraz to bude ok,som v 7tt a az v pondelok budem mat vysledky krvi. Nie kazda si musi pichat uplne od zaciatku,tak verim,ze to bude platit aj teraz.

leria
autor
25. mar 2012

@katkamarek si velmi zlatá,že sa zaujímaš,velmi si to vážim🙂na kyrete som bola teraz v piatok,o 2týždne by mali byť výsledky z histologie.Uvidím ako sa postaví k tomu všetkému aj moja gynekologička,či ma poposiela ešte na nejaké vyšetrenia...alebo či bude stačiť upraviť tie trombocyty,neviem aká je norma,400?ja som mala 425.Aj sa musím naučiť byť viac priebojnejšia a ovela viac otvárať ústa.Doteraz som k lekárom chodila s pokorou a uctou k ich profesii,no zrejme som si len sama uškodila.Berú nás ako na páse.človek by vela zdravotných problémov prekonal lahšie,keby boli trochu ludskejší.Teraz som znechutená z celého prístupu,človek v tej bezmocnosti nevie kam sa má obrátiť.Navyše si pripadám ako keby zazerali,že čo som robila doteraz,že či teraz som sa zobudila a rozhodla mať dieťa.Aj sestrička mala blbu pripomienku,že ona v 40tke mala už 3deti.Lutujem,že som jej na to nepovedala,že či nevie že to je v rukách Božích,kedže viem že je silno veriaca.Píšem trošku od veci,lebo mám depku...ale o to viac som naštartovaná viac bojovať a nenechať sa odradiť nezáujmom alebo blbými pripomienkami.

zuziq
25. mar 2012

@leria az teraz som si precitala, ako to cele dopadlo ☹ ale neboj, ono to urcite vide. Strasne vela tehu na zaciatku sa teraz takto konci, tazko povedat, cim to je.. ale urcite sa nam podari otehotniet znovu a dotiahnut to do konca 😵 😉

leria
autor
25. mar 2012

@zuziq dakujem 🙂

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkoponka
25. mar 2012

@leria Ahoj Leria, precitala som si cely tvoj pribeh. Je mi nesmierne luto,co sa ti prihodilo. Musis vsak vstat a ist dalej. Pan Boh ti naznacil, ze to pojde, tak mu ver. Uz ti nezostava nic ine ako bojovat az do dalsieho a krajsieho, stastnejsieho konca. Vysledok urcite pride. Musis byt silna. Aj depka prejde, pokial jej nedovolis polozit ta na lopatky. Najdi v sebe silu a "vstan". Dokaz sebe aj svojmu buducemu babatku, ze vies byt silny bojovnik. Vsetko sa v zivote deje pre nieco. Aj to zle, co sa nam prihodi, moze byt niekedy zasahom stasteny. Nepreberaj na seba blbe poznamky zdravotnikov ci inych ludi. Vies, to, ze je niekto sestrou alebo doktorom neznamena, ze jeho emocionalna ci inteligencna uroven je dostatocna. Bohuzial. Slovo ma lahkost vetra a silu hromu.... Povznes sa nad takymito neprofesionalnymi pripomienka a polutuj toho cloveka iba vo svojom vnutri, odpusti mu, ze je taky blby, pretoze jemu to chudakovi vobec nedochadza :( Pozdravujem ta a prajem ti vela vela stastia a vela energie ist dalej .....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre