Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Genetické vyšetrenie, nechcem podstúpiť odber plodovej vody

denisafulmek
20. aug 2019

Ahojte, akurát som prišla z gen.vyšetrenia zo žiliny išla som tam kvôli tomu lebo triplle test mi vyšiel negatívne ale riziko na d.s. 1:270 tak ma doktor poslal na genetiku, mala som iné očakávanie kedže mi môj doktor povedal že mi možno bude robiť väčšie sono, ale na odber plodovej vody to neni. Prišla som tam, sestrička spísala so mnou rodokmeň či niesu u nás nejaké choroby a potom som išla ku doktorovi ten ma hneď poslal na odber plodovej vody, len ja nechcem podstúpiť odber plodovej vody máte s tým skúsenosti? Ďakujem za každú radu

rachel36a
21. aug 2019

@denisafulmek vsak ked nechces ist tak nechod...to nie je povinne....ak chces zaplat si kvalitne sono napriklad u Grochala v Martine

lenuskaa92
26. aug 2019

Tiež my vyšli testy 1 ku 170.. Amnio som odmietla... Teraz som bola na morfologickom vyšetrení a vraj nevydel žiadne známky nejakého syndrómu... Ono veľa ženám to vyde pozitívne..

mariamisko
30. aug 2019

@denisafulmek mne vyšiel dawnown syndróm 1:12 veľmi nízke no choďte na dobrý 4d ultrazvuk a tam sa pozrú na bábätko v akom stave má nosnú kosticku akú hrúbku má koža na krku a budete si istá ....

denisafulmek
autor
30. aug 2019

@mariamisko 19.9 som objednana ku p. Grochalovi 🙂

alojzova
27. sep 2019

@zuzankkaa1 na 3d sa da zistit ci ma dieta dawnov

queen_mary
27. sep 2019

@alojzova nie neda, na 3D mozes/nemusis vidiet iste znaky, ktore mozu byt indikaciou prr downov syndrom

zuzankkaa1
27. sep 2019

@alojzova jasne ze sa da. Existuje asi niekolko markerov,ktore ukazuju na to,ze dieta bude downik. Su to napr. nosova kosticka,palec na ruke je vzdialenejsi od prstov,nizsie polozene usi na hlavke,problem so srdieckom,oblickami...je ich asi 10-12 tych znakov cca,uz neviem presne a niektore su uplne specificke pre ten down. My sme mali vysoke percento ze budeme mat downa a na tom utz sme mali vsetko ok okrem obliciek ALE dr nam vysvetlil,ze keby sme nemali to podozrenie a prisli by sme akoze so zdravym plodom na utz tak by nam povedal,ze 90% deti v tom veku ma take oblicky a este sa upravia. Ale kedze ideme s indikaciou na downa tak nam musi prepocitat riziko a mali sme ho znovu vyssie. Samozrejme,syn je zdravy. Riziko sme mali 1:12

zuzu1109
27. sep 2019

Prosím všetky!!!
Nikdy nechoďte na amnio. Ja som na základe amnio potratila. Mala úplne zdrava.
Strasne ľutujem, že som tam išla. Nikdy si to neodpustim. Odvtedy je 2 roky a ja stále nie som tehotna a ani nemam dieťatko. Prežívam nočnú moru odvtedy. Nikomu to neprajem!
Na základe amnio som dostala zapal maternice. Musela som malinku porodiť v 22 tt. Zelena plodová voda infekcia z amnio. Nikdy nikdy to nepodstupuje.
Sú testy z krvi ktoré máte tiež spoľahlivé.
Amnio su zastarale metódy. Mala som podozrenie Down 1:50

alojzova
27. sep 2019

@zuzu1109 kolko si mala rokov

zuzu1109
27. sep 2019

@alojzova Mala som 31 rokov. Môj gynekológ má strasne do toho tlačil.

alojzova
27. sep 2019

@zuzu1109 preco si isla ved mala si si zrobit po svojim ako si to ty citila

alojzova
27. sep 2019

@zuzankkaa1 ty si bola na 3d v kolkom tyzni

zuzu1109
27. sep 2019

@alojzova ani sama neviem. Strasne som sa bala. Bohužiaľ sa to už neda vrátiť.
To bola najväčšia chyba môjho života.
Všetci do mna hucali, presne si to pamatam bolo to tesne pred Vianocami. Budete mat kľud a podobne veci.
Preto som to sem napísala aby som vás upozornila dievčatá , že sú aj zle skúsenosti s amnio. A hlavne dnes keď sú aj ine metódy.

alojzova
27. sep 2019

@zuzu1109 a tebe bola vidiet nosova kosticka v 11tt

zuzu1109
27. sep 2019

@alojzova áno! Všetky vysledky boli Ok! Aj ta časť za hlavičkou bola v norme.

alojzova
27. sep 2019

@zuzu co aj mne tu nosovu kost ani v knizke nenapisal

ceklis
27. sep 2019

@zuzu1109 kde ti to robili? Môžem sa opýtať že do koľkých dni prišla ta infekcia?
A čo na to lekár, ktorý robil amnio? :( veľmi ma to mrzí, naozaj. Prajem nech anjelik pošle čím skôr súrodenca ✊🏻❤️

alojzova
27. sep 2019

@ceklis ty si mala ties,riziko

zuzu1109
27. sep 2019

@ceklis trvalo to asi 2 týždne. Infekcia sa rozbiehala postupne. Nevedeli ani prist nato coho mám zapal. To už som bola v nemocnici. Odchádzala mi hlienova zátka až som začala rodiť. Achhhh 😔
Ani neviem či to vedia. Robili mi amnio v BA. Nebudem menovať ale známe stredisko. Bolo mi doporučene. Platila som 300 € za zrýchlene vysledky. Tie dopadli výborne.
A ďakujem dúfam že sa dočkám ❤️

zuzankkaa1
27. sep 2019

@alojzova asi v 18tt...trvalo to,kym sme sa objednali,kym nas vzali...

alojzova
27. sep 2019

@zuzankkaa1 aha ja uz som v 22

zuzu1109
27. sep 2019

@ceklis sú testy za 500€ ktoré ti všetko povedia na 99%. Kiežby som to vedela skôr. Su to testy z krvi.

ceklis
27. sep 2019

@zuzu1109 pozri na tuto diskusiu :(
Niekedy ani tie trisomy nie sú spoľahlivé :(((

zuzu1109
27. sep 2019

@ceklis to nie sú trisomy testy. A tieto vady vidieť na morfologickom ultrazvuku.
Amnio je zastarala metoda. Ktorú už v iných štátoch vôbec nepoužívajú. Naozaj. Všetko je Ok, pokial sa to nestane tebe. Veď to je len 1% riziko potratu pri amnio. Mne sa to bohužiaľ stalo 😔

ceklis
27. sep 2019

@zuzu1109 😢 veľa síl a naozaj prajem aby si bola tehuľka čím skôr ✊🏻❤️

zuzu1109
27. sep 2019

@ceklis ďakujem aj ja ti prajem všetko dobre zo ❤️

lilu2008
27. sep 2019

@denisafulmek objednaj sa k dr. Grochalovi do Martina. Je to veľký odborník a človek s veľkým srdcom. Bodaj by takých bolo viac. On ti vie spraviť veľmi podrobne sono a je uznávaný široko ďaleko. Vie povedať aj to ci je potrebná amniocenteza.

mojitka13
27. sep 2019

Ja som mala pri jednom dieťati 1:36 a pri druhom 1:37.Aj mňa na genetickej poradni posielali hneď na odber plodovej vody...že sa to robí raz za týždeň, takže hneď zajtra môžem nastúpiť do nemocnice, aby som to stihla.Odmietla som.Dost som bola z toho zosokovana.Tak mi povedali, že mám zájsť ešte na morfologicky ultrazvuk a potom sa mám rozhodnúť.Pri DS mávajú detičky zvyčajne ešte pridružené rôzne iné problémy a sú viditeľné iné markery.Samozrejme, nemusí to tak byť vždy.Ja som bola u MUDr.Grochala v Martine.Za mňa neskutočná spokojnosť.Mily trpezlivý lekár, ktorý rád a sám od seba všetko vysvetlí.Kedze nenasuel ziadne znamky defektu a všetko bolo s deťmi ok, na odber plodovej vody som nešla. Deti sú zdravé.Inak, pri druhom dieťati som už poučena absolvovala specialny ultrazvuk myslím v 12 týždni (tiež u MUDr.grochala) kde mu pravdepodobnosť defektov vypočítal počítač z nim nameraných hodnôt plodu.Ale na to treba špeciálny prístroj.Takyto ultrazvuk nemá každý lekár.Co sa týka tripple testov, v zahraničí sa už nerobia celoplosne.Napriklad sesternica rodila dve deti v Poľsku a tam sa robí práve ten špeciálny ultrazvuk do 12 týždňa a len tým, ktorym na základe týchto meraní vyjde riziko, podieľajú na krvné testy a ďalšie vyšetrenia.U nás minto príde tak, že zarábajú labaky a firmy, ktoré vyhodnocujú plodovu vodu.Lebo žien s rizikom je podľa tripple testov veľmi veľmi veľa.Mne napríklad pri prvých tripple testoch vôbec nezohľadnili, že som pôvodne čakala dvojičky.Az následne mi lekár vysvetlil, že hodnota istého hormónu zrejme bola vysoká z dôvodu, že pôvodne boli deti dve...Ale to už poisťovňa zaplatila za v podstate zlý a úplne nepoužiteľný test a ja som prežívala takmer mesiac stresov (lebo morfologicky ultrazvuk mi robili až v 20 tyzdni).Cele zle.Tebe prajem pevné nervy a zdravé bábätko.PS:určite sa hneď objednaj na ten morfologicky ultrazvuk.Venuje sa tomu len pár lekárov v SR a mávajú dosť plno.

mariamisko
27. sep 2019

@zuzu1109 Áno nifty testy 480€ ja som bola

alojzova
13. okt 2019

@taya4 a je babetko zdrave

Tu začni písať odpoveď...

Odošli