Placenta praevia marginalis

moonica
19. jan 2013

Ahoj babulky, prosim ma niektora z vas skusenost s touto diagnozou? Uz som citala par tem ale dost starych. Mam tuto diagnozu, uz som kvoli tomu 3x krvacala, 2x bola hospitalizovana. Placenta mi zasahuje len okrajom ku krcka maternice. Zevraj by sa mala dvihat ako mi maternica bude rast, rada by som vedela ci sa vam naozaj dvihla, ci ste kvoli tomu taktiez krvacali a pod. Som doma na rizikovom, lekarov v nemocnici uz poznam snad vsetkych. Najhorsia je psychika, stale sa bojim co si po cikani na papieri najdem... koncim za chvilku prvy trimester, otazku som smerovala sem do druheho trimestra, lebo zevraj do cca 20tt by sa mala placenta dvihnut. Dakujem 🙂

haimi
3. mar 2015

Baby a ako vam kontroluje doktor polohu placenty, sonom cez brucho alebo vaginalnym. Mne zistil nizko ulozenu placentu na poslednej poradni na zaciatku 22tt. Kontroloval primarne krcok, tak to robil vaginalnym sonom. Taka som ostala mimo o com hovori, zeani neviem, ci je len dole, pri krcku, alebo cez. No, alde uz som si to nacitala na nete, tak sa ho na to na poradni opytam.

pupendo5
27. mar 2015

@beyonce11 ahojky, nasla som tvoj prispevok v tejto téme, sice je z pred roka ale potesil ma, som v 29tt a stale sa placenta nedvihla tak ma tvoj prispevok povzbudil ze este mam nádej ze budem rodit prirodzene 🙂

beyonce11
1. apr 2015

@pupendo5 neboj bude všetko v poriadku,treba byť v klude,myslieť pozitívne,držím palce

pupendo5
1. apr 2015

@beyonce11 dakujem za podporu! 🙂

1357913
12. jún 2015

Ahojte babulky.ma niektora z vas krvácanie v 4 mesiaci tehotenstva?

piacere
12. jún 2015

@1357913 ja som masívne krvácala v 20tt (5.mesiac)

1357913
12. jún 2015

Ahojte babulky.ma niektora z vas krvácanie v 4 mesiaci tehotenstva?

1357913
12. jún 2015

@piacere a ako to prešlo?

piacere
12. jún 2015

@1357913 no skončila som na pohotovosti, kde mi pichali injekcie, infúzie na zastavenie krvácania a potom som si ešte poležala v nemocnici 22 dní, kde som ešte raz v 21tt zase krvácala. Mala som placentu marginalis a tam, kde prekrývala vnútornú bránku kŕčka sa mi kúsok odlúčil a odtiaľ to krvácalo, potom sa mi tam urobil hematóm a aj ten sa ešte vyplavoval. Takže v podstate celých tých 22 dní som špinila ešte....

monkabs
12. jún 2015

Ženy, ja mám tiež túto diagnózu. Diagnistikovali mi ju minulý týždeň piatok, poležala som si 5 dní v nemocnici, špinenie našťastie prestalo a dúfam, že sa mi placenta čím skôr zdvihne. Budem končiť 16tt. Mám nariadený kludový režim.
Chcem sa vás ešte spýtať. Doktorka mi dala nejakú mastičku, ktorú som si aplikovala včera do vagíny, lebo som mala nejaké zlé výsledky zo steru (nejaká kvasinka či čo) a vraj nie je vylúčené, že aj ona mohla spôsobiť to moje špinenie. Dnes som išla do obchodu a od vtedy mám dosť vlhkú intímku. Môže to byť spôsobené teplom a tou mastičkou, ktorú som si aplikovala? Psychika je veru teraz najhoršia.

piacere
12. jún 2015

@monkabs to bude urcite z tej masticky.

monkabs
12. jún 2015

@piacere Si ma upokojila, ďakujem. Už som si začala nahovárať kadejaké teórie. Je to silná mastička, ktorá pôsobí až 3 dni a tuším aj ten výtok (či ako to mám nazvať) má takú nejakú vôňu ako ona 🙂 Ďakujem ešte raz za upokojenie.

bibiana26
12. jún 2015

@monkabs tá mastička "kynoží" tie sviňuchy kvasinky a tie odchádzaju spolu s mastičkou z tela. Držím palce,aby sa placenta podvihla čo najskôr a pri najbližšom sone už bola v bezpečnom pásme. Sama som mala tento problém, špinila od 13 tt, letela aj na pohotovosť takže viem, aké to je psychicky náročné.

monkabs
12. jún 2015

@bibiana26 Ďakujem Ti krásne. Mňa len štve, že keď sa nepýtam, prípadne si to nenájdem na nete, tak mi tu nikto nič nepovie 😒 Tiež dúfam, že to bude už všetko tak, ako má byť.
Ešte raz vám ďakujem krásne, baby.

bibiana26
12. jún 2015

@monkabs a užívaš ascorutin alebo niečo iné? Ja som síce v nemocnici nebola,ale dr.mi prikázal sa šetriť, nedvíhať nič ťažšie, užívať ascorutin na spevnenie ciev a pri sone v 20 týždni bolo všetko ok. Posledné špinenie som mala v 17tt.

monkabs
12. jún 2015

@bibiana26 Ascorutin som užívala 5 dní v nemocnici. Špinenie prestalo a doktor mi ho vysadil. Teraz užívam už len 3 x denne po 2 tabletky magnézia. Modlím sa, aby špinenie už neprišlo

bibiana26
12. jún 2015

@monkabs nepríde uvidíš. Už si budeš tehotenstvo len užívať do konca. Držím palce,aby všetko dobre dopadlo😉

monkabs
12. jún 2015

@bibiana26 Dúfam, že máš pravdu a bude to presne tak. Ďakujem Ti 🙂

piacere
12. jún 2015

@monkabs hlavne si daj prisny kludo y rezim,kym nebudes mat potvrdene s9nom,ze placenta isla hore. Ja som mala povoleny pohyb len na wc a ku chladnicke.

maria1610
12. jún 2015

Baby aj ja som mala pri
Samkovi nizko polozenu placentu, zistili mi to az v 24tt, kedy som skoncila so spinenim v nemocnici, mala som nariadeny prisny kludovy rezim, len wc a sprcha, spinenie sa zopakovalo este sj v 26 s 34tt, no nskpnorc ss placenta dvihla a ja som prirodzene porodila v 39 tt 😵

vydrnik
12. jún 2015

Mne zistili placenta praevia v 32 tt a uz nesla hore mala som mat planovanu sekciu v 38 tt ale bola akutna v 37 tt lebo mi placenta doma praskla a velmi silno som ktvacala.nastastie vsetko dobre dopadlo.maly bude mat zajtra 11 mesiacou

piacere
13. jún 2015

@maria1610 áno, vo väčšine prípadov sa placenta dvihne. Mne dávali šancu ešte aj v 32tt, že snáď pôjde hore.... ale v 33tt (chodila som každý týždeň do rizikovej poradne) ma uzatvorili ako placenta praevia a vraj už hore nepôjde a plánovali sekciu. Na kontrole v pôrodnici skonštatovali, že placenta sa vytiahla dva centimetre od bránky, tak mi dovolili prirodzene skúsiť, nakoľko sa mi v 37tt spustil sám pôrod (odtiekla voda a v podstate od 35-36tt som bola otvorená na 4cm bez bolestí 😅 ). Lenže počas otvárania došlo k abrupcii placenty a ja som skončila na akútnej sekcii v celkovej narkóze v priebehu pár minút... asi som nestíhala vnímať kto som a kde som a už som sa preberala na izbe po sekcii... Potom mi pôrodník povedal, že placenta ani nemala šancu ísť hore, nakoľko bola prirastená 😖 Ale to je skutočne malé percento žien, väčšine sa do nejakého 25tt placenta pekne vytiahne úplne hore.

popelka5000
29. jún 2015

Zeny tuto noc ma brala rzp vylialo sa zo mne pozehnane krvi ...s tymto som lezala tri dni dozadu v nenocke a som tu zase...prvykrat to bolo tak na vlozku krvi....mate skusenost ako budu dalej v mojom tyzdni a stave pokr.? Neriesa ma akurat mg inf.a inf .na zastavenie krvacania ....diag.placenta previa marginalis

nadenkaaa
29. jún 2015

@popelka5000 ahoj takto pred rokom som ja lezala v nemocke s touto dg a lezala som tam mesiac dali mi aj kortikoidy na vyvin plucok s tym ze stale cakali ze sa mi placenta dvihne a nic ..lezala som s nohami hore mesiac rozpichane zily co stale do mna liali infuzky a stale som podchvilou liala tak v 34tt mi povedal dr v sluzbe(1.6) ze uz to nebude zastavovat mala som zly krvny obraz a ze ideme na sc v spinali a tak sa mi maly narodil 6tt pred terninom. 😅

piacere
29. jún 2015

@popelka5000 pokiaľ sa im nepodarí zastaviť krvácanie, tak ti určite urobia sekciu. Už si v relatívne slušnom týždni, neboj. Ja som bola prijatá do nemocnica (kvôli odídenej zátke a častým kontrakciám - otvorená na 4cm) na konci 35tt a v strede 36tt som (už našťastie v nemocnici) masívne zakrvácala v noci, ale ustúpilo to samo bez inf, tak ma ešte nechali a na konci 37tt mi odtiekla plodová voda a začal pôrod.
Drž sa a neboj sa, si pod dohľadom, ak budeš krvácať aj napriek inf. ukončia to sekciou.

e_z
29. jún 2015

Ahojte, k placente praevia nájdete naozaj obsiahly článok aj v našej encyklopédii Wiki Modrý koník: https://www.modrykonik.sk/placenta-praevia/ Môj lekár mal podozrenie, ale že ešte sa môže zmeniť, tak som švihala do nemocnice, kde sa nakoniec placenta praevia nepotvrdila. Tie ostatné veci ale áno, ale napriek všetkému sa tehu podarilo do úspešného konca. Tak baby, držte sa a nezúfajte

simusska
30. jún 2015

@haimi klasickym utz cez brusko

simusska
30. jún 2015

Baby mne moj dr. vcera konecne povedal dobre spravy....placentu marginalis mi zistili v 16tt a v 20 tt bola stale na tom istom mieste a vcera co uz som ani nedufala je zrazu tam kde ma byt....

luciaros
31. júl 2015
silvik4
20. aug 2015

ahojte tak ja som 31tt zistili mi nizsko usadenu placentu je len nejakych 19mm od krcka mam to cervenym silno zvyraznene hned na zaciatku tehu knizky ... stretli ste sa niektora s tym ze ste to mali takto ku koncu tehu a sa vam este placenta posunula a sli ste prirodzene alebo je velmi mala pravdepodobnost ze pojdem prirodzene ... samozrejme mam nariadeny klud a ziadny sex ani namaha .. dakujem za inf

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre