Pocity v 15. týždni

janka1989ya
7. apr 2014

Ahojte , Túto tému zakladám pre Nás kt.sme v 15+0 tt
alebo veľmi blízko 🙂
termín pôrodu september/október 2014
Ako sa cítite ? aké vyšetrenia Vás čakajú a aké ste už mali ?
Pekné prežitie tehu prajem 😉

majka99999
7. apr 2014

@janka1989ya uz tu su take temy o terminoch porodu september a oktober.

lulu369
7. apr 2014

@janka1989ya ahoj ja mám termín 6.10., dnes začínam 14tt. 23.4. idem na krv a triple test..Ja toto tehotenstvo znášam najhoršie (smejem sa, že som už na to stará 😀 ), predchádzajúce 2 som ani nevedela, že som tehotná....a ty si ako na tom?

nikolet_89
7. apr 2014

@janka1989ya ahoj je tu skupina septembrovky pridaj sa je nas cez 400 🙂

gugolina
8. apr 2014

Ahojte ja mam termin 3.10 som 14tt+4d a ja idem teraz piatok 11.4 na krv ci su tie geneticke testy... tak mam z toho trosku obavu nech to uz mame za sebou...

@lulu369 inak aj ja mam toto tehu oveľa oveľa horsie ako prve ;) zeby dievcatko una? ;) ;) ;) ty mas dievcatka ci chlapcov ci aj aj ;)

mrva
8. apr 2014

ja sa cítim, akoby som ani tehu nebola. Skôr mám viac energie, zle mi nebýva, len ma stále napína zo všetkého, čo má nejakú vôňu 🙂 takže nemám rada ani navoňavkované tetušky. Manžela by som občas najradšej vyslala na mesiac.Alebo mám dni, kedy by som sa ja zakopala dva metre pod zem a vyšla až po šestonedelí 🙂 zatiaľ nepripravujem pre mimi nič. Aj keď sa mi "samo" zohnalo už asi všetko - kočík, postieľka, oblečenie aj všetky tie drobnosti - odsávačky a pod. Proste mi to tu kamarátky a rodina nosia.. za chvíľu tu budeme mať skladisko. Ale zatiaľ to statočne ignorujem a obchádzam 🙂
Konečne sa na mimi začínam už aj tešiť (napriek tomu, že bolo plánované, netešila som sa od začiatku.. asi vplyv hormónov). Dcéry aj tatino sa už nevedia dočkať 🙂

lulu369
8. apr 2014

@gugolina ja mám 5 ročnú dcérku a 20 mesačného synčeka 🙂 Toto tehotenstvo mám dosť podobné s tým s dcérkou (najmä čo sa týka chutí, pleť sa mi strašne zhoršila, nechty sa mi naopak zlepšili už sa mi tak nelámu) a pri dcérke som len 2 týždne mala ako keby pokazený žalúdok a bola som strašne lenivá a unavená. Pri synovi som nevedela čo je to pokazený žalúdok, len mu smrdelo mäso a niektoré vône...No tento drobec ma trápi najviac - som už v 14 tt a pokiaľ si ráno nedám niečo sladké (čokoládku/keksík/sladké pečivo) tak mi je zle od žalúdka, ale aspoň nezvraciam 😒

sharlote
8. apr 2014

Ja mam termin 7.10.,tiez sa citim divne a som dost nervozna na deti a manzela,tiez by som sa zakopala aka som nervozna, momentalne som v nemocnici lebo som zacala krvacat.dost ma to vystrasilo. Teraz len lezat a oddychovat.

janka1989ya
autor
8. apr 2014

@mrva ,no ja nie ,ze som sa netesila ,ale som sa bala tesit ..
No ,zo zaciatku mi byvalo zle ,ale teraz to uz ustupilo uvidime dokedy 🙂
V pondelok idem na vysetrenie tak sa tesim ,ale zaroven bohim ako vysli vysledky krvi..

gugolina
8. apr 2014

@lulu369 no to mas super ja som zas do 14tt vracala 3krat denne 5 krat do tyzdna prvý krat som sa len napila okolo 11:00 no des... ja mam synceka ale pri nom mi vadili len urcite vone(pachy) napr vyfukove plyny z nich som vracala, ked sa niekto pri mne nasprejoval, cigaretový dym... no teraz som sa rano zobudila a vedela som ze budem cely den vracat a zle mi bolo nonstop.... tak si netrufam povedat co to bude 🙂 ale potesilo by do paru 🙂 ty uz par mas 🙂 ty uz asi pohlavie neriesis ze? 🙂

lulu369
8. apr 2014

@gugolina tak to tiež nie je bohviečo ☹ ja som skoro celé prvé 2 mesiace nebola schopná takmer nič robiť, horko ťažko som navarila a kus upratala (ešte šťastie, že manžel bol doma a deťom sa venoval on)...Ale aj teraz sa ešte stane, že niekedy má nevoľnosti "pripútajú" k posteli ☹ Ja by som skôr brala dievčatko, ale hlavné je aby bol drobček zdravý 🙂
nech ti tie nevoľnosti skoro prejdu a môžeš si tehotenstvo užívať plnými dúškami 😉 a možno, že sa v tvojom brušku naozaj skrýva malá princezná🙂

gugolina
8. apr 2014

@lulu369 dakujem si zlata 🙂 no mozno je teraz obdobie princezien :D a budeme mat obe ked som rodila maleho tak bolo obdobie princov 🙂 aj v porodnici bolo 13 chlapcekov a 1 jedine dievcatko 🙂 no inak aj ja som mala take stavy ze som lezala pol dna no mala som jednine stastie ze moj malinky je taky tolerantný ze si ku mne nanosil hracky a hral sa okolo mna 🙂 sem tam si babalkal ku mne na 10sekund a zase po svojom :D :D :D ked uz tato musel do prace 🙂 aj ja drzim palceky 🙂

mrva
8. apr 2014

@janka1989ya aj ja mám stále obavy.... a už aby pravidelne kopkalo a mala istotu, že žije

lulu369
8. apr 2014

@sharlote a hlavne nech všetko dobre dopadne...držím palce 🙂

sharlote
8. apr 2014

@lulu369 dik,snad to nejako zvladnem,najma aby syncek trocha viac pocuval maminku aby som nebolla v strese,lebo prave nam prekvita obdobie vzdoru,za 2 mes.ma 3 rocky,takze taky lapaj nezbedny

lulu369
8. apr 2014

@sharlote neboj sa zladneš, len teraz hlavne oddychuj aby všetko dobre dopadlo 😉 tak to poznám...ja mám doma 5 ročnú slečnu, ktorá asi zasa prechádza obdobím vzdoru, lebo vôbec nechce počúvať a tiež ma hnevá 😒 a ešte mám aj 20 mesačného syna, ktorý všetko opakujem po sestričke a veľa "volovín" stíha vymýšľať aj sám 😉

sharlote
9. apr 2014

@lulu369 no moja bude mat uz 7 tak uz je to lepsie,uz ma dnes pustili z nemocnice,tak opat doma,konecne makky matrac,tie v nemocnici nic moc

lulu369
9. apr 2014

@sharlote tak to som rada 🙂 Aj doma sa snaž oddychovať, aj keď pri deťoch asi to veľmi nedá...mňa dnes zasa celý deň bolí hlava, tak mám zasa jeden z tých super dní ☹

wewuliatko174
11. apr 2014

Ja mam termín 1.10...prvorodička..strašne sa tešim hlavne ked už moje malinke budem citit ked budem mat bruško(ako maniačka si furt kukam na bruško :D a važim sa aj kedsom ešte nepribrala)..su tam stale aj male obavy..hlavne aby bolo male zdravučke to je najdoležitejšie..16.4 ma čakuje doležite krvne testy tak sme zvedaví. Rano mi byva ešte zle,nie každe rano skoro každe a občas to vynecha jedno dve rana ked mi je fajn ale to mi začalo až od 7 tyždna byvat zle.hlavne som stale dost unavena,bez energie,hlavne v praci byt do 20.00 večera uf

wewuliatko174
11. apr 2014

Ale kym babo necitim strašne sa tešim aspon na dalši ultrazvuk..ten v 13 tyždni bol užasny! najprv stresy doktorke sa niečo nezdalo poslala ma do ružinova..tam mi robili aj ultrazvuk zhora a to bolo niečo krasne.malinke tam skalalo,hybalo sa,bolo krasne vidiet ručičky a nožičky. myslim že tam maju dost kvalitne aj pristroje aspon mne sa zdalo tak pre laika som tam krasne videla našu fazulku. v maji mame aj ten morfologicky ultazvuk som zvedava

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre