Predčasný odtok plodovej vody v 23. týždni

nikol889988
12. sep 2020

Ahojte zeny . Som na zaciatku 23tt a zistila som ze mi po troske odteka plodova voda. Uz asi mesiac pozorujem mokre nohavicky tak somsi zohnala temesvaryho roztok atest bol pozitivny. Lezim v nemocnici od vcera a zatial vsetky vlozky co mi skontrolovali tiez pozitivne. Dostala som atb do zily a magnezko. Na sone mi povedali ze vody je pomenej ale je tam. Strasne sa bojim vychytala som akurat doktorku ktora mi hovorila furt o potrate a predsacnom porode a ako moje babo este nezachrania lebo az od 24tt sa da. Som zufala lezim a cakam co sa bude diat dalej. Naozaj sa velmi bojim keby ten roztok nekupim ani o tom neviem pred tyzdnom na poradni vsetko v poriadku. Len placem a placem nase vyzuzene duevcatko furt kopka a dufam ze vydrzi co najhdlsie. Prosim povzbute ma povedzte ze to hude dobre. Ja som psychycky na dne .

nikol889988
autor
16. sep 2020

@rubinka ahoj dnes je to lepsie malinke sa voda doplnila ..klop klop ...a uz vyzera ze netecie vlozky mavam negativne ak to takto pojde dalej tak nas pustia lezat domov. Furt mam v sebe strach co ak sa to spusti znova co ak sa cosi zvrtne.. Hrozne sa stale bojim uz keby som aspon v tom 26-28tt ... musim sa ukludnit a byt v pohode aby sme to zvladli ale strach je vacsi... vysledky aj vyteri aj krv je vsetko v poriadku sama si neviem vysvetlit z coho sa to mohlo takto pustit a preco ... kedze nemam ani infekciu ani ziadne bacily...

derdia
16. sep 2020

@nikol889988 v prvom rade si musis ivedomit, ze su veci ktore neovplyvnis a uz uuurcit enie tym, ze budes plakat a zblaznis sa.
Tvoje dietatko je v tebe zive a zdrave zatial. Pomoct mozes jedine tak, ze budes oddychovat a s pokorou cakat co bude... A este jendo ti pomoze. Otocit sa s tvojim strachom a bolestou k Bohu. On caka, ci si ho teraz vsimnes... Ci ho poprosis o pomoc a podporu.... A uvidis, ze to zvladnete😊😊😊plodova voda sa dotvara ale ty musis hkavne jest a pit... A neopustat sa. Tym vobec svojemu dietatku nepomahas😉
Hlavne hlavu hore, kludne takto mozes pokracovat a aeste aj prenasat...neboj sa, hlavne, ze si v nemocnici a doveruj Bkhu, pamataj ON jedine je tvoj skutocny priatel... Ten ktory ta nikdy neopusti a aj teraz caka, ze sa na neho spolahnes... Drz sa😊

bibg
16. sep 2020

@nikol889988 Ahoj viem ako sa cítiš. V 15. týždni mi tiež začala predčasne odtekať plodová voda. Išla som po schodoch a zrazu som cítila ako so mňa niečo tečie. To som hneď k doktorovi a ten zistil že to je plodová voda hneď do nemocnice kde si ma nechali a kontrolovali. Nohy som mala aj so zadkom podložené aby boli vyššie. Viem je to hrozný pocit že môžeš prísť o dieťa. Ale jediné čo môžeš preňho spraviť je ukľudniť sa a myslieť že to všetko dobre dopadne. Ja Som bola zamestnaná hlavou keďže som z nemocnice pracovala a o 3 dni mi zistili že voda sa doplnila a už neodteká. Bola tam vraj nejaká prasklinka, ktorá sa už zacelila. Skús si vypýtať od niekoho aby ti priniesol nejaký časopis alebo niečo čím sa trošku zamestnáš. Dôležité je aby si sa ukľudnila, zachovala chladnú hlavu, myslela pozitivne, že všetko dobre dopadne a uvidíš ono sa to zastaví 🙂 Dôležité je veľmi veľa oddychovať a zbytočne ne behať. Ja mám doma dvojročného syna takže s oddychom som doma moc nemohla počítať. V nemocnici som naozaj 24 h ležala a jediné čo som sa postavila som išla na záchod a do sprchy alebo na vyšetrenie. Teraz už mám mesiac pred pôrodom. Musíš iba oddychovať. Držím palce aby všetko dobre dopadlo 🙂

nikol889988
autor
16. sep 2020

@bibg ja uz lezim tyzden a vyzera ze tiez sa to zalepilo (klop klop) vlozky mam negativne a aj na sone malo babo uz vodu doplnenu. Vybavila som si ist lezat do martina kedze zajtra ma chcu prepustit do domacej liecby . Tak pojdem tam predsa len som tam pod dohladom snad sa do rana nic nezvrrne budem sa modlit a dufat ze to dobojujeme. A ty si normalne sla potom domov po tych 3 dnoch a fungovala ?

bibg
16. sep 2020

@nikol889988 ano 🙂 no mala som prísny kludovy režim ale tak to tazko s dvojročným...vždy keď sa dalo som ležala s vylozenymi nohami. Jedlo som objednavala, upratoval muž, muž si zobral na pár dni dovolenku a fungoval s malým. Našťastie sme to zvládli 🙂 dôležité že sa to zastavilo, čo najviac oddychuj, nechod keď netreba, maj všetko čo potrebuješ na dosah ruky. Ja som prišla po týždni na kontrolu a dr povedal te prasklinka sa zacelila 🙂 držím palce 🙂

rubinka
16. sep 2020

@nikol889988 - super, len tak ďalej ☺️

nikol889988
autor
17. sep 2020

@rubinka tak dne sma prepustili sli sme hned do martina tam mi povedali ze mam dierku vo vaku ktora bude vytekat cele tehu a zaroven sa bude doplnat. beurem lieky nech nechytim infekciu a nech sa nezvacsi alebo nepraskne. Za 10 dni ma hospitalizuju skor nemozu musim mat ukonceny 24tt. Neviem preco sa toto musia diat. Ze urcite nedonosim ze keby do 28tt vydrzime bolo by dobre . Rozmyslala som nad tym lepenim v ba mate s tym niekto skusenost? vojim sa aby to este nezhorsilo ked do toho bude pichat

cecilia29
17. sep 2020

@nikol889988 pozri si https://www.modrykonik.sk/blog/zuzike123/. Tam ma spisane vo forme pribehu na pokracovanie to ako bojovala o zivot svojej malickej ...voda odtecena v 16tt

nikol889988
autor
17. sep 2020

@cecilia29 citala som to ale ja ju nemam odtecenu. Ja vodu mam ale spodnu hranicu normy cize voda je tam ale akonshle sa ide dotvorit vyssie tak uz vyteka lebo mam asi hore na vaku dierku

cecilia29
17. sep 2020

@nikol889988 jej to lepenie nezabralo, ak si dobre pamatam z pribehu, bola v BA, ale mala to horsie, voda takmer ziadna. No jej babatku nedavali ziadnu sancu (resp
hrozne diagnozy) a je s nej krasne dievcatko. Vydrzali 10t a voda takmer ziadna . Zvladnete to 🙏

pele
17. sep 2020

Ked mas stale vodu, aj ked odteka, je to pre plucka babatka lepsie. Cim dlhsie ti tam vydrzi vela vody, tym vacsia sanca, ze plucka budu dobre vyvinute (dolezite obdobie je vraj od 16 do 26 tt - tvoje dietatko vacsinu tohto obdobia vodu malo a mozno aj cele bude mat). Neviem, preco ta plasia, ze bude dobre, ak vydrzis do 28 tt. Je pravda, ze hrozi, ze budes mat predcasniatko, ale do kolkeho tyzdna vydrzis, nevie nikto. Musis to brat den po dni a dufat, ze potiahnete. Drzim ti palceky, aby tychto prvych 10 dni co najrychlejsie preslo a mohla si ist do Martina. A aby ste potom vydrzali co najdlhsie. Ak ta to potesi, mne doktori hovorili, ze ak po odteceni vody neporodi zena do par dni, tak vacsinou vydrzi dlhsie, ze taka je ich skusenost. Tak dufam, ze aj tebe sa to podari.

janinamojka
17. sep 2020

@nikol889988 neboj sa, hlavne pokoj a oddych, radsej lez cely čas.. Mam s tym skúsenost, bohužiaľ zlu.. Viem však ze sa to stava ale zvykne sa vytvoriť nova,, zatka,, a voda prestane tiecť a doplni sa.. Toto bude tvoj pripad.. Drzim palce, vsetko dobre dopadne 👍💌🙂

rubinka
6. okt 2020

@nikol889988 - ešte si v nemocnici?

nikol889988
autor
6. okt 2020

@rubinka ahoj ano lezim v mt som 25+2 ... robia mi furt testy na infekciu, kultivacie, moč... stale vsetko v poriadku snad to tak ostane co nadjlhsie . naposledy na sone bolo vody v norme a mala sa normalne vyvija pribera aj zodpoveda tyzdnu . Cakam a dufam ze to takto ostane co najdlshie . Vyzera zw si to tu odlezim az do porodu

alikal
6. okt 2020

@nikol889988 uf, no hlavne ze to drzi a mala pekne rastie dalej, to je super sprava, najhorsie mas za sebou, pevne drzim palce a verim ze to bude uz len lepsie ❤

luciakovacova0603
6. okt 2020

@nikol889988 velmi Vam drzim palce ❤

iluviel
6. okt 2020

@nikol889988 super, len tak dalej. Ja ta chcem povzbudit ze aj keby islo male von predcasne, nic sa nedeje. Ja mam doma 2 predcasniatka (30 tt a 33tt) a su absolutne krasne zdrave baby. Kup si vela dat do mobilu a pozeraj filmy a serialy na Netflixe 🙂 ber to ako taku dovolenku v nemocke.

nikol889988
autor
18. nov 2020

Ahojte zeny vsetky ktore vas tu mam dakujem vam za podporu z martina nas v 28+0 prepustili ze sa oddtok zastavil. Po dvoch tyzdnoch doma som dostala lieky od svojho dr vkladacie cipky ktore mi oddtok vraj znova spustili. Teraz lezim v Tn som 32tt a vlozky su raz pozitivne raz negativne. Vyter z krcka bol vzdy negativny a na sone ma malinka vody dost. Zajtra ma chcu prepustit do domacej liecby. Ale mam strach stale mam pocit mokra. Nechapem preco teda niektore vlozky boli pozitivne napriklad jedna 2 minuty lred vyterom z krcka bola pozitivna a tampon nato hned negativny vraj keby to je voda urcite nieco pri krcku ostane aspon kvapka ale nebolo tam nic... stale mam strach aj ked som na velkej alebo cikam stale zomna cosi mimovolne kvapka a neviem ci je to v poriadku. Mam strach ze ked ame uz takto dlho vydrzali aby sa cosi nespustilo. Som zatvorena a krcok mam v poriadku. Vraj test mohol reagovat aj na nejaky vytok alebo moc... Som iba zbytocne dostresovana a doma sa asi zblaznim od strachu co bude dalej

rubinka
18. nov 2020

@nikol889988 - som rada že si sa ozvala. No pekne ste to už potiahli už aj keby nastal pôrod malo by to byť ok. Myslí pozitívne, doma lež, choď len na wc. Bude dobre.

zanetakovacsova
26. jún 2021

Ahojte je to už staršie fórum ale tiež mám tento problém. Som 30tt a ležím v nemocnici kvôli presakujúcej vode. S vašich vyjadrení som vyčítala že sa to dá ustáliť a je šanca že tu nebudem do konca ale pustia ma domov. Každým dňom sa mi zdá že som menej mokrá dokonca ani nie mokrá ale len vlhká čo mi dáva nádej. Lekár vravel že boli ženy ktoré to dotiahli ďaleko. Lenže mne by psychicky asi najviac pomohlo byť doma. Ako ste dopadli vy?

pele
26. jún 2021

@zanetakovacsova@ahoj, neviem, ci to bude mozne, nemam s tym skusenost. Ja som sa ani necitila na to, aby som isla domov. Brucho mi tvrdlo, aj ked som sedela pol hodinu. Ak sa citis fit a mozes chodit, atd, tak mas mozno sancu. Zaroven, ak odteka voda, hrozi riziko infekcie, cize zrejme kvoli tomu ta chcu kontrolovat, merat teplotu, ci nestupa, pasy, ci je vsetko v poriadku s babatkom. Ja v tom vidim vela plusov, ak ostanes v nemocnici. Sama doma by si si mozno nevsimla, ze tvoj stav sa, nedajboze, zacal menit a vyzaduje lekara. Ale mozno su zienky, co pustili domov a ozvu sa ti. Kazdopadne drzim palce, nech potiahnes co najdlhsie a vsetko dobre dopadne🙂

juliavolna
13. aug 2023

@nikol889988 ahoj ako to celé dopadlo prosím

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre