Som v 19. týždni a bábätko ma ešte nekope

sonika696
30. jún 2015

Ahojte mamičky. Som v 19.tt a drobček ma ešte nekope..v noci sa zobudím na to že ma pobolieva brucho... je to v pohode že ešte necítim kopančeky? máte niektorá skúsenosť s týmto? ďakujem vopred za odpovede

phiebie235
30. jún 2015

Hmmm treba ist k lekarovi, podla sona zisti ci je vsetko oki, pohyby zena citi medzi 16 - 20 tyzdnom.... teda by uz mala citit... pre istotu treba vysetrenie... a nemalo by ta pobolievat brusko a hlavne nie v noci

sonika696
autor
30. jún 2015

@phiebie235 bola som minulý táždeň na poradni a doky povedal že je to v poriadku že maternica rastie...budúci týždeň idem sa dať vypísať na PN tak mi bude robiť znova sono... možno je to tým že som guľka alebo že by dňami? 18tt +2

lulu19
30. jún 2015

Podla mna ako prvorodicka mas cad maleho som citila az 21tt a brusko ma pobolievalo zato ze sa natahuje maternica ale nic zato nedas ked vybehnes ku doktorovi .ale nestresuj vsetko je bude ok

marianka0101
30. jún 2015

@sonika696 ako prvorodicka som citila uz v 16tt a ako druhorodicka az v 21tt. Je to individualne. Aka je ta bolest bruska? Mna pri druhom tehu tak kopala, ze to az bolelo a casto to bolo naozaj az neprijemne. Taka potvorka je z nej aj teraz 🙂 nemoze ta bolest byt prave to kopkanie? Inak mna kopala hlavne v noci, uplne najviac nad ranom

hamca
30. jún 2015

@sonika696 ja som zacala pri oboch detoch citit kopance az okolo 20-21 tt.

sonika696
autor
30. jún 2015

@marianka0101 pobolieva ma iba keď ležím na boku a keď sa dám na chrbát a trošku si pošúcham bruško tak je dobre a tiež je to nadránom

sonika696
autor
30. jún 2015

@hamca tak mám asi ešte čas na tie správne kopančeky

mkmimka
30. jún 2015

ahoj. ja som v 18 týždni a som na tom podobne. priblizne kazde tri dni daco citim ale len kratko a slabo. a to viem ako pohyby citis lebo som 2 krat tehu a syn sa hybal od 16 tyzdna tak ze aj ked som bola prvy krat tehu tak som vedela ze su to pohyby. bol aktivne a zive dieta co mu trva dodnes. a teraz som druhykrat tehu a nic v 18 tyzdni.... myslim ze kazde dietatko treba brat zvlast a nerobit hned uzavery. dnes som bola na ultrazvuk a male sa tam krasne hybalo cize to je len o tom ze to este necitis ty ale ono v brusku sa hybe🙂 neboj ono to pride🙂

anieli_1
30. jún 2015

@sonika696 prvorodicka cítí vacsinou okolo 20tt záleží od polohy od placenty kde sa nachádza a tak ...ale bolesti by nemali být nejak moc bolesti keby sa ti nezdalo zbehni na pohotovost

sonika696
autor
30. jún 2015

jasne každé babätko je iné no nevieme sa obaja s manželom dočkať... dúfame že je a bude všetko v poriadku

sanah
30. jún 2015

Ahoj ja som dnes presne v 20tt a dnes v noci som prvykrat citila a aj videla 2 poriadne kopanceky haha 🙂 Inak take pohyby v brusku citim od 16tt, mam pocit akoby si tam babatko robilo kotrmelce 🙂 Teraz vyckavam kedy uvidim zase nejaky pohyb a aj manzel kruzi okolo mna a snazi sa vystihnut moment 😀 Neboj hovori sa, ze prvorodicky (aj ja cakam prve babatko) cakaju na 1.kopancek najcastejsie medzi 19-22tt. 🙂 A co sa tyka bolesti aj ja obcas (hlavne vecer) citim, ale lwn taku slabunku, to je roztahovanym maternice, presne ako damy pisu 🙂 pa

sonika696
autor
30. jún 2015

@sanah dakujem za super správu a držím vám palce

ivca88
30. jún 2015

Rybenka .. ja som dnes v 20 tt a furt citim iba take mrvenie 🙂 kopanceky este nemám 🙂
Je to uplne v poriadku 🙂 a vacsinou tie prve "pohyby" co baby citia su čreva ... 😉 nik nepovie na 100% ze to je prcek 🙂
ale urcite sa preto netráp 🙂
a navyse ak mas placentu na prednej stene...alebo si "krv a mlieko" tak to mozes citit aj v 22 tt 😉
Ale tu chvylku uz vydrzis 🙂
a inak brusko boli aj mna v noci ked spím na boku...a aj to spim s tehu vankusom ( na chrbte by si nemala spat lebo si tlačís na tepnu a zhorsuje sa krvy obeh )..
a to pobolievanie je uplne normalne ... ved maternica v priebehu par tyzdnov x krat znásobila svoju velkost 🙂

sanah
30. jún 2015

@sonika696 dakujem aj Vam 🙂

myrepose
30. jún 2015

..ahoj, nemusíš sa obávať, bolesti bruška sú bežné kvôli rozťahovaniu maternice, kým to nie siú vyslovene kŕče alebo tvrdnutie bruška, malo by to byť v poriadku. hlavne, keď ťa pred týždňom vyšetroval lekár 🙂 ja som v 23tt a pohyby cítim poriadne asi druhý týždeň. mám placentu na prednej stene maternice, takže aj to mohol byť dôvod. predtým som od 17tt cítila raz za pár dní také akoby vlnky, ale musela som to vyslovene v kľude v ľahu odstriehnuť, inak nebola šanca. máš na to čas. hlavne nech sa cítiš v pohode

nanka3
30. jún 2015

@sonika696 jasne je to v pohode, ja som citila prve pohyby, nie kopanceky az zaciatkom 21tt....

petulda333
30. jún 2015

Mna zacalo kooat koncom 21tt

bianca
30. jún 2015

@sonika696 nebojaj dievca,Vsetko pride.Ja viem ze je to tazke , obzvlast ak sledujes terminovu skupinu a kazda druha uz pise ake je to kuzelne a uzasne ale neboj,dockas sa.Dalsia faza bude ked uz budes chciet aby bolo vonku lebo budes zvnutra cela ubolena a tretia faza je po porode a to ked ti chybaju a mas pocit ze si nekompletna.Kazdy zadrzany prd sa ti bude zdat ako keby si tam este niekde mala jedno zabudnute.

nika245
30. jún 2015

Je to uplne v poho 🙂 vobec sa nestresuj. Ja som prve mrvenie citila v 21tt a kopanie a pohyby az v 23tt. Tiez som sa trochu bala, ale babo mi to potom vynahradilo 🙂 uvidis, vsetko pride v tom spravnom case, drobcek presne vie, kedy sa ti ma ohlasit.

jaju_ska
1. júl 2015

Ja som kopance citila ( no teraz uz viem ze to boli kopanceky ) citila som ich uz okolo 18tt ale myslela som si ze su to vetry kedze tych mam od zaciatku tehu pozehnane. Aj som to doktorke povedala a ta na to ze zretelne ich budem citit az v 20tt. A aj tak bolo tie silnejsie prisli presne v 20tt. Takze sa nestresuj ked bolo na prehliadke vsetko v poriadku tak iba treba pockat. Moja najviac kope ked lezim v klude uplne vystreta

liligreg
1. júl 2015

ja som prvykrat citila za v 24tt

katkasimlkatkasimi
1. júl 2015

Ja som prvýkrát cítila až 23-24tt

marinamoja
1. júl 2015

sonika696 iste je vsetko ok a mas cas...teda malicke....moja dcera je 22 tt a tiez zatial nic moc neciiti pohyby...bola na 3D a vsetko je ok...neboj,pokope este dost,vsetko dobre 🙂

sonika696
autor
2. júl 2015

Ahojte kočky ďakujem za vaše správy. povzbudili ste ma.. Od včera rána cítim ako keby sa mi v brušku zvrtala rybka a aj dnes ráno som to cítila.. je to skôr pod pupkom, je to zaujímavé

lienocka1986
8. júl 2015

@sonika696 Ahoj. Ja som zacala teraz 22 tt a len teraz som zacala citit prve pohyby babatka 😊 som prvy krat tehulka,tak som si to mozno este tak neuvedomovala ze to su uz prve pohyby. Takze kazda to ma individualne 😊

dani15
22. sep 2015

Ahojte baby som v 20 týždni tehotenstva a necítim pohyby len také napínanie v brušku aj okolo pupku keď ležím na chrbte tak sa vytláča a niesom si ista či sú to už nejaké pohyby vopred ďakujem

ukulela
22. sep 2015

@dani15 neboj, ja som prve pohyby zretelne pocitila az tac cca 22 tyzden. ako prvorodicka. mala som aj placentu vpredu, tak ajto to mohlo tlmit ... to, co citis ty uz moze byt babo. par dni potrva, kym sa to naucis identifikovat ...

dani15
22. sep 2015

To bude moje druhé babo po piatich rokov.. Už neviem ako začali prvé pohyby... A preto sa chcem svami otom podeliť sa strachujem tak dúfam že bude všetko ok ináč ďakujem ukulela

ukulela
22. sep 2015

@dani15 mne segry vraveli, ze to pocitis zblnkanie/motyliky/... rit palovu som citila 🙂 a ked som aj pocitila, tak som si len s prepacenim prdla🙂 nieco, co som mohla identifikovat ako pohyby. ta to bolo ozaj az po tom 22 tyzdni. zalezi aj od miesta placenty, mnozstva tuku na bruchu, ... neboj, nestresuj, drz sa a uzivaj si. drzim palce.

vydrnik
22. sep 2015

Pri oboch tehu pohyby v 18tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre