Som v 20. týždni a nemám bruško

23. jan 2021

Prežívam prvé tehotenstvo.. znie to zvláštne, ale vzhľadom na to že mám odjakživa slabú MS, som nevedela prvé 4mesiace že som tehotná.. momentálne som 20TT .. a chcem sa opýtať, či je normálne že naozaj žiadne brucho nemám, a žiadne pohyby necítim? Necítim ani také, ako opisujú niektoré maminy.. akoby nafúknuté bruško, alebo keď sú plyny. prosto nič.

Skrátka, 4 mesiace som žila naplno, keďže som nevedela absolútne že tehotná som.. a teraz sa bojím, či je dieťa v poriadku..

pribinak
23. jan 2021

Tak snáď chodíš na poradne a komunikujes s lekárom.

autor
23. jan 2021

@pribinak bola som zatiaľ len raz, vzhľadom na situáciu ktorú som vyššie opísala. Pýtam sa na skúsenosti žien, ktoré vedia ako a čo cítiť.. pretože možno som len málo všímavá, alebo ktovie čo..

pribinak
23. jan 2021

V 20’tt nemusíš mat ešte bruško. A ani cítiť pohyby. To závisí od toho ako je bábätko uložené.
Snáď je všetko ok

fliacik
23. jan 2021

Držím palce, nech je všetko v poriadku. A na druhej strane úprimne "závidím". Každé tehotenstvo som si v prvých mesiacoch odtrpela so všetkými nežiadúcimi efektami, aké sa v knihách len spomínajú. Do 17 tt ma trápili nie ranné, ale celodenné a celonočné nevoľnosti. Nepomáhalo nič. Potom nastúpili iné "radosti". Šťastná to žena, ktorá jedného krásneho dňa zistí, že je vlastne už v polovičke a ani sa nenazdá, je z nej mamina. Pokiaľ z pohľadu lekára nie je dôvod na obavy, netráp sa a zbytočne nestresuj. Si v štádiu, kedy sa prvé pohyby ešte len objavujú a budú čoraz častejšie a intenzívnejšie. Počkaj pár týždňov a pri prvom poriadnom kopanci pod rebrá alebo do močového mechúra si na túto otázku spomenieš s úsmevom.

natalia912
24. jan 2021

nemusíš mať ešte bruško a nemusíš cítiť ani pohyby🙂 mne celkovo pri prvom nenarastlo a pohyby som cítila až v nejakom 21tt...

ol1234
24. jan 2021

Som v 19tt, pohyby necítim absolutne žiadne. A brucho mi od začiatku narástlo len o 1,5cm, čiže nič viditeľné a na váhe je oproti začiatku o 2,5kg menej. Bábo je zdravé, takže myslím, že by to malo byť v poriadku. 🙂

katarina161
24. jan 2021

Ja som mala brusko az v 7 mesiaci. Do vtedy ziadne 🙂

lenkadenisa
26. jan 2021

Pri prvom tehotenstve som brucho mala až v 6.mesiaci. Teraz pri druhom som v 15.tt. a už mám viditeľné.

autor
26. jan 2021

@lenkadenisa ale myslím si že to záleží aj od postavy..
Hlavne keď mám 160 CM a 42 kíl by to brucho malo ísť vidieť, a tiež by som čakala že prsia porastú..
No nič, objednaná som na vyšetrenie k druhému gynekológovi, celé sa mi to nezdá. Mám obavu že tam niečo nie je ok a vývojom..

katkaba1
26. jan 2021

Nestresuj🙂 pre povzbudenie - ja som v 20tt s dvojičkami mala brucho len ako keby som bola zdutá, stále som nosila svoje XS nohavice. Postavu mám štihlu, 170cm a 46kg a aj tak mi bruško vyskočilo neskoro. Veľa spraví ako je bábo uložené.
S jedným babätkom by som mala takéto brucho hádam až v 30tt😂
Všetko bude ok, bruško Ti ešte narastie, toho sa neboj. Držim palce a veľa zdravička prajem🥰

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre