Tvrdnutie bruška v 22. týždni tehotenstva

tina7729
14. jan 2012

prosim poradte,uz zo 5 dni mi tvrdne brusko a asi 2 den mi asi aj 10 krat za den. ☹ je to moc zle? kolko krat za den je to normalne?

tina7729
autor
14. jan 2012

@michaela80 božinku ☹ si si tiez musela vytrpiet. dufam,ze ma nenechaju lezat v nemocnici,lebo to ja neprezijem...
no,ale ak budem musiet ,tak koli malickej to vydrzim

michaela80
14. jan 2012

@tina7729 vydrzis.. bolo to tazke.. nohy hore a dobre ze aj jest mi nedavali do postele, navstevy na izbe... .hlavne kvoli tomu ze jedno dieta som mala doma..ale stalo to zato.... ten pocit ked som si ju odnasala domov 6 dnovu bol nadherny...maleho sme doniesli 6 tyzdnoveho az... takze viem zhodnotit ze lahsie je vylezat aj v nemocnici 2 v 1 ako potom tie tyzdne stat pri inkubatore a nevediet ako to bude dalej ,ci bude vsetko o.k.

nela82
14. jan 2012

tiez mam s tym skusennosti.. ☹ Pri prvom synovi som si odlezala v nemocnici posledny mesiac...dosli sme do 38 tt..No pri druhom to bolo este horsie..Od zaciatku tehotenstva stale nieco hrozilo..takmer cele tehotenstvo som prelezala v nemocnici 😢 a ak nie v nemocnici-tak doma ☹ Tvrdlo mi stale..este na mne nebolo vidiet a uz ma vsetko boleleo..V 32 tt som bola otvorena na 2 cm..no vydrzali sme do 38 tt-nebolo to lahke-a hlavne ta vyvisena poloha postele-zadok a nohy hore a hlava samozrejme dole a bez vankusa..No najhorsie bolo,ze u nas sa navstevy na izby nepustaju..cize tym,ze som musela len lezat-bola som uplne bez navstev 😢 Na den mi davali 28 tabliet-4 injekcie a 3 infuzie..no zvladli sme to 😉 Teraz mame krasneho a dobruckeho anjelika 😵

fide
14. jan 2012

@tina7729 no moja ale ty ked si po amnio tak by som na tvojom mieste isla na pohotovost a povedala by som ze mi tvrdne brucho a som po amnio lebo sak pri amnio hrozi predcasny porod ne???

tina7729
autor
15. jan 2012

@fide takto som dopadla dnes,bola som na tej pohotovosti prezrela ma dr. komplet. ze sa neotvaram, krcok je v poriadku ani nic zle,tak mam len zvysenu davku magnezia, ze do 10 tvrdnuti je v pohode a ze vtedy prist ak nahodou sa tvrdnutie stupnuje a bude castejsie.tak sa len modlit aby sa to nezhorsilo. aj som jej povedala o amnio.

fide
15. jan 2012

@tina7729 super tak sa velmi tesim ze je vsetko v poriadku, myslela som dnes na teba 😉 to je velmi dvolezite ze sa neotvaras aj mne to pri kazdom krvacani hovori dr. ked dojdem na pohotovost ze zo spodu je to super ... inac by sme s babom nemali sancu, kontarkcie, krvacanie a este keby som sa zacala otvarat ... nevynosila by som...ale tak uz koncime 21. Ukludnujem sa ze uz staci iba 16 🙂 aj mne dvihla davku magnezia .. naozaj ak by sa to stupnovalo treba aj davku zvysovat a ist na pohotovost... v nemocnici ti aj tak prve co pichnu magnezium 2 gramy...

tina7729
autor
15. jan 2012

@fide dakujem 🙂 aj vy sa drzkajte a vydrzte 🙂 aj mi musime 😉

babatienko27
15. jan 2012

@tina7729 tvrdnutie bruska ma kazda tehotna ak ti dr povedal ze sa neotvaras a nemas problem nekrvacas a tak ries to magnezkom bohuzial toto je vecny problem v tehu od toho 5-6 mesiaca az ku koncu a tvrdnutie bruska aj ked lezis sposobuje stres , stres vie narobit neplechu

nela82
15. jan 2012

@tina7729 ak ti mozem poradit-snaz sa cim najviac odpocivat 😉 Tvrdnutie nie je sranda a ty este mas cas-drzim prsty 😉

tina7729
autor
16. jan 2012

@babatienko27 dakujem, stres je nie dobry kamarat a to vo vsetkom. mas pravdu. a ja som aj v strese od zaciatku tehu bola,takze sa nedivim.dufam ze uz bude len dobre 🙂

tina7729
autor
16. jan 2012

@nela82 dakujem 🙂

babatienko27
16. jan 2012

@tina7729 tvrdnutie bruska je strasiak snad do porodu , kazdy lekar ti povie no stress sak jasne navonok nie si ale vnutri kazdy preziva situaciu inak ....ale to tvrdnutie bude , vlastne kazdy mesiac nieco novee heh

tina7729
autor
17. jan 2012

@babatienko27 a ty ako casto mavas stvrdnutie?a mala si ho aj ked si bola v om tt ako ja?

babatienko27
17. jan 2012

vies co od 20TT som brala magnezko ale dalo sa a tvojom tyzdni do nejakeho 32-33 horor to ako keby gradovalo cele tvrdlo jak skala aj cely den iba na zachod som presla az sa mi dychat nedalo a od vianoc ako by utalo nic blby je ten 7, 8 mesiac ked ma zena tvrdnutie obmedzuje to v pohybe a vzdy strasia s predcasnym a otvaranim nepoznam tehulku co nebola na pn a nelezela su to dolezite tyzdne pre babo a kazda mamka sa vystrasi ale treba to brat tak ze kym sa clovek neotvara , nekrvaca a kontroly su aj po tyzdni u lekara je to v pohode treba len oddychovat neraz to tym magnezko davkovanim lekari zo strachu prezenu a potom v 9 mesiaci zacnu na porod to nevyzera rychlo vysadit aby nebolo prenasanie ach jaj a ty si doma uz pn ci ?

tina7729
autor
17. jan 2012

@babatienko27 ano,som doma na pn ale od zaciatku tehu,lebo mam rizikove pracovisko a nemaju ma kde inde supnut

enya00
17. jan 2012

aj ja som si polezala 3tt v nemocnici...tiez mi tvrdlo brusko,aj som sa otvarala...ale my sme to aj napriek tomu nevydrzali...malinky sa narodil v 34tt a zajtra bude mat 2 mesiace 🙂 nastastie to dobre dopadlo...takze baby nezufat,nestresovat,oddychovat a hlavne verit...ja som sa stresovala...tak vydrzte 🙂

diakom
17. jan 2012

@tina7729 chod k lekarivi,až si ešte nebola

mariamihalikova
17. jan 2012

ako pocitujete to tvrdnutie bruska mamicky?

tina7729
autor
18. jan 2012

@mariamihalikova take akoby napnutie v podbrusku a je to na dotyk tvrde ako skala

atka70
19. jan 2012

ahojte ja som v 31 t a bruško mam tvrde cely deň,ale hlavne ja že sa neotvaram,ale beriem magnerot....

alicia28
21. jan 2012

@babatienko27 , ako dobre ze je modry konik, tu som si od teba nasla prispevok ze ked tvrdne brucho od 5 mesiaca tak tonie je nic strasne, ja som v 21 tyzdni a zacalo sa to prave pred par dnami hlavne v noci ked som spala. dnes je to uz aj cez den tak som isla hladat nieco na nete, ci s tym ma niekto skusenosti, uz som zabudla ake to bolo ked som cakala prve dieta a ani netusim ci mi tvrdlo brucho a od kedy. ,normalne ti zavidim ze uz ides coskoro rodit ja mam termin az 6.6. a to je este strasne daleko

nela82
21. jan 2012

@alicia28 to vobec nie je pravda,ze je to normalne 😨 Spravne brucho vobec nema tvrdnut.. 😔 Vies u kazdeho je to inac..niekomu tvrdne a nedeje sa takmer nic..no u niekoho to postupne moze vyvolat predcasny porod 😔

alicia28
21. jan 2012

@nela82 , no ved uvidim co to vyvola u mna, ci to tvrdnutie prejde alebo bude pokracovat, jendo dieta mam doma tak si neviem predstavit kludovy rezim ked musim behat okolo malej, stres tiez nemam, som na rodicovskej dovolenke tak sa nemam z coho stresovat, dufam ze to coskoro prejde a bude pokoj, idem si popozeraj stranky na nete,,,mamaaja.sk a tak podobne mozno sa dozviem viac info

nela82
21. jan 2012

@alicia28 drzim prsty,no radsej chod k lekarovi..predsa len tam ta vysetria a budes kludnejsia 😉

elephant
21. jan 2012

@nela82 Tak trochu zbytočne plašíš @alicia28. Tvrdnutie je ÚPLNE NORMÁLNE, maternica je jednoducho dráždivejšia a viac reaguje na fyzickú únavu. Pokiaľ sťahy nie sú bolestivé, nedochádza pri nich ku skracovaniu krčku, či otváraniu, tak je to úplne v norme. Ja som to mala pri každom tehotenstve, jednoducho niekto má maternicu "cvičiacu".

@alicia28 tvrdnutie by nemalo byť bolestivé, časté, ani pravidelné. Viac ho budeš pozorovať večer, keď budeš unavená. Zmierňuje sa magnéziom, najlepšie z minerálnej vody, mne pri poslednom tehotenstve Dr. ani magnézium nepredpisoval, vravel, že sa od toho ustupuje, doporučil mi piť Magnéziu. Existujú určite i homeopatika na tvrdnutie, ale presne ti neporadím, mne tá voda dosť pomohla, takže sa sťahy držali v norme.

alicia28
21. jan 2012

@elephant , dakujem, ja sa lekarovi nechystam, 😉 nemam to casto len posledne 2 dni dozadu a kazdy den sa mi to stalo len raz, dnes to bolo raz v noci a raz cez den... ale nic take co by som isla riesit lekarovi ...kedze som si precitala uz vela clankov vsade pisu ze je to normalne a netreba to nejak riesit pokial to nie je dlhodobe,,,ja som aj zabudla ake to bolo ked som bola tehotna 1x tak teraz zase vsekto odznova, zistovat co sa somnou deje a je super ze sa da najst vela clankov na nete, clovek si urobi svoj usudok, precita, a potom je lespie nemusi byt hned v strese ze sa nieco deje, myslim ze u mna to bude ok, dakujem za radu 🙂

nela82
21. jan 2012

@elephant ja neplasim-presla som si tym..Takze viem o com pisem-cele tehotenstvo som si prelezala-nebolo to jednoduche..vobec ☹ Postupne som sa aj otvarala..a v 32 tt som bola otvorena 2 cm-do tyzdna na 4 cm...a nemala som tvrdnutie pravidelne,ako pises..no tvrdlo..a bola som takmer uplne bez stresov a namahu som nemala ziadnu,kedze som len a len lezala 😉 😒 Takze si nemyslim,ze je najlepsie riesenie takto cez forum radit,ze je to uplne v poriadku..lebo nikto nevie takto odhadnut co konkretne sa deje..no to je uz na zvazeni kazdej jednej tehotnej-ci sa bude riadit "internetom"alebo radsej sa zveri do ruk lekarov 😉

konickarka
22. jan 2012

Ahojte, citam o tvrdnuti bruska a chvala bohu som to este nemala.
Momentalne som v 28/29tyzdni a zatial nic.Ale mam zase vela pohybu, stale som v praci tazko tam nepracujem.
Pridem domou postaram sa o zvierata, vyhnojim konikom,pripadne odtrenujem ludi co chodia jazdit,alebo idem si pojazdit aj ja zaroven snimi.Moje brusko mi nastastie nieje pritazou, je to iba sucast mojho tela🙂Drobec kope jedna radost,rad sa vozi na koni vtedy je najspokojnejši 😎
Dufam že to aj tak ostane.Doktor vie ze som stale v pohybe a nenamieta. 🙂

teada
22. jan 2012

mne Dr vravela ze ked to je takto este v 5 mesiaci, moze ist o roztahovaniematernice, ze to nic nie je a tiez magnezium.ale mne to len tak dvakrat za den a len tak den...ak to dlhsie, urcite to povedz lekarke,pre istotu

babatienko27
22. jan 2012

@alicia28 len klud potrebujes .....to bude dobre ....viem odzila som si to a tiez ma tu maminy podrzali ani som nevedela co a ja strasne som sa tesila z kazdeho zacateho mesiaca ale chyba je v lekaroch strasne vystrasia psychika je hrozne dolezita 99 percent mamiciek donosili zdrave dietatko pozor aj tie co sa otvarali .....to je dolezite tvrdnut bude proste to tak je stava sa to stastne maminy ktorym nie ....ale podstatne je pytat sa u lekara aj ked ti povie ze skratil sa ti krcek dolezite je ze on ma 4 cm .....a az na cisle 0 sa mozes zacat otvarat a to teda neni jednoduche ked maminky bud rodia dajme tomu ten 36-37tt proste stane sa to ale to je v pohode alebo ich tam umelo udrzuju ze potom prenasaju 2tt magnezko je zazrak je na volno predaj 2 tbl denne urcite ak by si sa citila moc ze tvrdne aj 4 tbl pokial sa sa na poradni neotvaras iba sa krcek skracuje je to normalny proces nejaka zmena nastat musi ....a nasi lekaRI sa laknut fakt aj malej zmeny ,,,,tvrdnutie je neprijemne a treba oddychovat urcite mne sa nedalo niekedy dychat aj som si popplakala ale dolezita je sila vole cele tehotenstvo ze bude vsetko v poriadku babo da na tvoje pocity velmi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre