Týždeň tehotenstva

pattie_vvv
1. jan 2024

Ahojte chcem sa spýtať zistila som neskoro že som tehotná, nemala som žiadne príznaky takže preto moja otázka môže sa sono mýliť keď mi lekár povedal že som v 28+5 ( k dnešnému dátumu) a v nemocnici mi povedali 27tt (čo by viac menej sedelo k dnešnému dátumu ) ale podľa počtu týždňov mi to nevychádza chyba mi tam cca 5-6 dni a kedze predtým som s nikým nespala. a s partnerom sme začali až na konci júna 2023. Termin mám 20.3.24

freepalestine
1. jan 2024

@pattie_vvv ak sa nemylim, tak to, ako dlho si tehotna ti povedali na zaklade merani plodu. Tam mozu samozrejme byt rozdiely.. a 5-6 dni odvhylku vobec neries. Porodis kedy porodis 😉
Gratulujem

anjelicek26
1. jan 2024

Po 20tom tyzdni je to uz nepresne,kedze babatka rastu podla predispozicie rodicov.. moj maly zaostava 3-4 dni (27.tt), Ale vsetky deti boli 2.5-2.9kg takze to pasuje, ziadne 4kg babo proste u nas nikdy nebude...do 13.tyzdna sedel na den presne...toho sa drzime co sa tyka terminu...

sasulka1111
2. jan 2024

@pattie_vvv Nevadí nerieš ja som mala termín 22juna a porodila som 10 júna 🙂 gynekolog my to inakšie vypočítal a v nemocnici tiež inakšie

diewcatqoo
2. jan 2024

Prepac, ze otazka od veci, ale to si nemala naozaj ziadne priznaky? Necitila si ani pohyby po 20. tyzdni? Ja som aktualne tretikrat tehotna a neviem si to vobec predstavit, ako sa da nevediet o tom. Nemyslim to vobec zle, len ma to zaujima. A drzim palce.

pattie_vvv
autor
3. jan 2024

@diewcatqoo nie vôbec 😅 teraz posledné 2-3 tyzdne už sa pohybuje a kope trošku ale doteraz vôbec nič 😅 ešte aj menštruáciu som mala len posledný mesiac mi nedošla už tak preto som zbystrela 😀

zuzanockamt
3. jan 2024

@pattie_vvv A to si tú "menštruáciu" mala doteraz v rovnakej dĺžke aj intenzite? Žiadnu zmenu si nepostrehla? Ani ovuláciu si nesleduješ? To by si zistila, že niečo sa deje. A brucho ti vôbec nenarástlo? Lebo v 29.týždni to už neutajíš brucho. Neviem si to predstaviť nevedieť o tehotenstve do takéhoto týždňa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre